Şimdi Ara

Selin Hoca biyoloji hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TYT videolarının en başından başladım ama bilmediğim bilgileri biliyormuşum gibi ilerliyor gibi geldi bana yoksa ben mi çok cahilim? mesele hücre yapısını organelleri bilmiyorum ama biliyormuşum gibi anlatıyor.

• Gençler selamlar , Canlıların Ortak Özellikleri konusu MEB tarafından yanlış konumlandırılmıştır problem burada meydana gelmektedir. Konuya baktığınızda bir çok kavramı daha vermeden ele almamız isteniyor. Bu sebeple de bu konuya bakıp ''ya arkadaş bu biyoloji çok zormuş olmuyor'' diyen bir çok kişi tanıyorum. Rica ediyorum burada pes edipte bırakmayınız. Bu konu veya başlangıç konuları aslında biyolojinin vitrin konularıdır. Yani ne anlatacaksak aslında bu konularda sergiliyoruz , sonrasında ise diğer ünitelerde detaylandırma yapıyoruz. Ben elimden geldiğince ortak özelliklerde de kavramları açıklamaya çalıştım. MEB benden ne istiyorsa onu vermeye de çalıştım. Netice itibariyle bu konuları görmediniz diyerek anlatım yapsam o zaman ortak özellikler diye bir konu kalmaz. Bir örnek vereyim ; mesala glikoliz tüm canlılarda ortaktır alıyoruz. Bunun sebeplerini AYT kısmında Canlılarda Enerji Dönüşümleri ünitesinde vereceğim ama yine de vermem gerektiği için ortak özelliklerde veriyorum. Ama burada da diyorum ki glikozun parçalanması ve parçalandıktan sonra bundan enerji elde edilmesi diye söylüyorum. Mesala yine glikolizde görev yapan enzimler ortaktır diyorum. Ama ben sana daha enzim anlatmadım , yine elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum. Özetle müfredata bu konunun ilk eklenmesinde problem söz konusudur yoksa hiçbir şeyden bahsetmezsek konuyu işlemeyiz gençler. Eee hocam o zaman sonra anlatsaydın diyeceksiniz , o zaman da hocam neden bu konuyu anlatmadın müfredattan mı kalktı gibi sorular geliyor bu yüzden işler çorba oluyor. Olayın özeti bu şekildedir. En azından bilgi vermek adına yazmak istedim.
  • Bazen bazı konuların bir kısmında okuyup geçebildiği olabiliyor hocam, tam tersine kalıtım konusunu çok iyi anlatmış hoca. Yani anlamıyorsanız diğer kanallara bakabilirsiniz
  • Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Bu biyoloji dersinin bir problemi bence.
  • Nasıl çalışıyorsunuz peki?
  • VaporWave kullanıcısına yanıt
    Çalışamıyorum en sona bıraktım biyolojiyi. Kimya fizik biyoloji olarak ilerleyeceğim
  • Diğer hocalara göre iyidir yine selin, Aras hoca canlıların ortak özelliklerine bitki biyolojisinden bile bilgi koymuş neredeyse diğer konularda da durum aynı
  • Gençler selamlar , Canlıların Ortak Özellikleri konusu MEB tarafından yanlış konumlandırılmıştır problem burada meydana gelmektedir. Konuya baktığınızda bir çok kavramı daha vermeden ele almamız isteniyor. Bu sebeple de bu konuya bakıp ''ya arkadaş bu biyoloji çok zormuş olmuyor'' diyen bir çok kişi tanıyorum. Rica ediyorum burada pes edipte bırakmayınız. Bu konu veya başlangıç konuları aslında biyolojinin vitrin konularıdır. Yani ne anlatacaksak aslında bu konularda sergiliyoruz , sonrasında ise diğer ünitelerde detaylandırma yapıyoruz. Ben elimden geldiğince ortak özelliklerde de kavramları açıklamaya çalıştım. MEB benden ne istiyorsa onu vermeye de çalıştım. Netice itibariyle bu konuları görmediniz diyerek anlatım yapsam o zaman ortak özellikler diye bir konu kalmaz. Bir örnek vereyim ; mesala glikoliz tüm canlılarda ortaktır alıyoruz. Bunun sebeplerini AYT kısmında Canlılarda Enerji Dönüşümleri ünitesinde vereceğim ama yine de vermem gerektiği için ortak özelliklerde veriyorum. Ama burada da diyorum ki glikozun parçalanması ve parçalandıktan sonra bundan enerji elde edilmesi diye söylüyorum. Mesala yine glikolizde görev yapan enzimler ortaktır diyorum. Ama ben sana daha enzim anlatmadım , yine elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum. Özetle müfredata bu konunun ilk eklenmesinde problem söz konusudur yoksa hiçbir şeyden bahsetmezsek konuyu işlemeyiz gençler. Eee hocam o zaman sonra anlatsaydın diyeceksiniz , o zaman da hocam neden bu konuyu anlatmadın müfredattan mı kalktı gibi sorular geliyor bu yüzden işler çorba oluyor. Olayın özeti bu şekildedir. En azından bilgi vermek adına yazmak istedim.

• arastugcu A kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam ben de öyle düşünmüştüm. Ortak özelliklerden iki video izleyip hücre konusuna geçtim hücreyi bitirdim şimdi ortak özelliklere geri döndüm daha iyi anladım diyebilirim.
  • Hocam ben derece yapan birçok öğrencinin tavsiyelerini okudum, başarı hikayelerini izledim. Bunlardan edindiğim izlenime dayanarak yorum yapıyorum.

Selin Hoca'nın kanalı nasıl bir kanal bilmiyorum açıkçası ama herhangi bir başarı hikayesinde denk gelmedim.

Derece yapan öğrencilerin hepsinin ortak kullandığı biyoloji kaynakları gördüğüm kadarıyla

Kitap: Palme ve Paraf Yayınları
    Youtube Kanalı: Bekir Avşar
    Eğitim Platformu: Doping Hafıza

Başarılı tüm öğrencilerin kullandığı bu kaynaklar size de faydalı olabilir.
  • Kayıt tarihi 12 Aralık 2019
  • Hocam bırakın bu işleri ip ban yiyeceksiniz
  • Kayıt tarihim 12 Aralık 2019, sizin kayıt tarihiniz 3 Eylül 2019. Buradan ikimizin de okuma yazma bildiği sonucu çıkıyor ama bunun konuyla ne ilgisi var onu anlayamadım.
  • Yazdığım şeyler başarılı öğrencilerin tavsiyelerinden, derece hikayelerinden gözlemlediklerim. Bunlar tamamen subjektif görüşürüm, kendi tavsiyelerim değil, çok üst düzey sıralama yapan öğrencilerin tavsiyelerinden topladığım bilgilerin analizi gibi.

Yazdıklarıma katılmayabilirsiniz, sizin görüşünüz farklı olabilir ama aynı konuda farklı düşüncelerimizin olması, ne benim ne de sizin ip ban yemesini gerektirmiyor. En azından benim bu konudaki kişisel kanaatim bu yönde.
  • Kardeş sen sabah akşam bekir avşar dinleyip youtube’da doping hafıza reklamlarına denk gelirsen ancak bu çıkarımı yapabilirsin.
  • ytbr Y kullanıcısına yanıt
    Sayın Bekir Avşar hoca hiç bir yayından reklam almadan ve çıkar amacı gütmeden, tamamen öğrencilerin iyiliği için video çeken, birçok öğrencinin derece yapmasına katkıda bulunan saygıdeğer birisi. Onun tavsiyelerini ve kanalındaki başarı hikayeleri videolarında tavsiye edilenleri göz ardı etmek için bir sebep göremiyorum.

Doping Hafıza reklam vermiş olsa bile, o reklamlardaki insanlar sonuçta gerçekten Türkiye derecesi yapmışlar. Kendilerini başarıya ulaştıran bu programı, diğer öğrenciler de faydalanabilsin diye hiç bir ücret almadan, tanıtmak için fedakarca bir davranış sergilemelerinin nesi yanlış ki?
  • Babalarının hayrına mı yaptıklarını sanıyorsun? Youtube da kanalı olan herkes en azından bir çıkar uğruna yapar sadece reklam gelir kaynağı değil çünkü. Bu arada tebrikler Selin hoca seni insta storyde paylaşmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pilotless -- 21 Aralık 2019; 10:36:22 >
  • Pilotless kullanıcısına yanıt
    Hocam herhangi bir yerden reklam almadıklarını, tamamen öğrencilerin iyiliği için yaptıklarını söylüyorlar. Aksine bir ispat olmadığı sürece inanırım.

Selin Hoca'nın insta story linki paylaşabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.