Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
54.728
Cevap
384
Favori
2.239.437
Tıklama
Giriş
    3976 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: junkerss

ben aracı uzun süre kullanmayacağım zamanlarda ya 40 psi civarı hava basıp bırakıyorum ya da takoz üzerine kaldırıp bırakıyorum

Şimdi gördümde oha dedim :) bir araca bu kadar mı bakılabilir ? sizden 2. el alanlar şanslılar.. burdaki yazıları okusalar yeter.. garajınız falan olmalı bütün bunları yapabilmek için ikamet hangi ildi ?

Orijinalden alıntı: Sk8ter_Boi

Mart ayında başlayan leon alma sürecim dün nihayete erdi. Aracı akşam teslim aldım. 1.2 manuel advance paket. Detayları da yazarım ama öncelikle şunu söyleyeyim. Araç kaymak gibi araba akıyor resmen dolu araba yokuşları koşarak tırmanıyor (standart bir otomobil için gayet iyi). Bu arabaya laf atan kişinin yorumu benim nezdimde sıfırdır. Ne insanlar var hayret doğrusu. Forumu morumu bıraksın millet gitsin binsin öyle alsın en kötü.
    17" jant Dunlop sport maxx lastikle geldi
    25km yaptım bayiden eve 15km ortalama hız dur kalk yoğun trafik 6.6litre ortalama. daha sonra 35km yaptım dolu araba yokuş in çık basa bas 8lt.
    610TL trafik sigortası axadan, 1520TL kasko anadoludan. Yaş 28 ikamet samsun. Fazla ama her yer araştırıldı.
    araçta fix %1.5 indirim aldım bayiden başka yok.

C sınıfı benzinli araba alacak olan gitsin alsın binsin direk. Sağa sola sallayanlara bakmasın

hayırlısı olsun kazasız belasız.. Araç konusunda sizinle aynı fikirdeyim bu araca dil uzatanların dili kesilmeli :)
    |
    |

• Yarbay
    5302 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Hocam aracı duz zeminli bir yerde bırakın, kontak kapattıktan sonra 15 dk filan gecsin yag iyice kartere suzulsun yag cubugunu cıkarın bir bezle silip tekrar takın ve tekrar cekin. Cubugun ucundaki cukurlugun orta seviyesine kadar yag olmalı. Yag ısıgı yanınca en dip seviyededir. Bu seviye bile yeterlidir ama zarar verebilir. Bir kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    pc_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE
  • Yarbay
    5302 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Aynen hocam. Kasko isi boyle malesef. Kucuk hasarlarda neredeyse sizden cıkarıyorlar hasarı.

%30 hasarsızlık alıp indirimli kasko yaptıracagınıza cezalı surprimli kasko ucreti odemek zorunda kalıyorsunuz.

Eger ic aksamda direklerde saside filan bir sorun yoksa sanayide yaptırın derim. Cunku mini onarım da olsa hasar kaydı olusacak.

|
    |
    Kıdemli Yarbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

BEYAZ SEAT LEON 5F 1.4 TSI 140 HP MANUEL STYLE LED PLUS + SUNROOF + 18&quot; PERFORMANCE
  • Yarbay
    5302 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Garajım var onu da kendim yaptım trabzonda ikamet ediyorum.

valla ben kendim bunları yapınca ve araca bakarak binince daha mutlu oluyorum.

Ama tum bu bakımlara ragmen bundan 5 sene sonra ikinci elde uzerine 1000 tl koymaz muhtemelen:)

|
    |
    dewr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3491 Mesaj
    quote:

Alor blue cok iyi masallah

Avrupada beyaz ucrete tabi kırmızı ucretsiz mesela... degisik bir politikaları var.

Bizde de öyle bir uygulama olsa da renksiz arabalardan kurtulsak

Biraz önce Antalya Üçyılmazlar'dan (www.ucyilmazlaroto.com) geldim.
    Eğer tampon demirinde bir şey yoksa tampon için 500 tl alırız dediler. Diğer parçaları(çeki kapağını,panjur kapağını da ben alacağım) siz alırsınız dediler. Yarın sabah alıp pazartesi teslim ederiz dediler. Ben de tamam diyerek oradan ayrıldım.

Yani 500+170=700 liraya mal olacak gibi. (Eğer tampon kapağı söküldüğünde bi sürprizle karşılaşmazlarsa...)
    |
    |
    junkerss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Alor blue cok iyi masallah

Avrupada beyaz ucrete tabi kırmızı ucretsiz mesela... degisik bir politikaları var.

Bizde de öyle bir uygulama olsa da renksiz arabalardan kurtulsak

Amerikada da açık renk arabalara uygulanan trafik vergi oranları daha düşük. siyah araç yada koyu renk araç almak istediğiniz daha farklı uygulamalar mevcut.
    |
    |

• Çavuş
    78 Mesaj
    quote:

Hocam aracı duz zeminli bir yerde bırakın, kontak kapattıktan sonra 15 dk filan gecsin yag iyice kartere suzulsun yag cubugunu cıkarın bir bezle silip tekrar takın ve tekrar cekin. Cubugun ucundaki cukurlugun orta seviyesine kadar yag olmalı. Yag ısıgı yanınca en dip seviyededir. Bu seviye bile yeterlidir ama zarar verebilir. Bir kontrol edin.

serviste çok az eksilmiş dediler. bende kitapçıkta okududum a b c seviyesi var b seviyesi makulmuş anladgım kadarıyla. bu arada Trabzon da seat servisi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pc_ -- 29 Temmuz 2015; 20:03:29 >

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Biraz önce Antalya Üçyılmazlar'dan (www.ucyilmazlaroto.com) geldim.
    Eğer tampon demirinde bir şey yoksa tampon için 500 tl alırız dediler. Diğer parçaları(çeki kapağını,panjur kapağını da ben alacağım) siz alırsınız dediler. Yarın sabah alıp pazartesi teslim ederiz dediler. Ben de tamam diyerek oradan ayrıldım.

Yani 500+170=700 liraya mal olacak gibi. (Eğer tampon kapağı söküldüğünde bi sürprizle karşılaşmazlarsa...)

Geçmiş olun, şansınıza radyatör hasar görmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanleon -- 29 Temmuz 2015; 20:10:02 >
    |
    |

Geçmiş olsun, Allah daha kötüsünden saklasın..
    |
    |
    Kıdemli Yarbay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Forumu takip ettigim sure boyunca arac dsg ise garanti uzatma bana sart olarak gorundu :) onun haricinde arac sirket uzerine kayitli olacagi icin gerek kredi faiz orani gerek iki yil uzatmadan dogacak olan zorunlu yetkili servis kazigi faturalandirilacagi icin sirket nezdinde faydali olacaktir. Şunu da asla unutmamak gerekiyor; bu ülkede ne yaparsak yapalım yediğimiz vergilerin, zamların haddi hesabı olmadığı için biz tüketiciler her halukarda kaybeden oluyoruz maalesef.. Tavsiyeleriniz icin tekrar tesekkurler. @junkerss @2berkist @serdaragorn @why

Bu arada hediyeden sayarsak bir tek anahtar kılıfı verdiler :)) ha birde beşinci kalite malzemeden, üzerinde seat yazan iki adet anahtarlık :))

Araç ile çok fazla kilometre yapamadım ancak şu bir gerçek; DSG tam anlamıyla kendini gösteriyor. 250nm tork keza öyle.. Araç hafif diye gözünüze güvensiz gelmesin. 6,5 inch ekran yeterli büyüklükte ve dokunmatik hassasiyeti gayet iyi. Bluetooth entegrasyonu çok başarılı. Alcantara döşemeler zaten aracın iç atmosfer kalitesini arttıran en önemli faktör bence. Seat Sound System ortalamanın üzerinde. Özellikle tek elle manevra yapan biri iseniz bileğinizde ki saatin direksiyon simidini çizmesi kuvvetle muhtemel (ilk manevrada hafif çizdim). 17inch jant konforu ise beklediğimden iyiydi. Kullandığım kısa süre içerisinde güzergah gereği bir çok irili ufaklı çukur/tümseklere muhtelif hızlarda girmeme rağmen çok fazla rahatsız edici bir darbe/ses almadım. 18 inch jant tercih edilebilir, sanırım ben kısa bir süre içerisinde orjinal olarak temin edeceğim :) 110km hızın üzerine çıkmadım ancak yalıtım iyi gibiydi. Eco-mod ile gayet güzel yakıt ortalaması tutturulabileceğine inanıyorum. Sonuç olarak bir çok kişi gibi bende şu tanımda hemfikirim; leon tam anlamıyla hakkını veren bir f/p aracı

Aracı teslim aldıktan sonra direkt olarak işyerine geçtiğim için hızlıca dışından birkaç fotoğraf çektim, aracın içerisini fotoğraflayamadım.

** Son olarak renk seçeneklerinde kampanya varken aklında alor blue olan arkadaşlar mutlaka bu fırsattan yararlansınlar. Alor blue gölgede ve güneşte ayrı ayrı güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frturk -- 29 Temmuz 2015; 22:52:31 >

• Onbaşı
    31 Mesaj

Maaşallah

|
    |
    frturk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam araç çok güzel görünüyor gerçekten, tekrar hayırlı olsun. Jantları çok fazla eskitmeden 18e geçecek olursanız sizin 17lere talip olabilirim bende 16dan 17ye geçmek istiyorum biraz daha yol tutuşu için.

|
    |

Kaza yapan @kidemliyarbay ve @2berkist geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun

@2berkist boya kesinlikle gerekmez şayet resim yanıltmıyorsa rötuş iyi bir ustadan olursa zimpara vs ile minumum belirtiler ile atlatılir gibi duruyor

Tekrar gecmis olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frleonfr -- 30 Temmuz 2015; 0:45:20 >

Orijinalden alıntı: serdaragorn

Hocam araç çok güzel görünüyor gerçekten, tekrar hayırlı olsun. Jantları çok fazla eskitmeden 18e geçecek olursanız sizin 17lere talip olabilirim bende 16dan 17ye geçmek istiyorum biraz daha yol tutuşu için.

17 jant bence gayet makul 18 e geçeceğim mutlaka ama bugun ama yarın ne zaman olur bilemiyorum ancak jantları değiştirecek olursam kullandığımız bir başka araç volvo s40'a aktarmak istiyorum. Planda değişiklik olursa haber veririm mutlaka
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: frleonfr

Araç alan arkadaşlara hayırlı olsun aracınız @frturk Allah kaza bela vermesin

Kaza yapan @kidemliyarbay ve @2berkist geçmiş olsun Allah daha büyüklerinden korusun

@2berkist boya kesinlikle gerekmez şayet resim yanıltmıyorsa rötuş iyi bir ustadan olursa zimpara vs ile minumum belirtiler ile atlatılir gibi duruyor

Tekrar gecmis olsun

Teşekkürler ederim
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: frleonfr

Araç alan arkadaşlara hayırlı olsun aracınız @frturk Allah kaza bela vermesin

Tekrar gecmis olsun

eyvallah :) maalesef 3-4 yere gösterdik baya derin boya kalktığı için boyatmak zorunda kaldık ..
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Vw audi seat ortak servis mevcut. Bahadır otomotiv

|
    |
    pc_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5302 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    junkerss

Masallah allah nazardan saklasın

Konu dısı ama fotografları ne ile cektiniz?

|
    |

HızlıCevap
Reklamlar
SEO
SEO
haberler
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.