Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2718. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27162717271827192720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yağ olarak castrol ll yağı tercih ettim hep. Filtre olarak bosch aldım ben ama mann markalar daha iyi diye duydum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

yağa 400 tl almişlar neden bukadar pahalı

https://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-5w30-4lt-magnetec-motor-yagi-star-stop-P349040717?cid=700501&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel
    1.6 TOYOTA aracı sanayiye ilk servis bakımına götürdüm 300 tl tuttu yetkili servise götürseydim ne kadar tutardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 23 Eylül 2019; 11:34:31 >

• Seat leon 1.2 dsg 2016 model aracım var. 2+2 garanti uzatması yapmıştım. İyiki de yapmışım, arada ıvır zıvır bir sürü işlem yapıldı garantiden. (amortisör değişimi, vites kutusu mekanizma değişimi gibi). 1 yıl daha garanti uzatsam mı acaba? 2024 tl gibi bir ücreti var. Yetkili serviste akü değişimi fiyatı nedir? Akü 5. yılda değişim gerekir mi? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Etheror kullanıcısına yanıt
    aradım servisi. 90 binde v kayışı ve rulmanı var ekstra olarak. diğerleri rutin bakımla aynı. fiyat ise indirimle beraber 1500 tl. doğuş oto kartal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Targaryen

Hocam yağ olarak castrol ll yağı tercih ettim hep. Filtre olarak bosch aldım ben ama mann markalar daha iyi diye duydum.
    Teşekkürler hocam. Benim usta 2 bakımdır motor Yağı olarak Würt koydu herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama bu sefer castroll koymayı düşünüyorum. Filtre olarak ta mann alacağım.
  • Merhaba arkadaşlar ikinci el bi araba arayışımız var. Açıkcası pekte anladığımız bir konu değil. Bu yüzden aklımızdaki araçların konularına yorum yazıp yardım arıyorum ama daha yardım eden çıkmadı. Umarım bu konudan bulabilirim 2010 1.4 TSİ Seat Leon bulduk.Aracın sahibi istediğiniz ekspertize gösterin diyor. 136 bin km'de. Araçta " Araçta Lovato marka turbo motorlara özel geliştirilmiş 5.500₺ değerinde LPG kiti bulunmakta" diyor. Böyle turbolu araçta lpg kullanan var mı?Bundan kaynaklı herhangi bi sorun oluşur mu?
    Bu araçlarda kronik bir problem var mı?
    Bilmem gereken dikkat etmem gereken konular neler?
    Eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viktor1574

Merhaba arkadaşlar ikinci el bi araba arayışımız var. Açıkcası pekte anladığımız bir konu değil. Bu yüzden aklımızdaki araçların konularına yorum yazıp yardım arıyorum ama daha yardım eden çıkmadı. Umarım bu konudan bulabilirim 2010 1.4 TSİ Seat Leon bulduk.Aracın sahibi istediğiniz ekspertize gösterin diyor. 136 bin km'de. Araçta " Araçta Lovato marka turbo motorlara özel geliştirilmiş 5.500₺ değerinde LPG kiti bulunmakta" diyor. Böyle turbolu araçta lpg kullanan var mı?Bundan kaynaklı herhangi bi sorun oluşur mu?
    Bu araçlarda kronik bir problem var mı?
    Bilmem gereken dikkat etmem gereken konular neler?
    Eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    merhabalar

2010 bir önceki kasa bu başlık yeni kasa için. baya fark var iki araç arasında.
    1.4 tsi kaç beygir. eski kasa ağır olduğu için 125hp bile çok yakıyor diyorlardı.

bence sıralı sistem kadar faydalı olmadığından lpg ye gerek yok. zaten az yakar tsi motorlar. dizel motor yavaş yavaş tarih olmasa aradaki farka dizel alınırdı eskiden. şuan tdi lar tsi lardan daha ucuz.
    lpg montajı için konuyu inceleyebilirsiniz.https://forum.donanimhaber.com/atiker-tsi-montaji-yaptiran-var-mi--74878577-12#139673805

• josh-r J kullanıcısına yanıt
    Merhabalar benim ilgilendiğim araçın kasası ne diye geçiyor nette arattım ama bulamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: viktor1574

Merhabalar benim ilgilendiğim araçın kasası ne diye geçiyor nette arattım ama bulamadım?
    seat leon mk2 diye geçer. www.seatclubturkey.com
    den daha detaylı bilgi alabilirsiniz
  • mekmaster M kullanıcısına yanıt
    Benim aracim da 2016 1.2 DSG 2+2 garanti var. Daha garantiden hiç bir islem yaptirmadim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • P'ye alın aracı terkedin konusunda bir gelişme var mı beyler? Garantisi doldu ama hep yetkili servise götürdüm şimdiye kadar. Bu hatayı yazılımla silemiyorlarmış sanırım parça değişimi lazımmım 5 bin lira istemişlerdi benden yuh dedim o zaman gözardı edin sürüşü etkileyen bir hata değil dediler ama eskiye nazaran çok çıkmaya başladı hatalı bir kullanımım vs olmamasına rağmen. 2016da sıfır almıştım 1.4 FR EcoTSI DSG ACT 150 BG henüz 38 binde niye böyle olmuş olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

aracınız dsg ise uzatılmış garantiniz yoksa. iyi niyet garantisi için serviste yaptırın bakımlarınızı hocam.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar size bir sorum olacak. Aracın bakım tarihi geçmesine rağmen km dolmamış durumda (işe servisle gidip geliyorum) iken kaç gün geçmeden götürürsek iyi niyet garantisi devam ediyor 15-20 gün servis süresinden sonra götürsek problem olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qezgin

Arkadaşlar size bir sorum olacak. Aracın bakım tarihi geçmesine rağmen km dolmamış durumda (işe servisle gidip geliyorum) iken kaç gün geçmeden götürürsek iyi niyet garantisi devam ediyor 15-20 gün servis süresinden sonra götürsek problem olur mu ?

Alıntıları Göster
    okadar idare ederler hocam
    km de 1000 km ediorlar diye hatırlıyorum.
    ama genede garanti olsun diye arayıp sorun servise
  • digital90 kullanıcısına yanıt
    2016 1.2 tsi aracıma daha 20 gün önce aynı sorundan dolayı parça değişimi yaptırdım servisten. 6bin civarı demişti ancak iyi niyet garantisinden sadece işçilikle 390 tl ye yaptırdım.

• Arkadaşlar herkese selamlar.Aranıza 2017 model seat leon 1.4 ecotsi exelance alarak katıldım.Araç hakkında bi bilgiye sahip değilim.Yıllardır opel kullanıyordum şimdi değişme zamanı dedik ve seat a geçtik.Full link özelliğini ve gizli özellikleri sormak istiyorum.Bunları nasıl devreye geçirebiliriz.Bu konuda bilgi paylaşırsanız çok sevinirim

• slm. . istanbul anadolu yakasın da seat leon 2016 1.2 dsg arabamı götürebileceğim , düzgün bir , özel servis tavsiye edermisiniz. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batar -- 28 Eylül 2019; 23:37:31 >
  • Arkadaslar merhaba.

2016 1.2 TSİ aracim var. Sizlere silecek su puskurtmesi hakkinda birsey sormak istiyorum.

Malum bizim sileceklerimiz 3 farkli delikten su püskürtüyor. Benim aracimda sag tarafta en sagdaki delik cama degil disari puskurtuyor.

Kirmizi isikta cami acik birini islatinca anladim :)

Bunun bir ayari var midir? Nasil duzeltilir? Bilgisi olan var mi?

Tesekkurler.

• mrzmn M kullanıcısına yanıt
    merhaba

bizim araclar aynen dedigin gibi 3 nokta puskurtmeli.. bunu degistirebilirsin.. istersen herhangibir wv servise gidip yagmur puskurtme parcasini alabilirsin boylece sprey seklinde puskurtmeye sahip olursun veyahut aliexpressden temin edebilirsin.. ben aliexpressden almistim ama link ölü şuanda..

ayar kismina gelirsek.. puskurtmenin hemen ustunde puakurten kisimda vida gibi yukari asagi ayar yapmani saglayan mekanizma var.. ucu duz ufak tornavida ile ayar yapabilirsin istedigin gibi.

• D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ilgin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrzmn

Arkadaslar merhaba.

2016 1.2 TSİ aracim var. Sizlere silecek su puskurtmesi hakkinda birsey sormak istiyorum.

Malum bizim sileceklerimiz 3 farkli delikten su püskürtüyor. Benim aracimda sag tarafta en sagdaki delik cama degil disari puskurtuyor.

Kirmizi isikta cami acik birini islatinca anladim :)

Bunun bir ayari var midir? Nasil duzeltilir? Bilgisi olan var mi?

Tesekkurler.
    hocam kendiniz @dewr hocamın dediği gibi parçayı temin edip bizler gibi değiştirebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=Al_Mm9uxlM0

videoda hem parça kodu hemde nasıl yapıldığı ve sprey şeklini görebilirsiniz.

dikkat etmeniz gereken en önemli şey. kış pakediniz varsa bu başlıklar onlarda değişik ısıtmalı diye geçiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=6g1jgiNWOlI

bu video dada onun değişimini anlatıyor.

• 
Sayfa: önceki 27162717271827192720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.