Şimdi Ara

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.072
Cevap
82
Favori
286.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu saati arıyorum ama satan hiçbir yer yok. Seiko Spork (SRP043K1) Tarihsiz kadranlar simetrik açıdan bana daha hoş geliyor. Tarih bunda da var ama sayı bölgesini işgal etmediği için göze batmıyor. O yüzden hoşuma gitti ve sadece bu var bu tarz bulabildiğim. Aydın Saat niye getirmez böyle modelleri anlamam ki.

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Bu saati arıyorum ama satan hiçbir yer yok. Seiko Spork (SRP043K1) Tarihsiz kadranlar simetrik açıdan bana daha hoş geliyor. Tarih bunda da var ama sayı bölgesini işgal etmediği için göze batmıyor. O yüzden hoşuma gitti ve sadece bu var bu tarz bulabildiğim. Aydın Saat niye getirmez böyle modelleri anlamam ki.

Buradan alabilirsiniz güvenlice ama bu fiyata tercih etmezdim 4r makineli saat.

https://www.longislandwatch.com/Seiko_SRP043K1_Watch_p/srp043k1.htm

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Dolar düşük olsa kesinlikle alırdım ama bu haliyle alamam. 4R makineli de olsa bu tasarımda daha uygun fiyatlı bir dalgıç saati yok. Saat zevkim oturdukça sadelik daha çok hoşuma gitmeye başladı. Öyle ki tarih göstergesine bile karşıyım. Olabildiğince sade ve simetrik olmalı. Bu bakımdan tarih göstergesi hem sadeliği hem de özellikle simetrik yapıyı bozduğu için tercih etmiyorum.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam zevk meselesi tabi. Ama çıkmışken şöyle bir şey de alınabilir sanırım sadelik anlayışınıza uygun düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 31 Ağustos 2018; 13:0:50 >
    Evet hocam tam istediğim stil yalnız ben rakamları gösterecek şekilde seviyorum. Yuvarlak şekilde olmamalı. Steinhart'ın bir modeli var esasında ama hem pahalı hem de içi altın renkli olduğu için sevmedim. Ah ah aslında şu model tam istediğim gibi ama rüyalarımda sadece.

Buna bulabildiğim en yakın ve hesaplı model de SRP043K1 modeli işte.

• quote:

Evet hocam tam istediğim stil yalnız ben rakamları gösterecek şekilde seviyorum. Yuvarlak şekilde olmamalı. Steinhart'ın bir modeli var esasında ama hem pahalı hem de içi altın renkli olduğu için sevmedim. Ah ah aslında şu model tam istediğim gibi ama rüyalarımda sadece.

Allah kolaylık versin hocam inşallah bulursun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Orient Mako 2 de olabilir...Seiko SKX kalitesinde, mekanizmasi daha iyi ve bence daha şık bir saat... (siyahı da var)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

belki yurtdışından bulursanız orient chicane modeli de var buna benzer kadran.

• quote:

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 2 Eylül 2018; 18:12:49 >

• Bu da fena değilmiş hoşuma gitti.

Aklıma Blancpain'in bir modelini getirdi neredeyse birebir aynı.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Senin aradığın saat net Sharkmaster hocam. Renk çeşitleri de çok hoş
    http://oceanxwatch.com/collection/SHARKMASTER600

SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA
     SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA SEİKO SAATLERİ HAKKINDA HERŞEY BURADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 5 Eylül 2018; 3:28:6 >

Nokta atışı olmuş. Aradığım saat bu vallaha. NH35 kalibre varmış 4R kalibrelerden iyiyse sorun yok demektir.

• quote:

Nokta atışı olmuş. Aradığım saat bu vallaha. NH35 kalibre varmış 4R kalibrelerden iyiyse sorun yok demektir.
    4r kalibrenin aynısı zaten. Ama şunu söyleyebilirim 4r kalibrelere zaman tutması arasında uçurum fark var. En azından bende öyle. Başta 7 sn olan ortalama şimdi -1 sn zaman sapması var nh35de. Yerinde olsam yeşili kaçırmazdım hocam.
    NH35'te mi -1 saniye yakalanabiliyorsa bu çok iyi bir değer. Değme İsviçreliler tutturamıyor bu değerleri. Bir de aklıma takıldı. Şimdi tarih ve gün göstergesi olunca onlar için de ekstra bir dişli bulunuyor. Tarih göstergesi olmayan bu saatlerde ekstradan bir dişli olmadığı için hassasiyet olarak daha avantajlı oluyor mu?

• quote:

NH35'te mi -1 saniye yakalanabiliyorsa bu çok iyi bir değer. Değme İsviçreliler tutturamıyor bu değerleri. Bir de aklıma takıldı. Şimdi tarih ve gün göstergesi olunca onlar için de ekstra bir dişli bulunuyor. Tarih göstergesi olmayan bu saatlerde ekstradan bir dişli olmadığı için hassasiyet olarak daha avantajlı oluyor mu?
    Hocam tarihin çok bir avantaj sağladığını tahmin etmiyorum. Nh35a evet başta 7-10 sn civarı seyretse de 1 yıl sonunda şuan -0.4/-1.5 arasında seyrediyor ilginç şekilde. 4r ile aynı mekanızma olmasına rağmen elimdeki srpa21k (ki hiçbir saatime değişmem) -8/-15 civarında seyrediyor. Bilmiyorum bendeki şans da olabilir ama ben çok güzel bir performans alıyorum şuan NH35'den.
    Hocam şu an kullandığım Orient Independence modeli de aynı şekilde günde ortalama 5-6 saniye geri kalıyor. Alalı 2.5 ay oldu. 1 yıl sonra benimki de aynı şekilde daha az sapma gösterir mi?

Ekstra bir sorum olacak. Ben bu saati alabilirsem bezelinde değişiklik yapabilir miyim? Aynı tip bezel fakat tepesinde fosfor noktası olan bir versiyonu bulup yaptırabilir miyim?

Düzenleme: Bezeli değiştirmeye gerek yokmuş. Instagram'dan fotolara baktım bezelin üzerinde de parlayan şekilde fosfor mevcut ve çok güzel görünüyor.

https://www.instagram.com/p/BmOsOsEgnUA/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=7citlr4180ri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 5 Eylül 2018; 18:14:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Hocam şu an kullandığım Orient Independence modeli de aynı şekilde günde ortalama 5-6 saniye geri kalıyor. Alalı 2.5 ay oldu. 1 yıl sonra benimki de aynı şekilde daha az sapma gösterir mi?

Ekstra bir sorum olacak. Ben bu saati alabilirsem bezelinde değişiklik yapabilir miyim? Aynı tip bezel fakat tepesinde fosfor noktası olan bir versiyonu bulup yaptırabilir miyim?

Düzenleme: Bezeli değiştirmeye gerek yokmuş. Instagram'dan fotolara baktım bezelin üzerinde de parlayan şekilde fosfor mevcut ve çok güzel görünüyor.

https://www.instagram.com/p/BmOsOsEgnUA/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=7citlr4180ri
    Hocam 6 ay-1 yıl aralığında düzenli kullanımda çok iyi yerlere gelebilir. Ayrıca saat gerçekten çok hoş bütçe yetiyorsa kaçırmayın. Özellikle yeşil renk saat dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Mavi olanın da Tudor tarzı kolları çok hoş. Yerinizde olsam bu ikisinden birine yürürdüm. Fotodaki mavi model bu arada.

Bütçe yetiyor da şöyle ben parayı veririm ama sonrasında büyük bir mali krize girerim. Bu riski de göze alamıyorum. Şu an 430 dolar ile saat çok pahalıya patlar.

İlk başta siyah düşünüyordum ama yeşil dediğin gibi özel ve dikkat de çekici. Siyah standart olduğu için çok bir önem teşkil etmiyor. Esasında mavi rengini daha çok severim rahmetli amcamın 40 yıllık mavi kadranlı Seiko 5'i var şu an kuzenimde ve hâlâ çalışıyor. Fakat akrebi ve saniye ibresini beğenmedim. En mantıklısı dediğiniz gibi yeşil. Tarihsiz rakamlı Rolex Submariner'ın bildiğiniz aynısı olmuş.

• quote:

Bütçe yetiyor da şöyle ben parayı veririm ama sonrasında büyük bir mali krize girerim. Bu riski de göze alamıyorum. Şu an 430 dolar ile saat çok pahalıya patlar.

İlk başta siyah düşünüyordum ama yeşil dediğin gibi özel ve dikkat de çekici. Siyah standart olduğu için çok bir önem teşkil etmiyor. Esasında mavi rengini daha çok severim rahmetli amcamın 40 yıllık mavi kadranlı Seiko 5'i var şu an kuzenimde ve hâlâ çalışıyor. Fakat akrebi ve saniye ibresini beğenmedim. En mantıklısı dediğiniz gibi yeşil. Tarihsiz rakamlı Rolex Submariner'ın bildiğiniz aynısı olmuş.
    Al geç hocam hiç uğraşma hangi gün alsan kardasın bi sonraki gün dolar artmış oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 5 Eylül 2018; 23:53:46 >

• Selamlar arkadaşlar, Seiko Skx007 arıyorum, satan olursa haber ederse sevinirim.
    Bu arada Mr. Jingles, başlangıç için çok güzel bir tavsiyede bulunabiliirim halen düşünürsen, satıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.