Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (2358. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.711
Cevap
368
Favori
2.584.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23562357235823592360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama benim aracım style.
  • Emrahgms kullanıcısına yanıt
    hocam ne ben bayiden böyle birşey istedim ne de bana bahseden oldu biz bu özelliği açtık diye, zaten kadran selamlama falan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

quote:

Orijinalden alıntı: cruiser_16

quote:

Orijinalden alıntı: tu1907

arkadaşlar ben aracıma herhangi bir işlem yaptırmadım ama geri vitese alınca sağ ayna aşağıya iniyor, araç 2016 model, bu normal mi?

Benim aracım da 2016 model. Geri viteste aynanın aşağı inmesi standart özellik (FR)

Hocam aynanın aşağı inmesi standart değil.. Burada bayiler açıyor diye biliyorum.. (bir çok deneyimli arkadaş standart diyor ama) Şöyle söyleyim aynı anda iki araç aldık 1.2 TSI ve 1.4 FR ben Fr aldım eniştem 1.2 araçları aldık bayiden çıktık.. Onunda geri viteste ayna düşüyordu benimkinde de.. Sonra bir farkettim onda kadran selamlama da var bende yok.. Ufak bir sorundan servise gittim aldığım bayi servisine bize araçları tanıtıp teslim eden servis görevlisi de ordaydı.. Sıkıntımı söyledim ve ayrıca sizden iki araç aldık onda kadran selamlama var ne iş dedim.. Sana yüklerken atlamışızdır dedi ve dönüşe duyarlı sisleri mi de açtılar.. Zaten standart özelllik olsa donanım özelliklerinde bu özellik kesinlikle yazar.. Bu arada sıfır FR alıp aynanın aşağı düşmesini sonradan yaptıranlar da var..

hocam konuyu sıcak tutmak lazım :))

• Registered kullanıcısına yanıt
    Biz serviste açtırmıştık amcamın bi tanıdığı vardı. Kadran selamlama bazen kafasına göre çalışıyor gibi geliyor banada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.

2.el olarak leon fr dsg 1.4 150 beygir modeline bakıyorum.

Özellikle 8tuşlu ekranlı seçeneklere bakıyorum ama, okuduğum kadarıyla ekranlarla ilgili bi problem yada sorun mu var acaba?

Forumu bi kaç sayfadır okuyorum bilgi edinmek amacıyla, ekranla ilgili bilgi paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruiser_16

quote:

Orijinalden alıntı: tu1907

arkadaşlar ben aracıma herhangi bir işlem yaptırmadım ama geri vitese alınca sağ ayna aşağıya iniyor, araç 2016 model, bu normal mi?

Benim aracım da 2016 model. Geri viteste aynanın aşağı inmesi standart özellik (FR)

Fr yada style farketmiyo
    Standart aynanın aşağı bakması geri viteste 2013 model sonrasında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili arkadaşlar,

TOTAL DE 75 TL LİK AKARYAKIT ALIMINA, ANINDA 25 TL İNDİRİM KAMPANYASI VAR !!!

Uygulama süper ve çok kolay. En ince ayrıntıısna kadar yazdığım için karışık geliyor gibi olabilir ama çok kolay deneyin mutlaka !!!

Appstore veya google playden total oil diye aratirsanız uygulama cikiyor sanirim. Once uygulamayi indirmek gerekiyor. Sonrasinda yine app store dan bkm express uygulmasini indirmek gerekiyor. Daha sonrasinda bkm expresse uye olup kredi karti bilgilerini giriyoruz. Uyelik ve kredi karti bilgileri eklendikten sonra, total istasyondan 1 adet club total kart aliyoruz. Istasyon gorevlisi kartin aktivasyonunu yapiyor. ( bu sirada dogum tarihi ve cep telefonu istiyor) aktivasyon yapildiginda cep telefonuna club total kartin sifresi geliyor. Sonra total uygulamasinda, istasyondan aldigimiz kartin numarasi ve sifresini giriyoruz (club total sekmesinden). Giris yaptiktan sonra uygulama icerisinde mobil odeme sekmesi var. oraya girdigimizde ekranin sag ustunde plaka diye bir yer var. oraya yakit alinacak aracin plakasini yaziyoruz. Hepsi bu... Biraz karisik gibi ama aslinda cok kolay.
    Yakit alirken pompaci plakayi girip doluma baslayinca, siz de uygulama icerisinde mobil odeme sekmesinden o anda dolum yapiliyor bilgisini goreceksiniz zaten. Dolum bitip fis ciktiktan sonra telefonun ekraninda al tarafta bkm ile ode secenegi cikiyor. Ona tusladigimizda, bkm ye uye olurken vermis oldugumuz mail adresi ve sifremizi girmemizi istiyor. Gelen ekrandan odeme yapacagimiz karti seciyoruz ve bize bir sms sifresi geliyor. Gelen sifreyi de girdikten sonra odeme yapilmis oluyor. Aslinda kolay ama herseyi tek tek yazinca karisik gibi olmus olabilir. Ama istasyona gitmeden once bkm ye uye olup kredi kartini uygulamaya kaydetmek daha kolay olur. Ek olarak kredi kartinin internet alisverisine acik olmasi gerekiyor. (75 TL yakit alimina 25 TL indirim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moral83 -- 19 Aralık 2016; 16:20:26 >

• Arkadaşlar Adaptif hız sabitleyici opsiyonunun fiyatı hakkında bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moral83

Sevgili arkadaşlar,

TOTAL DE 75 TL LİK AKARYAKIT ALIMINA, ANINDA 25 TL İNDİRİM KAMPANYASI VAR !!!

Uygulama süper ve çok kolay. En ince ayrıntıısna kadar yazdığım için karışık geliyor gibi olabilir ama çok kolay deneyin mutlaka !!!

Appstore veya google playden total oil diye aratirsanız uygulama cikiyor sanirim. Once uygulamayi indirmek gerekiyor. Sonrasinda yine app store dan bkm express uygulmasini indirmek gerekiyor. Daha sonrasinda bkm expresse uye olup kredi karti bilgilerini giriyoruz. Uyelik ve kredi karti bilgileri eklendikten sonra, total istasyondan 1 adet club total kart aliyoruz. Istasyon gorevlisi kartin aktivasyonunu yapiyor. ( bu sirada dogum tarihi ve cep telefonu istiyor) aktivasyon yapildiginda cep telefonuna club total kartin sifresi geliyor. Sonra total uygulamasinda, istasyondan aldigimiz kartin numarasi ve sifresini giriyoruz (club total sekmesinden). Giris yaptiktan sonra uygulama icerisinde mobil odeme sekmesi var. oraya girdigimizde ekranin sag ustunde plaka diye bir yer var. oraya yakit alinacak aracin plakasini yaziyoruz. Hepsi bu... Biraz karisik gibi ama aslinda cok kolay.
    Yakit alirken pompaci plakayi girip doluma baslayinca, siz de uygulama icerisinde mobil odeme sekmesinden o anda dolum yapiliyor bilgisini goreceksiniz zaten. Dolum bitip fis ciktiktan sonra telefonun ekraninda al tarafta bkm ile ode secenegi cikiyor. Ona tusladigimizda, bkm ye uye olurken vermis oldugumuz mail adresi ve sifremizi girmemizi istiyor. Gelen ekrandan odeme yapacagimiz karti seciyoruz ve bize bir sms sifresi geliyor. Gelen sifreyi de girdikten sonra odeme yapilmis oluyor. Aslinda kolay ama herseyi tek tek yazinca karisik gibi olmus olabilir. Ama istasyona gitmeden once bkm ye uye olup kredi kartini uygulamaya kaydetmek daha kolay olur. Ek olarak kredi kartinin internet alisverisine acik olmasi gerekiyor. (75 TL yakit alimina 25 TL indirim)

Her kullanıcı kampanyadan 1 defa mı faydalanabiliyor?

• Sorumun cevabını kendim vereyim araştırdım en fazla 3 kere yararlanabiliyormusuz 3 defa 75 tl alınca biri bedavaya gelmiş olacak aşağı yukarı bir depo benzin aldığınızı düşünün tabiiki 225 e değo dolmayabilir ama aşağı yukarı yani o durumda 150 tl ödemiş olacaksınız bir depoyu 150 tl ye doldurmak hiç fena değil :))) ama kampanya ilk 8000 kişi ile sınırlıymıs katılımcı sayısı dolduğunda otomatik duracaktır yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ectilase

Merhabalar.

2.el olarak leon fr dsg 1.4 150 beygir modeline bakıyorum.

Özellikle 8tuşlu ekranlı seçeneklere bakıyorum ama, okuduğum kadarıyla ekranlarla ilgili bi problem yada sorun mu var acaba?

Forumu bi kaç sayfadır okuyorum bilgi edinmek amacıyla, ekranla ilgili bilgi paylaşabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

6.5 ekran kullanıyorum. Dokunma hassasiyeti çok iyi. Herhangi bir problem yaşamadım. Ancak çok hızlı değil. 5 lerde aynı şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimasalida

Sorumun cevabını kendim vereyim araştırdım en fazla 3 kere yararlanabiliyormusuz 3 defa 75 tl alınca biri bedavaya gelmiş olacak aşağı yukarı bir depo benzin aldığınızı düşünün tabiiki 225 e değo dolmayabilir ama aşağı yukarı yani o durumda 150 tl ödemiş olacaksınız bir depoyu 150 tl ye doldurmak hiç fena değil :))) ama kampanya ilk 8000 kişi ile sınırlıymıs katılımcı sayısı dolduğunda otomatik duracaktır yazıyor

Kampanya iyiymiş. Uğraşmaya değer. Ama daha yeni fulledim. Keşke haberim olsaydı. Teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba, yaklasık 1 hafta iş yoğunluğundan foruma bakamadım, ve yaklasık 2 haftalık Seat Leon 1.6 tdi dsg adv. paket izlenimlerimi kısaca sizlerle paylaşmak isterim.

-şu an 620km de araç ve 1 depo ile yaklasık 700km Ankara şehir içinde yol yapıyorum(yakıt aldıgım ıcın toplam km) , yakıt tuketimi 6.5 lt ki bu km nın hepsı tamamen şehir için Ankara aşırı yogun ve normal trafikte yapıldı(kış lastikleri ve şartları) , bu anlamda yakıt tuketımının ileride biraz daha düşeceğini düşünmekteyim.

-Kışlık lastik olarak Pirelli Sottozero 3 aldım (1440tl) jantlar 17' oldugu ıcın boyle bır tercıh yapmak zorunda kaldım, çok şükür şu ana kadar iyi gidiyor.

-Kaput koruma yada boya koruma yaptırmadım, sadece yolda kamyon arkasına gelmemeye calısıyorum.

-DSG ilk defa kullandıgım ıcın çok sakin kullanmaktayım, aracı daha spor moduna dahi almadım, zaten normalde de sakin bir kullanımım var.

-DSG motor uyumunu cok beğendim, ortadaki büyük multimedia ekranı oldukca keyifli ve kullanıslı, ses sistemi bence yeterli seviyede, bircok araca gore de (nissan) daha kaliteli.

-Alcantra doseme premium havası veriyor,cam tavan perdesi sürekli açık kullanıyorum gece gündüz yol alırken ferah bir ortam sağlıyor.

Genel olarak araçtan memnunum, malzeme kalitesi motor ve yakıt durumu bence oldukca iyi, sadece depo full iken dalgakıran olmamasından dolayı lıkırtı oluyor o da 100km sonra kesılıyor. Kısaca sakin arac kullanan bırısı olarak dsg bir sorun cıkarmadıgı surece uzun yıllar kullanmayı dusunuyorum, almayı dusunen arkadaslara da tavsiye eder kullanan arkadaslara da kazasız güzel günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackhammer -- 19 Aralık 2016; 17:56:10 >

• Kasislerden geçerken gıcırtı duyuyorum sebebi ne olabilir? 4 lastiğin bulunduğu yerden geliyor gibi hissediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayazovina

Aracın 3. bakımı için şu ürünleri deneyen var mı arkadaşlar?http://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-12-TSI-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2013-2017-CJZ-Hava-Yag-Polen-Standart-Polen-Filtresi,PR-7420.html

Bizim arabanında yağ bakımı geldi yardımcı olan olursa seviniriz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

quote:

Orijinalden alıntı: Ayazovina

Aracın 3. bakımı için şu ürünleri deneyen var mı arkadaşlar?http://www.sileceksepeti.com/Seat-Leon-12-TSI-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2013-2017-CJZ-Hava-Yag-Polen-Standart-Polen-Filtresi,PR-7420.html

Bizim arabanında yağ bakımı geldi yardımcı olan olursa seviniriz :)

Ben olsam tüm filtreleri servisten alırım. En basitinden orijinal polen filtresi karbon filtre, burada ise standart beyaz görünüyor. Polen ve hava filtresi serviste 110 lira civarı olması gerek, yağ filtresinin de çok pahalı olduğunu sanmıyorum. Yılda bir kere yapılan masraftan ufak farklar için kaçmamak gerek, bir yemek parası etmez aradaki fark.

• Birkaç sorum olacak,

1) FR aracım var Kış lastiği için hangi ölçüleri kullanabilirim? şuan 225/45/17 araç üstünde olan
    2) lastik basıncı 3-4 bar düşmesine rağmen araç bir uyarı vermiyor, kaç bar düşmesi gerekiyor?
    3) Aplus lastik alan kullanan var mı? hepsi burada 225/45/17 ölçüsü 170 TL fiyat çok düşük geldi Semperit aynı ebat 210 TL karar veremedim.
    4Taş gelmesi nedeni ile 1-2 yerde nokta kadar boya hasarı ne yapabilirim?

herkese teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pooodolski

Kasislerden geçerken gıcırtı duyuyorum sebebi ne olabilir? 4 lastiğin bulunduğu yerden geliyor gibi hissediyorum

Soğuk havada duyuyorsanız özellikle amortisör sesidir hocam.. Benden de geliyor.. Soğuk havalarda normaldir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminsen

Birkaç sorum olacak,

1) FR aracım var Kış lastiği için hangi ölçüleri kullanabilirim? şuan 225/45/17 araç üstünde olan
    2) lastik basıncı 3-4 bar düşmesine rağmen araç bir uyarı vermiyor, kaç bar düşmesi gerekiyor?
    3) Aplus lastik alan kullanan var mı? hepsi burada 225/45/17 ölçüsü 170 TL fiyat çok düşük geldi Semperit aynı ebat 210 TL karar veremedim.
    4Taş gelmesi nedeni ile 1-2 yerde nokta kadar boya hasarı ne yapabilirim?

herkese teşekkürler :)

1) 205/50 R17 tavsiye ederim hocam.. Taban alanını küçültün derim..
    2) Lastik basınç sensörü yok bizim araçlarda.. Lastik basınç kaybını ESP üzerinden teşhis ediyor lastik dönme çapından.. Bu yüzden hava koşulları sebebiyle bütün lastiklerin basınç kaybını sistem görmez.. Eğer ki tek lastik basınç kaybından bahsediyorsanız uyarı difransiyel limiti kaç PSI onu ben de bilmiyorum..
    3) Bu markayı duymadım hocam.. Size tavsiye edilmediyse hiç bulaşmayın.. Altınızda 75-80Bin liralık araç var.. En iyi lastik ile en kötü kış lastiği arasında 100TL fark vardır.. 4 lastikte bu fark 400TL olsun hadi 500TL olsun.. Aracınızın ve sevdiklerinizin güvenliğini tehlikeye atmaya değer mi bu fark bunu bi düşünün derim.. Araçtaki en önemli ekipman lastiklerdir..
    4) Servislerde ya da bu işi yapan boya firmalarında aracınızın boya kodu ile satın alabileceğiniz rötuş boyaları var.. Kürdanı batırın boyaya sonra rötuşlanacak yere ucunu inceden dokundurarak rötuşunuzu yapın.. Sonrasında pasta cila geçip alanı düzleştirebilirsiniz..

• 
Sayfa: önceki 23562357235823592360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.