Şimdi Ara

..::SERBEST ATIŞ::.. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.490
Cevap
0
Favori
118.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nba Action'da izlemiştim,Tim Duncan gençken günde 5 km falan yüzermiş,zaten Tim Duncan'ın fiziğine dikkat ederseniz basketbolcudan çok yüzücü vücuduna sahip

quote:

Orjinalden alıntı: robertpires

izledim tabi, guzel donus yapti bsg.
    son sezon olmasi acisindan beklentilerim cok yuksek, unutulmaz bir final sezonu olur umarim. ozellikle yeni 5'limizin bundan sonra olaylara bakis acisini ve ne tur bir politika izleyeceklerini cok merak ediyorum.

hacı bence o beşliden Cylon olmayanlar var ama Starbuck Cylon olması muhtemel,ben en çok 12. Cylon'un kim olduğunu merak ediyorum,Adama mı yoksa Roslin mi?

bi de dikkat ettin mi bu bölümde Baltar resmen mesih şeklinde göründü,saç sakal uzun kırmızı pelerin vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 9 Nisan 2008; 15:48:44 >

• bu arada arkadaşlar 20 nisan pazar akşamına kimseye söz vermeyin

20 nisan pazar akşamı 22.00'de cnbc-e'de SNATCH filmi var en favori filmlerimdendir, şiddetle tavsiye ederim..

onun öncesinde 20.00'de closer filmi var..

duyurulur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

Nba Action'da izlemiştim,Tim Duncan gençken günde 5 km falan yüzermiş,zaten Tim Duncan'ın fiziğine dikkat ederseniz basketbolcudan çok yüzücü vücuduna sahip

zaten duncan'ın kendi ülkesi virgin adalarına ait yüzme dereceleri varmış.. oranın yüzme milli takımındaymış eskiden
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

izledim tabi, guzel donus yapti bsg.
    son sezon olmasi acisindan beklentilerim cok yuksek, unutulmaz bir final sezonu olur umarim. ozellikle yeni 5'limizin bundan sonra olaylara bakis acisini ve ne tur bir politika izleyeceklerini cok merak ediyorum.

hacı bence o beşliden Cylon olmayanlar var ama Starbuck Cylon olması muhtemel,ben en çok 12. Cylon'un kim olduğunu merak ediyorum,Adama mı yoksa Roslin mi?

bi de dikkat ettin mi bu bölümde Baltar resmen mesih şeklinde göründü,saç sakal uzun kırmızı pelerin vs

harbiden ya, digerleri tamam da roslin'in yardimcisinin cylon olmasi hic hos olmadi, boyle silik bir karakter cylon olmamali bence. 12. cylonu 2. bolumde ogreniriz buyuk ihtimalle; eger starbuck, roslin'i vurursa roslin'dir bence ama belli de olmaz. baltar'in mesihligini falan gectim de dizide goturdugu kadinlara takildim ben, yok boyle bir sans.

• quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

zaten duncan'ın kendi ülkesi virgin adalarına ait yüzme dereceleri varmış.. oranın yüzme milli takımındaymış eskiden

yakışır Duncan'aadam çok çalışkan ve sorumluluk sahibi bi insan,hangi sporu yaparsa yapsın başarılı olur mutlaka

quote:

harbiden ya, digerleri tamam da roslin'in yardimcisinin cylon olmasi hic hos olmadi, boyle silik bir karakter cylon olmamali bence. 12. cylonu 2. bolumde ogreniriz buyuk ihtimalle; eger starbuck, roslin'i vurursa roslin'dir bence ama belli de olmaz. baltar'in mesihligini falan gectim de dizide goturdugu kadinlara takildim ben, yok boyle bir sans.

sen Razor'u izlemiştin,sana spoiler olabilecek bi nokta söyleyeyim gerçi dikkatli izlediysen sende farketmişsindir
    hani Adama'nın gençliğini gösteriyorlardı,Adama laboratuar gibi bi yer buluyordu,o lab'da sıkışmış bi kapının arkasında biri erkek biri kadın iki kişi vardı işte o kadın Starbuck'ın ta kendisiyanlış bilmiyorsam o lab insan modelli cylon yaratmak için kullanılan bi lab'dı,iş böyle olunca Starbuck'ın cylon olma ihtimali ortaya çıkıyor,ama bak tam bunları yazarken aklıma manyak bişey gelditam bi oturtayım kafamda,onuda yazarım
    ya Baltar çok şerefsiz bi adam,yatmadığı bi Başkan Roslin kaldı sanırım,adam Starbuck'la bile yattı ya insaf

• quote:

bu arada arkadaşlar 20 nisan pazar akşamına kimseye söz vermeyin

20 nisan pazar akşamı 22.00'de cnbc-e'de SNATCH filmi var en favori filmlerimdendir, şiddetle tavsiye ederim..

onun öncesinde 20.00'de closer filmi var..

duyurulur

"
    Üstünede cila olarak "Lock Stock and Two Smoking Barrels" izlemek vardı ama ertesi gün 2 sınavım var. Gerçi kaçıncı kez izlicektim bilmiyorum ama olsun...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

Arkadaşlar spora gideyim diyorum ama üşeniyorum gideyim mi ya da yüzmeye mi gideyim bir fikir verin bana

yüzmeye sakın üşenme mutlaka git.. sağlık açısından belki de en iyi spor yüzmedir

"spor"a gideyim derken spordan kastın ne bilmiyorum ama sanırım vücut geliştirmedir.. yaşın eğer 20'den küçükse ağırlık olayına girmeyi tavsiye etmem, ama fitness yapabilirsin.. hatta fitness&yüzme birlikte yapılan spor salonları var oraya gidebilirsin..

fitness&vücut geliştirme tarzı sporlar biraz sabır işidir, hemen sonuç elde edemezsin.. ilk aylarda farkı hissedersin, daha sonra bi yavaşlama dönemine girer vücut.. o arada caymamak lazım.. tabi yeme içmeye dikkat etmek ve "doğru" çalışmak da önemli.. hep bi yanlış inanış vardır, sporu bıraktıktan sonra yapılan kaslar yağa dönüşür diye.. kas en fazla erir, yağa dönüşmez! mesela ben geçen sene yaklaşık 8 ay spora gittim, ağustosta bıraktım.. o kadar zaman geçmesine rağmen çok fazla bi değişme olmadı az bi göbüş çıktı sanki, o da çok yememden

üff amma yazdım yaw kısacık bi soruya

Hocam çok saol o kadar yazmışsın eline sağlık.Ben fitness + yüzme yapıyorum bugün kaytardımarkadaşlarla top oynadıkGerçekten spor yapınca insan kendini çok dinç ve aynaya baktınmı harika hissediyor.

Tim Duncan gerçekten harika bir insan hem kişilik olarak hemde kendisi geliştirme açısından. Bende yüzmede derecelerinin ve fiziğinin yüzmeye borçlu olduğunu duymuştum.

• quote:

Orjinalden alıntı: fuatturkrap

Üstünede cila olarak "Lock Stock and Two Smoking Barrels" izlemek vardı ama ertesi gün 2 sınavım var. Gerçi kaçıncı kez izlicektim bilmiyorum ama olsun...

off hacı iyi dedin walla.. ben pazar günü bi de Lock Stock and Two Smoking Barrels patlatayım

guy ritchie

• quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

Gerçekten spor yapınca insan kendini çok dinç ve aynaya baktınmı harika hissediyor.

Genelleme yapmak cok dogru degil. Zira 120 kilo bir insan spor yapınca kendini cok yorgun, aynaya bakınca da şişman hissediyor.

• haklısın @api , bende 90 küsür kilo olduğum için bilirim bu duyguyu
  • Aradan bir cümleye şerh düşmek istedim

"spor yapınca oluşan kaslar sporu bırakınca yağa dönüşür fikri yanlıştır"

bilimsel arkaplanını bilmiyorum ancak, yaşı 30'a yakın bir öğretmen ağabeyimiz vardı.

valla sporla içli dışlı gördüğüm insanlar içinde birinci sıradadır.

taekwon-do ( evet böyle yazılır ), kikboks 'ta çok iyiydi, 100 - 400m arasında hepimizi geçerdi

her sabah yürüyüşe ve akşamları da koşuya giderdi

üstüne bir de kickboks kursuna yazılmıştı. amacı birkaç hafta içinde hamlığını atmak ve hocayı dövmek

yeme düzeni de çok iyiyidi. yediğini görseniz, aç yaşıyor sanarsınız. amma velakin

çok bariz bir göbeği vardı. tam diyafram hizasından ileri doğru çıkan ilginç bir göbek tipi

sorduğumda şöyle açıklamıştı: zamanında aşırı spor yapmış, 500 den fazla mekiği fazla kasmadan bi çırpıda yapabiliyormuş

fakat işte yaş da ilerleyince eskisi kadar fazla antrenman yapamadığı için o kaslar yağa dönüştü demişti.

ne kadar uğraşsa da eritemiyormuş. kolları falan sırf kas, hiç yağ yok ama gelin görün ki karnındaki göbek olduğu gibi duruyor.

tabi tam olarak araştırmada fayda vardır ama bizzat yaşayan bir örnekten böyle dinlemiştim

tabi sizin de bildiğiniz farklı örnekler olabilir, onları da dinlemede fayda var

• Selçuk kardeş eğer kaslar yağa dönüşse kollarındakiler de dönüşürdü

göbek bölgesi insanlarda en çok yağ oluşumu olan bölgedir.. vücut, iç organların korunumu açısından bir savunma mekanizması geliştirir.. şöyle ki: vücutta ilk önce göbek bölgesinde yağlanma başlar ve en son göbek bölgesindeki yağ atılır.. hele ki bahsettiğiniz insan erkek olduğu için ve erkekler yapı itibariyle göbeğe daha müsait olduğu için anlattığın çok normal.. hatta dikkat edersen ben de yazdım önceki mesajda, kaslarım pek erimedi ama hafif göbek oluştu diye..
  • "Spor yapınca oluşan kaslar sporu bırakınca yağa dönüşür"

Bu önerme neresinden tutarsan tut yanlış.

Çünkü spor yapıldığında kas oluşmaz,büyür.Yani spor bırakıldığında altı üstü hacmi büyüyen kaslar büzülür(bunlar epey çirkin gözükür aslında).Kasınız değil kas kütleniz azalır.

Bu önermenin kaynağı büyük ihtimalle yağların kasların olduğu yerlere konuşlanmayı sevmesi.Spor bırakıldığında diyete de bağlı olarak yağ oluşması kaçınılmazdır ve bu yağlar özellikle karın kaslarıyla samimi olmayı severler.

Diyafram hizasında oluşan şişkinlik büyük ihtimalle midedir.Mide acayip bir yapı;ne kadar yersen o kadar büyür.Yani bir hafta tıkabasa yediğinizde aynı öğün büyük ihtimalle sizi doyurmayacaktır.Çünkü mide büyümüştür.
  • ben zaten sıfırdan kas oluşur demedim ki :S

kas kütlesi yağ kütlesine dönüşmez(madde olarak) bunu diyorum
  • Ben zaten sana değil çetinkayas'ın yazdıkları üzerine bir şeyler söylemek istedim, yazmaya başladığımda senin iletin gözükmüyordu , ki yazdıklarım seninkilerle kontrast oluşturmuyor.
  • anlaşılan, öğrenmem gereken çok şey var

aydınlanma sürecime katkılarınız için teşekkür ederim

hürmetler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaybedenhepsinialır

Ben zaten sana değil çetinkayas'ın yazdıkları üzerine bir şeyler söylemek istedim, yazmaya başladığımda senin iletin gözükmüyordu , ki yazdıklarım seninkilerle kontrast oluşturmuyor.

kusura bakma yanlış anlamışım
  • Bu okul hikayelerine dönmek istiyorum müsadenizle;

müsade ettiğinizi kabul ederk yazmaya başlıyorum;

lise 3 te gittiğim dershanede bir matematik hocası vardı, kendisi baya iyiydi mesleğinde. geyik de vardı maşallah.

neyse bi ders arasında başından geçen şu olayı anlatmıştı;

Özel ders verdiği elemanlar hep Özel Derece Sınıfı flan olurmuş ama bir arkadaşının ısrarı ile

"ortaya alttan uzak" bir öğrenciye köklü sayılar anlatma hatasında bulunmuş.

neyse işte, köklü sayılar zordur diye önce üslü sayılardan başlamış ve uzuuuuuuuuuuuuuuun uzuuuuuuuuuuuuuun anlatmış.

bak işte 2üzeri3 demek, 3 tane ikinin yan yana çarpımıdır falan diye.

neyse 6üzeri2 demek de şudur ve 36'dır falan iyice açıklamış.

sonra köklü sayılara gelmiş sıra. hani az önce 6üzeri2 dedi ya, kolay olsun diye onu söylemiş yine ve demiş ki,

kök olayı da bu yaptığımız üs işleminin tersidir.

yani karekök 36, 6 ya eşittir deyip tahtaya yazmış

bunu da iyiiiiiiice açıklamış. sonra sormuş,

- Bu örnekte sıkıntı yok değil mi ?

Eleman demsin mi:

- 6'NIN DIŞARI NASIL ÇIKTIĞINI ANLADIM DA 3 NEREYE GİTTİ PEKİ ?

Bunun gibi ,

X + 20 = 30 denkleminde X/2=? sorusuna bütün ciddiyetleri ile "TEK ÇUBUK" cevabını verenler mi dersiniz

velhasıl hocamızda geyik öğrenci boldu vesselam

..::SERBEST ATIŞ::..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gravitybreak -- 10 Nisan 2008; 0:46:49 >

• @gravitybreak
    bizim ilkokulda bi arkadaşta hoca 6kare + 3 küp dedeğinde altının yanınına kare çizmişti

bir de şu var tabi
     ..::SERBEST ATIŞ::..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.