Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1878. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18761877187818791880
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    27. Hafta Temmuz üretim 2015 model.. Kasımda sonu almıştım ama Aygüvde showroomda yatmış biraz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler arka görüş kamerasının açısı değişmiş bugün aracı yıkayıp temizledikten sonra fark ettim. Basınçlı suyu o bölgeye tutmuyorum bilerek. Tırnakla düzeltmeye çalıştım ama çok sıkı tutuyor mekanizma kendini. Bu sıkıntıyı servise götürmeden kendim nasıl yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albertocontador -- 4 Nisan 2016; 22:26:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sk8ter_Boi

Gurbuz hocam gecmis olsun. Sen nerelerde dolasiyon her hafta bi vukuat :).

Kemal hocam eşşeklik bizde merak edip de su bagajin altinda ne var diye bi kere bakmisligim yoktur. Baktim adam cebellesiyor kapaklarla dedim kesin bi aparat vardir bunlari cikarmaya. Gec ayiktik durumu kapagin biri gazi kaldi. Ancak eleman janti cikarirken dikkatliydi janta dokunmadi desem yeridir. Bez koydu karton koydu levye boslugunu ayarladi vs vs.

İşin sansli yani janlar resimdeki gibi 16jnt degil. 16jantin icinden onlari pense ile cikartmaya calistigini dusunemiyorum. Facia!!! 17ler biraz daha açık o konuda

Serviste yedek parca bolumunden baktilar lastiklerime. Adam bana diyo ki stabilize yollari cok mu kullaniyosunuz. Lastigin birinde 2 tane taş gördü ordan yuruyo kerata. Sanki memlekette kaymak asfalt var da biz gitmiyoruz gibi. Dedim bak kardeş taş girse catlatsa boylu boyunca kesintisiz catlatmaz. 40 tane aracim var traktörunden tut kamyon kamyonet jeep otomobil ismakinesi bicer döver ne ararsan yeri gelir çamurda gider yeri gelir taşın topragin ustunde, hic birinin lastigi 8. Ayda catlamadi. oluklarin icinden catlayan lastigi ilk defa bunda gördüm.

Vs vs derken servis topu dunlop bayine atti. Oraya gidin gosterin exper baksin karar versin. Eksperin nezaman gelecegi belli degil. Lastigin biri sökülüp fabrikaya incelemeye gidecekmis hepsi teker teker!!!! Stepneyle gezecekmisim.

Kardeşim geçmiş olsun tekrardan, araya çok konu girmiş takip edemedim ama senin lastik ortadan çatlamış sanırım. Hangi marka ve varsa fotoğrafını yükleyebilir misin? geriye döndüm ama bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

quote:

genel bir güncelleme mevcut değil ancak bt modül güncellemesi var. daha önce almanya sitesinde mevcuttu ama şimdi kaldırmışlar. indirmiştim ama yönergeyi tam çözememiştim. vakit buldum baktım sonra güncellemeyi yaptım. genel güncelleme için servise gitmek lazım. varsa zaten bakımda filan yapıyorlar.

seatın bu sitesinde var. yönergeler de var. benim aracım 2013 mart üretimi. modül sürümü eski idi güncelledim. belki sizin araçta gerek bile yoktur. burdaki yazılım 09/2014 de verilmiş.

http://www.seat.at/service/bluetooth-multimedia

kısaca anlatmak gerekirse sistem ayarlarından yazılım versiyonuna ve bt versiyonuna baktıktan sonra güncelleme gerekliyse şu şekilde yapıyoruz.

media system tocuh/color yani 5" ekranlı modeller için

bluetooth güncellemek için:

bluetooth versiyon c840 veya d210 olanlar 1. linkten d250 adlı dosyayı indirip güncelliyor.

bluetooth versiyon c860 veya d220 olanlar 2. linkten d260 adlı dosyayı indirip güncelliyor.

media system plus yani 5.8" ekranlılar için

sistem özelliklerinde ilk satırda yazan versiyonu

5F0035858A
    5F0035846A
    5F0035834A
    5F0035824A

olanlar eğer software versiyonları 0407 ve üzeri ise güncel versiyona sahipler. ve ilerleyen zamanda güncelleme gelir ise buradan takip edip güncelleyebilirler demiş. 0407 altı versiyonlar hakkında bir şey dememiş. ama alt versiyonlar için muhtemelen sitede verilen software 5F00358XXA dosyası güncelleme paketi. çünkü içinde 4120 filan yazmışlar. ve yukarıdaki versiyon harici media pluslar şu an için zaten günceldir demiş.

ek olarak yükleme yönergelerinden anladığım kadarı ile 5" ekranlardaki bluetooth güncellemesi versiyonu kontrol ediyor ve yanlış bir paket seçerseniz uyarı veriyor demiş.

resimli anlatım yapacaktım aslında ama şimdilik bu kadar bilgilendirmiş olayım :)

Hocam daha önce bu güncelleme konusunda yazmıştım. Acaba sizin paylaştıklarınız daha yeni sürümler mi :)

hocam ben kontrol ettim siteden sanki güncelleme gelmiş bunların hepsini aynı flash a mı atıp güncelleme yapacağız yoksa ayrı ayrı mı ?
    ayrıca mevcut sistemin durumu da ekte belirttim.

Bu mesaja eklenen görseller:

SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

Ateca'ya bayağı gönlüm kaydı bu aralar malumunuz.

Eylülde makyajlı leon ile beraber çıkacakmış.

Beyaz aslanı verip buna mı geçsem, yoksa biraz da bekleyip ilk serideki kronik hastalıklarını atlatmasını mı beklesem bilemedim.

1.6 TDI motorda da DSG olmayacak tam benlik 😇

Eylülde leona makyaj mı gelecek? kesin bilgi mi bu? işler değişir ozaman :D
  • phaser123 P kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki c860 yani eski versiyon. Bunu güncellemek için d260 dosyasını indirin. Zipten çıkarıp boş bir usb veya sd kartın içine atın. Yani zip olarak değil de içeriği direk usb ye atın.

Sonra yazılım güncelleme kısmından ekranları takip edin

Güncelleme tamamlandıktan sonra biraz bekleyin. Sonra kontak kapatın yine bekleyin. Tekrar açın ve bt versiyonunu kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 4 Nisan 2016; 23:14:20 >
  • Hocam işin içinde ne var bilmiyoruz. Belki de yarılır ama çok düşük ihtimal. Kullanılır diyip boşvermemek lazım bence. Sonuçta olmaması gereken bir şey. Belki önümüzdeki kış iyice ayrılacak. Lastik akla gelmiyor ama en önemli parça :) bir şey olmayacağının garantisini bırakın beni dunlop bayisi veremiyor. Bir ihtimal... Olursa çok sıkıntı açar.
  • Emrahgms kullanıcısına yanıt
    Güzel haber +2 yıl garantimi kullanayım ben de

Yan çizerlerse plaka bilginizi rica ederim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 4 Nisan 2016; 23:20:15 >
    Senin lastikler ne?

• quote:

Hocam sizinki c860 yani eski versiyon. Bunu güncellemek için d260 dosyasını indirin. Zipten çıkarıp boş bir usb veya sd kartın içine atın. Yani zip olarak değil de içeriği direk usb ye atın.

Sonra yazılım güncelleme kısmından ekranları takip edin

Güncelleme tamamlandıktan sonra biraz bekleyin. Sonra kontak kapatın yine bekleyin. Tekrar açın ve bt versiyonunu kontrol edin

Hocam
    Şimdi yaptım
    Çok teşekkürler. Alttaki gibi oldu sürüm peki güncelleme ne getiriyo bir bilginiz var mıdır acaba ?

Bu mesaja eklenen görseller:

SEAT LEON MK3/5F ANA KONUSEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Sevindirici bir sonuç, değişimden sonraki durumu da paylaşırsanız güzel olur. Havalar ısınınca benimki kendiliğinden sonuna kadar açılıyor şimdi.
  • Bugün Citroën e gittim arkadaşlar. İş yerindeki nemoyu 1.köprü muhabbeti yüzünden değiştirmek için. Adamdan daha önce araba almıştık müşteri temsilcisi. Benim de c3 den sonra ds serisi almamı bekliyordu. Fr aldım deyince yok dsg kötü yok satamazsın elinde patlar bilmem ne kötüledi durdu arabayı. Tüm araçları denedim kapıları leonun kapıları yanında hem tok değil hemde kağıt gibi. Hangi akla hizmet leona laf etti anlayamadım. O kadar para verdik adam moralimi bozdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Bugün Citroën e gittim arkadaşlar. İş yerindeki nemoyu 1.köprü muhabbeti yüzünden değiştirmek için. Adamdan daha önce araba almıştık müşteri temsilcisi. Benim de c3 den sonra ds serisi almamı bekliyordu. Fr aldım deyince yok dsg kötü yok satamazsın elinde patlar bilmem ne kötüledi durdu arabayı. Tüm araçları denedim kapıları leonun kapıları yanında hem tok değil hemde kağıt gibi. Hangi akla hizmet leona laf etti anlayamadım. O kadar para verdik adam moralimi bozdu.

Hocam
    Moral bozacak bişey yok piyasadaki en iyi fiyat performans arabasına sahipsin. Citroen ds 4 olan arkadaşım var sürekli dalga geçiyorum vites geçişlerine sürekli secdeye yatırma modunda ve sarsıntılı asıl ds serisinde müthiş şekilde piyasası düşük hiç baktın mı sıfır ile 2.el fiyatlarına müthiş fark var.
    Geçen fordda da bana denk geldi öle bitane densiz satışcı seninkiyle aynı durumda kaldım. Bana kalkmış dizeli övüyor sen 10-15 bin TL farklı yahu herkes dizel almak zorunda değil Kazıklıcak başka enayi bul demiştim
    O yüzden yaw he he deyip geçin kime göstersem aracı kafası karışıyor hiç aklında leon yokkken
    Önemli olan sizin içinize sinmesi millete kulak asmayın derim.

Hocam bilmeyen veya almaktan önce satmayı düşünen biri ile muhabbete girerseniz olay dizelde bitiyor.

Bilmeyen:
    -Oo hayırlı olsun
    -Eyvallah
    -kaça aldın
    -65
    -DİZEL Mİ
    -Hayır benzinli...
    -Buna binilmez. O kadar parayı buna mı verdin.
    - Abi normal kullanımda 30 kuruş yakıyor.
    - Saçmalama... Bizim dizel i30 33 kuruş yakıyor.
    - Sen bin i30 una abi. Allah kaza bela vermesin.

Muhabbet biter

Bilen ile muhabbeti aktarmaya gerek yok :)

Rica ederim

Benim belirgin iki sorunum vardı. Bt bağlı ikem şarkılar arası geçiş saçmalıyordu bazen. Ayrıca arama tuşuna basınca son arananlar görünmüyordu.

Belirgin olmayan sorun ise cep telefonu cebinizde arabadan inip tekrar binince bağlantının sağlanaması idi.

Bu sorunlar artık yok. Ama firma tarafından açıklanmış bir changelog yok malesef :)

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle ordaki eleman hangi aracı kullanıyor veya aracı var mı sormak lazım

Bana serviste jettayı öven elaman octavia sahibi

Bir de kapı tokluğu meselesi var. Bu çok basit bir kıstas aslında. Farzedinki c4 ün kapıları kale gibi... Ne farkeder...

Almandan şaşmam, Psa gruptan araba almam.

Geçtiğimiz 2-3 sene içinde psa grup ciddi yenilikler yaptı. Şanzıman olsun güçlü motorlar olsun... Ama citroen hala citroen. Peugeot hala peugeot.

308 de kırk kat yalıtım var. Ama yapılan testlerde kabin içi ses leonda daha az...

İkinci ele gelince ds serisi citroenden ayrılıp yeni bir marka haline dönüşeceği için asıl sıkıntı onlarda.

Leon Fr diyoruz... Bilen birine ben de leon var diyince diğer araçlarda olduğu gibi dizel mi diye sormuyor. Fr mı diye soruyor...

2012 den sonra 7 ileri dsg ile ciddi sıkıntı yaşayanı görmedik burda. Bir kaç titretme sorunu olanın da sorunu garantiden çözüldü.

Çift kavrama şanzımanların tam otomatiklere göre kısa ömürlü olduğunu herkes biliyor. Ama tam otomatik var tam otomatik var...

Kuzenime 207 aldılar. Öğrenci işi gitsin gelsin diye. İki kez kullandım aracı ikisinde de serviste aldık soluluğu. İlkince şanzımandan parça değişti ikincisinde yazılım güncelleyip geri verdiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 5 Nisan 2016; 8:35:24 >

• araba DSG şanzumanlarda frene biraz fazla basınca arkadan gelen gıcırtı kronik bir sorun mu? yalıtımla ilgili mi? yoksa servislik bir olay mı?
    ilk aldığım zamandan beri var. frenler çok ses yapıyor gibi geliyor
  • Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde yazmıştım 1.2 TSI manuel almak istiyorum diye. Geçtiğimiz haftasonu showrooma gittim, bir baktım. 6.5 inc multimedya sistemi ekleterek almaya karar verdim. 57.500 dediler. Daha ucuza bulunabilir mi?

Maddi olarak 60.000 'i geçemem. Bu arabaya eklenmesi gereken olmazsa olmaz opsiyon var mı size :)
  • emany kullanıcısına yanıt
    Hocam led paketi ekletin mutlaka. Ön arka park sensörü de geliyor bu paket ile beraber. Benim aracım led paketsiz araçtan da çok memnunum ama keşke led paketli alsaymışım diyorum.

• nero67 kullanıcısına yanıt
    4500 TL dediler led paket için. Sizce fazla değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 18761877187818791880
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.