Şimdi Ara

Şehir içi Bisiklet Önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şehir içinde kullanacagım, özellikle yokuslarda rahat çıkabilen hafif bir bisiklet arıyorum. Aşagıda ki kriterlere göre önerebileceginiz bisikletler nelerdir?

1. Aç/Kapa amortüsörlü maşamı olmalı amortüsörsüz mü olmalı? bisiklet satışı yapan sitelerde amortüsor yazıyor fakat açılıp kapanabilen cinstenmi anlaslmıyor bunları nasıl anlarız bu arada? (tabi buda agırlıgıda arttıracaktır. )
    2. V fren olacak
    3. fiyat aralıgı 500 - 1000 arası
    4. agırlık: yokuslarda daha rahat çıkmak için en hafifi olursa süper olur
    5. kadro boyu: boyum 1.68 kadro boyu daha kucuk bir bisiklet seçersem hemde bisikletin agırlıgınıda azaltabilir miyim?

Şimdiden Teşekkür Ederim Herkese ;)

• 1.yokuştan tam performans çıkmak istiyorsan maşa kilitli olmalı
    2.çıkarken v fren disk fren fark etmez v diğerlerine göre daha hafiftir.
    3.o fiyat aralığında giriş ve orta seviye bulunur
    4.o fiyata aliminyum alırsın hafiftir iş görür
    5.küçük kadro bisikletin ağırlığına etki erme bilemm ama mantıklı düşününce etmesi gerekir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Falkee27 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için
    Fiyatları biraz daha çıkabiliriz.
    1300e kadar mesela bu fiyatlara önerebileceginiz bisikletler hangisi?
  • CARRARO diyorum.Susuyorum😊

• quote:

Orijinalden alıntı: governator

Hocam o fiyatlara çıkınca sakın mekanik disk almayın v de almayın bence hidrolik en iyisidir uzun inişlerde baya etki ediyor bisiklette o fiyata whistle sedona arkadaşın dediği gibi Carraro iyidir o fiyata varsa trek ,fiyatları tam bilmiyorum. Paranın bir kısmında ekipmana ayırın kask isterseniz gözlük eldiven ışık pompa matara vs ...

• Madem şehir içi kullanacaksın arkadaşım, boşver amortisörü falan, sabit maşa al sen. Carraro 327'ye bir bak. En azından vites donanımına vs yatırım yapmış olursun. Yeter ki Tourney alma. Hidrolik diske de hiç mi hiç gerek yok. Bence boşa ağırlık. Yağmurda çamurda dere tepe gezmeyeceksin sonuçta, neyi var pabuç frenin?? Her türlü ucuz iken ve ağırlığa olumlu yönde katkı yapıyorken üstelik...
  • sabit maşa bir urban bisiklet gider. benim arkadaşım şehirde kullanmak için urban bisiklet aldı, sonra onunla tuırlara gitti, dağlara çıktı, girmediği yer kalmadı. sabit maşa ile.

zaten dağlara da çıkacağım diyerek dağ bisikleti satın alanlar bile sürüşlerinin çok büyük kısmını şehirde ve yollarda yapıyorlarken siz asla amortisörlü almayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Madem şehir içi kullanacaksın arkadaşım, boşver amortisörü falan, sabit maşa al sen. Carraro 327'ye bir bak. En azından vites donanımına vs yatırım yapmış olursun. Yeter ki Tourney alma. Hidrolik diske de hiç mi hiç gerek yok. Bence boşa ağırlık. Yağmurda çamurda dere tepe gezmeyeceksin sonuçta, neyi var pabuç frenin?? Her türlü ucuz iken ve ağırlığa olumlu yönde katkı yapıyorken üstelik...

Bu tourney düşmanlığı nedir bilmiyorum. Shimano sonuçta en kötüsü bile piyasanın en iyilerinden. Ben shimano tz sis tourney adlı arka vites değiştiriciyi 7 sene kullandım birkaç gün önce bozuldu. Gittim Shimano Tourney Sis İndex taktırdım. Gayet de sorunsuz çalışıyor. Ben Kastamonu da oturuyorum. Kastamonu da ki bisikletçilerde üst düzey arka vites vs. yok en pahalı arka vites aktarıcı 40 lira. O da tourney

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahemy

CARRARO diyorum.Susuyorum😊

Teşekkür ederim
    Peki hangileri yukarıda bahsettigim özelliklere uyuyor. özellikle kg olarak sitesinde baktım ama agırlıkları yazmıyor? en hafifi 21 vitesli olanı hangisi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falkee27

quote:

Orijinalden alıntı: governator

Hocam o fiyatlara çıkınca sakın mekanik disk almayın v de almayın bence hidrolik en iyisidir uzun inişlerde baya etki ediyor bisiklette o fiyata whistle sedona arkadaşın dediği gibi Carraro iyidir o fiyata varsa trek ,fiyatları tam bilmiyorum. Paranın bir kısmında ekipmana ayırın kask isterseniz gözlük eldiven ışık pompa matara vs ...

Teşekkür ederim

Peki link olarak verebileceginiz bisiklet önerileri var mı? agırlıgı en hafif olan çünkü sitelerde kg yazmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Madem şehir içi kullanacaksın arkadaşım, boşver amortisörü falan, sabit maşa al sen. Carraro 327'ye bir bak. En azından vites donanımına vs yatırım yapmış olursun. Yeter ki Tourney alma. Hidrolik diske de hiç mi hiç gerek yok. Bence boşa ağırlık. Yağmurda çamurda dere tepe gezmeyeceksin sonuçta, neyi var pabuç frenin?? Her türlü ucuz iken ve ağırlığa olumlu yönde katkı yapıyorken üstelik...

Teşekkür ederim
    Önerdiginiz model güzel gözukuyor. Agırlıgı ne kadar acaba? ve bu modele benzer en hafif bisiklet olarak hangisini önerirsiniz? link olursa süper olur :)
  • muzafferste kullanıcısına yanıt
    Benim bisikletçi de en alt seviye olmasına rağmen tourneyin şaşırtıcı bir şekilde diğerlerinden sorunsuz olduğunu söylemişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toggle kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bence kimse beğenmese bile çok da iyi çalışıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.deltabisiklet.com/GEOTECH-TRIP-5-SEHIRTUR-BISIKLETI-2015,PR-4890.html

Geotech Trip 5. Carraro 327 ile neredeyse birebir aynı. Sadece kadro ve lastikler farklı. Ama Geotech 2 kg kadar daha hafif. Sanırım 12 kg civarı. Ama Carraro 327 14 kg civarı. 2 kg bilhassa 4 kat merdivenden bisikleti eve çıkaran bendeniz için ciddi bir fark. Ben giriş seviyesinde bir bisiklette kadronun çok fark etmeyeceğini düşünerek donanıma yatırım yaptım ve 200 TL daha ucuza Carraro aldım. Seçim sizin.

Tourney'nin bir sıkıntısı da 21 vites olması. 21 vites, herkes için olmayabilir ancak, hız açısından bana yetmezdi. Yeni başlayan, yalnızca hobi olarak yazdan yaza, h.sonundan h.sonuna kullanan arkadaşlara gidebilir ancak sürekli kullanacak birisi için 24 veya 27 vites daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.