Şimdi Ara

seat leon 1.6tdi dsg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • golf, civic şu bu derken galiba leon alacağım.

birkaç sorum var. linkteki araba 2016 model, dsg, dizel, led paket, yaklaşık 22binde ve ekspertiz raporunda değişen yok deniyor. filodan dönme araç galiba

1-dod'un eksperine güvenmeli mi?

2-filodan çıkma olması çok büyük problem olur mu

3-sizce kaça kadar inerler
    http://www.dod.com.tr/arac-detay/SEAT/LEON/173405604

• Avek mi uzak olsun. Dod ise doğuşun ve ortak merkez DSG bermuda üçgeni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 17 Temmuz 2017; 9:59:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın garantisi devam ediyor
  • hocam foruma baksan araba alamazsın. bu bir gerçektir ama aslında bu çok da yanlış bi gerçek değildir. sahiden de her aracın eksikleri var ve forumda illa bu eksikler dile getirilip talip soğutuluyor.

şimdi konuya gelirsek hiç araç sahibi olmamış biri olarak konuştuğumu baştan belirtmeliyim, ama internette yazanlara bakılırsa vag grubu otomobilelrde garantinin devam ediyor olması en azından dsg için bi anlam ifade etmiyor çünkü zaten birçok araç kullanıcı hatası diye reddediliyor, ilk gün şanzımanı bozulan araç bile reddedilmişti.

filo konusunda ise, biliyorsunuz bizim insanımızda emanet bilinci iyi değildir hocam. doğruya doğru şimdi. bizim şirketin ordaki zemin altı otoparktan (balmumcu) çıakrken bakıyorum, plakasında filo kiralık şirket çerçevesi olan otomobillerin çoğu rampa başında zeminde bulunan oluğa taaak diye hızlı şekilde çarptırarak çıkıyolar. adamın kendi aracı olsa hayatta yapmaz. ama filo olunca iplemiyor. nasıl olsa aracın eskimesi derdi yok (zaten filo araçlar max 3 senede bireysel alıcıya kaktırılmak üzere galerilere koyulur) tamir derdi yok, bozulsa şirket yapar, benzin derdi yok, bassss gaza basabildiğin kadar. hani nerde rodaj? geri dönüşü olmaksızın içine ettin sıfır motorun sen bizim arkadaş yeni corolla aldı şirketten, sıfır araba, geçen hafta sonu kırklareli panayır iskelesi plajına gittik. son 12 km toprak yok. o akdar kötü olduğunu bilmiyoduk yolun. aracın altı 8-10 kere yere çarptı (toprakta oluklar oluşmuş kıştan kalma) şimdi bu araç kendimizin olsa ağlardık. kiralık olduğu için (her ne kadar istemsiz olsa da bu yere çarpmalar) hiç içimiz sızlamadı. sadece yolda kalmaktan korktuk o kadar. yolda da kalmadık. e sorun var mı? yok. bas gaza. işte sana kiralık araç.

tabi ki "fiyat avantajı sağlıyorlar bana ondan dolayı filo çıkışlı araba alacam" diyen biri için 70bin'deki bir filo çıkışı aracı almak yerine 22bin'deki bir filo çıkışı almak çok çok daha avantajlıdır, orası ayrı. (sizin alacağınızda fiyat avantajı var mı bilmem)

yine de uzun sürelş kullanamk için iyi bi otomobil almak istiyosanız sizi soğutmak istemem. ben uzun yıllar kullanacak olsam, saatli bomba dsg'nin patlamasını göze alırdım ve çok iplemezdim. ama 3 sene kullanır değişirim diyosanız muhtemel dsg patlağı canınızı sıkabilir tabi.

ekleme: bu arada ben seat leon filo aracı görmedim, kiralayan şirket var mıdır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 17 Temmuz 2017; 13:58:50 >
  • Öncelikle aşağıdaki linki açarak seçmece 3 sayfa oku. Sonra başka araçlara bakmaya başlayabilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/dsg-sanziman--88154445-81

• dsg ile ilgili konuları daha önce okumuştum. düşünceme göre bu konuda gereğinden fazla gürültü kopuyor. veya şöyle ifade edeyim; yıl yıl dsg, edc, cvt şansızman için ayrı ayrı toplam arıza sayısı/toplam satış sayısı (2015 model dsg'lerde çıkan arıza sayısı x, satış sayısı y oran z hatta 2015 kaç ay sonra çıkmış vb diye giden detaylı bir veri seti gerekiyor) verisine ihtiyacımız var. aksi takdirde yapılan sayfalarca yorumlar vs ziyadesiyle öznel kalıyorlar. öznelliğin pozitif bilimlerdeki yeri problemlidir. ne yazık ki ülkemizde herhangi bir konuda veriye ulaşmak pek mümkün olamıyor. bu yüzden forumlarda vs. kimin sesi daha fazla çıkarsa o haklı mantığı işliyor. özetlemem gerekirse abartıldığı kadar boktan bir sistem olsaydı üretimden kaldırılması gerekirdi.

linkteki araca gelirsem filo olduğu için dsg'si de diğer aksamları olduğu gibi hor kullanılmış olma olasılığı sebebiyle bende soru işareti yaratıyor yoksa dsg olduğu için değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suwar -- 17 Temmuz 2017; 14:44:11 >
  • Ben de kasım ayında dod aykan dan aldım aracımı. En ufak sorun çıkmadı. Kurumsal şirket sonuçta. Fiyatta anlaştıysanız alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Öncelikle bende 1 ay önce linkteki aracın aynısından aldım. 2015 model fakat 2016 çıkışlı euro 6 normlu 110 luk versiyonlardan.
    12 binde hatasız 82 ye aldım. İlandaki aracı 80 e falan bırakırlarsa alınabilir. Ayrıca Avek teki araçların %90 ı filodan çıkma.
    Resimlerden temiz görünüyor ama aracı gidip incelediğinizde ne kadar pis olduğunu anlıyorsunuz. Tavsiye etmem biniciden almanızı öneririm.
    https://www.youtube.com/watch?v=twSPn6ETrWQ
  • pasa_ kullanıcısına yanıt
    81 diyorlar hocam. yalnız malum sitede dizel, otomatik, led paketli fiyatları çok daha fazla görünüyor. bu 2. el işi çok can sıkıcı ama vergiler yüzünden 0 almak hayal oldu bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: suwar

81 diyorlar hocam. yalnız malum sitede dizel, otomatik, led paketli fiyatları çok daha fazla görünüyor. bu 2. el işi çok can sıkıcı ama vergiler yüzünden 0 almak hayal oldu bana

Hocam ben 81 e nasıl kullanıldığı belirsiz, km sine göre aşırı yıpranmış bir araç alacağıma 2-3 fazla veririm şahsen önemli değil. Zaten araçlar sürekli zamlanıyor aman aman bir kaybınız olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hocam foruma baksan araba alamazsın. bu bir gerçektir ama aslında bu çok da yanlış bi gerçek değildir. sahiden de her aracın eksikleri var ve forumda illa bu eksikler dile getirilip talip soğutuluyor.

şimdi konuya gelirsek hiç araç sahibi olmamış biri olarak konuştuğumu baştan belirtmeliyim, ama internette yazanlara bakılırsa vag grubu otomobilelrde garantinin devam ediyor olması en azından dsg için bi anlam ifade etmiyor çünkü zaten birçok araç kullanıcı hatası diye reddediliyor, ilk gün şanzımanı bozulan araç bile reddedilmişti.

filo konusunda ise, biliyorsunuz bizim insanımızda emanet bilinci iyi değildir hocam. doğruya doğru şimdi. bizim şirketin ordaki zemin altı otoparktan (balmumcu) çıakrken bakıyorum, plakasında filo kiralık şirket çerçevesi olan otomobillerin çoğu rampa başında zeminde bulunan oluğa taaak diye hızlı şekilde çarptırarak çıkıyolar. adamın kendi aracı olsa hayatta yapmaz. ama filo olunca iplemiyor. nasıl olsa aracın eskimesi derdi yok (zaten filo araçlar max 3 senede bireysel alıcıya kaktırılmak üzere galerilere koyulur) tamir derdi yok, bozulsa şirket yapar, benzin derdi yok, bassss gaza basabildiğin kadar. hani nerde rodaj? geri dönüşü olmaksızın içine ettin sıfır motorun sen bizim arkadaş yeni corolla aldı şirketten, sıfır araba, geçen hafta sonu kırklareli panayır iskelesi plajına gittik. son 12 km toprak yok. o akdar kötü olduğunu bilmiyoduk yolun. aracın altı 8-10 kere yere çarptı (toprakta oluklar oluşmuş kıştan kalma) şimdi bu araç kendimizin olsa ağlardık. kiralık olduğu için (her ne kadar istemsiz olsa da bu yere çarpmalar) hiç içimiz sızlamadı. sadece yolda kalmaktan korktuk o kadar. yolda da kalmadık. e sorun var mı? yok. bas gaza. işte sana kiralık araç.

tabi ki "fiyat avantajı sağlıyorlar bana ondan dolayı filo çıkışlı araba alacam" diyen biri için 70bin'deki bir filo çıkışı aracı almak yerine 22bin'deki bir filo çıkışı almak çok çok daha avantajlıdır, orası ayrı. (sizin alacağınızda fiyat avantajı var mı bilmem)

yine de uzun sürelş kullanamk için iyi bi otomobil almak istiyosanız sizi soğutmak istemem. ben uzun yıllar kullanacak olsam, saatli bomba dsg'nin patlamasını göze alırdım ve çok iplemezdim. ama 3 sene kullanır değişirim diyosanız muhtemel dsg patlağı canınızı sıkabilir tabi.

ekleme: bu arada ben seat leon filo aracı görmedim, kiralayan şirket var mıdır bilmiyorum.

HOCAm biz eski focus 1 ile oraya cok gittikte yeni focusu oraya sokmaya kıyamıyoruz😁

• quote:

Orijinalden alıntı: Sky94_

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

hocam foruma baksan araba alamazsın. bu bir gerçektir ama aslında bu çok da yanlış bi gerçek değildir. sahiden de her aracın eksikleri var ve forumda illa bu eksikler dile getirilip talip soğutuluyor.

HOCAm biz eski focus 1 ile oraya cok gittikte yeni focusu oraya sokmaya kıyamıyoruz&#128513;

aslında kızılağaç tarafından inen yol o kadar kötü değil, toprak sadece. ama biz giderken önce kıyıköy e uğrayıp sonra yakın yoldan direk inelim dedik, hatayı orda yaptık. kıyıköy tarafından inen yol tam facia idi. her yer oluklarla doluydu. hani oluğa tekeri soksan araba karaya oturur o cinsten dönüşte kamp yerindeki dayının tavsiyesiyle kızılağaç tarafından çıktık ki zaten asıl yol da orasıymış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kızılağaçtan gidiyorum zaten genelde ama yine bazen vuruyordu,o sizin gittiğiniz yoldan hiç gitmedim biras sıkıntılı dediler iyiki gitmemişim

• quote:

Orijinalden alıntı: suwar

dsg ile ilgili konuları daha önce okumuştum. düşünceme göre bu konuda gereğinden fazla gürültü kopuyor. veya şöyle ifade edeyim; yıl yıl dsg, edc, cvt şansızman için ayrı ayrı toplam arıza sayısı/toplam satış sayısı (2015 model dsg'lerde çıkan arıza sayısı x, satış sayısı y oran z hatta 2015 kaç ay sonra çıkmış vb diye giden detaylı bir veri seti gerekiyor) verisine ihtiyacımız var. aksi takdirde yapılan sayfalarca yorumlar vs ziyadesiyle öznel kalıyorlar. öznelliğin pozitif bilimlerdeki yeri problemlidir. ne yazık ki ülkemizde herhangi bir konuda veriye ulaşmak pek mümkün olamıyor. bu yüzden forumlarda vs. kimin sesi daha fazla çıkarsa o haklı mantığı işliyor. özetlemem gerekirse abartıldığı kadar boktan bir sistem olsaydı üretimden kaldırılması gerekirdi.

linkteki araca gelirsem filo olduğu için dsg'si de diğer aksamları olduğu gibi hor kullanılmış olma olasılığı sebebiyle bende soru işareti yaratıyor yoksa dsg olduğu için değil.

Alıp test et kendin tecrübelendir, hayırlı olsun

• firmanın kurumsal olması, ekspertiz raporunun olması gibi artılara rağmen aracın rent a car'dan çıkma olduğunu öğrenince almaktan vazgeçtim. yorum yapanlara teşekkür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.