Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1415. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14131414141514161417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracınızı güle güle kullanın,rengini merak ettim aracım.
  • lesermi kullanıcısına yanıt
    Kullanım klavuzunda bir cok detay var ama hepsi alarmla ilgili. Aracınızda alarm yok ise pasif bir belirtec diyebiliriz. Kapılar kilitlenince yanıp sonuyor filan...

Aracınız hayırlı olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: why

Apollo blue rengi galiba

http://www.google.com.tr/search?q=apollo+blue+fr&hl=tr-TR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIuaXx1dr_xgIVS3EUCh0Z9AWB&biw=360&bih=579

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 29 Temmuz 2015; 9:30:40 >

• 1.2 tsi manuel 225 45 17 lastikler.

120-140 arasi kullandim genel olarak.
    ara sira 180 e kadar ciktim.

• quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

quote:

Orijinalden alıntı: why

Apollo blue rengi galiba

http://www.google.com.tr/search?q=apollo+blue+fr&hl=tr-TR&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMIuaXx1dr_xgIVS3EUCh0Z9AWB&biw=360&bih=579

Çok beğendiğim renk opsiyonum olsaydı alacağım renklerden biriydi.Ben alırken kırmızı beyaz opsiyonsuz vardı.Kırmızı aldım.(Eşimin isteği üzerine)Herkese kazasız belasız sürüşler.

• Aracım üretimden çıkmış,hayırlısıyla 10-15 agustos arası gelir.Eski aracımı satmam gerekecek
  • quote:

Kullanım klavuzunda bir cok detay var ama hepsi alarmla ilgili. Aracınızda alarm yok ise pasif bir belirtec diyebiliriz. Kapılar kilitlenince yanıp sonuyor filan...

Peki onu nasıl anlayacağız
    Bir de araçta navigasyon olayını nasıl hallediyorsunuz. Telefondaki navigasyonu ekranda kullanamaz miyiz. Kullanamazsak hangi navigasyonu alayim araca dostlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lesermi -- 29 Temmuz 2015; 10:05:59 >
  • Pm ve yorum için teşekkürler, Ben Ankara'dayım ancak eniştem bu işlerin sürekli içerisinde, zaten kendisi de ticaretle uğraşıyor. Mutlaka dediği yerin bir farkı vardır.

Ben çok kararsızım, 8 senelik şöförüm bundan önce Honda Civic 2001 vtec kullanıyordum ve kaputa hiç taş çarpmadı ancak araç gümüş renkliydi belki de farketmemiştim.

Leon ise çok koyu renkte. İnternette biraz araştırma yaptım ve kaput filminin genellikle uzun yollarda yararlı olduğunu gördüm; ben uzun yola hiç çıkmıyorum. Kararsızım bütçem fazla değil boya koruma kesin yaptıracağım ama kaput filmi gereklilik mi hala emin değilim, bu konuyla ilgili başka tecrübesi olan arkadaşlar da var mı acaba?
  • why kullanıcısına yanıt
    bana da başta güzel geliyordu ama sonra bir kaç kez canlı halini gördüm ve o kadar da güzel olmadığına kanaat getirdim. çünkü aracın keskin hatları koyu renkte kayboluyor. sunroofun ve camların siyahlığı. siyah plastik detaylar filan açık renklerdeki kadar kontrast yaratmadığı için hoş gözükmüyor bana.

daha açık renkler leona daha çok yakışıyor. hatları ve gölgeleri daha belirgin oluyor. ayrıca sunroof vs de ortaya çıkıyor.

mesela alor blue çok hoş bir mavi. aracı gösteriyor:

mesela benim en çok sevdiğim teknik gri. leon x-perience ve cupranın lansman rengi:

çok güzel olmasına rağmen sadece iki kez canlı gördüğüm bale beji rengi de güzel

kırmızı zaten fr ile özdeşleşti artık

ama en temizi en rahatı en zarifi ve göz yormayanı beyaz

siyah vb koyu renklerde bir çok detay kayboluyor. belirli açılardan hatlar net seçiliyor. genelde ışık yansımalarından dolayı yüzeyel hatları seçemiyorsunuz. o yüzden koyu renk bana güzel gelmiyor. tabi bunlar şahsi zevkim:)

aracınız hayırlı olsun bu arada. allah kaza bela vermesin:)

• quote:

Orijinalden alıntı: lesermi

quote:

Peki onu nasıl anlayacağız
    Bir de araçta navigasyon olayını nasıl hallediyorsunuz. Telefondaki navigasyonu ekranda kullanamaz miyiz. Kullanamazsak hangi navigasyonu alayim araca dostlar..

araç anahtarınızda alarmla ilgili bir tuş yok ise araçta alarm yoktur

6.5" ekran harici ekran aktarma olmuyor. onu da açtırmak gerekiyor ama henüz yapan olmadı. ben telefon tutacağı ile navigasyonu telden kullanıyorum şahsen. kuzenim gitti aldı navigasyonu. sürekli şarjda durduğu için bataryası şişti. sıcakta kalmasın diye sürekli söküp torpidoya koyuyor. bir de pahalı bir şey sanıp camı kırıp iş çıkarırlar başıma diye sürekli sök tak yapıyor. bence cepte internetli telefon var iken harici navigasyon gereksiz.

• Firozat kardes ozelden yazdim. Bakabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: frturk

quote:

Orijinalden alıntı: mvpekoz

Selamlar.
    Shell yeni bir benzin cikartmis. 95 oktan nitro diye. Bunu kullanan var mi? Eski 97 oktanin yerine cikmis sanirim? Ama sadece isim mi degisti yoksa icerigi de farkli mi?

Yanlis hatirlamiyorsam 95 oktan nitro uzun zamandir var :/

97 oktan olarak vardi. Simdi 95 oktan w-power nitro yapmislar.

• Dediğiniz gibi baktığım zaman haklısınız.koyu renkte çizgilerin belirginliği gidiyor.
  • park sensoru hediye ediyorlarda cam filmide hediye ederler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım,

maslak dogustan mayıs ayında aracı sipariş vermiştim,1.2 dsg advance paket+karartılmış cam

aracın bayiye geldiğine dair bilgi geldi şimdi,fiyata da 67.500 ten 66.500 denildi.

bu indirim çok az değilmi,hangi marka olursa olsun %5 ındırım yapılıyor dıye bılıyorum.Sızce bu araca bukadar verılırmı.

2.sorum fiat 500x hakkında bılgı sahıbı olan varmı,fiatın yarısı sımdı yarısı 1 yıl sonra kampanyası guzel fakat arac full donanımlı(deri paket vs.) 80 bın tl.

60 bın sımdı verıp,20sını 1 yıl sonra odemekte cazıp gelıyor,ayrıca satıcı 100bın tlye cıkma ıhtımalıde var der.tek sorun markanın fiat olması.

nedersınız ıkısı arasında kaldım.leondan cok sıkayet var ama gorunusu cok guzel,fiatında dun aracı kontrol ettım,cok saglam duruyor.

her ıkı aracta gelmiş durumda,leona daha ındırım alamazmıyım,aracın kasko degerı 60.000 tl iken fıatın kasko degeri, 80.000 tl.

karar veremedım:(

• Kafam allak bullak, günde 90 - 100 km yol yapıyorum işe git gel.

Dizel i20 ile 1.2 TSI manuel Leon arasında gidip geliyorum (LED paket alma şansım maalesef yok). Herkesin paylaştığı yakıt değerlerini teker teker inceledim. i20 ile 18 TL yakacak , Leon ise ortalama 23 - 30 TL gibi bir yakıt yakacak. Ama bomboş bir i20 almaktansa içim kıt kıt Leon diye atıyor. Tavsiyeleriniz, önerilerinizi beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumy1356 -- 29 Temmuz 2015; 11:27:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: schumy1356

Kafam allak bullak, günde 90 - 100 km yol yapıyorum işe git gel.

Dizel i20 ile 1.2 TSI manuel Leon arasında gidip geliyorum (LED paket alma şansım maalesef yok). Herkesin paylaştığı yakıt değerlerini teker teker inceledim. i20 ile 18 TL yakacak , Leon ise ortalama 23 - 30 TL gibi bir yakıt yakacak. Ama bomboş bir i20 almaktansa içim kıt kıt Leon diye atıyor. Tavsiyeleriniz, önerilerinizi beklerim.

Aynı ikilemde kalan birisi olarak tercihim 1.2 Tsi Leon oldu( Led paket yok). Günde ortalama çoğunluğu çevre yolundan 70 km yol yapıyorum. Ortalamam 6-6,5 Lt arası değişiyor.
  • Merhabalar,
    Resimler çok yer kaplamakta diye resimsiz yakıt verimiz, aracımız (kuzenin) 1.4 tsi. Sert kullanır karma sonuçlardır.

133 km. 57 km./ h ortalama hız 5.1/100 km.de ortalama düşük olmasına rağmen veri az, çok iyi sonuç fakat geçilen km. Az olduğundan tam sonuç denemez.

3270 km. 56Km./h. 6.0 lt. Gayet güzel, resim Istenir ise tabiki paylaşım yapacağız.
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: monurtuna

Merhaba arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım,

maslak dogustan mayıs ayında aracı sipariş vermiştim,1.2 dsg advance paket+karartılmış cam

aracın bayiye geldiğine dair bilgi geldi şimdi,fiyata da 67.500 ten 66.500 denildi.

bu indirim çok az değilmi,hangi marka olursa olsun %5 ındırım yapılıyor dıye bılıyorum.Sızce bu araca bukadar verılırmı.

2.sorum fiat 500x hakkında bılgı sahıbı olan varmı,fiatın yarısı sımdı yarısı 1 yıl sonra kampanyası guzel fakat arac full donanımlı(deri paket vs.) 80 bın tl.

60 bın sımdı verıp,20sını 1 yıl sonra odemekte cazıp gelıyor,ayrıca satıcı 100bın tlye cıkma ıhtımalıde var der.tek sorun markanın fiat olması.

nedersınız ıkısı arasında kaldım.leondan cok sıkayet var ama gorunusu cok guzel,fiatında dun aracı kontrol ettım,cok saglam duruyor.

her ıkı aracta gelmiş durumda,leona daha ındırım alamazmıyım,aracın kasko degerı 60.000 tl iken fıatın kasko degeri, 80.000 tl.

karar veremedım:(

500x b sınıfı crossover. Nekadar süslenirse süslensin doblo ve punto ile ortak bir şasiden geldigi, b sınıfı olduğu gerçegini degiştirmiyor. Mazda cx3 de mesala aynı sınıfta ve 100 bintl yi buluyor, kimse aliyor mu ? Hayır.80 bin bile yeterince yüksek.

Onun haricinde leon alirken bütün araçları inceledim ve dizel otomatik olsaydi belki 500x veya renegade alabilirdim, gayet güzel araçlar. Özellikle 500x renegade e göre daha dolu ve hoş duruyor. Jeepte de dış tasarım ve marka. Aracın icine oturunca kaputun gözükmesi de çok hoş hissettiriyordu. Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız diye düşünüyorum.

• Dediğinize katılıyorum,dizel otomatık olsaydı,fiat daha agır basardı.

Fakat yınede 66.500 TL leon için istemeleri ve 1 lira bıle daha ındırım yapmamaları insanı sinir ediyor,ben fiatta 5.000 TL ındırım aldım ve cok yardımcı oldular.Seatın yanında on numara.

Sırf bu yaklasımdan dolayı fiat bır adım onde gibi.

Sizce 500x'in 2.el durum nedır.80ne alınan bır arac cok zarara sebep olurmu.80.000 tl değermi kısacası.
  • 
Sayfa: önceki 14131414141514161417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.