Şimdi Ara

Şehiriçi 36 Kuruş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 model 2.0 motorlu tam otomatik 4X4 jeep İstanbul trafiğinde 36 kuruş (1 Lt LPG= 2,91 TL) yakıyor.
    Aracın yakıt tüketimini daha da iyileştirmek için LPG ayarı yaptırıp soğuk motorda benzinden LPG' ye geçmesini sağlamayı planlıyorum. Zira bu havada bile motor optimum sıcaklığa 7 dakikada ancak ulaşıp LPG' ye geçiyor.
    Bu süre normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çalışıyorsa elleme.
    2000 model 2.0 litre, 4x4 ve jip ağırlığındaki bir araç için makul bir tüketim.
    2000 model 2.0 litre, 4x2 ve sedan bir araç ile benzer rakamlarda tüketiyorum. Burada LPG 3.30-3.40'lardan satılıyor.

Ayrıca soğuk motoru LPG'ye geçirmek belki kısa vadede faydalı gibi durabilir ama uzun vadede motoru hırpalayacaktır. 7 dakika değil de, kaç metre mesafede LPG'ye geçiyor? Yani 7 dakika dediğiniz sürenin içinde neler var? Benim araba 600-700 metre (Çok soğuklarda 1000 belki) içinde LPG'ye geçiyor.
  • valla rakam gayet iyi hocam 200 cc lik motorum 22 23 kuruş yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

valla rakam gayet iyi hocam 200 cc lik motorum 22 23 kuruş yakıyor

Teşekkür ederim.

O halde sorun çıkarmayan LPG sistemine müdahale gereksiz.

• 4x4 jeep bide istanbul trafigi. Daha ne bekliyorsunuz degerler cok iyi.

1.8 otomatik aracim ankara trafiginde 11 litre yakiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışıyorsa elleme.
    2000 model 2.0 litre, 4x4 ve jip ağırlığındaki bir araç için makul bir tüketim.
    2000 model 2.0 litre, 4x2 ve sedan bir araç ile benzer rakamlarda tüketiyorum. Burada LPG 3.30-3.40'lardan satılıyor.

Ayrıca soğuk motoru LPG'ye geçirmek belki kısa vadede faydalı gibi durabilir ama uzun vadede motoru hırpalayacaktır. 7 dakika değil de, kaç metre mesafede LPG'ye geçiyor? Yani 7 dakika dediğiniz sürenin içinde neler var? Benim araba 600-700 metre (Çok soğuklarda 1000 belki) içinde LPG'ye geçiyor.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Sabahları bu havada (5 derece) sadece 1-2 km sonra ısınıp LPG' ye geçiyor.

Dün akşam iş yeri otoparkında olduğu yerde çalışıp LPG' ye geçmesi 7 dakika sürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekiRoRo -- 2 Aralık 2017; 10:29:24 >
  • degerler cok iyi bence 2000 model arac buyuk motor 4×4 30 kurusa dusmez zaten gunumuz modelleri benzinliler 30 kurustan assa dusmezken istanbulda surekli yogun bi trafik buyuk hacim guzel arac amca uzun yolda sabit hizda az yakar

• 1.6 dizel aracım 40 kuruş yakıyor istanbul trafiğinde

• Olması gerekenden daha düşük sıcaklıkta benzinden lpg'ye geçirmek doğru bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 2 Aralık 2017; 10:35:32 >
  • Bu arada arabada Prins sıralı sistem var.

• Dün sizin aracınız toyota değilmiydi? Ondan önce de kaza yapıp 20 gün serviste yatmamışmıydı aracınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Dün sizin aracınız toyota değilmiydi? Ondan önce de kaza yapıp 20 gün serviste yatmamışmıydı aracınız

bu iki oldu fena yakalıyorsun . rahatsız mı ya bu tipler. dh bunlara parayla konu mu açtırıyor.
  • Benim 1.2 benznli qq bile 41 kuruş yakıyo bence çok iyi.

• İstanbul trafiği dediğiniz çevreyolu heralde, zira o aracın fabrika verisi bile şehir içi 13 litre falandır. Hadi diyelim o veriyi tutturdunuz, LPG ile 15-16 litre tüketim olur, o aracın yakacağı 45 kuruş civarıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: absorb3

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Dün sizin aracınız toyota değilmiydi? Ondan önce de kaza yapıp 20 gün serviste yatmamışmıydı aracınız

bu iki oldu fena yakalıyorsun . rahatsız mı ya bu tipler. dh bunlara parayla konu mu açtırıyor.

Sanmam dh büyük bir forum, bu kişinin problemleri olabilir ya da bir internet kafede ortak hesap desem,uslup yazış aynı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

İstanbul trafiği dediğiniz çevreyolu heralde, zira o aracın fabrika verisi bile şehir içi 13 litre falandır. Hadi diyelim o veriyi tutturdunuz, LPG ile 15-16 litre tüketim olur, o aracın yakacağı 45 kuruş civarıdır.

Şehiriçi 36 Kuruş

Bu güzergahı kullanıyorum. Özellikle sabah gidiş ve akşam dönüşte Çamlıca gişeleri aşırı yoğun oluyor.
  • 1.33 corolla 9.5 yakıyor Arkadaş! Değiştirmeye karar verdim artık 1.6 Astra veya Focus bakıyorum 15 model

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Benim 1.2 benznli qq bile 41 kuruş yakıyo bence çok iyi.

Şehir neresi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Benim 1.2 benznli qq bile 41 kuruş yakıyo bence çok iyi.

Şehir neresi?

Maraş

• Ölçümü şöyle yaptım:
    LPG bitince Starpet' ten 2,91 Liraya 31 litre tam depo LPG aldım.
    Aracın motoru LPG' ye geçmeden yol yapmadım ve bu halde şehiriçi 250 km gidebildim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.