Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2359. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.735
Cevap
368
Favori
2.584.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23572358235923602361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eminsen

Birkaç sorum olacak,

1) FR aracım var Kış lastiği için hangi ölçüleri kullanabilirim? şuan 225/45/17 araç üstünde olan
    2) lastik basıncı 3-4 bar düşmesine rağmen araç bir uyarı vermiyor, kaç bar düşmesi gerekiyor?
    3) Aplus lastik alan kullanan var mı? hepsi burada 225/45/17 ölçüsü 170 TL fiyat çok düşük geldi Semperit aynı ebat 210 TL karar veremedim.
    4Taş gelmesi nedeni ile 1-2 yerde nokta kadar boya hasarı ne yapabilirim?

herkese teşekkürler :)

Bu arada size tavsiye ettiğim ölçü ara ölçüdür.. Ara ölçüler genelde pahalı olur arz-talep yüzünden.. Size tavsiyem orginal seat leon style araçtan çıkma jant takımı almanız.. Bu janta 205/55 R16 kışlık lastik alıp devam etmeniz..
    Bende de FR var.. Nokian WR D4 için 17 janta 360TL fiyat aldım en uygun.. 4 lastik 1440TL yapar 50-60TL sökme takma bedeli 1500TL..
    1000TL ye 900km kullanılmış style 16" jant takımı aldım üzerinde Hankok Ventus Prime 2 lastikle.. 4 adet 900km kullanılmış lastiği 350TL ye sattım (sıfırı 800TL) sonra 205/55 R16 Nokian aldım tanesi 225TL ve 50TL takma parası.. 950TL ödedim lastikçiye jantlarda 650TL ye gelmiş oldu.. Toplamda cebimden çıkan rakam 1600TL iken sadece 17 janta alacağım lastik 1500TL olacaktı.. 100TL ye 4 adet orjinal CMS style jant sahibi olmuş oldum.. Size tavsiyem bu yöndedir.. Lastik ömrü bellidir erir gider ama elinizde orginal jant takımı kalıcı olur.. Bu arada jantları sahibinden satın alın.. Lastikçi ve jantçılara güvenmeyin.. Tamir görmüş olma ihtimali daha yüksek olur bu işin ticaretini yapan insanlardan satın alırsanız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrahgms -- 20 Aralık 2016; 10:16:58 >

• Merhaba Arkadaşlar

17" Dynamic 30/1 Orijinal jant ve lastiğimi satıyorum. Fiyat olarak uygun olduğunu düşünmekle beraber forumdan gelecek arkadaşlara ufak bir güzellik daha yaparım. Aşağıdaki linkten bilgilerine ulaşabilirsiniz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-sifir-seat-leon-17-dynamic-30-1-orijinal-jant-plus-lastik-376459923/detay/

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [C_a_N_e_R] -- 20 Aralık 2016; 11:1:35 >

• [C_a_N_e_R] kullanıcısına yanıt
    Lastiklerim yeni olmasa direk alirdim hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. benim 2015 styl bi leon var. 4 lu flasor kısmı bastığımda içerde kalıyo bugun servise götürecem daha önce böyle bi durum yasayan oldumu. ücret alirlarmi tamire
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirei

Merhaba arkadaşlar. benim 2015 styl bi leon var. 4 lu flasor kısmı bastığımda içerde kalıyo bugun servise götürecem daha önce böyle bi durum yasayan oldumu. ücret alirlarmi tamire

Hocam kronik sıkıntı servis ücretsiz değişimini yapıyor.. 5 dk lık işlem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Orijinalden alıntı: eminsen

Birkaç sorum olacak,

1) FR aracım var Kış lastiği için hangi ölçüleri kullanabilirim? şuan 225/45/17 araç üstünde olan
    2) lastik basıncı 3-4 bar düşmesine rağmen araç bir uyarı vermiyor, kaç bar düşmesi gerekiyor?
    3) Aplus lastik alan kullanan var mı? hepsi burada 225/45/17 ölçüsü 170 TL fiyat çok düşük geldi Semperit aynı ebat 210 TL karar veremedim.
    4Taş gelmesi nedeni ile 1-2 yerde nokta kadar boya hasarı ne yapabilirim?

herkese teşekkürler :)

Bu arada size tavsiye ettiğim ölçü ara ölçüdür.. Ara ölçüler genelde pahalı olur arz-talep yüzünden.. Size tavsiyem orginal seat leon style araçtan çıkma jant takımı almanız.. Bu janta 205/55 R16 kışlık lastik alıp devam etmeniz..
    Bende de FR var.. Nokian WR D4 için 17 janta 360TL fiyat aldım en uygun.. 4 lastik 1440TL yapar 50-60TL sökme takma bedeli 1500TL..
    1000TL ye 900km kullanılmış style 16" jant takımı aldım üzerinde Hankok Ventus Prime 2 lastikle.. 4 adet 900km kullanılmış lastiği 350TL ye sattım (sıfırı 800TL) sonra 205/55 R16 Nokian aldım tanesi 225TL ve 50TL takma parası.. 950TL ödedim lastikçiye jantlarda 650TL ye gelmiş oldu.. Toplamda cebimden çıkan rakam 1600TL iken sadece 17 janta alacağım lastik 1500TL olacaktı.. 100TL ye 4 adet orjinal CMS style jant sahibi olmuş oldum.. Size tavsiyem bu yöndedir.. Lastik ömrü bellidir erir gider ama elinizde orginal jant takımı kalıcı olur.. Bu arada jantları sahibinden satın alın.. Lastikçi ve jantçılara güvenmeyin.. Tamir görmüş olma ihtimali daha yüksek olur bu işin ticaretini yapan insanlardan satın alırsanız..

Güzel taktik bende aynısını yapmayı düşünüyordum bu kış için ancak hem geç kaldım, hem maddi olarak zorladım bu sene. Seneye kış gelmeden yapacağıö inşallah. Jant işinden korkuyorum ama. Tamir çatlak yamukluk nasıl kontrok edeceğimi bilemedim.

• yangsagan kullanıcısına yanıt
    Tamamen şans meselesi hocam.. Jant almaya karar verince malum sitede , burada ya da sct te pusuya yatın ben 900km kullanılmış olanına denk geldim jantları almaya gittiğimde adamın da aracı otoparktaydı aracı style donanım almış ama üzerinde FR 17" 30/2 jant takımı vardı.. Güven sağladı yani.. Adamda beyfendi bir adamdı.. Bu yüzden adamla lastikçiye gidip 30TL ye lastikleri janttan ayırtıp gözle kontrolünü yaptım sadece.. Sonrada satın aldım..
  • quote:

Tamamen şans meselesi hocam.. Jant almaya karar verince malum sitede , burada ya da sct te pusuya yatın ben 900km kullanılmış olanına denk geldim jantları almaya gittiğimde adamın da aracı otoparktaydı aracı style donanım almış ama üzerinde FR 17" 30/2 jant takımı vardı.. Güven sağladı yani.. Adamda beyfendi bir adamdı.. Bu yüzden adamla lastikçiye gidip 30TL ye lastikleri janttan ayırtıp gözle kontrolünü yaptım sadece.. Sonrada satın aldım..

Eyvallah sağolun. Yatıcaz pusuya artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Lastiklerim yeni olmasa direk alirdim hocam :)

Hayırlısı hocam :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

Kasislerden geçerken gıcırtı duyuyorum sebebi ne olabilir? 4 lastiğin bulunduğu yerden geliyor gibi hissediyorum

Soğuk havada duyuyorsanız özellikle amortisör sesidir hocam.. Benden de geliyor.. Soğuk havalarda normaldir..

Bi kaç hafta önce aracın altını sürtmüştüm.biraz ses geliyordu serviste düzelttiler 5 dk da,ücret de almadılar. 😁 resimdeki kısım sol ön teker salıncaklarının bağlantı kısmı.

Ancak araba soğuduğunda ses az da olsa geliyor. Video çektim,sizce ses nerden geliyor,servis 100km uzaklıkta bi ara gitcem tekrar.

https://youtu.be/-drkt-JOGnc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaviourknight -- 20 Aralık 2016; 14:18:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chaviourknight

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

Kasislerden geçerken gıcırtı duyuyorum sebebi ne olabilir? 4 lastiğin bulunduğu yerden geliyor gibi hissediyorum

Soğuk havada duyuyorsanız özellikle amortisör sesidir hocam.. Benden de geliyor.. Soğuk havalarda normaldir..

Bi kaç hafta önce aracın altını sürtmüştüm.biraz ses geliyordu serviste düzelttiler 5 dk da,ücret de almadılar. &#128513; resimdeki kısım sol ön teker salıncaklarının bağlantı kısmı.

Ancak araba soğuduğunda ses az da olsa geliyor. Video çektim,sizce ses nerden geliyor,servis 100km uzaklıkta bi ara gitcem tekrar.

https://youtu.be/-drkt-JOGnc

Açıkça söylemek gerekirse araca dışarıdan bir müdahale yapıp sesi tecrube etmedim.. Yaşadığım mahallede büyük asfalt kasisler var ve özellikle sabahları (soğuk havada) geçerken buna benzer bir ses alıyorum ama tam olarak bu kadar ince tonda değil benim ses.. Youtube ta sizin sese benzer bir sese denk gelmiştim şimdi o videoya girip baktım aralık ayında eklenmiş bir video yani o da soğuk bir dönemde çekilmiş..

https://www.youtube.com/watch?v=a2OgiPoFu5k

Yarın sabah ilk işim araca binmeden dışarıdan amortisörleri yoklamak olacak o zaman kesin konuşabilirim hocam..

• chaviourknight kullanıcısına yanıt
    Ayrıca şu videoya da bir bakın derim eski kasa 2002 toledo salıncak burcu sesi..

https://www.youtube.com/watch?v=Rf8nNI4p81g
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

quote:

Orijinalden alıntı: Ayazovina

Aracın 3. bakımı için şu ürünleri deneyen var mı arkadaşlar?http://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-12-TSI-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2013-2017-CJZ-Hava-Yag-Polen-Standart-Polen-Filtresi,PR-7420.html

Bizim arabanında yağ bakımı geldi yardımcı olan olursa seviniriz :)

Ben olsam tüm filtreleri servisten alırım. En basitinden orijinal polen filtresi karbon filtre, burada ise standart beyaz görünüyor. Polen ve hava filtresi serviste 110 lira civarı olması gerek, yağ filtresinin de çok pahalı olduğunu sanmıyorum. Yılda bir kere yapılan masraftan ufak farklar için kaçmamak gerek, bir yemek parası etmez aradaki fark.

Daha önceki aracıma her zaman aldığım filtre setidir ve hatta şöyle söyleyeyim piyasadaki en kaliteli filtrelerde başlardadır Bosch, Alman Malıdır fekat Filtre grubu parçalarını Macaristan Üretir diye hatırlıyorum.Aracımın Garantisi olmasa kesinlikle bu seti kullanmaya devam ederdim!

http://urun.n11.com/filtre-setleri/seat-leon-12-tsi-bosch-filtre-bakim-seti-2013-2017-cjz-P115196768

• Emrahgms kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bendeki aynı bu ses, burçlardan geliyor sanki.ilçede oturuyorum merkeze gittiğimde göstercem tekrar.ama aracın altını sürttükten sonra oldu.
    Peki servisten başka bir yerde yaptırsam fark edilir mi acaba,garanti bozulur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaviourknight -- 20 Aralık 2016; 16:09:30 >
  • Leonda deri koltuk opsiyonlarda var mı?İkinci el Style araç bakıyorum da kırmızı dikişli deri koltukları var.Acaba fabrika çıkışlı mıdır yoksa sonradan dikilme birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Merhaba Arkadaşlar

17" Dynamic 30/1 Orijinal jant ve lastiğimi satıyorum. Fiyat olarak uygun olduğunu düşünmekle beraber forumdan gelecek arkadaşlara ufak bir güzellik daha yaparım. Aşağıdaki linkten bilgilerine ulaşabilirsiniz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-sifir-seat-leon-17-dynamic-30-1-orijinal-jant-plus-lastik-376459923/detay/

Hocam 18 de yine orjinal jant mı kullanicaksiniz yoksa kafanızda belirlediginiz baska model var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ts1967

Leonda deri koltuk opsiyonlarda var mı?İkinci el Style araç bakıyorum da kırmızı dikişli deri koltukları var.Acaba fabrika çıkışlı mıdır yoksa sonradan dikilme birşey mi?

İlanı paylaşırsanız daha fazla mantık yürütebiliriz hocam.. Style donanımda dikişli direksiyon ve deri koltuk yok hocam.. en azından 2014 ten beri.. ben 2014 ten beri ilgileniyorum çünkü araçla..

• quote:

Orijinalden alıntı: chaviourknight

Evet hocam bendeki aynı bu ses, burçlardan geliyor sanki.ilçede oturuyorum merkeze gittiğimde göstercem tekrar.ama aracın altını sürttükten sonra oldu.
    Peki servisten başka bir yerde yaptırsam fark edilir mi acaba,garanti bozulur mu?

Hocam ne işlemyapacağınıza bağlı tabiki.. parça mı değişecek yoksa sadece müdahale mi edilcek.. Konu hakkında maalesef deneyimim yok hocam o sıkıntıyı yaşayan birileri ile irtibat kurmanızı öneririm.. Youtube vidyosunun altına soru olarak sorun mesela..

• Arkadaslar bu nedir simdi. Mayista aldim araci 7 ay oldu daha hemen bitiyor mu bu pil mereti? Nasil degisecek pil serviste mi degismesi gerekiyor?

• Biri kış mı dedi :)

(alıntıdır)

• 
Sayfa: önceki 23572358235923602361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.