Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
54.817
Cevap
381
Favori
2.253.394
Tıklama
Giriş
    198 Mesaj
    Hazır konu temizleme vs. ürünlerinden açılmışken ben de sorumu sorayım sizden arkadaşlar. Aracın gösterge panelinin camı tozlandıkça silesi geliyor insanın. Sildikçe de çok hızlı çizilme yapıyormuş gösterge panelindeki cam. Geçen gün güneş bi vurdu tam oraya, eyvah dedim inanılmaz çizilmiş. Akşamlar filan veya ışık gelmediğinde belli olmuyor da, ışık gelince fena. Bu çizikelrden arınmanın yolunu bilen var mıdır diye soracaktım.

ben turuncu renkli sonax şampuanı kullandım. bitmesine yakın tavsiye üzerine meguiars nxt şampuan aldım. nxt ile yıkadıktan sonra daha geç tozlandığını ve boya yüzeyinin daha soft olduğunu gördüm.

sonax en bilinen ürünlerden biri. hem ucuz hemde güzel iş çıkarıyor. ben iki tane sonax hızlı cila spreyli kutu bitirdim

hatta sonaxın beyaz araçlar için olan nano cilasını da denedim. nxt daha iyi bence.

nxt şampuanı tavsiye eden arkadaşım hızlı cilanın etkisi geçince nxt cila dene bir de dedi. aslında makine ile uygulamak çok daha verimli oluyor ama internetteki videolarda çoğu kişi yanında gelen uygulama pedi ile birlikte uygulamış.

temiz ve kurumuş araca gölgede pedin üzerine cilayı dökerek dairesel hareketlerle araca uyguluyorsunuz. bölge bölge uygulayıp mikrofiber bez ile siliyorsunuz. pırıl pırıl oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 18 Mayıs 2014; 8:21:11 >
    |
    |
    ersegn1071 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE

• Yarbay
    5307 Mesaj

ben gösterge panelinin camı adam gibi olan arabaya daha rast gelmedim..

eğer çizikler yüzeyselse ve donuklaşma yaratıyorsa bu işin çözümü plastx (plastik ve far cilası). daha önce gösterge panelini sökmeden yerinde izolasyon yaparken pamuk ile uygulamıştım bir miktar çiziği aldı ve parlak bir görünüm verdi.

daha sonra gösterge panelini söktüğümde aldım elime paneli ve cila pedini hafif hafif uyguladım camına. tüm yüzeysel donuklaşma ve çizikler yok oldu. ancak sildikçe yine oluyor. bir de şunu ekleyeyim ilk seferde elle uyguladığınızda bir fark yok gibi geliyor ama 3-4 kez belli aralıklarla uygulayınca çiziklerin geçtiğini fark ediyorsunuz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_63160758/mpage_226/f_//tm.htm#90988474

ek olarak arabanın kapı direklerindeki piano black kısıma da uyguladım plastx i orda da çiziklerin bir kısmını giderdi.

en kısa sürede makine almayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 18 Mayıs 2014; 8:22:38 >
    |
    |
    Ayazovina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE

• Yarbay
    5307 Mesaj
    Bana şöyle çok cep yormayacak pedi süngeri kolay temin edilebilecek(mümkünse internetten) optimum bir polisaj makinesi tavsiye edebilecek var mı
    |
    |

• Er
    12 Mesaj

ister istemez konuya dahil oldum jantları alan benim ama bu fiyat jant+ lastik fiyatıydı satıcı arkadaş hiç kullanmadan jantları ve lastikleri değiştirmiş sıfırdı 120 de kargo ödemiştim o fena koydu hayırlı satışlar
    |
    |
    Beyazıt Çakır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4 lira veremem bütçemide hayli aşıyor arka ledler ayrı satılıyormu birde satın alırken fiyatta azda olsa iskonto uyguluyorlarmı
    düşündüğüm araç 1.6 tdı dsg 68000 lira liste fiyatı

Orijinalden alıntı: runo kral

arkadaşlar merhaba sizlere 1 kaç soru sormak istiyorum ben leon yada Corolla almayı düşünüyorum leonla ilgili arka ledler mükemmel duruyor ama ona
    4 lira veremem bütçemide hayli aşıyor arka ledler ayrı satılıyormu birde satın alırken fiyatta azda olsa iskonto uyguluyorlarmı
    quote:

arkadaşlar merhaba sizlere 1 kaç soru sormak istiyorum ben leon yada Corolla almayı düşünüyorum leonla ilgili arka ledler mükemmel duruyor ama ona

yılda kaç bin km. yapacaksınız?

• Çavuş
    47 Mesaj

mustafa hocam yılda max 10000 km yapacak birde muhtemelen arabayı ötv siz alacağım bundan dolayı dizel istiyorum birde çok yaka araçlardan bıktım
    şuanki kullandığım (araç denmez ama) şhir içi 500 lira yakıyor uzun yolda 350 lira bundan dolayı az yakan araç
    arıyorum aklımda bir leon birede corollanın advetic benzinlisi var onlarda lpg uyumlu diye
    leon kafama çok yatı-ıyor hele arka ledleri bitirdi beni ama onada 4 lira vermek istemiyorum @DogrucuMustafa
    |
    |
    DogrucuMustafa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Gösterge paneliyle ilgili çalışmanızı hatırladım, gözümden kaçmış ordaki cümle ve fotoğraf. Zamanım olursa bir deneyip sonucu bildireceğim sizlere.
    |
    |
    junkerss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

quote:

Benzer donanımda corolla leondan daha pahalıya gelir.leonda ledli manueli 64 e bırakıyorlar.dsg de 70-71 filan olur.

Dün arkadaşım için bi çok markaya gittik(ford, nissan, renault , vw, seat, opel, citroen, mazda, toyota ve 2. Elciler) focus pek hoşumuza gitmedi, nissan da juke ufak qq pahalı, megane iç kalite tatmin etmedi, vw uçmuş fiyatlarda, citroen sağlamlıkta güven vermedi, opel de 1,6 motor ile birlikte astra da göğüs kalitesi düşmüş ve sert plastik kullanmışlar, fiyatlarda yüksek,mazda motoru dışında 10 numara ama dizeli yok ve benzinli motor tatmin etmedi, toyotalar güzel ancak pahalı toyotalarda da 1,4 motorlarda olan yağ eksiltme olayını araştırın derim ben.sıfır leon dizellerde en alınabilir araç şu anda.biz bütçeyi biraz daha kıstık ve 60 küsür bine sıfır araç alacağımıza 50 bin civarına 1,3 motor donanımlı astra bakmaya karar verdik.2014 önceki araçlarda göğüs kalitesi daha iyi.şimdi astra alıp seneye dizel mazda bekleyeceğiz arkadaşım için.(corolla ile leon arasında ben leonu tercih ediyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN: pharheke

• Yarbay
    5307 Mesaj

Sadece arka ledler ise belki cıkma parca alıp takılabilir. On ledler gibi kodlaması beyni veya yukseklik sensoru gibi teferruatı yok. Al tak yapılabilir belki. Voltajdan kaynaklı arıza ısıgı yakmaz ise 500 tl civarına cıkması bulunabilir bir takım diye dusunuyorum.

@firozat daha detaylı bilgi verebilir belki:)

|
    |
    Bahsedilenler: firozat , runo kral kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1138 Mesaj

TSI DSG Kocaeli icinde 32 33 kurus yakıyor. Bence led paket içinizde kalmasin led paketli benzinli bir araç alin. Ancak tabi ki tercih sizin.

|
    |
    runo kral kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

mustafa hocam yılda max 10000 km yapacak birde muhtemelen arabayı ötv siz alacağım bundan dolayı dizel istiyorum birde çok yaka araçlardan bıktım
    şuanki kullandığım (araç denmez ama) şhir içi 500 lira yakıyor uzun yolda 350 lira bundan dolayı az yakan araç
    arıyorum aklımda bir leon birede corollanın advetic benzinlisi var onlarda lpg uyumlu diye
    leon kafama çok yatı-ıyor hele arka ledleri bitirdi beni ama onada 4 lira vermek istemiyorum @DogrucuMustafa
    quote:

Anladım,

10000 km. için zaten az yakan tsi. alınır ama indirm meselesinden tdi. alınabilir, toyota nın seat ta bulunan emsalini daha fiyatlı alırsınız.

seat fiyat / performansta on numara ama servis mantalitesinden dolayı buna dahil değil

karar sizin...
    |
    |

• Yarbay
    5307 Mesaj

Rica ederim :) siz yine de kenar kose bir yerinde deneyip sonra iyi sonuc alırsanız komple uygulayın

|
    |
    Ayazovina kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    663 Mesaj
    18 jantlarımızı da aldık :)
    |
    |

Camps Nac-1
  • Yarbay
    5831 Mesaj
    haftasonu ist-ç.kale-ist arası yol yaptım.

cruise ile 130 hız sabitledim ve ortalama hızım 90 civarı oldu.Ortalama yakıt tüketimi 6.1 çıktı.
    arabada 3 kişi bagaj dolu ve klima açık olarak yolculuk yaptık.

bu arada c.tesi günü benzin göstergesi yarım depo gösterirken 35 lt benzin aldım ve depo fullendi.Aracınızın yakıt göstergesiyle ilgili sorunu olan varmı ?

Üst kısımlar daha çok yakıt alıyor . İlk bakla çok zor biterken aşağı indikce bitmesi kolaylaşıyor .
    |
    |
    airarmada kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ACG3

Üst kısımlar daha çok yakıt alıyor . İlk bakla çok zor biterken aşağı indikce bitmesi kolaylaşıyor .
    quote:

Orijinalden alıntı: ACG3

depo yarım gösterirken içinde 10lt benzin varsa bence bu sıkıntı..

10 değil de 20 falan olması lazım ama böyle bir sıkıntı var .
    |
    |
    airarmada kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1.2 TSI DSG Emocion kırmızı,style lansman paketi,Necvox oem navigasyon ve geri kamera,gri siyah kumaş döşeme,dynamic 17" 30/1 jantlı Seat Full led'li aracın kaporasını verdik inşallah iki gün içinde alacağım.

Çok araştırdık ve mevcut piyasadaki fiyatlarda bana en mantıklı Leon geldi kırmızı ve ledli aracın hatlarıda kararımızda etkili oldu.Sunroof lu bir araçta denk getirebilsek kusursuz olacaktı ama buna şükür.Bundan sonra bu konu altında vakit geçireceğiz artık.

2017 BMW 118i M Plus LCI2
    Intel i7-8700K - NZXT Kraken X52 | Strix Z370-F | Gigabyte RTX 2070 SUPER | SX8200 Pro 512 GB + WD Blue 3D 1 TB | Vengeance RGB 16GB | NZXT S340 Elite | AORUS AD27QD WQHD 144Hz | G Pro Wireless & G810 | PS4 Pro
Reklamlar
Mobilya Takımları
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.