Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: kafkas1111
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
57.735
Cevap
368
Favori
2.584.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslymn

quote:

Orijinalden alıntı: Sert-aç

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbahri82

Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

Degisik bir istihdam alani. Nekadar istiyorsunuz

Değil mi bende şaşırdım.aslında Ankara da felan olsa bayi yokken iyi iş çıkar😊

Taksi gibi km si ne ucret almak super olur..
    odegilde vw e gelecek olan zam seata hemen yansirmi acaba ki bence yansicak gemi canakkale taraflarina gelmek uzere karaya bastigi an fiyat belirleniyormu acaba ya valla bugun uyku haram oldu tam beklememek icin vergiyi odemeyi goze almistim bide zam gelirse tam mum dikecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sert-aç -- 10 Haziran 2013; 0:05:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ccoc

quote:

Orijinalden alıntı: hüs bec

s.a. arkadaşlar yeni seat leon 1.2 tsi golf 1.2 tsi daki gibi 16 valf mi yoksa 8 mi?. Sanıyorum ki golf teki motorun aynısı, daha az yakması ise daha hafif olmasından ileri geliyor, ama yanılıyor da olabilirim, beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu araba sınıfının en az yakan arabası heralde benzinli de, style donanımında arka park sensörü ve sunroof haricinde her şey var gibi... Şimdiden teşekkür ederim...

aynı motor hocam dediğiniz gibi şuan da bu sınıfta daha az tüketeni yok ortalaması 6,5-7 lt gibi

yani 16 valf değil mi???
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar test sürüşü icin aracimi denemek isteyen varsa yerim besiktasta. tabi belli bir ucret karsiliginda. 1.6 tdi style. Yakin cevre semtlere de araci getirebilirim.

odegilde vw e gelecek olan zam seata hemen yansirmi acaba ki bence yansicak gemi canakkale taraflarina gelmek uzere karaya bastigi an fiyat belirleniyormu acaba ya valla bugun uyku haram oldu tam beklememek icin vergiyi odemeyi goze almistim bide zam gelirse tam mum dikecek

Halaa Ankarada bayiii açılmadımı yaaa. Nereye gideceğiz leon almaya hızlı trenle ya konya ya yada eskisehir e. Başkente yakışmıyor bu durum

• quote:

Orijinalden alıntı: tengizhan

quote:

quote:

quote:

quote:

Halaa Ankarada bayiii açılmadımı yaaa. Nereye gideceğiz leon almaya hızlı trenle ya konya ya yada eskisehir e. Başkente yakışmıyor bu durum

Konya yolundaki Audi nin üst katında olduğu söylenmişti. Ama ayıp bir durum gerçekten. Yakışmıyor başkente. Seat bayisi hala açılmadı dün önünden geçtim . Çalışmalar vardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiytlar guncellenmis ayni

• Bugün yarın faturayı kestircez. Aman oynamasın fiyatlarr...
  • quote:

Fiytlar guncellenmis ayni

fiyatların güncellendiğini nerden anladınız sitede hala 3 haziran olarak gözüküyor son güncelleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartpostal

Arkadaşlar merhaba,

Bende Küçükçekmece'den körfezi dolaşarak Bandırmaya gittim sabah 6'da yola çıktığım için çok trafiğe girmedim, arada kısa süreliğine sport moduna aldım rampalarda özellikle çekiyor mu diye test etmek için klimayı son hıza aldım yüklendim falan ama genel olarak sakin kullandım hızı 110'a sabitledim ışıkların çoğuna yakalandım, Bursada otobanda dayanamadım bastım çok rahat 190'ı gördüm motor yeni olduğu için dahada zorlamadım... Bandırmaya vardığımda ortalama yakıt tüketimim 5,7 idi toplam mesafe 380 küsür km. Araçta Full depo ve yolcu olarak sadece ben vardım.

Araçtan en çok korktuğum nokta gücüydü.. gayet tatmin edici diyebilirim.. Biga - Bandırma arasında çok ciddi bir rampa vardır ( Dik ve Uzun ) 5 yolcu klima tam açık durumda rampaya girmeden hızı 110'a sabitledim D modunda 7. Vitesten 5. Vitese düşürerek rampayı 110la tamamladı. Ben 103 kiloyum diğer yolcular 90-70-65-80 kg bagaj var.

Araç 1,2 TSİ DSG Şanzıman, Sunroof + Led paket.

eyvallah hocam...işte bilgilendirme budur 1.2 tsi böyleyse 1.4 tsi yı düşünemiyorum bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: enzoemir

Leon Golf Almanya fiyatlarını karşılaştırabildiniz mi?

Leon 1.6 tdi Style - Golf 1.6 tdi comfortline fiyat farkı = 1000 euro
    Türkiye'de ne kadar fiyat farkı = 8500 tl
    DSG fiyat farkına hiç girmiyorum bile
    Seat'ta DSG için 4600 fazla verirken, Golf DSG için 7200 fark alıyor

Bu fiyat farkından nasıl sonuçlar çıkar :
    1- Türkiyeye gelen golfler çok daha kaliteli :)) olmadığını biliyoruz
    2- Türkiye'de golf için kalite algısı yüksek, doğuş bindiriyor fiyatları

Herhalde 2. seçenek olsa gerek :)
    Millet de bu kadar fiyat farkı varsa vardır bir hikmeti dedikçe, doğuş daha çok golf satar mercedes a fiyatına :)

2.seçenek sonuna kadar doğru...kesinlikle doğru bir tespit..

• Bugün aracım bayiye geldi nihayet. Ödemeyi yolladım ve fatura kesildi. Evraklar bana bugün kargolanacak. Çarşambada plakayı çıkartıp cuma akşamı izmire yolculuk yapcaz ve cumarteside teslim alıcaz nasipse..

İstanbuldaki Kayadibinin attığı kazıktan sonra izmir vosmerin yaklaşımı beni ziyadesiyle memnun etti.
    Arabayı alıncada -izmir-manisa-balıkesir-bursa-adapazarı-düzce-ankara istikameti yapıp yol tecrübeside edinicem bakalım. Eski bir dizel focus kullanıcısı olarak sonuçları yazarım burdan
  • 18 lik jant düşünüyorum ama kararsızım sizce almalı mıyım ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ccoc

quote:

s.a. arkadaşlar yeni seat leon 1.2 tsi golf 1.2 tsi daki gibi 16 valf mi yoksa 8 mi?. Sanıyorum ki golf teki motorun aynısı, daha az yakması ise daha hafif olmasından ileri geliyor, ama yanılıyor da olabilirim, beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu araba sınıfının en az yakan arabası heralde benzinli de, style donanımında arka park sensörü ve sunroof haricinde her şey var gibi... Şimdiden teşekkür ederim...

aynı motor hocam dediğiniz gibi şuan da bu sınıfta daha az tüketeni yok ortalaması 6,5-7 lt gibi

yani 16 valf değil mi???

evet 16

• Arac lar gumrukten cekilmicekmis arkadaslar aradim zam olayi var ama bet bi oran yok zamlanmasini bekleyip ole cekeceklermis araclari...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobbiest

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

1300 km.de tdi dsg beyaz renkte led paketli stil paketli leon isteyen olursa görüşelim. Satış sebebi diğer aracımı satamamam. Diger aracım aşağıda.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2013-yeni-kasa-1.4-tfsi-otomatik-a3-sb-650-km-de-kusursuz-125912478/detay/

Zor satılır bence GOLF A3 GOLF arasında en kötü tasarım ve kalite A3'de

Yeni kasa icin konusuyorum

Alcantra koltuk olsa yine eyvallah oda yok

Ön kolsol berbat olmuş birde sizin koltuklar Leon'da olan koltuklardan

Arada neredeyse 30.000 t var ASLA etmez

LEON CANDIR

En iyi kalite kesinlikle A3'te, bunun icin tartismaya gerek yok. A3'te kullanilan koltuk kumaslari en azindan gercek kaliteli kumas. İceride kullanilan plastik ve iscilik detaylari ise bir bircok premium sinif aractan daha iyi. (mercedes C serisi ornek verebilirim) F/K oranini karsiliyor mu ona bakmak lazim. O fiyata baska marka ust segment arabalar alinabilir, ayri mesele.
    Optimum F/K orani ve degerini koruyan arac bu segmentte Golf'tur, bunu da tartismaya gerek yok.
    Leon'un koltuklari naylonumsu sentetik, terletme yapiyor. Bir cok yerinde sert plastik kullanilmis durumda. Arkadaslar arac bir Golf'e gore yaklasik 14.000 TL ucuz, ne bekliyorsunuz. MQB platform uzerine insa edilmesine ragmen Leon koltuk kumasindan plastige, sesli ve sert calisan suspansiyona kadar farkli bir otomobil. Sonucta ne kadar ekmek o kadar kofte.Burada gorsellik icin 17 jant isteyenleri anlayamiyorum. Leon 16 jantla bile cok ama cok sert. İyi yollarda sorun yok, ama sicak asfalt disindaki memleketim yollarinda Leon kullanan var mi? Suspansiyonlar sert ve sesli calisiyor. Bu da yol konforunu olumsuz etkiliyor. Konfor sadece domanımla bağdaştırılamaz. Bu arada onleri 31'e arkalari da 28 psi basinca indirdim. Bu basinclara ragmen sert diyorum. Hele hele FR modeli inanilmaz sert, o araci iyi yollar disinda kullanamazsiniz, cok sert konforsuz suspansiyon seviyorsaniz ayri konu.
    Golf 1.2 Tsi Golf kullanin ne demek istedigimi anlayacaksiniz.
    Ben A3, Golf kullanmis ve son olarak da Leon kullanan biri olarak tarafsiz degerlendirme yapiyorum. Golf'un hakkini golf'e, A3'un hakkini da A3'e vermek lazim.
    Saygilar...

Vw golf a3'den daha premium bir arac

Marka demiyorum

En kalitelisi v40

Leon golf varken a3 asla alinmaz

Heleki benzinli c sinifi hb arac alacaksam

1.4 tsi 140 ACT DSG GOLF GERİSİ YALAN OLUR

A3 dizayn ödülü almış bir otomobil, VW Golf ise yılın otomobili. A3 den bir önceki otomobilim son model BMW F30 320i. Çeşitli nedenlerden dolayı günlük kullanıma F30'u uygun bulmadığım için ve takasta iyi fiyat aldığım için A3 aldım. Ben sürüş dinamikleri ve yol konforu açısından A3'ü parasını hakeden bir araç olarak düşünmüyorum. Ama inanın kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik detayları açısından 2012 model BMW F30'dan daha iyi, hele hele C180 den kat ve kat daha iyi. Ama bu segmentteki bir otomobil için benim bu kadar malzeme kalitesine ihtiyacım var mı? Tabii ki yok. Ben de nasıl olsa aynı MQB şase, aynı motor ve şanjuman, aynı teknoloji kullanılıyor diye, aynı donanımda yaklaşık 30,000 TL daha ucuz olan Leon'u aldım. Bulunduğum şehirde SEAT bayii yok, yani denemeden aldım. Ama aynı teknolojilere rağmen araç aynı araç değil.
    1. Daha önce bir ara Dacia Duster kullandım, koltuk kumaşları yalan yok neredeyse Duster koltuk kumaşı ayarında.
    2. Frenler A3 ve Golf'ten farklı, dozlaması ve durma mesafesi değil, durmaya yakın kilitlemesi daha farklı, açıklamak zor, ama A3 ve Golf'teki pürüzsüzlük yok.
    3. İçeride herşey var ama bir Alman aracındaki ruh yok. Her yer plastik. A ve B sütunu, A3 ve Golf'te kumaş kaplama iken Leon'da kumaş görünümlü plastik. Kapılardaki cam açma ve ayna kontrol düğmeleri de diğer iki modelle alakasız.
    4. Arka süspansiyonlar bir Golf'teki kadar yumuşak ve sessiz değil. Mıcır kaplama ve çok yamalı yollarda inanın süspansiyon çok konforsuz. Zaten benim en negatif bulduğum konu bu.
    5. Malzeme kalitesini verilen paraya göre çok eleştirmiyorum, ama istenseydi daha iyi yapılabilirdi. Unutmayın bir Megane'de bile A ve B sütunları kumaş kaplı.
    6. Bu paraya binilir mi? Binilir. Fiyat/kalite açısından ancak ederi bu bence. Ama para varsa optimum F/K oranı bence Golf'te.
    7. V40 kaliteli araçtır, ama dizel otomatiği yoktur, iç hacim ve bagaj bir Golf'e göre daha dardır. Servis dağılımı iyi değildir.İkinci eli Leon gibi zayıftır.
    8. Sonuçta ben bir Leon kullanıcısıyım, bu forumda da bu aracı almak ve bilgilenmek isteyen insanlar var. Neden bindiğim ve uygun fiyat verilirse satmayı düşündüğüm bir aracı kötüleyeyim. Dediğim gibi malzeme kalitesi abartılı değil, fiyatını karşılayacak şekilde. Donanım ve teknoloji (VW teknolojisi sonuçta) yeterli ama sarsıntısız yol konforu (kötü kaplamalı yollarda) belki güvenlik kaygıları yüzünden (sert) bence Golf'e göre daha kötü.
    9. Kaymak gibi test parkurlarında hiçbir aracı anlayamazsınız. Aracı uzun yola çıktıktan sonra biraz mıcır kaplama yollara çıkınca anlarsınız. Her tümseği altınızda hissediyor musunuz, araç zırıldıyor mu, yol-rüzgar sesi var mı, vs...
    Benim deneyimlerim bu yönde. Katılanlar olabilir, katılmayanlar da olabilir.

Son söz: Araç fiyatının aracı, bu fiyata binilir, abartmaya gerek yok. Golf 1.2 TSi DSG iyi bir alternatifdir (bulabilirseniz tabii)

yeni leonu ilk alanlardan biriyim.aracım style dizel.yaklaşık 3,5 aydır kullanıyorum.6500 km oldu. bende açıkçası golf 7 alacakken uygun fiyatından dolayı leon aldım.geçen ayda golf7 tdi comf. kiralayıp 2 gün kullandım. araçların arasındaki farkları incelemek için.dediklerinizin bir bölümüne katılıyorum. golf7 daha konforlu hissettiriyor. süspansiyonları daha yumuşak,direksiyonu biraz daha yumuşak. bu kadar başka bir fark göremedim ben.seat daha sert karakterli.ancak yüksek süratlerde seat daha çok güven veriyor bunun karşılığında.özellikle 170 km üstü otoban sürüşlerinde golf huzursuz etmeye başlıyor. ben iki aracıda kullanan biri olarak leon almaktan pişman değilim. şuan da leonu tercih ederdim. bozuk yollarda golfte tangırdamaya başlıyor. ayrıca leonun işçiliğini ben daha kaliteli buldum.süspansiyonları bozuk yollarda hiçte dediğiniz gibi rahatsız edici değil. sert karakterli olması bir tercih. kesinlikle yol tutuşuna çok olumlu katkıları var. piyasada bu fiyatlara bu donanımd a başka bir araçta yok zaten. bu anlaşıldıkçada aracın satışları ciddi artacaktır.geçen gün ikinci elini yoklamak için sahibinden.coma bir gün süreyle ilan verdim 2000 tıklama ve 15 arama yapıldı.hemen kaldırdım ilanı zaten. ikinci elinin zayıf olduğunu düşünmüyorum. benim görüşüm vw ye daha fazla para vermeye ve sıra beklemeye hiç gerek yok.birde satış sonrası servis hizmetlerinin ve parçalarının daha pahalı olması, yoğunluktan dolayı ilgi azlığı ve teslim süresi gibi sıkıntılarda cabası.

• quote:

Arac lar gumrukten cekilmicekmis arkadaslar aradim zam olayi var ama bet bi oran yok zamlanmasini bekleyip ole cekeceklermis araclari...

En azından zammın ne zaman geleceği belli mi? Bu taktiği uygulayacaklarını tahmin ediyorduk zaten de gün öğrenebilirsek hiç yoktan iyidir. Salı günü golfle birlikte lanet olası zam gelecekse gelsin de sonra önümüze bakalım...
  • dün yeni kasa auris kullandım ve bir kez daha leon aldığıma şükrettim.
  • Pazartesi sali gumruk cekimi yokmus ole dedi carsamba belli olacak dio

• quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Arac lar gumrukten cekilmicekmis arkadaslar aradim zam olayi var ama bet bi oran yok zamlanmasini bekleyip ole cekeceklermis araclari...

En azından zammın ne zaman geleceği belli mi? Bu taktiği uygulayacaklarını tahmin ediyorduk zaten de gün öğrenebilirsek hiç yoktan iyidir. Salı günü golfle birlikte lanet olası zam gelecekse gelsin de sonra önümüze bakalım...

Sizin araba hala türkiyeye girmedi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ACG3

24 mayıstan beri gümrükte yatıyor hocam. Araba gümrüğe şimdiye kadar girmemiş olsa kendimi biraz daha yatıştırabilirdim ama şu an orada olduğunu bile bile beklemek delirtiyor. Satış görevlim ilk iş olarak benim aracı faturalandıracak haber bekliyor. Herkes ayrı bir muallakta. Bugün seat danışmaya sert bir şekilde şikayet bildirimi geçtim bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Orijinalden alıntı: ACG3

24 mayıstan beri gümrükte yatıyor hocam. Araba gümrüğe şimdiye kadar girmemiş olsa kendimi biraz daha yatıştırabilirdim ama şu an orada olduğunu bile bile beklemek delirtiyor. Satış görevlim ilk iş olarak benim aracı faturalandıracak haber bekliyor. Herkes ayrı bir muallakta. Bugün seat danışmaya sert bir şekilde şikayet bildirimi geçtim bakalım...

Samsunu aradim bole bi zam bilgisi yok diyor

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.