Şimdi Ara

Sensörü Arduino'ya bağladığımda arduino kapanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hcr-04 ultrasonik sensör bağladığımda arduino otomatik gücü kesiyor. kart üzerinde yanan ışıkların hepsi sönüyor pc aygıt çıkarıldı sesi veriyor. sensörü çıkarınca arduinoya tekrar güç gidiyor çalışmaya başlıyor. Sorun nedir ?

• Ulan be zamanında ne uğraşırdım her gün başka bir robot yapardım Duygulandım şimdi...

Dostum muhtemelen gnd ile sinyal alınan kısmı yanlış bağlıyorsun. Kabloları iyice kontrol et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hcr-04 bağladığında voltaj çökmesi oluyor ise bağlantılarını kontrol et yanlış bağlantı yapmışsındır.
  • egealtay kullanıcısına yanıt
    Hocam jumper kabloların uçlarını çıkartıyorum arduinoya öyle koyuyorum çünkü motor shield var bende. Motor shieldi arduinonun üstüne takıyorum. Havya aldım ama telini hala almadım yakın zamanda alıcam. Havyasız mesela motor shieldteki deliklere erkek takıp ondan sonra o erkeklere dişi kablo bağlasak olur mu ?

• 4 girişten 3 girişi taktığımda(takılmayan gnd girişi) bir şey olmuyor ama ne zaman ki gnd yi takarsam direk voltaj gidiyo giriş olarak 8 ile 10. Pinlere takıyorum

• sayenizde çalıştı :D diğer 5v luk girişe taktım kabloyu ve 8 ve 10 değilde, 13 ve 12. pinlere taktım echo ve trig i şuan çalıştı teşekkürler :)
  • Tebrikler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.