Şimdi Ara

Yeni bölüm oluşturulamadı hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
22.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim sorunum windows kurulumunda oluştu.
    Daha önce aldığımda windows 8 kurulu gelen asus n56vz marka-modelli laptopumda biosta bazı ayarlar yaparak windows 7 kurmuştum (ahci modu ide yapmak) ve yüklemiştim.
    Şimdi windows 8.1 e formatlamak için biosu sıfırladım ve cd den boot ettim Bölümleri sildim ve yeni bölüm oluşturmaya çalışırken bu hata geldi: Yeni bölüm oluşturulamadı. [Hata: 0xb299e9f0] Yardımınızı bekliyorum
     Yeni bölüm oluşturulamadı hatası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunu çözdüm arkadaşlar komut istemini açıp diskpart yazıyorsunuz ardından list disk ardından select disk 0 son olarak da clean yazıp enterladığınızda bölüm oluşturabiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Myth61

Sorunu çözdüm arkadaşlar komut istemini açıp diskpart yazıyorsunuz ardından list disk ardından select disk 0 son olarak da clean yazıp enterladığınızda bölüm oluşturabiliyorsunuz

Komut istemini açmak için yine içinde işletim sistemi kurulu olması gerekmiyor mu? Ben hepsini sildim nasıl olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emfore

quote:

Sorunu çözdüm arkadaşlar komut istemini açıp diskpart yazıyorsunuz ardından list disk ardından select disk 0 son olarak da clean yazıp enterladığınızda bölüm oluşturabiliyorsunuz

Komut istemini açmak için yine içinde işletim sistemi kurulu olması gerekmiyor mu? Ben hepsini sildim nasıl olacak?

Hocam cd den boot edince kuruluma başlamadan bilgisayarınızı onarın kısmı var oradan komut istemini açabilirsiniz.

• Teşekkürler, ben usbye attığım bir programı usbden boot ederek çalıştırdım ve böylece bölümleri oluşturdum.
    Ama genede win8.1 i kuramadım ilk başta, çünkü asıl sorun disklerin MBR olmasıymış ve GBT ye döünüştürülmesi gerekiyormuş.
    Bunun için de komut satırından tüm diskleri sildim ve tekrar kurulumu başlattım sonra normal şekilde kuruldu.
  • emfore kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 14:8:53 >
  • Myth61 kullanıcısına yanıt
    Abi baptın sen yaa bütün bilgilerim uçtu altına bir uyarı koysaydın bari gitti tüm resimler belgeler

• quote:

Orijinalden alıntı: goktepe

Abi baptın sen yaa bütün bilgilerim uçtu altına bir uyarı koysaydın bari gitti tüm resimler belgeler

Eh abicim zaten format ekranında yaşadım bu sorunu tüm diski sıfırlar bu

• Çook bilgim gitti çok tembellik yaptım gecenşn bir yarısı uğraşmayım diye bakalım şimdi sağlam bir program bulup geri almaya çalışıcam

• quote:

Soruyu sormuş cevabını kendisi bulmuş işe yarıyor

Eyvallah 4 yıl sonra benim de isime yaradi.

5 yıl sonra yönteminle beni büyük bir dertten kurtardın. Allah senden razı olsun. İnşallah görürsün bu mesajımı.

• Benim de işimi gördü 5 yıl aradan sonra , ama dikkat edin bu işlem hard diskteki tüm bölümleri sifirliyor, hard disk i c- d diye bolumlendirmeniz bir şey ifade etmiyor.
    Windows kurulum diski üzerinden diğer araçlardan dosya görüntüleyici aracılığıyla D deki bilgileri çıkarılabilir hard disk e atabilirsiniz. Ben 2 PC ye format atarken bu sorunla karşılaştım 1 in deki fotoğraf video yu öyle kurtarabildim , diğerinde sadece oyun vardı

Çok sağol 2021 bitiyor bana da yardımcı olduk sağol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.