Şimdi Ara

Seiko Velatura Kinetic Direct Drive Saat İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doğum günü hediyesi olarak alınmıştı.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.Bu zamana kadar en çok memnun kaldığım saat diyebilirim..
    Saatin + ları
    Tam olarak ne deniyor bilmiyorum ama saatin güç göstergesi çok güzel.Şık bir görünüm katmış.
    Gün göstergesi gayet hoş.
    Fosforu çok iyi zifiri karanlıkta bile görebiliyorsunuz.
    Mekanizması gayet iyi.Güç göstergesi tam olduğunda saati kullanmasanız bile 25 gün boyunca çalışıyor.(ben sadece saatten 25 gün ayrı kaldım değer dahada yüksek olabilir )
    Camı ve gövdesi gayet dayanıklı.Çok şükür 1 yıldır camda çizik yok.
    Kullanımı rahat.

saatin -leri
    üzgünüm ama benim bu saat için bulabildiğim - bir yönü yok

• Hediyeyi alan zevk sahibiymiş Seiko can dır :) Çok baba bir saat
  • 25 gün rezerv olayı çok güselBenimde aklıma düştü şimdi iyimi?
  • Direct drive özelliği olması sayesinde elle de kurulum imkanı veriyor bu model. Güç göstergesinden rahatlıkla okuyabilirsiniz ne kadarlık gücü kaldığını. (Maksimum 1 ay dayanabiliyor. Zaten 1 ay (M), 1 hafta (W), 1 gün (D) , 12 saat şeklinde bölmüşler çizelgeyi) Güzel saat. Ama benim için tek eksisi gold rengi kasası. Asla altın sarısı, rose gold/pink gold bir saat kullanamam.
  • Başka renk kasası yokmuydu sanki var hatırlıyorum?
  • Baska renkleride var arkadaslar beyaz rengini gormustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bezel çevresindeki vidalar cidden sağlam imajını veriyor
    böyle hediye verenimizi olmadı ki bir iyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

bezel çevresindeki vidalar cidden sağlam imajını veriyor

Teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

bezel çevresindeki vidalar cidden sağlam imajını veriyor

• BEnde de aynısından var. 2011'de e-bay'den almıştım. Hong-Kong'tan geldi saat. Bayisine görütüp gösterdim ve orijinal olduğunu söylediler.

Fakat, yaz aylarında sıcaktan dolayı kullanmadığım halde (Antalya'da yaşıyorum, koldaki terden etkilenmesin diye kullanmıyorum) kasanın o dore renginde değişimler maalesef başladı. Kordonunun köprüsü koptu, yedek bulunmuyor. Silikon kordonun deliklerin olduğu parçayı ters çevirince arka yüzeyinde en çok taktığım delik etrafında ve kordon kenar yüzeyinde çatlamalar var. Bilsem krom kasa ve krom kordonlusunu alırdım. Orijinal silikon kordonuna 150TL istiyorlar! Kordonun deliklerin olduğu parçasının ucundaki metal de (tokası) renk kaybetmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 2 Aralık 2013; 19:22:43 >
  • Sirkeci'de yan sanayi birebir aynı kordondan 50 tl'ye bulabilirsin @ABABA2307
  • Teşekkürler, fakat Antalya'da yaşıyorum
  • seiko velatura atasayda çalışırken seiko bayiliği yapıyoduk bu saatten çok sattım silikon kordon ve roz kasa gümüş kasasıda mevcut çelik kordonlu kasasıda en çok tercih edilenlerden güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

BEnde de aynısından var. 2011'de e-bay'den almıştım. Hong-Kong'tan geldi saat. Bayisine görütüp gösterdim ve orijinal olduğunu söylediler.

Fakat, yaz aylarında sıcaktan dolayı kullanmadığım halde (Antalya'da yaşıyorum, koldaki terden etkilenmesin diye kullanmıyorum) kasanın o dore renginde değişimler maalesef başladı. Kordonunun köprüsü koptu, yedek bulunmuyor. Silikon kordonun deliklerin olduğu parçayı ters çevirince arka yüzeyinde en çok taktığım delik etrafında ve kordon kenar yüzeyinde çatlamalar var. Bilsem krom kasa ve krom kordonlusunu alırdım. Orijinal silikon kordonuna 150TL istiyorlar! Kordonun deliklerin olduğu parçasının ucundaki metal de (tokası) renk kaybetmeye başladı.

silikon kayışı 150 lira falan değil,

aydın saat teknik servisi ara,saatin model nosunu söyle ve çelik tokalı olanını sipariş et,aydın saat kayışı kargo ile ödemeli tahsilatlı olarak gönderir,çelik tokalı kayışa sizin roz tokayı takar olup bitirirsiniz (çelik tokalı olanı sipariş et diyorum çünkü aralarında 20 lira fiyat farkı var)

ayrıca bu meret saatin kasa kordon bağlantı sustaları çok eğriliyor sustalarınızın değişmesi gerekebilir.

• Hort

6 yıl sonra tekrar merhaba.

Saatin pili artık yaşlandı, tam şarj olmuyor ve çabuk bitiyor. Pil marka modeli ve fiyatını bilen var mı?

Bir de saat kasasının 11 yönünde basmalı bir gömme butonu var. Bu ne işe yarar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Hort

6 yıl sonra tekrar merhaba.

Saatin pili artık yaşlandı, tam şarj olmuyor ve çabuk bitiyor. Pil marka modeli ve fiyatını bilen var mı?

Bir de saat kasasının 11 yönünde basmalı bir gömme butonu var. Bu ne işe yarar?
    Hort 2
    2014 ten beri kullanıyorum. Henüz pilde bir zayıflık yok. 2 senesi daha var senin söylediğine göre o zaman. Ömür varsa bekleyip göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.