Şimdi Ara

SEAT LEON MK3/5F ANA KONU (1413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.736
Cevap
368
Favori
2.584.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14111412141314141415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Totalin mazotu digerlerine gore cok az kalin o yuzden digerlerinden biraz daha fazla menzil yapiyor ben denedim hepsini en iyisi total benim icin benzini nasildir onu bilemem 2016 da bi fr kismet olursa insallah onuda denicez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önceki aracımda (ibiza st 1.2 tdi) shellden aldığımız yakıt nedeni ile egr valfi bozulmuştu. shellin adı varda kendi yok

edit: isimden ziyade aldığınız bayii önemli üç kağıtçı olduktan sonra shell opet bp kolay kolay farketmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey11 -- 28 Temmuz 2015; 0:45:04 >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Olabilecek en hafif şekilde atlatmışsınız neyseki kazayı. Tampon kazadan bile sayılmıyor çünkü ekspertiz raporlarında. Yine de üzücü tabi kazanın her türlüsü. Geçmiş olsun tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: vampirelf

lastikler Continental Ecocontact gelmişti benim nasıldir bilen varmı.
    bu arada istanbul ankara otoban hiz 110-160 arası değişken yokuş inişlerde gaza basmadım pek tüketim 5.5 benzinliye gore çok iyi bence.
    ayrıca bagaj tıkabasa dolu,2 normal+3 kilolu yolcu ve klima hep açık.araç 1.2 tsi.
    yer yer trafikte kalıp 2-3. viteste gidip dur kalk yapmamıza rağmen bu oratalama dizeli aratmaz.

110bg 1.2tsi manuel olan araçların tamamının lastikleri micheilin energy saver.. continental takılanlar dsg olanlar.. aracınız 105 bg mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gürbüz G

quote:

Orijinalden alıntı: adil_57

Yillardir hep total kullaniyoruz digerlerine gore 50-80 km daha fazla gidiyo ve bu zamana kadar hic bir sıkıntı yasamadik en cabuk bitende hep opet oldu bende su gibi gidiyo mubarek

Daha uzun menzili olduğunu duymamıştım.
    Opetin ki mazot değil usta, 10 numara yağın yüzde 5'ine kırsal motorin eklenmiş hali.

Total hep temiz mazot diye slogan yapıyor. Shell den gönlüm geçti. BP ultimate euro dizeli bir kullanmak istiyorum. Ardından beğenmezsem total excellium dizeli deneyeceğim.

total dizel için Ümraniye totalden alınan yakıttan çok şikayet duydum.. Acıbadem total ise şimdiye kadar benim şahsi olarak şikayetim olmadı.. başkasından ad duymadım.. benzinli kullandığımı sölememe gerek yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk_fb

quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

quote:

8 Mayıs'da sipariş verdiğim FR Manuel 150 bg araç sonunda bugün "SİPARİŞİNİZ ÜRETİME PLANLANDI" mesajı geldi. Ağustos ayında fabrika izinde olacak diye biliyorum. Ne kadar sürede üretime girip, gemi ile sevk ediliyor acaba?

Adınıza sevindim hayırlı uğurlu olsun geç olsun güç olmasın. Ben bu hafta alıyorum inşallah bi süre kullandıktan sonra sürüş, tüketim gibi bilgileri paylaşırım sizinle. Aynı araç 150 act manuel.

Amin cümlemize. Sizede Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Değerlerinizi bekliyor olacağım.

Üretime planlandıktan sonra ne kadar sürede üretilip gemi sevkiyatı gerçekleşiyor bir bilgisi olan var mıdır?

Üretime planlandıktan 1.5 ay sonra araç bayiye ulaştı. kendi adıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

quote:

8 Mayıs'da sipariş verdiğim FR Manuel 150 bg araç sonunda bugün "SİPARİŞİNİZ ÜRETİME PLANLANDI" mesajı geldi. Ağustos ayında fabrika izinde olacak diye biliyorum. Ne kadar sürede üretime girip, gemi ile sevk ediliyor acaba?

Adınıza sevindim hayırlı uğurlu olsun geç olsun güç olmasın. Ben bu hafta alıyorum inşallah bi süre kullandıktan sonra sürüş, tüketim gibi bilgileri paylaşırım sizinle. Aynı araç 150 act manuel.

Fiyat listesinde 150 ACT manuel araç yok hocam özel siparişle mi aldınız bunu ve fiyatı nedir?

Özel sipariş değil şans eseri birkaç ay sonra çıkması tahmin edilen manuel şanzımanlı euroIV yeni act 150 beygir aracın sipariş listesinde olduğunu söyleyen bayiden alıyorum :) 68.500 Apollo Mavi FR Donanım.

• Cesc_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Bu gün servise götüreceğim. Tahminim 2000-2500tl gibi bir rakam çıkar. Kaskodan yaptıracağım.

Usta önemli birşey yok.
    Yine de kaza kötü. Geçmiş olsun tekrar.
    Bence hiç servise kaskoya falan bulaşma. İyi bir kaportacıda tamponu düzeltip boyattır abi.

hocam büyük geçmiş olsun... kaportada hasar olmaması sevindirici. daha yüksek bir araca çarpsaydınız belki farlar filan da zarar görebilirdi.

ben buna benzer bir durum yaşadım. sağımdan dolmuş sıkıştırdı ve soldaki refüje sürttüm tamponu ve jantı. sis farı camı çatladı. jant çizildi ve su deposu çatladı. tamponun sis farının altında kalan kısmında ezik ve yırtık oluştu. ben exper ile görüşüp ısrar ettim ve tampon tamir edilmedi ve değişti. aynı şekilde jant da tamir veya boya olmadı ve değişti. su tankı ve sis farı da değişti. 2600tl hasar kaydı oluştu. eğer sizin aracı parça değiştirmeden tamir ile yaparlar ise 1500 tl civarı bir hasar oluşur. çünkü tampon 1000 tl jant 800 tl idi ben yaptırdığım zaman. sis ve su tankını da eklersek geriye 300-400 tl bir işçilik kalıyor.

tekrar geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olsun

• Teşekkür ederim.
    Bu gün servise gidip bi danışayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: vampirelf

lastikler Continental Ecocontact gelmişti benim nasıldir bilen varmı.
    bu arada istanbul ankara otoban hiz 110-160 arası değişken yokuş inişlerde gaza basmadım pek tüketim 5.5 benzinliye gore çok iyi bence.
    ayrıca bagaj tıkabasa dolu,2 normal+3 kilolu yolcu ve klima hep açık.araç 1.2 tsi.
    yer yer trafikte kalıp 2-3. viteste gidip dur kalk yapmamıza rağmen bu oratalama dizeli aratmaz.

110bg 1.2tsi manuel olan araçların tamamının lastikleri micheilin energy saver.. continental takılanlar dsg olanlar.. aracınız 105 bg mi ?

110 bg 1 temmuzda aldım.cd çalarım yok mesela.

• Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    shell 97 kullandım bir ara o zaman tekleme yaptı. serviste 95 oktandan şaşmayın dediler. 95 de kullandım memnun kalmadım.

opetten benzin aldım. shellden alınca 150 liralık benzinle 450 km giden araba 370 km yi geçemez oldu. yıllardır istanbulda opetten mazot alırız. çok memnunuz ama benzininden memnun kalamadım.

ote yandan şirket aracında bp taşıtmatik var bp nin eurodizelinde de sorun yaşamadık.

ben şu an benzin için tanıdık bir petrol ofisi var onu tercih ediyorum. P.O dan hiç almazdım mecbur ettiler.

çok değişiyor. istanbulda opetten alıyoruz hiç sorun yaşamıyoruz. yol üstünde bir opetten alıyoruz dpf filan açıyor araç. arayıp bulmak ve iyi yerden almak lazım. adı önemli değil.
  • ozanka kullanıcısına yanıt
    Manuel siparişi geçtim.69.000+aksesuar fakat araç 68.000 başka bayiden fiyat aldım.1000 tl düşecekler.68.000 manuel 150 act fiyatı
  • BasicWarrior kullanıcısına yanıt
    rica ederim :) fabrikadan bayiye gelene kadar nakliye esnasında veya depo alanında yatarken lastikler yumurta olmasın diye 44-45 psi civarı hava basılıyor ve amortisörlere de takoz koyuluyor ki araç çok sallanmasın.

ben aracı uzun süre kullanmayacağım zamanlarda ya 40 psi civarı hava basıp bırakıyorum ya da takoz üzerine kaldırıp bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Leon -- 28 Temmuz 2015; 9:32:41 >
  • Merhaba arkadaşlar, aracımla ilk uzun ve kesintisiz yolumu yaptım. Aracım 2014 1.4 FR. gidişte yaklaşık 7 saatte 600 km yol yaptım, 3 kişi, bagaj ve arka koltuk dolu, klima açık, 6.6 lt yaktı. Aynı yolu 2 kişi ve sadece bagaj dolu, klima açık şekilde, 6 lt ile döndüm. Araç 8000 km'ye geldi.
    Öncelikle araçtan memnun muyum, kesinlikle memnunum. yakıt tüketimi beni üzmüyor, performansı istediğim zamanlarda çok iyi seviyelere çıkabiliyor, estetik ve görsellik dikkat çekici... Ancak arabam , dört dörtlük bir araç değil, eğri oturup doğru konuşalım. 18 inç jantlarım var. Trim sesleri artmaya başladı mı evet başladı. Konsoldan tıkır tıkır bilye sesi gibi bir ses, şoför ve yolcu kemer yuvasından tok bir ses, sol ön kapıdan müzikte nadiren de olsa zangırdama benzeri ses, bagaj tarafından gıcırtı gibi bir ses, camlar açıkken kapı kapanırsa ya da tümsekte-çukurda garip bir sallantı hissi gibi sanki camlar biraz sağlam tutturulmamış gibi izlenimlere sahibim. Ama ben bu tarz problemleri, örneğin junkerss abim gibi gidermek yerine müzik dinleyerek hallediyorum. Kaldı ki bu seslerin hepsi aynı anda gelse bile inanılmaz düzeyde rahatsız edici değil. Herkesin eli yatkın olmayabilir, herkesin bu işleri yapabilecek ustası-tanıdığı olmayabilir. Ama aklıma mesela aynı şehirlerde ve ya yakın şehirlerdeki arkadaşların bir araya gelip, bu problemleri halledebilecek kişilerin önderliğinde aksiyonlar alabileceği geliyor.
    Ayrıca belirtmeden mesajımı sonlandırmak istemiyorum, bu forum gerçekten yararlı bir forum. Bu forumu okuyup, araç almaya karar verenler var. Aracını alıp bilmediklerini öğrenip ya da karşılaştığı sorunları halledip mutlu olan insanlar var. Herkesten çok rica ediyorum, burada gereksiz tartışmalara girmenin anlamı yok. Birisi başka bir markayı-modeli anlatmak ve ya bizimkilerle karşılaştırmak isterse tabiki anlatsın, ama nolur bu araba araba değil, işte sizinki böyle, bu gereksizlik bu basitlik diyerek ileri gitmesin. Farkında olmadan belki de birilerinin aklına giriyor bu cümleler, belki alacağı arabadan vazgeçiyor, belki bizim araçların 2.el piyasası düşüyor vs.. Yanlış anlaşılmak istemem, Herkesin doğrusu kendinedir. Ancak şöyle de bir gerçek var, kalite nedir? Kalite amaca uygunluktur. Kimisi hız arar ivme arar aracında, kimisi konfor, kimisi estetik görünüm, kimisi bazısından vazgeçer bütçesini ona göre ayarlar, kimisi hepsinden en üst düzeyde ister... İşte bu yüzden burada paylaşım yaparken konuşulanların daha nesnel olması taraftarıyım. Yine de isteyen yorumlarını tabi ki eklesin tartışılsın, ancak kelimeler bence çok dikkatli seçilmeli. Forumda hoş olmayan mesajlar yazıldıkça, buraya gerçekten emek veren insanlara da ayıp oluyor, zaman bağlayıp okuyan araştıran insanlara da kayıp oluyor diye düşünüyorum.
    Her sayfayı her mesajı atlamadan takip ediyorum, ancak nadiren yazabiliyorum. Yeni araç alanlara hayırlı uğurlu olsun. Kaza geçirenlere geçmiş olsun diliyorum.
    Herkese saygılar

• Leon son dönemlerin en dikkat çeken arabası

2. el piyasasının olması alanın satmamasınadan kaynaklanan ender araçlardan biri

malum herkes aynı mantık aynı platform niye wv'ye para veriyim diyip bunu alıyor
  • Seat leon fr almanya fiyatı 25.000 euro.audi 3 ve golf higline da aynı fiyat garip geldi.
  • Mart ayında başlayan leon alma sürecim dün nihayete erdi. Aracı akşam teslim aldım. 1.2 manuel advance paket. Detayları da yazarım ama öncelikle şunu söyleyeyim. Araç kaymak gibi araba akıyor resmen dolu araba yokuşları koşarak tırmanıyor (standart bir otomobil için gayet iyi). Bu arabaya laf atan kişinin yorumu benim nezdimde sıfırdır. Ne insanlar var hayret doğrusu. Forumu morumu bıraksın millet gitsin binsin öyle alsın en kötü.
    17" jant Dunlop sport maxx lastikle geldi
    25km yaptım bayiden eve 15km ortalama hız dur kalk yoğun trafik 6.6litre ortalama. daha sonra 35km yaptım dolu araba yokuş in çık basa bas 8lt.
    610TL trafik sigortası axadan, 1520TL kasko anadoludan. Yaş 28 ikamet samsun. Fazla ama her yer araştırıldı.
    araçta fix %1.5 indirim aldım bayiden başka yok.

C sınıfı benzinli araba alacak olan gitsin alsın binsin direk. Sağa sola sallayanlara bakmasın
    Geçmiş olsun,Allah bir daha göstermesin,
    bende eski leon cu ve tekrar leon a döneceğim için forumu takip etmekteyim.
  • 
Sayfa: önceki 14111412141314141415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.