Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (692. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun. Allah kazadan beladan nazardan korusun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ACG3 kullanıcısına yanıt
    Hocam sirket aracı skoda octavia var bizde. Onda da bir kalibrasyon bozuklugu var dlye dusunuyorduk ama servis soyle bir sey dedi. Gostergenin ilk yarısı 20 lt alıyorsa ikinci yarı 30 lt alıyor.

Benim leonda da tam doluyken ilk bakla cok uzun dayanıyor ama son 3 bakla bir anda tek kırmızı baklaya dusuyor.

Yani ilk yarı 15 lt ikinci yarı 25 lt gibi bir sey alıyor galiba. almaktan ziyade gostergeye oyle yansıyor.

Hatta 100 tl lik benzin aldıgımda yarı yı bir veya iki bakla geciyor gostergede. Ona bakılırsa iki bakla sonra depo dolmalı. 150 tl ye depo dolar gostergeye kalsa

• Geçen yaz uzun yolda 1 kere aldatdı beni yakıt göstergesi , 3 ışık yanıyor diye mazot almadık sonra birden kırmızı yandı , zar zor düştük benzinliğe . Full ledik depoyu , bir baktım 49,7 lt mazot almış araba
  • Arka ledler dediğin gibi çıkma alınır ama direk takınca çalışmayacaktır yada arıza verecektir. Ama arkaları vag-com ile led olarak ayarlamak çok kolay olur sanırım.
    Ama yeni Leonu Leon yapan ön led farları bence, sırf arka ledler içinde almaya değmez sanırım.
    Bu arada tavsiye einhell marka polisajı tavsiye ederim. Ben aldım bir kaç kerede kullandım, bir sıkıntı yok.
  • Herkeze iyi forumlar oncellikle herkezin eline emegine saglik yaklasik 700 sayfalik mukemmel bi forum

• quote:

Orijinalden alıntı: DogrucuMustafa

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Bu ne be

• geçen gün depom yarı gösteiyo çektim benzinliğe fulle dedim.Bende düşünüyorum en fazla alacağı 25 lt o da ede 125 tl diye.Bi baktım 35lt aldı ben şaştım kaldım :)
  • Arkadaslar iyi forumlar yeni aldigim leon fr aracimla ilgili sizlere bi kac sorum var

5.8 ekran var ozelliklerini kendi bayisinde actirmam mumkun mu , degilse ankarada yaptirabilecegim bir yer var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ACG3

Geçen yaz uzun yolda 1 kere aldatdı beni yakıt göstergesi , 3 ışık yanıyor diye mazot almadık sonra birden kırmızı yandı , zar zor düştük benzinliğe . Full ledik depoyu , bir baktım 49,7 lt mazot almış araba

O çizgiler %100 yanlış gösteriyor, kalan menzile göre benzin almaya çalışın
  • Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var,
    3 hafta önce aracımla bir çamura girdim bilmeden, lastikler çamurluklar amortisörlere kadar camur oldu yıkadım baya bi geçti sandım. Fakat daha sonra sol arka teker tarqfından sesler gelmeye basladı,
    Bugün servise götürdüm bakmıslar amırtiaör aralarına çamur ve taşlar sıkışmış, ben kullandıkca da o civarı aşındırmış. Servis jant ve lastigin değişmesi gerektigini 1300 tl masrafı oldugunu söyledi. 17 style tdi jant ve araçta gelen pirelli lastik var. Bunları daha ucuza dışardan bulma imkanım var mıdır ?
    Konuya hakim olanlar acil destek olabilir mi ?

• asigo9 kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun oncelikle. Aracta arka amortisorler torsiyon seklinde. Camurdan oyle muthis bir zarar gormesi cok dusuk ihtimal gibi dusunuyorum. Ayrıca lastik ve janta nasıl degisecek kadar zarar gelebilir ki? Ben kaldırıma carptım jantı hem de baya siddetli. Boya macun yaptılar verdiler..

Jantı tek olarak servisten baska yerde bulamazsınız bence. İkinci el satanlar hep takım satıyor.

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Hatta bazen 100 km menzil kala benzin alın diye uyarı veriyor bazen de 50 km

Şuursuz

• Arkadaşlar bizim led farlar patlarsa ne olacak? İlla servise mi gitmemiz gerekecek. Normal oto elektirkçilerin değiştireceği bir şey de değil.. Nasıl yapacağız?
  • asigo9 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, mümkünse dışarıdan bir usta, özel servise bir baktirin onlarin fikri ile servisin zikrinin ne olduğunu çözün derim...

Masraf tuhaf geldi.
    Ben servis denince ürperen guruptanim.
    Sonucu merak ederiz, arada bilgi verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Arkadaşlar bizim led farlar patlarsa ne olacak? İlla servise mi gitmemiz gerekecek. Normal oto elektirkçilerin değiştireceği bir şey de değil.. Nasıl yapacağız?

Hiç düşünmek istemediğim bir durum, servisin eline düşmemek için Ledleri az yakabilsek

Sorunun cevabını bende merak ettim şimdi.

• help21 kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi, fotosop sanki ama gerçek 2007 model opel farı,
    Bizim ledlere daha kuş sizmadi

• Arkadaşlar bugüne kadar hep Opel astra 1.6 136 hp dizel üzerinde yoğunlaştım fakat şimdilerde Leon kafamı kurcalamaya başladı. Sizce Leon'mu yoksa Astra'mı almalıyım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hocam patlama gibi bir sey soz konusu degil. Ben aracı alırken calısma omru aracı oldurur demislerdi. Zaten far arkasındaki kapagı acsanız da degistirilecek bir sistem yok.

Lehimi vs kopmazsa led patlamaz zaten. Allah sonumuzu hayır etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: DonjuanTR

Arkadaşlar bugüne kadar hep Opel astra 1.6 136 hp dizel üzerinde yoğunlaştım fakat şimdilerde Leon kafamı kurcalamaya başladı. Sizce Leon'mu yoksa Astra'mı almalıyım ?

Zevk meselesi hocam leon dış tasarımını ben çok beğendiğim için aldım ledler harika astra konsolda çok tuş var ben sevmedim ama hayran olan var yani sana bağlı hangisini alsan üzülmessin aralarında uçurum yok parana ve zevkine göre al

• quote:

Orijinalden alıntı: DonjuanTR

Arkadaşlar bugüne kadar hep Opel astra 1.6 136 hp dizel üzerinde yoğunlaştım fakat şimdilerde Leon kafamı kurcalamaya başladı. Sizce Leon'mu yoksa Astra'mı almalıyım ?

Bende zamanında Astra olsun demiştim ama fiyat ve performansta LEON açık ara önde,

servis mantalitesi hariç...
  • 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.