Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1494. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14921493149414951496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neredeyse sizin kadar sevindim baya beklediniz inşallah memnun kalırsınız beklediğinize değer :) Araçlar aynı galiba herhangi bi konuda yardımcı olabilirim ihtiyaç duyarsanız.

Ek: Takip ekranında yetkili satıcınız ile iletişime geçin yazısı çıktıktan 1 hafta sonra teslim aldım ben. Kredi, vekalet vs işlemleri yüz yüze yapıyorsunuz. Araçlar son kontrol için depoda bekliyor oluyor. Sonra zaten para ödevinde anahtar teslim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 28 Eylül 2015; 13:25:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Neredeyse sizin kadar sevindim baya beklediniz inşallah memnun kalırsınız beklediğinize değer :) Araçlar aynı galiba herhangi bi konuda yardımcı olabilirim ihtiyaç duyarsanız.

Ek: Takip ekranında yetkili satıcınız ile iletişime geçin yazısı çıktıktan 1 hafta sonra teslim aldım ben. Kredi, vekalet vs işlemleri yüz yüze yapıyorsunuz. Araçlar son kontrol için depoda bekliyor oluyor. Sonra zaten para ödevinde anahtar teslim.

Teşekkür ederim Allah razı olsun. Arkadaşımda 140 bg olanı var. 1-2 sefer kullandım oldukça keyifli bir araç. Muhakkak ihtiyacım olacak sizden yardım isterim.

Ben aslında kendimi sağlama almak için aracımı satmadan önce kredi filan çıkmazsa sorun olmasın diye 1 hafta önce vdf'den kredi işlemlerimi onaylattım. Kendimi sağlama alayım dedim

İşlemleri yüz yüze yaptığımız sıra sanırım aracı teslim alacağımız gün olur değil mi?

Aracın plakası filan çıkmış oluyor mu?

• cenk_fb kullanıcısına yanıt
    Vekalet verirseniz plakayı onlar hallediyor sizde kasko poliçe belgesini ve ikametgah belgesi istiyorlar. Para hesaba geçtikten 1 en fazla 2 gün sonra araç sizde oluyor.

• quote:

Vekalet verirseniz plakayı onlar hallediyor sizde kasko poliçe belgesini ve ikametgah belgesi istiyorlar. Para hesaba geçtikten 1 en fazla 2 gün sonra araç sizde oluyor.

vekalete gerek yok. siz aracı teslim alacağınız gün paranızla gidin işlemler o gün içerisinde halledilir plakanız takılır. Plaka için size telefon açarlar şu harfler sayılar var hangisini istersiniz diye.. ikamet adresinize göre artık şansınıza ne denk gelirse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk_fb

quote:

Orijinalden alıntı: integral_24

quote:

Aracım Allah'a şükür bugün sonunda gemiden indi. Aracın bayiye gitmesi, plaka işlemleri vs kaç gün sürüyor? Bu hafta içi sizce teslim alabilir miyim?

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin hocam bu hafta içi perşembe yada buyuk ihtimal cuma günü alırsın diye tahmin ediyorum.

Amin cümlemize inşallah.

Bana bu hafta olmaz gibi geliyor ama İnşallah dediğiniz gibi bu hafta içi alırım. Yakın zamanda alan arkadaşlar var ise onlardaki süreci paylaşırlarsa çok sevinirim.

ben nisanda almıştım aracı pazar günü gemi indi körfez limanına cuma da aracı teslim aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

vekalete gerek yok. siz aracı teslim alacağınız gün paranızla gidin işlemler o gün içerisinde halledilir plakanız takılır. Plaka için size telefon açarlar şu harfler sayılar var hangisini istersiniz diye.. ikamet adresinize göre artık şansınıza ne denk gelirse..

Bugün bayi bayi bana vekaletname yolladı. Eğer yok diyorsanız boşuna 100 küsür tl bu işlemler için para vermeyelim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Bugün bayi bayi bana vekaletname yolladı. Eğer yok diyorsanız boşuna 100 küsür tl bu işlemler için para vermeyelim.

valla ben vekalet vermedim.. aracı şu gün teslim edebiliriz dediler.. tamam dedim.. gittim paramı ödedim plaka işlemlerine başladılar 1 saat sonra plaka teyidi için aradılar, öğleden sonrada aracımı teslim aldım.. tek fark geçici ruhsat verdiler sonra ilçe emniyetten 5 dakikada teslim aldım ruhsatı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aracım Allah'a şükür bugün sonunda gemiden indi. Aracın bayiye gitmesi, plaka işlemleri vs kaç gün sürüyor? Bu hafta içi sizce teslim alabilir miyim?

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin hocam bu hafta içi perşembe yada buyuk ihtimal cuma günü alırsın diye tahmin ediyorum.

Amin cümlemize inşallah.

Bana bu hafta olmaz gibi geliyor ama İnşallah dediğiniz gibi bu hafta içi alırım. Yakın zamanda alan arkadaşlar var ise onlardaki süreci paylaşırlarsa çok sevinirim.

ben nisanda almıştım aracı pazar günü gemi indi körfez limanına cuma da aracı teslim aldım.

Benim satış temsilcisinden çekeceğim belliydi başından beri. Bugün aradım akşam üstü, bana ptesi yada salı teslim ederiz dedi. Az evvelki mesajımda da ilettiğim gibi vekaletname gönderdi. Siz vekaletname verdiniz mi plaka işlemleri vs için?

• cenk_fb kullanıcısına yanıt
    Vekalet vermezseniz plakayı emniyetten siz alırsınız. İşçiliğini değil tescilini siz yaptırırsınız. Emniyetten mühürlü ve imzalı bir kağıt veriyorlar onu siz bayiye veriyosunuz onlar plakayı çıkarttırıyor. Vekalet verirseniz onlar halleder. Ben kendim yapmıştım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Amin cümlemize inşallah.

Benim satış temsilcisinden çekeceğim belliydi başından beri. Bugün aradım akşam üstü, bana ptesi yada salı teslim ederiz dedi. Az evvelki mesajımda da ilettiğim gibi vekaletname gönderdi. Siz vekaletname verdiniz mi plaka işlemleri vs için?

tabi araç gemiden indikten 1 gün sonra bayiye gittim vekaleti teslim ettim. pazartesi yani cumada aldım aracı.

• quote:

Hadi gözün aydın. Uzun bekleyiş sona erecek inşallah.
    Genelde 3-5 gün içinde teslim alınıyor. Ama bayinin tutumu önemli.
    Ben bayinin elinde olan aracı aldım. Aynı gün plakayı çıkarıp geçici ruhsatla teslim etmişlerdi. Ellerinde olmasa bile hızlı bir bayi Aygüv.
    Arkadaşım Avek den aldı. İki gün sonra araç hazırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürbüz G -- 28 Eylül 2015; 20:06:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmac61

Bu da harika seat işçiliği mi yoksa seat erya nın halt etmesi mi bilemediğim kopan düğmem!!!

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Abi gecmiş olsun. Vag grubunun çoğu aracında bu parça var. Ortak kullanılıyor. Seat la ilgili sıkıntı olduğunu sanmam. Geçenlerde ayak dayama plastiğini çıkardım. Volkswagen AG Germany yazıyordu. Servise bir uğra. Elinde kaldı demende fayda var. Millet kırılan stopları patır kütür değişti.

Bu arada konu dışı, yanlış anlama da abi. Sarı ışık çok kötü duruyor ya

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim alınmam öyle şeylere. Orjinal ledler kadar kaliteli olmadığı için sonradan takılanlar pek hoş değil.photon marka tek ampüle 35tl verip almıştım o bile "bence" iyi değildi. Şimdilik bunlar yetiyor.

Cumartesi servise gideceğim, sct de böyle kırılanlar varmış, itiş kakış değiştirtmeye çalışacağım bakalım ne olur.

Sonucu burada paylaşırım, tabi asıl gidiş nedenim trim sesleri için. @Gürbüz G

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

Abi benim de kapılardan ve sanırım B sütunundan parke taşlı yollarda tıkırtı değil de vuvuzela geliyor

Bizimkilerin evin orda kullandığım araçlar;

Babamın 2011 corolla sonuç: tık yok
    Akrabanın 2006 a3 sonuç: tık yok
    Benim 2015 leon(500kmde) : tıkır tıkır, cızz

Güler misin ağlar mısın

Hocam sorma vallahi benimde fitil, kapı ve B sütunundan gelen bir cızırdama ile başım dertte
    Nasıl bir arabaya biniyorum anlamıyorum.

• tmac61 kullanıcısına yanıt
    Sana ben aliexpress linki vereyim de gör. O senin dünya para verdiğin ampuller de Çin'de fason üretiliyor.
    4 tane sofit kubbeli soğutmalı Led, 6 tane de T10 dipsiz led lazım abi. Dilersen özelden, dilersen burdan linkleri paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

quote:

quote:

Abi benim de kapılardan ve sanırım B sütunundan parke taşlı yollarda tıkırtı değil de vuvuzela geliyor

Güler misin ağlar mısın

Hocam sorma vallahi benimde fitil, kapı ve B sütunundan gelen bir cızırdama ile başım dertte

Depremle yaşamayı öğrenmek gibi,

Leonda tıkırtılarla yaşamayı öğreniyoruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güler misin ağlar mısın

Hocam Ataşehirdeymişsin bende Ataşehirdeyim.
    Bir gün buluşup şu tıkırtılara bir çare bulsak ya da Erya'ya gidip baskı mı yapsak ne =)

• quote:

Sana ben aliexpress linki vereyim de gör. O senin dünya para verdiğin ampuller de Çin'de fason üretiliyor.
    4 tane sofit kubbeli soğutmalı Led, 6 tane de T10 dipsiz led lazım abi. Dilersen özelden, dilersen burdan linkleri paylaşırım.

Mümkünse herkes faydalansın buradan da alabilirim linki.

Öncelikler;

1- trim sesleri
    2-krom aksesuar
    3-iç led aydınlatma

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güler misin ağlar mısın

Hocam Ataşehirdeymişsin bende Ataşehirdeyim.
    Bir gün buluşup şu tıkırtılara bir çare bulsak ya da Erya'ya gidip baskı mı yapsak ne =)

Haftasonu buluşabiliriz, cumartesi eryada trim sesleri için randevum var sonucu burada paylaşırım.

• 
Sayfa: önceki 14921493149414951496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.