Şimdi Ara

SEG 40' SMART LED TV KULLANANLAR-- SEG 40182B (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
25
Favori
122.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferhat121

quote:

Orijinalden alıntı: K@R@DENİZ

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sizin tvde de tivibu smart tv uygulaması açılmama sorunu var mı bu arada?

Hocam update etmeyi denedim software update failed hatası verdi

servisle görüşerek yapıyorsan yanıltmaz yazılımın atılıp atılmayacağını bi sıkıntı olup olmayacağını söyler.

Hocam tvyi bozdum sakın denemeyin

geri dönüşü vardır mutlaka çözüm yolları için bilen birinden veya bir yerden yardım al geçmiş olsun...

Ado hocamın gönderdiği yazılımla çözüldü bu konuda yardımları için buradan da teşekkürlerimi sunuyorum

geçmiş olsun peki yine önceki yazılımı mı yükledin?

Evet ilk yazılımı yükledim v2.2.4t ve gizli özelliklerini açık şekilde eskisi gibi kullanıyorum .Aslında flash belleği alıp vestel sservislerinde bizim için doğru yazılım istesek verirler mi ya da 20 tl karşılığında gelip güncellerler mi çünkü 2 dk iş bizim şu anki yazılım performans konusunda zayıf özellikle mesela youtube uygulaması eski yeni sürümde olan tvlerde de yeni mesela ve büyük ihtimal youtube deki sd videolarda birden ekran kararmasi videoda takılma atlama olmuyordur düşünüyorum hd videolarda pek sıkıntı yok ayrıyetten v2.2.4t yazılımda internette video izlememe gezerken bile takılma sorunu var yeni sürümde v3.3.6n de bunların kalktığını okudum gerçi onlar ki bi üst segment tvler ama bizim tvlerde onlar kadar olmasa biraz daha performanslı olsa iyi olurdu

ben servise demiştim yazılım yükseltsek diye tabi fiyatını sormuştum 50 tl ve üzerinde bi fiyat vermişlerdi bende vazgeçtim o hbb tv browser gibi açılmış özellikli olarak kullanıyorum. aslında tanıdığınız bir servis varsa onlarda uygun yazılım mevcutsa belki cüz-i bir rakama yazılım atılabilr. servis elindeki mevcut yazılımı bireysel kullanıcıya vermez sanırım nede olsa ondan para kazanıyor.
  • ferhat121 F kullanıcısına yanıt
    yazılımı banada verirmisin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sizin tvde de tivibu smart tv uygulaması açılmama sorunu var mı bu arada?

Hocam update etmeyi denedim software update failed hatası verdi

servisle görüşerek yapıyorsan yanıltmaz yazılımın atılıp atılmayacağını bi sıkıntı olup olmayacağını söyler.

Hocam tvyi bozdum sakın denemeyin

geri dönüşü vardır mutlaka çözüm yolları için bilen birinden veya bir yerden yardım al geçmiş olsun...

Ado hocamın gönderdiği yazılımla çözüldü bu konuda yardımları için buradan da teşekkürlerimi sunuyorum

geçmiş olsun peki yine önceki yazılımı mı yükledin?

Evet ilk yazılımı yükledim v2.2.4t ve gizli özelliklerini açık şekilde eskisi gibi kullanıyorum .Aslında flash belleği alıp vestel sservislerinde bizim için doğru yazılım istesek verirler mi ya da 20 tl karşılığında gelip güncellerler mi çünkü 2 dk iş bizim şu anki yazılım performans konusunda zayıf özellikle mesela youtube uygulaması eski yeni sürümde olan tvlerde de yeni mesela ve büyük ihtimal youtube deki sd videolarda birden ekran kararmasi videoda takılma atlama olmuyordur düşünüyorum hd videolarda pek sıkıntı yok ayrıyetten v2.2.4t yazılımda internette video izlememe gezerken bile takılma sorunu var yeni sürümde v3.3.6n de bunların kalktığını okudum gerçi onlar ki bi üst segment tvler ama bizim tvlerde onlar kadar olmasa biraz daha performanslı olsa iyi olurdu

ben servise demiştim yazılım yükseltsek diye tabi fiyatını sormuştum 50 tl ve üzerinde bi fiyat vermişlerdi bende vazgeçtim o hbb tv browser gibi açılmış özellikli olarak kullanıyorum. aslında tanıdığınız bir servis varsa onlarda uygun yazılım mevcutsa belki cüz-i bir rakama yazılım atılabilr. servis elindeki mevcut yazılımı bireysel kullanıcıya vermez sanırım nede olsa ondan para kazanıyor.

aslında hocam seri numarasından yüklediğim yazılımda benim hatam var ama tekrar denemeye terettüt etmiyor değilim gerçi elimde full yazılımı var merak duygusu çok kötü bi şey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu tv için yazılım mevcut mu?

güncel
  • K@R@DENİZ kullanıcısına yanıt
    Bulan haber versin hocam, arayis icindeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.vesteldriver.com/VESTEL_DRIVERA_SOR.html

Hocam burdan yardım isteyebiliriz talep fazla olursa yardım edececeklerine umuyorum

• Bende de Seg Tv var sanırım aynı modelden bahsediyoruz. 2014 Yılında hem uydulu hemde fiyatı yüzünden tercih etmiştim. Bendeki tek problemi gece 3:00 gibi kendi kendine açılıp kapanıyor olması. Ya bu hergün yapıyor ben denk geldiğimde görüyorum yada bazen. Neyse bu problem sanırım yazılımsal olsa gerek. Modül ile fil tv izliyorum, hdmi ile playstation oynuyorum tvden çok memnunum.
  • Bu tv için elinde Full yazılım olan var mı ? 2.2.4t olan ?

• Djsanta D kullanıcısına yanıt
    Soru soralı neredeyse 1 ay olmuş ama yinede bilinmesi açısından cevap vereyim.
    Tv o saatte yeni yazılım aradığı için açılıyor,bunu "Menü + Ayarlar + Diğer Ayarlar + Yazılım yükseltme" kısmındaki "Otomatik Tarama"yı devre dışı bırakarak kapatabilirsin(iz) ,tüm vestel ve muadili tvlerde bu geçerli olması lazım

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba. Benim televizyon da arızalandı. Ses var görüntü yok. Servise götürdüm bugün Panel Led bar Arızalanmış dediler ve 270 TL fiyat çıkardılar. Siz 130 civarı demişsiniz. Fiyat pahalı değil mi ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız_Akıncı

Hocam Merhaba. Benim televizyon da arızalandı. Ses var görüntü yok. Servise götürdüm bugün Panel Led bar Arızalanmış dediler ve 270 TL fiyat çıkardılar. Siz 130 civarı demişsiniz. Fiyat pahalı değil mi ne yapabilirim.

Doğru bilgi aktarabilmek adına önce bir kontrol sağlamak lazım. Seri no verebilir misiniz rica etsem (Özelden de yazabilirsiniz, nasıl rahat ederseniz)
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar. Benim televizyonun arızalandığını ve servisin 270 TL ücret talep ettiğini önceki mesajımda belirtmiştim. Daha sonra @Ado isimli arkadaşım konuyla ilgilendi ve sayesinde alınabilecek maksimum ücretin 200 TL olduğunu öğrendim. Servise durumu anlattım ve 200 TL'ye onarım yapılırsa kabul ettiğimi söyledim ancak aldığım cevap "Biz bu televizyonu yaparken risk alıyoruz, paneli kırılsa 1000 TL zararımız olur. Televizyonu yapmak zorunda değiliz, 270 TL'ye yaptırıyorsanız yaptırın" oldu. Ben onarımı kabul etmedim ve üstüne 20 TL de arıza tespit ücreti ödeyerek televizyonu alıp evime döndüm. Bunun üzerine yine @Ado'nun yardımıyla sorunu Müşteri Hizmetlerine taşıdık. Müşteri Hizmetleri kısa sürede dönüş yaptı. Sorunu anlattım, servisle görüşüp durumu teyit ettikten sonra dönüş yaptılar ve onarım ücretinin 197 TL olduğunu, bu fiyata onarımın yapılacağını söylediler. Ben de zaten 20 TL ücret ödediğimi, ödediğim bu paranın da onarım fiyatından düşülmesini istediğimi söyledim. Daha sonra "Yapmak zorunda değilim" diyen servisten aradılar ve paşa paşa 177 TL'ye onarımı yapacaklarını belirttiler. Ben de televizyonumu tamir ettirdim.

Sevgili @Ado kardeşime ve VESTEL Müşteri Hizmetlerine çok teşekkür ediyorum.
  • Yalnız_Akıncı kullanıcısına yanıt
    Degerli hocam, zaten hakkiniz olan bir hizmeti almanizda bir nebze katkimiz oldu ise ne mutlu bize.

Ben de hem kendim hem de destek ekibindeki arkadaslarim adina tesekkur ederim.

Saygilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sizinki panel arızası değil hocam, panel led bar arıza yapmıştır. bu arıza iki ayaklıdır, birinci ayak besleme kartı tarafıdır ki daha düşük olasılıktır, ikinci olasılık led bar kendisi bozulur ki daha yüksek olasılıktır.

Besleme kartı ise 50 kart 50 işçilik 100 dolaylarında çıksa, Led bar ise 80 bar 50 işçilik 130TL dolaylarında sorun çözülü ve 1 yıl onarılan bölge garantisi alırsınız.

Cesaretiniz var ise led bar kendiniz de değiştirebilirsiniz ancak SEL bölümün kırılma olasılığı çok çok çok yüksektir.

Yetkili servis tercih etmenizi tavsiye ederim. TV yi teslim etmeden önce ''Fethiye Vestel Yetkili servisi Benim kuzenimdir o bana Led bar arızası olduğunu söyledi'' diyebilirsiniz. servis hizmet kayıt numarasını da bana ulaştırın sistemden de takip edebiliriz durumu.

Merhaba
    Sanırım benim tv de aynı sorun var :( ses var görüntü yoktu .Garantisi bittiği için bu işlerden anlayan bir abim ile açtık içini besleme kartında problem yoktu. ledleri kontol ettik bir sıranın tamamı yanmıyordu. baska bir sırada ise sadece bir tanesi yanmıyordu. yanmayan sırayı devre dışı bıraksakmı acaba derken o yanmayan sırada yandı :)
    5 sıranın ikisinde birer kayıpla aktif hale geldi bende sevindim doğal olarak topladık çalıştırdık gayet güzel gösterdi ama sadece 2 gün :( sonra yine karardı.Benim sorum led barları sizden veya servisten temin etmem mümkün mü?
    (İnternette bir iki yerde led barlar için 150 tl. isteniyor).Teşekkürler..
  • ugurko U kullanıcısına yanıt
    Hocam led barlar birim anlaminda 46Tl ve kdv den basliyor.

Sizdeki fiyati tam bilmem icin seri no lazim. Lakin servisten almaya kalksaniz fiyat pek dusmez.

Kendiniz yaparken hucre kismina cok dikkat edin lutfen

• tv nin smart özelliğindeki youtube eklentisinin çalışması durdurulmuş. çalıştırmanın başka bir yolu var mı?
    Hocam bizim tvler için vesteldriverdaki seri no ile yazdığımızda çıkan ve ve bizim tvlere kurunca çökmesine sebep olan yazılımı mb90_en.bin dosyasının ismini upgrade_mb90.bin diye değiştirerek menü+1505 şeklinde kurdum. Sanırsam hocam sorun yazılımda değil mboot ve o text dosyasında lakin dlna özelliği çalışmadığından geri döndüm v2.2.4t sürümüne. Sizi lazım olan uygulamaların hepsi günceldi hatta opera tv gibi yeni uygulamalarda yüklüydü. Hatta elinizde full yazılım da varsa v2.2.4t full yazılım dosyasındaki mboot dosyası ile vesteldriverdaki bizim tvyi çökerten yazılımın mb90_en.bin dosyasını full şekilde yükleyebilirsiniz başarılı olursanız tkgs gibi özellikler de gelebileceğini tahmin ediyorum çünkü kökten bir kurulum kurulmuş olacak. Benim ilk dediğim yöntemde sadece uygulamalar güncellenmiş olmuş olacak. Her ikisini denerken sorumluluk sizi aittir kolay gelsin. :)

• sağol dostum fakat vestel driverden seri no yazsamda yazılımları göremiyorum bir türlü nerden bulabilirim mesela bu linktekiler uygun mu?

https://forum.donanimhaber.com/vestel-mb82-kurtarma-mb9x-mb100-mb110-ve-mb120-cekirdek-yazilim-konusudur--120847911
    Tvlerimiz aynı değil mi hocam anakart filan değişmedi değil mi?

• anakart değişmedi ama iki defa ledleri değişti
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.