Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.733
Cevap
368
Favori
2.584.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hobbiest

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

1300 km.de tdi dsg beyaz renkte led paketli stil paketli leon isteyen olursa görüşelim. Satış sebebi diğer aracımı satamamam. Diger aracım aşağıda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2013-yeni-kasa-1.4-tfsi-otomatik-a3-sb-650-km-de-kusursuz-125912478/detay/

Zor satılır bence GOLF A3 GOLF arasında en kötü tasarım ve kalite A3'de

Yeni kasa icin konusuyorum

Alcantra koltuk olsa yine eyvallah oda yok

Ön kolsol berbat olmuş birde sizin koltuklar Leon'da olan koltuklardan

Arada neredeyse 30.000 t var ASLA etmez

LEON CANDIR

En iyi kalite kesinlikle A3'te, bunun icin tartismaya gerek yok. A3'te kullanilan koltuk kumaslari en azindan gercek kaliteli kumas. İceride kullanilan plastik ve iscilik detaylari ise bir bircok premium sinif aractan daha iyi. (mercedes C serisi ornek verebilirim) F/K oranini karsiliyor mu ona bakmak lazim. O fiyata baska marka ust segment arabalar alinabilir, ayri mesele.
    Optimum F/K orani ve degerini koruyan arac bu segmentte Golf'tur, bunu da tartismaya gerek yok.
    Leon'un koltuklari naylonumsu sentetik, terletme yapiyor. Bir cok yerinde sert plastik kullanilmis durumda. Arkadaslar arac bir Golf'e gore yaklasik 14.000 TL ucuz, ne bekliyorsunuz. MQB platform uzerine insa edilmesine ragmen Leon koltuk kumasindan plastige, sesli ve sert calisan suspansiyona kadar farkli bir otomobil. Sonucta ne kadar ekmek o kadar kofte.Burada gorsellik icin 17 jant isteyenleri anlayamiyorum. Leon 16 jantla bile cok ama cok sert. İyi yollarda sorun yok, ama sicak asfalt disindaki memleketim yollarinda Leon kullanan var mi? Suspansiyonlar sert ve sesli calisiyor. Bu da yol konforunu olumsuz etkiliyor. Konfor sadece domanımla bağdaştırılamaz. Bu arada onleri 31'e arkalari da 28 psi basinca indirdim. Bu basinclara ragmen sert diyorum. Hele hele FR modeli inanilmaz sert, o araci iyi yollar disinda kullanamazsiniz, cok sert konforsuz suspansiyon seviyorsaniz ayri konu.
    Golf 1.2 Tsi Golf kullanin ne demek istedigimi anlayacaksiniz.
    Ben A3, Golf kullanmis ve son olarak da Leon kullanan biri olarak tarafsiz degerlendirme yapiyorum. Golf'un hakkini golf'e, A3'un hakkini da A3'e vermek lazim.
    Saygilar...

Vw golf a3'den daha premium bir arac

Marka demiyorum

En kalitelisi v40

Leon golf varken a3 asla alinmaz

Heleki benzinli c sinifi hb arac alacaksam

1.4 tsi 140 ACT DSG GOLF GERİSİ YALAN OLUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 9 Haziran 2013; 11:19:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bir konuda yanılıyoruz.burada mesele 50 bin civarına alınabilecek en iyi konfora sahip süspansiyon a sahip sessizliğe sahip araç oluşu.yani golfke 15 a3 ile 25 lira fark var sanki iki uç bin fark varda biz leonu savunuyoruz.mmesele o fiyata o konfor zaten 70 80 verecek olsam direk a serisi Mercedes'e bakardım yada suv sınıfına çıkar yerden yükselirdim.
    kısaca bu paraya bu kalite diğer araçlarda yok.Astra j focus kia ceed e binmiş biri olarak tabiki.

• Super aciklamisn tebrikler valla leon dizel 50 civari gayette sessz konforlu sikinti yok;) alacak arkadaslar test edin gidin gorun araci almayin gene:)

• arkadaşlar iliad sabak 7 itibariyle yunanıstana demır atmıs daha once bu tecrubeyı yasayan arkadaşlar bılır ne zaman devam edıyor yoluna turkıyeye? güzargah planını bulamadım

• metomurti M kullanıcısına yanıt
    Leon Golf Almanya fiyatlarını karşılaştırabildiniz mi?

Leon 1.6 tdi Style - Golf 1.6 tdi comfortline fiyat farkı = 1000 euro
    Türkiye'de ne kadar fiyat farkı = 8500 tl
    DSG fiyat farkına hiç girmiyorum bile
    Seat'ta DSG için 4600 fazla verirken, Golf DSG için 7200 fark alıyor

Bu fiyat farkından nasıl sonuçlar çıkar :
    1- Türkiyeye gelen golfler çok daha kaliteli :)) olmadığını biliyoruz
    2- Türkiye'de golf için kalite algısı yüksek, doğuş bindiriyor fiyatları

Herhalde 2. seçenek olsa gerek :)
    Millet de bu kadar fiyat farkı varsa vardır bir hikmeti dedikçe, doğuş daha çok golf satar mercedes a fiyatına :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enzoemir -- 9 Haziran 2013; 11:02:52 >
  • Sert-aç kullanıcısına yanıt
    neptune ithaki gemisi gibi gideceğini düşünürsek pazartesi burda olması lazım.
    ithaki şu anda çanakkale civarında.

ithaki'nin seyir zamanlarını bu linkte bulabilirsin :
    http://www.marinetraffic.com/ais/tr/datasheet.aspx?datasource=ITINERARIES&MMSI=241242000

2013-06-08 11:41 anında yunanistana varmamıştı,
    2013-06-09 01:00 anında yunanistandan ayrılıp izmit'e doğru yola çıkmış

çok durmadan yoluna devam ediyor demek ki,
    iliad da öyle yapar inş da pazartesi arabamız vatan topraklarına girer inş :)

• Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: egeli42

Alan pisman olmaz golf dusnyodum leon aldim suan ptesi teslim alcam tabiricayzse at gibi arac ypmislar yani yerden yuksekligi ile bircok ozllgi ile 10 numra bi arac oldu bu arac

Aynen resimlerde küçük görünüyordu gidip bakınca çok şaşırdım hem yüksek hem geniş .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1300 km.de tdi dsg beyaz renkte led paketli stil paketli leon isteyen olursa görüşelim. Satış sebebi diğer aracımı satamamam. Diger aracım aşağıda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2013-yeni-kasa-1.4-tfsi-otomatik-a3-sb-650-km-de-kusursuz-125912478/detay/

LEON CANDIR

En iyi kalite kesinlikle A3'te, bunun icin tartismaya gerek yok. A3'te kullanilan koltuk kumaslari en azindan gercek kaliteli kumas. İceride kullanilan plastik ve iscilik detaylari ise bir bircok premium sinif aractan daha iyi. (mercedes C serisi ornek verebilirim) F/K oranini karsiliyor mu ona bakmak lazim. O fiyata baska marka ust segment arabalar alinabilir, ayri mesele.
    Optimum F/K orani ve degerini koruyan arac bu segmentte Golf'tur, bunu da tartismaya gerek yok.
    Leon'un koltuklari naylonumsu sentetik, terletme yapiyor. Bir cok yerinde sert plastik kullanilmis durumda. Arkadaslar arac bir Golf'e gore yaklasik 14.000 TL ucuz, ne bekliyorsunuz. MQB platform uzerine insa edilmesine ragmen Leon koltuk kumasindan plastige, sesli ve sert calisan suspansiyona kadar farkli bir otomobil. Sonucta ne kadar ekmek o kadar kofte.Burada gorsellik icin 17 jant isteyenleri anlayamiyorum. Leon 16 jantla bile cok ama cok sert. İyi yollarda sorun yok, ama sicak asfalt disindaki memleketim yollarinda Leon kullanan var mi? Suspansiyonlar sert ve sesli calisiyor. Bu da yol konforunu olumsuz etkiliyor. Konfor sadece domanımla bağdaştırılamaz. Bu arada onleri 31'e arkalari da 28 psi basinca indirdim. Bu basinclara ragmen sert diyorum. Hele hele FR modeli inanilmaz sert, o araci iyi yollar disinda kullanamazsiniz, cok sert konforsuz suspansiyon seviyorsaniz ayri konu.
    Ben A3, Golf kullanmis ve son olarak da Leon kullanan biri olarak tarafsiz degerlendirme yapiyorum. Golf'un hakkini golf'e, A3'un hakkini da A3'e vermek lazim.
    Saygilar...

Marka demiyorum

En kalitelisi v40

A3 dizayn ödülü almış bir otomobil, VW Golf ise yılın otomobili. A3 den bir önceki otomobilim son model BMW F30 320i. Çeşitli nedenlerden dolayı günlük kullanıma F30'u uygun bulmadığım için ve takasta iyi fiyat aldığım için A3 aldım. Ben sürüş dinamikleri ve yol konforu açısından A3'ü parasını hakeden bir araç olarak düşünmüyorum. Ama inanın kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik detayları açısından 2012 model BMW F30'dan daha iyi, hele hele C180 den kat ve kat daha iyi. Ama bu segmentteki bir otomobil için benim bu kadar malzeme kalitesine ihtiyacım var mı? Tabii ki yok. Ben de nasıl olsa aynı MQB şase, aynı motor ve şanjuman, aynı teknoloji kullanılıyor diye, aynı donanımda yaklaşık 30,000 TL daha ucuz olan Leon'u aldım. Bulunduğum şehirde SEAT bayii yok, yani denemeden aldım. Ama aynı teknolojilere rağmen araç aynı araç değil.
    1. Daha önce bir ara Dacia Duster kullandım, koltuk kumaşları yalan yok neredeyse Duster koltuk kumaşı ayarında.
    2. Frenler A3 ve Golf'ten farklı, dozlaması ve durma mesafesi değil, durmaya yakın kilitlemesi daha farklı, açıklamak zor, ama A3 ve Golf'teki pürüzsüzlük yok.
    3. İçeride herşey var ama bir Alman aracındaki ruh yok. Her yer plastik. A ve B sütunu, A3 ve Golf'te kumaş kaplama iken Leon'da kumaş görünümlü plastik. Kapılardaki cam açma ve ayna kontrol düğmeleri de diğer iki modelle alakasız.
    4. Arka süspansiyonlar bir Golf'teki kadar yumuşak ve sessiz değil. Mıcır kaplama ve çok yamalı yollarda inanın süspansiyon çok konforsuz. Zaten benim en negatif bulduğum konu bu.
    5. Malzeme kalitesini verilen paraya göre çok eleştirmiyorum, ama istenseydi daha iyi yapılabilirdi. Unutmayın bir Megane'de bile A ve B sütunları kumaş kaplı.
    6. Bu paraya binilir mi? Binilir. Fiyat/kalite açısından ancak ederi bu bence. Ama para varsa optimum F/K oranı bence Golf'te.
    7. V40 kaliteli araçtır, ama dizel otomatiği yoktur, iç hacim ve bagaj bir Golf'e göre daha dardır. Servis dağılımı iyi değildir.İkinci eli Leon gibi zayıftır.
    8. Sonuçta ben bir Leon kullanıcısıyım, bu forumda da bu aracı almak ve bilgilenmek isteyen insanlar var. Neden bindiğim ve uygun fiyat verilirse satmayı düşündüğüm bir aracı kötüleyeyim. Dediğim gibi malzeme kalitesi abartılı değil, fiyatını karşılayacak şekilde. Donanım ve teknoloji (VW teknolojisi sonuçta) yeterli ama sarsıntısız yol konforu (kötü kaplamalı yollarda) belki güvenlik kaygıları yüzünden (sert) bence Golf'e göre daha kötü.
    9. Kaymak gibi test parkurlarında hiçbir aracı anlayamazsınız. Aracı uzun yola çıktıktan sonra biraz mıcır kaplama yollara çıkınca anlarsınız. Her tümseği altınızda hissediyor musunuz, araç zırıldıyor mu, yol-rüzgar sesi var mı, vs...
    Benim deneyimlerim bu yönde. Katılanlar olabilir, katılmayanlar da olabilir.

Son söz: Araç fiyatının aracı, bu fiyata binilir, abartmaya gerek yok. Golf 1.2 TSi DSG iyi bir alternatifdir (bulabilirseniz tabii)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oto_sever -- 9 Haziran 2013; 12:06:12 >

• @Hobbiest

Kapının önünde 1.2 tsı dsg golf var zaten

Ben sadece şunu söylemek istiyorum 30.000 tl fark edecek bir audi yok ortada

Siz dizel otomatik yok demişsiniz ama sizin araç zaten benzinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 9 Haziran 2013; 12:33:38 >
  • quote:

@Hobbiest

Zaten buradan yola çıkarak Leon aldım. Ama deneyimlerimi de yeni alacaklar için yukarıda paylaştım.
    Benim Leon dizel.
    Aracınız güzel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oto_sever -- 9 Haziran 2013; 12:38:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enzoemir

neptune ithaki gemisi gibi gideceğini düşünürsek pazartesi burda olması lazım.
    ithaki şu anda çanakkale civarında.

ithaki'nin seyir zamanlarını bu linkte bulabilirsin :
    http://www.marinetraffic.com/ais/tr/datasheet.aspx?datasource=ITINERARIES&MMSI=241242000

2013-06-08 11:41 anında yunanistana varmamıştı,
    2013-06-09 01:00 anında yunanistandan ayrılıp izmit'e doğru yola çıkmış

çok durmadan yoluna devam ediyor demek ki,
    iliad da öyle yapar inş da pazartesi arabamız vatan topraklarına girer inş :)

Ohalde bugece turkiyeye dogruyola cikar 11 inde varir diye tahmin ediyorum 3-4 gundede kayseriyegelse 15 inde bayide olur arac
    merakim be sabirsizligim araca zam gelmeden faturasinin kesilmesi

• quote:

quote:

@Hobbiest

Zaten buradan yola çıkarak Leon aldım. Ama deneyimlerimi de yeni alacaklar için yukarıda paylaştım.
    Benim Leon dizel.
    Aracınız güzel...

Leon bu sinifta tam F/P araci

Bende yeni leon alicam ama bekliyorum 1.6 tdi dsg FR GELEBİLİR

boyle bir duyum aldim

Ayrica bir kac sorun var onlarin cozulmesini bekliyorum

Bir araba ilk ciktigi zaman almamak lazim

En az 6 ay 1 sene beklemek lazim diye dusunuyorum

Sadece bu spor deri koltuk konusunda kararsiz kaldim alcantra koltukmu bumu diye

Mevcut sytle koltuklar son derece vasat olmus

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

LEON CANDIR

Saygilar...

Marka demiyorum

En kalitelisi v40

A3 dizayn ödülü almış bir otomobil, VW Golf ise yılın otomobili. A3 den bir önceki otomobilim son model BMW F30 320i. Çeşitli nedenlerden dolayı günlük kullanıma F30'u uygun bulmadığım için ve takasta iyi fiyat aldığım için A3 aldım. Ben sürüş dinamikleri ve yol konforu açısından A3'ü parasını hakeden bir araç olarak düşünmüyorum. Ama inanın kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik detayları açısından 2012 model BMW F30'dan daha iyi, hele hele C180 den kat ve kat daha iyi. Ama bu segmentteki bir otomobil için benim bu kadar malzeme kalitesine ihtiyacım var mı? Tabii ki yok. Ben de nasıl olsa aynı MQB şase, aynı motor ve şanjuman, aynı teknoloji kullanılıyor diye, aynı donanımda yaklaşık 30,000 TL daha ucuz olan Leon'u aldım. Bulunduğum şehirde SEAT bayii yok, yani denemeden aldım. Ama aynı teknolojilere rağmen araç aynı araç değil.
    1. Daha önce bir ara Dacia Duster kullandım, koltuk kumaşları yalan yok neredeyse Duster koltuk kumaşı ayarında.
    2. Frenler A3 ve Golf'ten farklı, dozlaması ve durma mesafesi değil, durmaya yakın kilitlemesi daha farklı, açıklamak zor, ama A3 ve Golf'teki pürüzsüzlük yok.
    3. İçeride herşey var ama bir Alman aracındaki ruh yok. Her yer plastik. A ve B sütunu, A3 ve Golf'te kumaş kaplama iken Leon'da kumaş görünümlü plastik. Kapılardaki cam açma ve ayna kontrol düğmeleri de diğer iki modelle alakasız.
    4. Arka süspansiyonlar bir Golf'teki kadar yumuşak ve sessiz değil. Mıcır kaplama ve çok yamalı yollarda inanın süspansiyon çok konforsuz. Zaten benim en negatif bulduğum konu bu.
    5. Malzeme kalitesini verilen paraya göre çok eleştirmiyorum, ama istenseydi daha iyi yapılabilirdi. Unutmayın bir Megane'de bile A ve B sütunları kumaş kaplı.
    6. Bu paraya binilir mi? Binilir. Fiyat/kalite açısından ancak ederi bu bence. Ama para varsa optimum F/K oranı bence Golf'te.
    7. V40 kaliteli araçtır, ama dizel otomatiği yoktur, iç hacim ve bagaj bir Golf'e göre daha dardır. Servis dağılımı iyi değildir.İkinci eli Leon gibi zayıftır.
    8. Sonuçta ben bir Leon kullanıcısıyım, bu forumda da bu aracı almak ve bilgilenmek isteyen insanlar var. Neden bindiğim ve uygun fiyat verilirse satmayı düşündüğüm bir aracı kötüleyeyim. Dediğim gibi malzeme kalitesi abartılı değil, fiyatını karşılayacak şekilde. Donanım ve teknoloji (VW teknolojisi sonuçta) yeterli ama sarsıntısız yol konforu (kötü kaplamalı yollarda) belki güvenlik kaygıları yüzünden (sert) bence Golf'e göre daha kötü.
    9. Kaymak gibi test parkurlarında hiçbir aracı anlayamazsınız. Aracı uzun yola çıktıktan sonra biraz mıcır kaplama yollara çıkınca anlarsınız. Her tümseği altınızda hissediyor musunuz, araç zırıldıyor mu, yol-rüzgar sesi var mı, vs...
    Benim deneyimlerim bu yönde. Katılanlar olabilir, katılmayanlar da olabilir.

Son söz: Araç fiyatının aracı, bu fiyata binilir, abartmaya gerek yok. Golf 1.2 TSi DSG iyi bir alternatifdir (bulabilirseniz tabii)

merhaba, dedıgınız herseyı dıkkatlıce okuyorum ve katılıyorumda fakat bana sorarsanızda 65bıne full tdi dsg leon almak varken aynı ozellıklerde (kalıtesı daha ıyı tabıkıde) a3 e 90 bın vermek ıstemıyorum.Ki bence tasarımda çok önemli bu konuda , ben golfüde hiç beğenmiyorum a3ünde çok albenisi yok LEONdan farklı olarak. Birde buradaki arkadaşların hiçbirine şu konuda katılmıyorum bunuda nerden çıkartmışlar anlayamadım, FİYAT LİSTELERİni açın araçları birbiriyle eşleyin TDI lara kadar LEON ve GOLF arasında 3-6 bin TL arasında oynuyor. REFERENCE ile MIDLINE ı , STYLE ile COMFORTLINE hp ve şanzımanlarına göre çok zor değil bunu yapmak. TDIda bu fark biraz daha artıyor ve en büyük fark 1.6 TDI DSG HIGHLINE GOLF ile - 1.6 TDI DSG STYLE LEON arasındadır 72.200 - 56.500 fakat LEON a benim yaptığım gibi highline golf e eş değer olucak şekilde donanımları eklerseniz araç 65.200TL oluyor GOLF 72.200TL.
    Yani arada 7bin TL fark var buda maximum. araçlarda sadece navigasyon ve sunroof yok.(2 araçdada yok eklersenız yaklasık aynı rakamı alırsınız ıkı fırmadada) Diyeceksiniz LEON nasıl böyle oldu, GOLF HIGHLINE da olan ve STYLE donanımda olmayan , alcantara koltuklar , 5.8" media plus ekran , optic park sistemi , diz hava yastığı , arka yan hava yastıkları , led paketi , 17"jant. Bunlarla birlikte bu fiyat oluyor LEON ve bunların hepsi GOLF HIGHLINE'da standart. GOLF HIGLHINE a sadece LED STOP lambalarını eklıyoruz eşit olması açısından oda 700TL.
    72.900TL oluyor. Yani fiyatlar 65.200 - 72.900 aradaki fark 7bin TL buda maximum farkdır dediğim gibi diğer donanım ve yakıt türlerinde fark çok daha azdır. Beğenen azda olsa daha fazla imkanı olan GOLF tercih edebilir,ben açıkcası hiç beğenmiyorum GOLF'un tipini ve ben bu anlattığım GOLF'u sipariş verip 2 ay sonra iptal edip LEON a geçtim. Burda daha çok belirtmek istediğim iki araç arasında 15 20binlerin değilde , 2-7 binlerın oluşudur. A3 ede birşey söylemiyorum onun fiyatı gerçekten uçmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burdengn -- 9 Haziran 2013; 13:14:21 >

• quote:

quote:

quote:

@Hobbiest

Benim Leon dizel.
    Aracınız güzel...

boyle bir duyum aldim

Sadece bu spor deri koltuk konusunda kararsiz kaldim alcantra koltukmu bumu diye

2.0TDI FR DSG gelecek deniyor , 1.6sının suan uretımı dahi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: burdengn

quote:

quote:

quote:

@Hobbiest

Benim Leon dizel.
    Aracınız güzel...

boyle bir duyum aldim

2000 tdi dsg FR zaten var OTV fazla oldugu icin ancak siparis ele gelir ozel tabi

1.6 tdi dsg fr icin ise bekliycez olursa 10 numara olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burdengn

quote:

quote:

quote:

@Hobbiest

Benim Leon dizel.
    Aracınız güzel...

boyle bir duyum aldim

2000 tdi dsg FR zaten var OTV fazla oldugu icin ancak siparis ele gelir ozel tabi

1.6 tdi dsg fr icin ise bekliycez olursa 10 numara olur

hıc duymadım ama olabılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burdengn -- 9 Haziran 2013; 13:18:07 >

• Millet yorum yapio a3 audi arkadas golf de wosvos yani karsilastrilan arabalar. renoyla fiatla toyota ile i 30 ile kiyaslanmiyosa arac guzell yapilmis iyilerle kiyaslanio 53000 babalar gibi tdi leon led paket fazlasina gerek bile yok;)

• Mesafe 175 km -- ort. Tüketim 4.7 lt (110-140 arası) dizel dsg

• Egeli haklı. Al leonu hayatın tadını çıkar, yok bende 80bin veya üzeri var diyosan ne golf, ne a3 direk Mercedes ya da BMW, gerisi hikaye....

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.