Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi üniversite için küçük bir sehrin doktoruna goruncem ne kadar anlar artık bilemiyorum kortizonlu krem verip gondericek buyuk ihtimalle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burnum31 B kullanıcısına yanıt
    İyi bir doktora denk gelmeni dileyelim ozaman. Şimdiki aklım olsa geçmiş yıllarda bu kadar krem losyon vs kullanmazdım diye düşünüyorum, bu sitede paylaşılan doğal yöntem ve uygulamalar denenip uygulandığı için bence çok kıymetli.

Mesela şeker konusu buna dikkat eden birisi ciddi oranda ilaçsız bu hastalığı azaltıyor, birde candida olayı var birçok hastalığın sebebi vs

• Bu coresatinin eski tüp halini bir yerde bulma şansımız var mı hiç? Çıldıracağım artık.

• gundar G kullanıcısına yanıt
    merhaba özelden cevap verdim bakabilirsniz

• srvngrc S kullanıcısına yanıt
    merhaba burdayım bir yerede gittiğim yok :) bir iki hatadır girmiyorumdum foruma şuan tedavisine başladığımız üç kişi var yakından takip edip süreci burada paylaşıp görsel olarak sizlere sunabileceğim bir çalışma yapmaya gayret gösteriyorum çünki bunu çeken ve geçiremeyen herkes bu hastalığın geçmeyeceğine inanmış durumda önce bunu yenmeye çalışacağım ve zaten yakında sadece burdan değil tedavi olan duyduğu kişilerden bana ulaşılacaktır. Sadece şunu söylemek istiyorum biz bu hastalığı iyileştiriyoruz. Şuan bir fotoğraf yükleyeceğim tedavisi devam eden bir arkadaşımız el bileklerinde sırtında ve ayağında var fotoğraf elinde olan kısmı şuan 13. günde yarasında değişiklikler gözlenmeye başladı rahatlıkla görülebiliyor sağdaki fotoğraf başlamadan önce soldaki şuan ki halidir. 20 güne adar olan değişiklikleri hep beraber göreceğiz hem bu arada bu kişiden daha sonra başlayanlarda gün almış olucak onlar hakkındada bilgi paylaşacağım saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: egzama06

merhaba burdayım bir yerede gittiğim yok :) bir iki hatadır girmiyorumdum foruma şuan tedavisine başladığımız üç kişi var yakından takip edip süreci burada paylaşıp görsel olarak sizlere sunabileceğim bir çalışma yapmaya gayret gösteriyorum çünki bunu çeken ve geçiremeyen herkes bu hastalığın geçmeyeceğine inanmış durumda önce bunu yenmeye çalışacağım ve zaten yakında sadece burdan değil tedavi olan duyduğu kişilerden bana ulaşılacaktır. Sadece şunu söylemek istiyorum biz bu hastalığı iyileştiriyoruz. Şuan bir fotoğraf yükleyeceğim tedavisi devam eden bir arkadaşımız el bileklerinde sırtında ve ayağında var fotoğraf elinde olan kısmı şuan 13. günde yarasında değişiklikler gözlenmeye başladı rahatlıkla görülebiliyor sağdaki fotoğraf başlamadan önce soldaki şuan ki halidir. 20 güne adar olan değişiklikleri hep beraber göreceğiz hem bu arada bu kişiden daha sonra başlayanlarda gün almış olucak onlar hakkındada bilgi paylaşacağım saygılarımla.

Hocam bu SD değil. Bu ilacın en ağır yaraları, en kötü egzamaları iyileştirmesi bizim için bişey ifade etmiyor pek. Lütfen önce iyice bilgi sahibi olun. SD böyle bişey.

http://sifamarket.com/images/hastaliklar/seboreik-dermatit-tedavisi-7444.jpg

Yuzde kepeklenme bendede var ya tedavisi varmi

Kizla bulussak 2 0 geride olcaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aynen katılıyorum resimdeki SD değil. Bir tür dermatit elbette ama burası sd forumu...

• DermoCrazy D kullanıcısına yanıt
    Abi gittim doktora kılcal damar çatlaması var dedi egzema filan yokmus lazere git dedi

Eleştirin ve düşüncelerini yaplaştığın için teşekkür ederim .Bunun sd yada egzama olması bizim ve tedavi ve süreci için bir değişiklik ifade etmiyor ki sd egzama değil mi ? Evet oda bir egzama çeşidi dışarı durumu vücudun farklı yerlerinde farklı görsellikte ama kaynağı aynı yollamış olduğun fotoğrafa baktım o durumdan daha kötü durumda olan biriylede tedaviye başlamış durumdayız ilerleyen günlerde paylaşacağım burdan fotoğrafını öncesi tedavi süreci ve sonrası olarak ozaman değerlendirmeni bekliyo olacağım hem dahada netleşmiş oluruz

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: burnum31

Abi gittim doktora kılcal damar çatlaması var dedi egzema filan yokmus lazere git dedi

Lazer yaptirma hikaye lazer. Herkesin agzinda bir lazer muhabbeti oyle bir algi olusturmuslarki kesin cozum veriyor gibi. Ayrica cesit cesit lazer markasi var. Turkiyedeki lazerler genelde ucuz 2. el makinalar. Parani kaptirma sakin para avcisi doktorlara. Bende arastirmistim zamaninda cok. Tek tekte sayarim istersen lazerleri Takilma pek genetik cogu sey. Babamda annemde abimde bizde herkeste var kircal damar. Bende burun ust kisminda hafif var cokta rahatsiz etmiyor fazla alanda varsa kotu goruntu yapabilir. Fakat dedigim gibi cok takilmayin.

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    Benim gözlerimin altında var ya sen yaptırdgn mı lazer

• quote:

Orijinalden alıntı: burnum31

Benim gözlerimin altında var ya sen yaptırdgn mı lazer

Yaptirmadim fakat bilgim var lazerler hakkinda.
  • egzama06 E kullanıcısına yanıt
    Bu meretin gerçekten bi ilacının olmasını en çok ben isterim. Yıllardır ne çektiğimi ben biliyorum. Ancak daha önce de yazdım. Egzama denilen şey çok çeşitli. Ve hepsinin adı ortak olsa da başka ortak yanları yok. Deride oluşan her kızarık döküntü egzama olarak adlandırılıyor. Hepsinin sebebi farklı. Biçimi farklı. O yüzden umutlanıp boş çıkmasını istemiyorum. Varsa elinizde SD teşhisi konmuş bi hastanın fotoları lütfen onları paylaşın.

• burnum31 B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kardeşim, sd olmasında ne olursa olsun. Lazer öncesi kesin la roche rozalica gece ve gündüz kremini dene oldukça iyi geliyor damar çatlamasına

Sonuç alamassan lazere gidersin doktor banada önerdi lazeri ama daha gitmedim.

Evet şuanda yeni başlamış sayılan biri var yaklaşık bir birbuçuk ay kadar bir süresi var izliyo olacağız burdan paylaşacağım

• 25 yıldır saçlarımda kulaklarımda kaş arası ve göğsümde seboreik dermatit var. denemediğim ilaç ve şampuan kalmadı. (ketoral nizoral kremler haplar solüsyonlar envayi çeşit) uzun süredir clear kullanıyorum. clear iyi geliyor. Bu hastalığın çözümü:
    1. Sigarayı bıraktığım dönemlerde neredeyse yok oldu.( en belirleyici sigara oldu)
    2. Stressiz zamanlarımda belirgin bir şekilde azalıyor
    3. uykumu iyi aldığım dönemlerde azalıyor.
    4. saç temizliğine dikkat ettiğim zamanlarda azalıyor.
  • Bagisiklik sistemiyle bence cok alakali

• İşin temelinde bozuk cilt hücreleri yatıyor ancak içe bağımlı tabiki orda üreyen bakteri maya cildin tekrar tekrar oluşup dökülmesine neden oluyor. Yediğin içtiğin şeyler özellikle şeker azdırıyor çünkü maya mantar şekerle besleniyor, alkol vs ekmek bağırsak mantarları bunlar hep negatif etki, hem içten hem dıştan çok dikkat etmek gerek.

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    Neye dayanarak lazer sonuc vermiyor diyebiliyorsunuz, lazer tedavisi gormeden net konusmayin bence. Suratinda rosa kilcal damar catlaklari, yangi hissi bunlar varsa mutlaka lazer yaptirin ben kesin sonuc alani gordum surati bebek gibi olmustu ama uzun bir surec bu. Su an bende yaptiriyorum azaldi sikayetlerim ama bende sd de var malesef lazer sd gecirmiyor. Ama la roche rosaliac onerebilirim ilk 2 dk yakiyor sonra kizarikligi azaltici etkisi var ben gordum etkisini sizde deneyin derim bana la roche ds krem iyi gelmedi ama suratima kortizonlu krem hic surmuyorim cunku inceltti siz siz olun kullanmayin ama kasda pullanma vs gbii seyler varsa elecon losyon 2-3 gun aksamlari oneririm

• 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.