Şimdi Ara

Sennheiser HD-215

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda bu kulaklıktan almayı planlıyorum. Yıllar önce N91 ile dinlediğimde inanılmaz ses deneyimi yaşatmıştı bana. Hiç unutamam bu ikilinin performansını, sizler nasıl bilirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 22 Eylül 2010; 10:20:47 >

• n91 de buldugun performansı bence baska bir playerda bulman cok zor.n91 in mükemmel ötesi bir ses kalititesi vardı.Gümbür gümbür çalıyordu alet
    Belki cowonlar verebilir aynı kaliteyi ama ne sansa ne sony ne treksor ne de ipod o kaliteyi kesinlikle veremez.Sesleri belki daha temizdir bu dediklerimin ama o ses gücünü o kaliteyi veremezler kesinlikle.Ama bu dediklerime kulaklık amfisi baglarsan verebilirler belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TeReN- -- 22 Eylül 2010; 11:06:26 >
  • Elimde N91 de var ayrıca. Ses çıkış gücü iPod'larla hemen hemen aynı. Kalite olarak da üç aşağı beş yukarı aynı, testlerde belki farklılık gösterebilir fakat benim aldğım kalite bu şekilde. iPod'larda da tam randıman vereceğini düşünüyorum.
  • o zaman güzel haber.demek ki aypod toç 4gnin cıkış gücü de n91ler kadar kuvvetli Acıkcası ben n91 kadar olacıgını tahmin etmiyordum.cünkü n91den sonra hangi profosyonel playerı alsam n91 deki o ses dolgunlugunu, o baslarrdaki vurguyu bulamamıştım.aypot toç bunu veriyosa gercekten cok iyi olur
  • Tabii ki şu var, iPod'da yine N91'de aldığım bas seslerin tadını, doygunluğu alamıyorum. N91'den sonra ancak 5800 çok iyi (N91'den daha iyi basları var) bu konuda fakat onun da ses çıkış gücü N91 ve iPod kadar değil.

Bu arada bas karşılaştırmasını N91'in son sürümüne göre yaptım. İlk sürümüyle dağlar kadar fark varmış. Son sürümde eskisi gibi değil, benim için bas açısından 5800 tabii ki.
  • Bende n91 ilk sürümü 4gblık olan model vardı ve 8gblık 2.sürümlere göre ses kalitesi cok cok daha iyi deniyordu.Ben de ilk yorumumu buna göre yapmıştım.Belki n91 ilk sürüm ile aypot toçu kıyaslasak ilk sürüm n91 cok daha agır basabilir.
    5800a gelince, o da benim sırf expressmusic ibaresine kanıp aldıgım bir cihazdı ve tam bir fiyaskoydu.O kulaklıga verdigi azıcık sese katlanamıyordum.Sesi ne kadar temiz olursa olsun mini minnacık bir ses cıkıs gücü vard bence tam bir rezaletti.Bir tarafta n91 diger tarafta 5800xm, ve bunların ikisini de üreten firma aynı. Demek ki yaptıkları işi elleriyle degil başka yerleriyle yapıyorlar da ortaya böyle sonuclar cıkıyor.
    5800 lardaki kasa acıklıgı probleminden hiç bahsetmek istemiyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TeReN- -- 22 Eylül 2010; 12:02:23 >

• n91 kullandığım zaman sesinin siemens sx1 den kötü oldunu düşünürdüm, 5800 ise tam bir facia utanmadan müzik telefonu diye sattılar
    fakat iriver covon meizu ipod ile kapışmak için içine adam gibi ses çipi takmaları lazım telefonların.
    mesela sgs2 de bang olufsen ses çipi var ben ona eyvallah derim, iphone ise zaten mp4 ten bozma telefon olduğu için olmalı ilk modelden itibaren çok tatlı ses verdi,
    vesselam.
    ilk walkmanımın sesini özlerim, şimdiki donanımların yanına gelse cızırtı olur herhalde.
  • hf215 gercenten gunumuzdeki en iyi monitor headphones lardan birisidir..sennheiser monitor bakımından cok yararlı bir kulaklık,160 enstruman colabie edilene kadar duyma dayanağı ve
    ses derecelenmesi,işitmeyi gerçekten sağlama gibi birçok özelliğe sahip..
    turkiyede fiyatlari oldukca pahali arkadasim malesef.bende bir tane vardi ama londrada unuttum getirmedim..simdi turkiyeye dondum ve burdada fiatlari oldukca pahali diyebilriim..49 sterline alabilecegin kulakligin aynisina 200 ytl gibi bi rakam bile verebiliyorlar.
    mesela sennheiser hd 650 muthis bisey inan bana,aynisi burda 790 ytl
    londrada aynisi 150 sterlin burda yaklasik 350ytl
    aradaki fark anasini satayim be ..(bu modeli kullanıyordum universtedeyken hd 650 ama 215 de kullandım)
    ama 215 gercekten işini gorucektir bulabilirsen uygun biyer banada onerirsen sevinirim :)
    bu arad muzikle olan alakan nedir?
    ben londra Sae universtesi ses kayit biçimlendirme ve muzik teknolojisi mezunuyum.. kısaca producer..
    memnun oldum

Mirella pandora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamzavav -- 26 Haziran 2012; 23:42:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.