Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1877. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.734
Cevap
368
Favori
2.584.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18751876187718781879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ateca'ya bayağı gönlüm kaydı bu aralar malumunuz.

Eylülde makyajlı leon ile beraber çıkacakmış.

Beyaz aslanı verip buna mı geçsem, yoksa biraz da bekleyip ilk serideki kronik hastalıklarını atlatmasını mı beklesem bilemedim.

1.6 TDI motorda da DSG olmayacak tam benlik 😇

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Aracı aldığımın 5. Saati kopartmıştım arkayı.. Lastiklerin taze olmasına vermiştim.. Ben de esp ışığını görmemiştim daha sonra aynı hızla aynı virajda tekrar denemeler yaptım olmadı..

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

2 bin tl civarı

Sonradan alınan led farlar gibi kara borsa yani hocam:)) 1200₺ fark vardı gereksiz gördüm almadım.. Gerçi bu aracı normal piyasanın 1000₺ altına almıştım.. 1200₺ de onu saysak bana 2200₺ e gelecekti..

• quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

Ateca'ya bayağı gönlüm kaydı bu aralar malumunuz.

Eylülde makyajlı leon ile beraber çıkacakmış.

Beyaz aslanı verip buna mı geçsem, yoksa biraz da bekleyip ilk serideki kronik hastalıklarını atlatmasını mı beklesem bilemedim.

1.6 TDI motorda da DSG olmayacak tam benlik &#128519;

Eylülde makyajlanacakmı leon göreselleri mevcutmudur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bugun sabah araci servise verdim sag on oparlordeki telden arama yaparken cikan cizirti sesini giderdiler. Dosemeden geliyormuş.

4. Viteste vites topuzu fazla titriyor demiştim. Mekanik bir sorun degilmis onarim gerektirmiyormus arac da hasar isareti vs vs degilmis.

Ordan ciktim dunlop bayine gittim. Lastiklerdeki catlaklari gösterdim. Bayi yetkilileri samsun özon otomotiv yedek parca bölümünü aradi bu lastiklerin acil degismesi gerektigini, yol guvenliginin olmadığını, aractaki lastiklerin almanya uretimi dunlop oldugunu ve Türkiye satisinin, bayisinin, eksperinin olmadigini, kendi bayisinin japon dunlop olduğunu fatura olmadan ekspertiz raporu duzenletemeyecegini, kaldi ki bu durumdaki lastigin eksper raporuna ihtiyacinin olmadigini, 8 aylik lastigin bu şekilde catlamasinin imkansiz oldugunu, kesinlikle uretim hatasi oldugunu soyledi. Topu yetkili servise atti.

Bana da bu lastikler çok kaliteli lastik nasil catlar anlamadim dedi. Ayrica bu lastiklerle hizli gitme yarilmaya doğru gidiyor bunlar diye de ekledi.

Yetkili servis calisanina da dunloptaki sahsi tanimam etmem gerekirse araci getireyim fotograflarini cekip arastirin sorusturun ancak acele edin can ve mal guvenligimin sorumlusu bu noktadan sonra sizsiniz dedim. Cevap: biz sizi arayacagiz.

Anlayacaginiz servis ile lastik firmasi arasinda voleybol topu gibi kaldim. Bu is bana kalir mi bilmem ama tuketici hakem heyetine gidip bilirkisi incelemesi istesem veya sikayet etsem diyorum servis beni 1 hafta icinde aramazsa. Ne dersiniz?

• Sk8ter_Boi S kullanıcısına yanıt
    Hocam lastikleriniz kaçıncı hafta üretim bakabildiniz mi?

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    Kara sac jant mi o yoksa şaka mi?

• Emrahgms kullanıcısına yanıt
    Lastikler 23. Hafta 2015 hocam firindan ciktigi gibi arabaya takmislar. Temmuzda aldim araci

• Bugün 15000 bakımı yaptım 520 tl tuttu.

• Sk8ter_Boi S kullanıcısına yanıt
    Hocam başta demiştim ya... İş dönüp dolaşıp doğuşa gelir.

Lastik, silecek, balata vb kullanımla başına iş gelebilecek şeylere hat safhada şüphe ile yaklaşıyorlar.

Bu lastiklerin bu hale gelmemesi gerektiği tartışılmaz bir gerçek. Ancak muhattap doğuş... Çamura mı girdiniz, çakıla mı düştünüz, lastik parlatıcı mı sürdünüz... Her çeşit saçma soru ile geliyorlar size.

Ben zamanında bu far buğusu ile ilgili almanya ile direk görüştüm. Bana cevap veremediler... Doğuş size dönecek dediler. Doğuş bana döndü;buğuyu sorun olarak görmüyor ve çözmüyoruz, arabanızı getirin geri alacağız.

Neden? Benimki değişse örnek teşkil edecek...

Yine de doğuş üzerinden çözme yolunu denemek gerekiyor. Tüketici mahkemesine verince ben gittim sallamadılar demek gerek. Gidip şikayet kaydı açtırın. Veya şikayet kaydı varsa çıktısını alın.

Şöyle yazarlar. Müşteri ifadesinde lastiklerde çatlak olduğu belirtildi. Tespit ve onarımı yapılsın.

Eğer bir şey yapmazlarsa çıktı bilgisine onarım gerektirecek bir durum görülmedi yazarlar. Bu belge her şeyi çözer mahmekemede.

Tabi bunu ayıltmadan yapmak lazım. Gidip gözlerine soka soka isterseniz vermezler.

Sabırla şikayet kaydı açtırın. Değişim yapılmazsa çıktıyı alın gerekli işlemleri başlatın

Lastik kozmetik olarak dıştan çatlamış olabilir. Öyle karpuz gibi ortadan ikiye yarılma durumu olmaz. Kırk kat kort bezi var içinde.

Kalıp hatası olabilir, malzeme hatası olabilir. Bir tek sizde yoktur muhtemelen o seride vardır. Servis biraz üzerine düşerse çözer ama işte...

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    Abi allah aşkına

• Arkadaşlar hatırlarsanız geçen hafta bagaj pistonu ile olan sorunumu paylaşmış ve aracımı servise götürtmüştüm.. Servisten değişim kararı çıkmış parça siparişi geçilmiş randevu verecekler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sk8ter_Boi

Lastikler 23. Hafta 2015 hocam firindan ciktigi gibi arabaya takmislar. Temmuzda aldim araci

Şansıma kakayım Hocam acaba dönemsel bi hata mı? Benim de önler 24/15 arkalar 25/15 :/ Dikkat edeyim ben de.. 27.hafta üretim aracım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

Arkadaşlar hatırlarsanız geçen hafta bagaj pistonu ile olan sorunumu paylaşmış ve aracımı servise götürtmüştüm.. Servisten değişim kararı çıkmış parça siparişi geçilmiş randevu verecekler..

Geçmiş olsun,

hangi yıl ve ayda almıştınız aracı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahgms

Arkadaşlar hatırlarsanız geçen hafta bagaj pistonu ile olan sorunumu paylaşmış ve aracımı servise götürtmüştüm.. Servisten değişim kararı çıkmış parça siparişi geçilmiş randevu verecekler..

Süper hocam
    Diğer sıkıntı yaşayan arkadaşlar içinde emsal olur en azından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gülmeyin yav Araç oluşturucuda çıkıyor böyle, hiç reklamlardaki gibi değilmiş, ne var ne yok ekleniyor :)

Hayaller:
    SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Gerçekler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tmac61 -- 4 Nisan 2016; 21:13:52 >

• quote:

Tmac61 (temsili)

https://store.donanimhaber.com/45/9e/e2/459ee2dc8eb1f58c14fcf2a9528a70ce.jpeg
    Bu mesaja eklenen görseller:

Jantlar siyah saç
    Led farda yok :)
    Sislerin yeri bile yok :)

• Yolda giderken sebepsiz yere yarilma patlama durumu olmazsa kullanilir ozaman bu lastik? Sürüş guvenligini bozmuyorsa Ortalığı germeye lüzum var mi? Zaten oluğun içi çatlak resmini tekrar paylasmaya gerek var mi daha detayli cekeyim mi. Icteki oluk arka lastiklerde tam çember catlak. 4 lastik de catlak. arkadakiler kesintisiz devam ediyor ondekiler yarim çember, yatay cizgilerde de var catlaklar.

• quote:

Gülmeyin yav Araç oluşturucuda çıkıyor böyle, hiç reklamlardaki gibi değilmiş, ne var ne yok ekleniyor :)

Hayaller:

Gerçekler:

Hocam birazdaha uaşıp demonte versinler lego gibi alıp kendimiz birleştirelim bide :)
    İşin şakası tabide ingiltere sitesinde tarzınıza göre bir araç oluşturucu var tarzına göre oluşturup yarşmaya katılıyorsun.
    Belki onun gibi bir araç oluşturucu yapmışlardır bu bomboşunu değil uzerine belli opsiyonları ekledikten sonra aldırtıyordur.
    Gerçi doğuş bu en boşunu bile ürettirip getirtir orası ayrı malesef

• 
Sayfa: önceki 18751876187718781879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.