Şimdi Ara

Seoul Hiremco FX Turbo HD mi? Yoksa D-Smart HD mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
6.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık biraz saçma gelebilir ama detaya inince anlaşılır sanırım...
    Öncelikle ben bu D-Smart işini çözemedim HD Paket aylık üyelik olarak satılmakta ben öyle anladım...
    Zaten başka para kazanacak durumları yok çeşitli kampanyaları var ama... neyse

Ben her ay para verme taraftarı değilim zaten her yere veriyoruz buda eksik olsun... Çok verici bir toplum olduk son yıllarda...
    Bu durumda normal uydu almak yerine HD almayı düşündüm (doğru yanlış tartışılır).
    Hiremco HD almak istiyorum fakat bi önceki seride olan problemlerde düşündürüyor açıkcası...
    Şimdilik sadece TRT HD var ama zamanla artacağına inanmaktayım...

Seoul Hiremco FX Turbo HD Uydu Alıcısı

Son olarak tavsiyeleriniz nerlerdir...

• Benim aklımdakini yazmış arkadaş..

bende aynı konuda fikir almak istiyorum..
  • TRT HD dışında kaç tane kanal gelebilir ücretsiz bunu düşündünüz mü ?
  • ben bu receiverdan dün aldım..
    trt hd'yi açamadım..
    sinyal yok dedi..
    fakat turksat2a da 2 tane 3d test yayını buldu..
    eğer 3d gözlük bulursam seyredicem..
    receiver gerçekten çok güzele benziyor..
    hdmi kabloyla bağladım..
    ledtvim var..
    görüntü gayet net..
    teledünyanın hd test yayınını izledim süper..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Hiremco HD almak istiyorum fakat bi önceki seride olan problemlerde düşündürüyor açıkcası...

Endişeniz yersiz değil !

Fx serisinde de sinyal yok sorunu nüksetmeye başlamış !

quote:

Orijinalden alıntı: Fetihy

Arkadaşlar cihazım fx turbo hd, bu sorunu nasıl kaldırabilirim? Sinyal yok diyor ama kanal değiştirince düzeliyor. Ya da Anten kablosunu çıkartıp takmam gerekiyor. Bir süre sonra tekrar yapıyor. Lnb den olabilir mi? Anten girinde yani kablodan güçlendirme yapılabilir mi? Yada bu şart mı? Bende sadece kablo var ve cihaza giriyor.

Şimdiden cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• ben sadece trt hdyi açamadım onun haricinde sorun yok..
    gayet memnunum..
    uydudan güncelleme yapıyor kendi otomatik..
  • eğer cidden böyle bir sorun varsa electroworlde iade edeyim..
    15 gün içinde iade hakkı var demişti..
  • ben titan hd kullaniyorum su ana kadar bi sorunu olmadi gayet stabil.
  • titan hd ve fx turbo hd, hangisi daha iyi arkadaşlar?
  • Ben yaklaşık 3 aydır Hiremco FX Turbo kullanıyorum, hiçbir problem yaşamadım.

D-Smart HD modüllü üyelik + LigTV cryptoworks kartım var, ikiside cihazda takılı ve gayet stabil...

Cihaz CCcam'da destekliyor, bunların yanına birde server ekledinizmi izleyemeyeceğiniz yayın yok.

http://www.hizlial.com/elektronik/uydu-alicilari/seoul-hiremco-fx-turbo-hd-uydu-alicisi_05.015.5137.0037.htm
    +
    http://www.multivizyon.tv/?urun-16373-D-smart-Modul-hd-1-yil.html

Öneririm.

• @aLTuu, önerdiginiz ikiliyi almayı düşünüyorum. d smarttan bu uyelikleri ve hd alıcıyı almak istedigimde daha pahalı oluyor.

yerli HD kanal en fazla bu platformda oluyor sanırım yanılıyormuyum.
  • arkadaşlar giremco hd serverli yayınları destekliyormu server satın alsak internet bağlantısı yapılıp istediğimiz yayınları seyrederiz galiba
  • Yanlış değilsem sadece "hiremco chipbox hd" modeli server paylaşımlarına uygun...

Linux İşletim Sistemi; Türkiye'de Tasarım ve Üretim
    HD Uydu Alıcısı, Ethernet Bağlantısı, FTP, Web, SSH, Telnet sunucuları

http://www.merihvideo.com.tr/prodspects.php?prod_id=34
  • fx turbo ..cihazı 14 haziranda sipariş verdim. 15i elimdeydi. ilk başta bütün kanallar ve trt hd atv hd sorunsuz çalışıyordu. ayın 23 ünde sinyal yok mesajı almaya başladım kanalı değiştirdikçe. uydulardaki sinyal kuvveti bazen yüzde 75 bazen 35 oluyordu. örnek türksat 1a 35, hotbird 75 veriyor sirusa geçince 35e düşüyor. tekrar hotbirde geçince o da 35e düşüyor. tamamı ile hafızayı silip tekrar taratınca kanallarının hiçbiri gelmemeye başladı. herhangi bir kanalı izlerken diğerine geçince eğer o kanalda sinyal yok mesajı geliyorsa gösteren kanala geçince orası da sinyal yok demeye başladı. 8 günün sonunda uyduyu kapayip hizlialdan aldiğim cihaz için arıza formunu doldurmak zorunda kaldım. sorunun cihazda olduğunu düşünüyorum. fx lerde x3ler gibiyse işimiz var demektir...
  • Arkadaşlar ben Hiremco FX Turbo HD cihazı daha dün (250*10 taksitleydi.Ben 250*4 taksitle) aldım ve hemen 0.0.31 V31 sürümüne güncelledim.Daha sonrada üzerine USB den Turbo MKV-TEST V32 yazılımını yükledim.Elimde olan Mkv,Mp4,Avi (Divx) uzantılı videoları USB 16 GB Toshiba belleğe attım ve cihaza taktım 3 videoda hiçbir sıkıntı olmadan takır takır çalıştırdı. görüntü de düşündüğümden daha iyiydi.Televizyon Panasonic TX-46u20e 46İnc plazma idi.Cihazı aldığım Çankayadaki İzmir Bölge bayisi bana bu cihazın Mpeg2 ve TS uzantılı olanların dışındaki mkv ve diğer videoları açmayacağını söyledi.Ama ben dediğim gibi mkv,mp4,avi (Divx) uzantılı dosyaları çok rahat sanki Uyduya değilde media playere takmışım gibi sorunsuz izledim videolarda ileri ve geri sarımıda sorunsuz çalıştı. ayrıca cihaz ile hem HD hemde SD kanaldan kayıt yaptım bilgisayarda ve televizyonda izledim.Cihazda izlediğim görüntünün canlısından farkı yoktu yani takılma veya donma sorunu yaşamadım.Bilgisayarda izlediğim görüntü (belki LED monitördendir) televizyondaki canlı görüntüden daha net bir görüntü aldım.(Bayi HD kanaldan kayıt yapmıyorda demişti) HD kaydı zaten süper, SD kaydı çok çok iyi örnek vermek gerekirse internet üzerinde online 720P kalitesinde izlediğiniz dizilerin görüntüsünden biraz daha iyi 250 TL lik cihaz için daha ne olsun.

NOT:Cihazın yapmış olduğu kayıtları bilgisayarda izlemek için dönüştürmeye gerek yok. ACE Mega Codec isminde bir codec program var. (Google Ace Mega Codec yazın program 49 Mb tır.Yüklerken Professional seçeneği ile yükleyin) onu yükleyin ondan sonra hem KMPlayerde hemde Windows Media Playerde sorunsuz çalışıyor.Kaydı bilgisayarda açmak için yanlış hatırlamıyorsam .ts uzantılı olan tıklayın açılacaktır.Zaten boyutu en büyük dosya hangisiyse video dosyası odur.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfturk

Arkadaşlar ben Hiremco FX Turbo HD cihazı daha dün (250*10 taksitleydi.Ben 250*4 taksitle) aldım ve hemen 0.0.31 V31 sürümüne güncelledim.Daha sonrada üzerine USB den Turbo MKV-TEST V32 yazılımını yükledim.Elimde olan Mkv,Mp4,Avi (Divx) uzantılı videoları USB 16 GB Toshiba belleğe attım ve cihaza taktım 3 videoda hiçbir sıkıntı olmadan takır takır çalıştırdı. görüntü de düşündüğümden daha iyiydi.Televizyon Panasonic TX-46u20e 46İnc plazma idi.Cihazı aldığım Çankayadaki İzmir Bölge bayisi bana bu cihazın Mpeg2 ve TS uzantılı olanların dışındaki mkv ve diğer videoları açmayacağını söyledi.Ama ben dediğim gibi mkv,mp4,avi (Divx) uzantılı dosyaları çok rahat sanki Uyduya değilde media playere takmışım gibi sorunsuz izledim videolarda ileri ve geri sarımıda sorunsuz çalıştı. ayrıca cihaz ile hem HD hemde SD kanaldan kayıt yaptım bilgisayarda ve televizyonda izledim.Cihazda izlediğim görüntünün canlısından farkı yoktu yani takılma veya donma sorunu yaşamadım.Bilgisayarda izlediğim görüntü (belki LED monitördendir) televizyondaki canlı görüntüden daha net bir görüntü aldım.(Bayi HD kanaldan kayıt yapmıyorda demişti) HD kaydı zaten süper, SD kaydı çok çok iyi örnek vermek gerekirse internet üzerinde online 720P kalitesinde izlediğiniz dizilerin görüntüsünden biraz daha iyi 250 TL lik cihaz için daha ne olsun.

NOT:Cihazın yapmış olduğu kayıtları bilgisayarda izlemek için dönüştürmeye gerek yok. ACE Mega Codec isminde bir codec program var. (Google Ace Mega Codec yazın program 49 Mb tır.Yüklerken Professional seçeneği ile yükleyin) onu yükleyin ondan sonra hem KMPlayerde hemde Windows Media Playerde sorunsuz çalışıyor.Kaydı bilgisayarda açmak için yanlış hatırlamıyorsam .ts uzantılı olan tıklayın açılacaktır.Zaten boyutu en büyük dosya hangisiyse video dosyası odur.

peki hocam altyazı sorununu nasıl hallediyosunuz, altyazılarda türkçe karakterler çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Arkadaşlar ben Hiremco FX Turbo HD cihazı daha dün (250*10 taksitleydi.Ben 250*4 taksitle) aldım ve hemen 0.0.31 V31 sürümüne güncelledim.Daha sonrada üzerine USB den Turbo MKV-TEST V32 yazılımını yükledim.Elimde olan Mkv,Mp4,Avi (Divx) uzantılı videoları USB 16 GB Toshiba belleğe attım ve cihaza taktım 3 videoda hiçbir sıkıntı olmadan takır takır çalıştırdı. görüntü de düşündüğümden daha iyiydi.Televizyon Panasonic TX-46u20e 46İnc plazma idi.Cihazı aldığım Çankayadaki İzmir Bölge bayisi bana bu cihazın Mpeg2 ve TS uzantılı olanların dışındaki mkv ve diğer videoları açmayacağını söyledi.Ama ben dediğim gibi mkv,mp4,avi (Divx) uzantılı dosyaları çok rahat sanki Uyduya değilde media playere takmışım gibi sorunsuz izledim videolarda ileri ve geri sarımıda sorunsuz çalıştı. ayrıca cihaz ile hem HD hemde SD kanaldan kayıt yaptım bilgisayarda ve televizyonda izledim.Cihazda izlediğim görüntünün canlısından farkı yoktu yani takılma veya donma sorunu yaşamadım.Bilgisayarda izlediğim görüntü (belki LED monitördendir) televizyondaki canlı görüntüden daha net bir görüntü aldım.(Bayi HD kanaldan kayıt yapmıyorda demişti) HD kaydı zaten süper, SD kaydı çok çok iyi örnek vermek gerekirse internet üzerinde online 720P kalitesinde izlediğiniz dizilerin görüntüsünden biraz daha iyi 250 TL lik cihaz için daha ne olsun.

peki hocam altyazı sorununu nasıl hallediyosunuz, altyazılarda türkçe karakterler çıkmıyor.

Altyazıda Türkçe karakterlerin çıkması için;
    1-)Elinizdeki altyazıyı birlikte aç ile Notpad (Notdefteri) ile açın
    2-)Sol üst köşedeki Dosya içindeki Farklı Kaydet i tıklıyoruz ve Kodlama bölümünü ANSI olan değeri UTF-8 olarak değiştirerek Film ismi ile altyazı aynı olacak şekilde kaydediyoruz.
    3-)USB Belleğimize Film ile birlikte atıyoruz ve Keyifle sayretmeye başlıyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Altyazıda Türkçe karakterlerin çıkması için;
    1-)Elinizdeki altyazıyı birlikte aç ile Notpad (Notdefteri) ile açın
    2-)Sol üst köşedeki Dosya içindeki Farklı Kaydet i tıklıyoruz ve Kodlama bölümünü ANSI olan değeri UTF-8 olarak değiştirerek Film ismi ile altyazı aynı olacak şekilde kaydediyoruz.
    3-)USB Belleğimize Film ile birlikte atıyoruz ve Keyifle sayretmeye başlıyoruz.

Çok saol arkadaşım şimdi denedim oldu, yalnız altyazı stilini pek beğenmedim, benim LGnin dahili media playerında altyazılar daha kaliteli ve hızlı gösteriyor.
    Şu da var, LGnin oynatamadığı biçok mkvyi Fx turbo oynattı gerçekten şaşırdım, o kadar filmim vardı oynatamadığım ben de hepsini silecektim iyi ki silmemişim.

• Önemli değil albati dostum.Güle Güle seyret
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.