Şimdi Ara

Selam arkadaşlar, Bir bakar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, forumu 1 yıldır takip ediyorum. Üyeliğimi 3-4 ay önce açmıştım, fakat giriş yapma gereği duymadığım için pek yorum yapmadım veya konu açmadım.
    12.sınıfım, Ortalama deneme netlerim:
    Türkçe: 32-38
    Matematik: 20-30
    Sosyal:20-30
    Fen: 15-20
    Tıp fakültesini istiyorum. Fakat eskiden Boğaziçi işletme veya ekonomi hayalim vardı, finans konularına olan ilgimden dolayı.
    En son 3 sene önce sosyal çalıştım fakat sosyali hiç unutmuyorum. Genel kültür gibi hayatımda yer etmiş, unutulmuyor.
    Bu yüzden sosyal netlerim bir MF öğrencisine göre iyi. Türkçe de genel olarak hep iyiydim diyebilirim.
    Matematiğim de fena sayılmaz, eksiklerimi kapatırsam 30 ve üstüne sabitlerim diye düşünüyorum.
    Fakat FEN FEN FEN! Fen'de iyiyim diyemiyorum ama kötüyüm de diyemem her ikisi için de sebeplerim var.
    Fakat çabaladıkça, normalde 5 net yapan ben bunu 15-20 aralığına çektim.
    Uzatmadan soruyorum,
    A) Türkçe-Sosyal yeteneğimi kullanıp, TM'ye mi geçeyim? (Boğaziçi İşletme veya Ekonomi için)
    B) Ya da MF'de devam edip Tıp Fakültesi için mi çabalayayım?
    Dipnot: Öğretmenler ve yakın arkadaşlarım MF'de harcanıyorsun dedikleri için son zamanlarda yoğun olarak bunu düşünmeye başladım.
    Dipnot 2: Tıbbı sevdiğim için Tıp Fakültesini istiyorum. Farklı bir neden yok anlayacağınız.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bathaus -- 28 Aralık 2015; 12:25:38 >

• mf3 te ancak mezuna kalarak 10k-15k ya girebilirsin.öyle gözüküyor yani.yerinde olsam vasat sayısalcı olacağıma iyi eşit ağırlıkçı olup, iyi bir yerde hukuk okurdum
  • bathaus B kullanıcısına yanıt
    bence hayalinden vazgeçme istediğin bi mesleğin kötü ünisi sevmediğin bi mesleğin iyi ünisinden iyidir.
  • Haklısın ama tıbba olan sevgimden dolayı hiçbir zaman aklıma bu fikir gelmedi (lise 1,2 gibi düşündüm işletme-ekonomiyi) fakat insanlar TM'de çok iyi işler başarabileceğimi söylediler. Fakat çoğunluğu sayısal alanda da iyi olduğumu ya da olabileceğimi söylediler.
    Tıp okumak istiyorum fakat bu sene 10k-15k olmaz diyorsunuz anladığım ? Bu sene ihtimali yok mu sizce?
  • Realist olursak boğaziçi işletme veya iktisat kazanman çok zor aynı şekilde tıp fakültesine girmende çok zor.Sayısal devam edersen iyi bir okulda mühendislik veya tıp için mezuna kalman gerekir büyük ihtimalle ancak tm olursan iyi hukuk fakültelerine girme ihtimalin var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intexo

Realist olursak boğaziçi işletme veya iktisat kazanman çok zor aynı şekilde tıp fakültesine girmende çok zor.Sayısal devam edersen iyi bir okulda mühendislik veya tıp için mezuna kalman gerekir büyük ihtimalle ancak tm olursan iyi hukuk fakültelerine girme ihtimalin var.

Görüşlerin için çok teşekkürler. Umarım Matematik ve Fen netlerimi biraz daha yükseltip, bu sene tıp fakültesine girebilirim.
  • bathaus B kullanıcısına yanıt
    bak dostum şu an bu netleri tr de en az 40-50 bin kişi yapıyordur.ama gerçek sınavda tabiki sadece belli sayıda kişiler yapabilecek.12 olduğun için önce bunu anlatmak istedim.tıp isteyen birinin şu an yapması gereken net sayısı min 130 dur ki sınavda 110-120 yapabilsin.yani senin açından zor

tıbba ilgin ve merakın var, mezuna kaldın diyelim.emin ol o merakın yüzde 1 i bile kalmayacak.buradaki tıp isteyen mezunlara sorabilirsin kesinlikle motivasyonlarını kaybetmişlerdir.yani sayısal da kalıp kazansan bile akıl karı olmayacak.

yetenekli olduğun alanda kal.insan her sevdiği işte başarılı olamaz ama istisnasız başarılı olduğu işi sever

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: James Kendrick

bak dostum şu an bu netleri tr de en az 40-50 bin kişi yapıyordur.ama gerçek sınavda tabiki sadece belli sayıda kişiler yapabilecek.12 olduğun için önce bunu anlatmak istedim.tıp isteyen birinin şu an yapması gereken net sayısı min 130 dur ki sınavda 110-120 yapabilsin.yani senin açından zor

tıbba ilgin ve merakın var, mezuna kaldın diyelim.emin ol o merakın yüzde 1 i bile kalmayacak.buradaki tıp isteyen mezunlara sorabilirsin kesinlikle motivasyonlarını kaybetmişlerdir.yani sayısal da kalıp kazansan bile akıl karı olmayacak.

yetenekli olduğun alanda kal.insan her sevdiği işte başarılı olamaz ama istisnasız başarılı olduğu işi sever

Görüşlerini kesinlikle dikkate alacağım Çok teşekkür ederim yorumun için. Başarılar diliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.