Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2716. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27142715271627172718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

DSG araca sahip olmayanların uydurması işte.

Yeni servisten geldim.

Pazartesi 3. bakım var fiyat aldım.

iyi niyet garantisi devam..

Sadece kimi araçlarda %100 kiminde sadece işçilik

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,
    İyi niyet garantisinin devamı için tüm bakımları aynı yetkili serviste yaptırmak gerekmiyor değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lebronn L kullanıcısına yanıt
    Aynı yetkili servis değil. Herhangi bir yetkili servis olsun yeter. Farklı il farklı şube olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lebronn L kullanıcısına yanıt
    Öyle bi zorunluluk yok hocam ben farklı yerlerde yaptırdım ve iyi niyet garantisinden yararlandım

• Kd®? K kullanıcısına yanıt
    Boyasız zor görünüyor. Ama zaten tamponda boyaya takılmayın. Her türlü özel bence, Hasar kaydı yada maliyetiniz az olur

• arkadaşlar dizel otomatik aracım var. 2015 model 85000km.

bu aracın triger, şanzıman yağı, disk değişimi vs gibi ağır bakımları ne zaman yapılmalıdır?
  • Arkadaşlar Merhaba,

Seat Leon 1.2 Tsi 2016 60 bin bakımı yaptıracağım. Aracın Garantisi bitti. Servisten fiyat aldım Bujiler dahil 1350 %20 indirimli fiyat verdiler.

Parçaları internetten araştırdım

Bosch filtre seti + SEAT LEON 1.2 TSI 2013-2018 Bosch PLATİN Buji + Castrol Edge 5w30 LL = 660 TL Ortalama 200 TL işçilik

Tahmini 900 TL gibi bir rakama gelecek.

Serviste kullanılan marka nedir ? Ayrıca sizce garantisi bitmiş bir araç için servise götüreyim mi ?
  • gokselates G kullanıcısına yanıt
    bujiler haric 930tl para odedim 60bin bakim.

• juxtance kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim ilgin icin

• dewr kullanıcısına yanıt
    cevap için teşk.

Benim yazdığım fiyatlar sanayide yaptırırsam buji dahil fiyattır. 60 bin de buji değiştirmedin mi hocam ?
  • Arkadaşlar merhaba,

2017 Tsi 150 hp Leon FR aracım var, Expertizde 138 HP çıkıyor. Araç 32k km'de.

Yetkili servise götürdüğümde servis, expertizdeki gibi HP vb. bir değer ölçmediklerini belirtti. Yetkili servisteki usta araca bir göz attı, kullandı. İvmelenmesine ve torklanmasını kontrol etti. Araçta hiçbir problem olmadığını belirtti. Expertizdeki cihazların kalibrasyonudan dem vurdu fakat aynı expertizde daha önce 110 HP aracımı ölçtürmüştüm ve 110 HP çıkmıştı.

Fakat içime de bir kurt düştü. Aracı 2. el almıştım. Expertizdeki arkadaş ateşlemelerde bir sıkıntı olduğunu belirtiyor. Sizin görüşleriniz nelerdir, böyle bir problemle karşılaştınız mı ?

Yorumlarınız çok değerli..

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 2 Eylül 2019; 18:34:8 >
    benim araba 2015 model. bizim donemde 30binde 1 degisiyordu bujiler.. en azindan servis takvimi oyleydi. ardindan 60bine cikardilar. o sebepten degismedi.

• Mrb arkadaslar, sedan araca gecicek olmamdan dolayi cok sevdigim 2016 model Ecotsi act dsg Plus paket KIRMIZI FR im 42BIN KM. de satiliktir, HICBIR SIKINTISI DEGISENI BOYANANIN TRAMERI YOKTUR oynanmamis, orjinal, dosta gidecek aile aracidir, yetkili servis bakimi ve muayene ve yenidir,ilgilenenler malum sari sitede ilan nosu:727966628, selamlar..

Not:bujilerim 30bin de degisti :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgaz -- 3 Eylül 2019; 11:4:3 >
    Bujı dahıl guzel fıyat vermıs servıs

Kendın yaptıracaksan bosch fıltre takma hocam, mann veya mahle taktır. Boschlar kalıtelı degıl

• Merhaba belki yeri değil lakin fikir almam lazım bu sebepten buraya yazmamın doğru olacağını düşündüm

Araç alacağız malum fiyatlarda 2. eldede yüksek 2 araç arasında kaldık

(beyaz)1.16i f20 kasa 80binde otomatik sportline paket 95 bin civarında fiyatı var 2700 tramer(boya vs)

diğer bir tarafta (gri) manuel 2017 leon fr 35binde onunda 16 bin trameri var kaput/çamurluk/far/tampon değişmiş kaza fotosu var ortadan girmemiş sağ taraf sıyırma şekilde giriyor kaput duzeltılme durumu bile varken değiştirilmiş onunda fiyat 90-100 bandında

belki aranızda iki aracı kullanmış olan vardır ya da leon hakkında bilgi verebilecek

istanbul şehiriçi kullanacağız aile aracı olacak yıllık 10bin kilometreden fazla yapacagımızı sanmıyorum en fazla olsun olsun 15 olur. bütçemizde 105 bin maks 106 bile olmaz yani öyle söyleyeyim :) en az 2-3 sene kullanacağız bu yüzdende satarkende aldığımız fiyatın çok altında vereceğimiz araç olmazsa daha iyi olur bu şartlar altında hangısını onerırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkec53 -- 4 Eylül 2019; 1:35:36 >

• masterap M kullanıcısına yanıt
    servisi aradım 30 binde bujiler değişmiş zaten bu yüzden bujileri değiştirmeyeceğim.

filtreleri set olarak bosch aldım hocam internetten o yüzden çok geç artık.

Filtreler + yağ = 300 lira

150-200 de ustaya veririz

450 500 e bakımı kapatırım
  • 2014 model Seat Leon 1.2 tsi aracım 52 binde,5. yıl bakımı için filtre ve yağ tavsiye edermisiniz?ayrıca filtre vede yağ değişimi harici rutin 5. yıl bakımında değiştirmemi gerektirecek bir şey varmı?(buji,lastik,akü,triger bunların rutini nasıldır yıl yada km olarak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

michelin primacy 4 aldim ben.. lastik cok yumusak. tercih etmemdeki ana sebep diger lastiklere oranlara 18000 km daha fazla yol yapabilmesini iddaa etmesi.. onceki lastigim energy saver plusdi.. 45 46 bindeydi ve dişleri hala iyi durumdaydi.. dağ taş tepe butun yollarda şartlar kullanmistim.. yeni bebek sahibi olmamiz dolayisiyla erken degistirme karari almistim..

bu lastigi almadan once ilk kararim hankook ventus prime3 k125di.. ben lastikleri degistirmek istedigimde anadolu yakasinda hicbir bayide stok bulamamistim..

yurtdisi test sitelerinde oldukca basarili oldugundan söz ediyor.. bakinmanizda fayda var..

primacy 4 le ilgilide bizim araclarin sert suspansiyonlari bir nebzede olsa yumusadigini hissettiriyor.. yagmurlu havada ve kuru zeminde aksilik yasamadim..
    Merhaba,
    Benim de yakın zamanda lastiklerimi değiştirmem gerekiyor. Aldığınız lastikten memnun musunuz ? Daha önce Hankook kullanmış mıydınız ?

• qezgin kullanıcısına yanıt
    Ben Michelin primacy 4 ve goodyear eagle f1 assy 3 arasında kalmıştım. Ankara'da bir bayii 425ten veriyordu kampanyali geçen hafta goodyeari. Onu taktirdim. Turanzalara göre çok fark etti ses ve yol tutuş. Ama primacy 4e göre kiyaslayamam, deneyimim yok. Seçenekler arasına kesinlikle f1 assy 3u alin, zaten ab etiketinden belli.

• Arkadaşlar. 2018 Nisan çıkışlı aracımin silecekleri çok kötü durumda. Normal mi bu? (İzmirde 1 yil geçirdi.) bir de silecek alacağım, ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: juxtance

Arkadaşlar. 2018 Nisan çıkışlı aracımin silecekleri çok kötü durumda. Normal mi bu? (İzmirde 1 yil geçirdi.) bir de silecek alacağım, ne önerirsiniz?
    hocam
    bende izmirdeyim 2016 ocak çıkışı aracım önleri hala kullanıyorum. arka silecek ses yapıyordu değiştirdim.

genelde bosch aerotwin modeli öneriliyor konuda. bazı arkadaşlar daha az ses yapıyor diye (boyuttan dolayı) polo için olanını alıp kullanıyor.
    silecek sepetinden yada n11 gittigidiyor gibi yerlerden temin edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 27142715271627172718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.