Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (165. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyle valla kardesim 2 aydir test etmedigm arac kalmadi parama gore aurs i30 reno mgane clio touc vs leon bi baska geldi yani motorundan kasasindan cok ayri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba yeni kasa 1.4 TSI FR alıp kullananlardan yakıt tüketimi için yorum alabilirmiyim teşekkür ediyorum.
  • Ayın 11 i civarı golf tarafında %1.3 zam bekleniyor. Muhtemelen leona da gelecektir. Benim aracı navigasyon problemi başta aşıldı demelerine rağmen sonradan bir pürüz çıktı diye bekletmelerinin sebebi belli oldu. Artık ne diyebileceğimi bilmiyorum. Yarın arayıp ak mı kara mı göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

Ayın 11 i civarı golf tarafında %1.3 zam bekleniyor. Muhtemelen leona da gelecektir. Benim aracı navigasyon problemi başta aşıldı demelerine rağmen sonradan bir pürüz çıktı diye bekletmelerinin sebebi belli oldu. Artık ne diyebileceğimi bilmiyorum. Yarın arayıp ak mı kara mı göreceğiz.

Bilgiyi nerden aldiniz oran cok fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

Golf ana başlığından öğrendim.

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/mpage_372/f_//tm.htm#75704723
  • quote:

quote:

Golf ana başlığından öğrendim.

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/mpage_372/f_//tm.htm#75704723

Euro ya bakinca belliydi saten fiyatin bole olacagi arac turkiyeye geldigi andami fatura kesilio aracim yarin inecek cunki ama adamlar cakallik yapar zamlansin diye bekletir araci ole fatura keser

• quote:

Euro ya bakinca belliydi saten fiyatin bole olacagi arac turkiyeye geldigi andami fatura kesilio aracim yarin inecek cunki ama adamlar cakallik yapar zamlansin diye bekletir araci ole fatura keser

Eğer bu zaman golfle birlikte leona da uygulanırsa-ki uygulanır-, net olarak bekletirler diye düşünüyorum. Hepimize geçmiş olsun, ne diyelim...
  • quote:

Daha oncede sormustum o halde o ozelligi kapatirsin denmisti sorum amaca ulasmamisti ve simdi formda daha cok kiside bu arac var bu yuzdrn tekrar sorucam..dizrl turbo araclarda arac kapatilirken yagin motora hemen inmesi yuzunden turbo turbinlerinin yagsiz kalmamasi icin en az 30 sn ye bekleyip oyle marsi kapatin derlerki keza calisrtikdan sonrada ayni sekilde bekleyin derlerki ben buna hep uyan bir kullaniciyim..ancak s&s ozelligi buna tamamen ters isikda duruyorsun tak kapatiyor kendini gibi gibi..yani artik bu turbo omru yeni teknolojik motorlarda gecerlimi degil

Start & Stop Sistemi:

Motorun otomatik olarak durdurulmasıiçin gerekli koşullar:
    ● Sürücü emniyet kemeri takılı olmalıdır.
    ● Sürücü kapısı kapalı olmalıdır.
    ● Motor kaputu kapalı olmalıdır.
    ● Fabrika montajlı römork düzeneği bulunuyorsa, bir römorkla elektrik bağlantısı olmamalıdır.
    Minimum motor sıcaklığına ulaşılmış olmalıdır.
    ● Araç, motorun son durdurulmasından sonra hareket ettirilmiş olmalıdır.
    ● Climatronic donanımlı araçlar: Araç içindeki sıcaklık, belirlenen sıcaklık değerleri içinde olmalıdır.
    ● Klimanın buğu giderme fonksiyonu kapalı olmalıdır.
    ● Araç aküsünün şarj durumu iyi olmalıdır.
    ● Araç aküsünün sıcaklığı çok yüksek ya da çok düşük olmamalıdır.
    ● Araç dik bir yokuşta olmamalıdır.
    ● Otomatik şanzımanlı araçlarda: Aracın direksiyonu çok fazla çevrili olmamalıdır.
    ● Ön cam ısıtması açılmış olmamalıdır.
    ● Geri vites seçilmiş olmamalıdır.
    ● Park Yardım Sistemi (Park Assist) açılmış olmamalıdır.

** Motorun otomatik olarak durdurulması için gerekli koşullara ancak sabit durma sırasında ulaşılırsa, motor sonradan da durdurulabilir:
    ● Sürücü, gerekli koşulları kullanım işlemleri ile sağlarsa; örneğin buğu çözme fonksiyonunun kapatılması,
    ● Otomatik şanzımanlı araçlarda vites kolu P konumuna getirilmişse

v.s.

Bu kadar çok ince detayın düşünüldüğü bir sistemde Turbo için de herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Aksi taktirde mutlaka en azından bir "UYARI" ya da "DİKKAT" ya da "ÖNERİ" şeklinde bir bölüm olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrimReaperTH -- 9 Haziran 2013; 21:53:09 >

• quote:

quote:

Eğer bu zaman golfle birlikte leona da uygulanırsa-ki uygulanır-, net olarak bekletirler diye düşünüyorum. Hepimize geçmiş olsun, ne diyelim...

Dizel style da 800 liraya variyorki bu cok cok fazla yazik ya

• Sert-aç kullanıcısına yanıt
    "NOT:
    Araç uzun süre yük altında kullanılırsa, durdurulduktan sonra dahi motor hararet yapabilir. Motor hasarını önlemek için motoru durdurmadan önce 2 dakika rölantide çalıştırın."

Verilen tek not bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrimReaperTH

"NOT:
    Araç uzun süre yük altında kullanılırsa, durdurulduktan sonra dahi motor hararet yapabilir. Motor hasarını önlemek için motoru durdurmadan önce 2 dakika rölantide çalıştırın."

Bilgiler icin tesekkur ederim..
    ama bu zam olayi kotu oldu isler degisti

• quote:

quote:

"NOT:

Rica ederim, ben de çok şey öğrendim bu forum sayesinde, öğrenmeye de devam ediyorum. Bilgi paylaştıkça güzel.

%1,3 civarı azımsanacak bir rakam değil. En azından şu anda görünen bir şey yok... Yarın muhtemelen aranacağım aracınız geldi diye... İlk soracağım şey olacak. Buradan da paylaşırım ilk fırsatta.

Sevgiler, Saygılar, Sabırlar :)

• quote:

quote:

quote:

"NOT:

Rica ederim, ben de çok şey öğrendim bu forum sayesinde, öğrenmeye de devam ediyorum. Bilgi paylaştıkça güzel.

%1,3 civarı azımsanacak bir rakam değil. En azından şu anda görünen bir şey yok... Yarın muhtemelen aranacağım aracınız geldi diye... İlk soracağım şey olacak. Buradan da paylaşırım ilk fırsatta.

Sevgiler, Saygılar, Sabırlar :)

Merak ettigim su iliad yarin kesin inio turkiyeye..temsilcime sordugumda fiyat konusunu arac turkiyeye geldiginde kesinlesecek demisti..ancak su belirsizlik var aracin turkiyeye gelip dogus otoya gidincemi fatura kesiliyor yoksa gemiden asagi inincemi yada zammin yansitilmasinimi bekleyecekler..cunki temsilcim bana suanda gumrukten arac cekmediklerini beklediklerini soylemisti. Bide gumrukten arac cekmenin belli bir zamnimi var yoksa gelen arac direk geciyormu arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sert-aç -- 9 Haziran 2013; 22:12:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metomurti

Yeni Leon 1.4 FR ile yeni Golf 1.4 manuel Highline ın tüm donanım ve motor özelliklerini eşitlemeye çalıştım. Fena bir çalışma olmadı. 4000 TL lik 140 PS motor farkını şöyle hesapladım; 122 PS dsg highline Golf 63000 TL iken, 140 PS dsg highline golf 67100 TL. Bu durumda 140 PS lik motor farkı yaklaşık 4100 TL ediyor. Çalışma aşağıdaki linktedir:

http://s3.dosya.tc/server6/GCA1fY/SEATLEONVEVWGOLFE__TLEME.pdf.html

Aradaki fiyat farkı tam olarak 10000 TL olarak Leon lehine çıkmaktadır.

yalnız oradaki tek fark HP farkı değil ACT versiyon oluşudur. Ayrıca sadece FR a özel 3000TLdir sunroof ve led (paket içerisinde.)STYLE donanımda bunun fiyatı 4550TL oluyor. yıne style donanımda surus porfılı secme gıbı ozellıklerde yoktur.Normal reference vs mıdlıne VEYA style vs comfort yapın dedıgımı anlıcaksınız.Ayrıca golf hıghlıneda bı-xenon far kiti 1250TL farkla eklenıyor vede o bı-xenon leondakından daha ıyı bunu bı LEON sahıbı olarak soyluyorum.
    Ayrıca alcantara koltukları unutmussunuz 1200TL.

fakat dedıgım gıbı ref vs mıdlıne , style vs comfort yaparsanız eslestırme olmus olur. style vs hıghlıne olması ıcın ;

diz hava yastıgı 300 TL
    yorgunluk tespıt 350 TL
    5.8" medıa plus 650 TL
    optık park 1200TL
    full led 2650TL
    alcantara koltuk 1200TL
    17"jant 1000TL

bunları eklemenız gerekıyor 7350TL. 56.500+7.350 = 63.850
    GOLF'ede arka led (810TL) ve katlanır ayna (725TL) eklemenız yeterlı. 73.735

bu 10 bin TL maximum farkdır. Dedıgım gıbı ;

Leon 1.2 TSI 105 HP S&S > Reference 42.400 ve Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Midline Plus 44.200 TL
    Leon 1.2 TSI 105 hp DSG S&S > Style 49.500 ve Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline 54.200 TL

karşılaştırmak en doğrusu. VWde opsıyon bedellerı bıraz daha pahalı tabı azda olsa.

• burdengn B kullanıcısına yanıt
    Ben style donanım ile ilgilenmediğim için benim kafamdaki fiyat farkı ekte gönderdiğim FR ile highline arasında oluşan 10 bin TL den aşağı değildir. ACT de haklı olabilirsiniz ama alcantara farkına katılmıyorum. Çünkü golf ün alcantara koltuklarının diğer kısımları kumaş iken leon da alcantara olmayan ksımlar komple deridir. Vereceğiniz 1200 TL fark ile golf tekinden daha iyi bir koltuğa sahip olabilirsiniz. Onun için ekleme gereği hissetmedim. Ayrıca golfteki Xenon un Leonun ledlerin daha iyi olduğu bilgisinin kaynağını paylaşırsanız memnun olurum. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metomurti -- 9 Haziran 2013; 23:00:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayto

Arkadaşlar merhaba yeni kasa 1.4 TSI FR alıp kullananlardan yakıt tüketimi için yorum alabilirmiyim teşekkür ediyorum.

aracım 2500 km de. İstanbul içinde hep kullandım. şu an 100 km ortalaması 6,9 lt dahada düşer.
  • Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL1Tr

quote:

Orijinalden alıntı: okayto

Arkadaşlar merhaba yeni kasa 1.4 TSI FR alıp kullananlardan yakıt tüketimi için yorum alabilirmiyim teşekkür ediyorum.

aracım 2500 km de. İstanbul içinde hep kullandım. şu an 100 km ortalaması 6,9 lt dahada düşer.

Fr ile ilgili olarak aklimdaki en büyük soru aracın sertliği. Normal sehir ici kullanımlarda 17 jant ve fr amortisorun etkisi nasıl sizce? Gercekten rahatsız ediyor mu? Yoksa katlanilabilir seviyede mı? Bazıları çok sert, bozuk zeminlerde rahatsız edici, sadece kaymak yollarda iyi gidişi var gibi söylemlerde bulunuyor. Akılları karıştırıyor tabii bu yorumlarda. Bunlardan farklı olarak debriyajinin biraz daha sert oluşu galerideki diğer leonlar ile kıyaslandığında çok net belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbahri82

Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

Degisik bir istihdam alani. Nekadar istiyorsunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbahri82

Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

Degisik bir istihdam alani. Nekadar istiyorsunuz

Değil mi bende şaşırdım.aslında Ankara da felan olsa bayi yokken iyi iş çıkar😊

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.