Şimdi Ara

Seçilen Diskte MBR Bölüm Tablosu Var Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ilk defa böyle bir sorun ile karşılaşıyorum. Windows 8.1 yüklü levono z510'a Windows 10 yüklerken böyle bir hata aldım diskleri biçimlendirmiştim geri de dönemiyorum D'de bir sürü yedek dosyam var nasıl düzeltirim bu sorunu. Windows 7 denedim o da aynı hatayı veriyor. Sistem yüklü olmayan pc'de D'de ki dosyalarımı yedek alma şansım var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halfmoon37 -- 17 Şubat 2018; 8:5:2 >

• Hocam MBR yüklü Windows 8 diski gbt ye donusturup öyle format atın veya yukseltin.cmd açıp yapabilirsiniz.bunu yapmadan önce verilerinizi yedekleyin.

https://www.technopat.net/sosyal/blog-icerik/mbr-diski-gptye-cevirmek.2036/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha önce de format attım böyle sorun çıkmamıştı o yüzden ben D diski hariç herşeyi biçimlendirdim ve her şeyi de D'ye yedekledim. Bunu yaparsam D'de ki bütün dosyalarım gidecek sanırım benim onları kurtarmam lazım.

• Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Yapacağınız işlem c ye diğer hddsike tekrar format atın attıktan sonra dediğim yöntemle haddski GBT ye çevirin sonra d deki verileri c ye atın d yı GBT ye çevirip c ye attığınız verileri geri d ye atıp c yı uefi GBT rufus programı ile formatlayin flash bellekle format atarsaniz daha hızlı Windows formatlarsiniz

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Hocam Windows 7 indirdim (internette w7'nin mbr kullandığı yazıyordu deneyeyim dedim) rufus ile iso'yu nfts olarak usb'ye yazdırdım şimdi diskleri gördü yüklüyor. Tüm belgelerimi diğer laptop içine kopyalayıp hdd'yi shift+f10 ile tamamen formatlayıp diski gpt olarak tanıtıcam. Sağ olun.

Edit: %88'de hata veriyor.

Edit 2: İkinci denemede yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halfmoon37 -- 17 Şubat 2018; 14:18:44 >
  • Halfmoon37 kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözüldüğüne sevindim.Baska sorun çıkarsa elimden geldiğince yardımcı olurum.İyi günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.