Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (308. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.324
Cevap
55
Favori
481.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Mapa kullanmadım aldığın fiyatlar ne kadar çok fiyat farkı yoksa bence sachs veya luk al. Ben en sonbaharda 300TL Luk aldım. Gerçi ülkemizde yan sanayi oto parçaları orijinal ambalajına koyup satmak artık normal bir şey oldu ama önemli olan uzun süre seni idare edebilecek olmasıdır. Triger ise set alırsan devir daim pompasını da değiştir. İşçiliği iyi pazarlık et. Triger sadece kayış olarak değişmez yanında rulman ve devir daim pompasıda değişir.

Motor kodunu yazarsan daha iyi olur.

Debriyat seti için fiyat farkını söyle belirteyim Luk veya sachs marka alırsam fiyatları 550-600TL civari ama mapa marka alırsam fiyatı 230 tl sence bu kadar fark için mapa almaya değermi uzun vadede avantaj sağlarmı ?
  • Akıl vermek gibi olmasın ama aynı işlem için ne yaptığımı söylebilirim. Baskı balata söküldüğünde çıkan orijinal parça ne marka ise yedek parçacıya gidip o markadan almıştım. Luk veya Sachs tı ikinsinden biriydi ama tam hatırlamıyorum, sanırım Sachs tı. Bence, hele hele uzun süre kullanacaksan; Luk veya Sachs marka tavsiye ederim. Örneğin burada Luk marka amf motor için debriyaj seti için 335TL diyorlar, bu fiyatlara piyasada bulabilirsin gibime geliyor. Zaten @blue_brownie de belirtmiş Luk marka debriyaj setini 300 TL ye aldım diye.
    Trigeride yetkili serviste değiştirmiştim. Devirdaim pompası vs. ne var ne yok değiştirip, sonrasında öperek uğurlamışlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: giovanni

Akıl vermek gibi olmasın ama aynı işlem için ne yaptığımı söylebilirim. Baskı balata söküldüğünde çıkan orijinal parça ne marka ise yedek parçacıya gidip o markadan almıştım. Luk veya Sachs tı ikinsinden biriydi ama tam hatırlamıyorum, sanırım Sachs tı. Bence, hele hele uzun süre kullanacaksan; Luk veya Sachs marka tavsiye ederim. Örneğin burada Luk marka amf motor için debriyaj seti için 335TL diyorlar, bu fiyatlara piyasada bulabilirsin gibime geliyor. Zaten @blue_brownie de belirtmiş Luk marka debriyaj setini 300 TL ye aldım diye.
    Trigeride yetkili serviste değiştirmiştim. Devirdaim pompası vs. ne var ne yok değiştirip, sonrasında öperek uğurlamışlardı

Estafurullah ne demek akıl vermek sizin vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli, zahmet olacak ama sachs yada luk 300-350TL civarı internet üzerinden nasıl bulabilirim ? ya ben yanlış ürünlere bakıyorum fiyat 550-600 TL yada sizin dediğiniz ürünler farklı bir ürün olsa gerek. Mümkünse internet üzerinden o dediğiniz fiyatlara satış yapan bir link varmı acaba ?

• önceki mesajda Burada yazan yere (mavi renkli) linkini de eklemiştim. Tıklayınca açılmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giovanni -- 12 Aralık 2016; 17:35:29 >
  • optimistic1983 birde hangi ilde olduğunu söylersen daha fazla alternatif sunabiliriz. Ankara' dan birkaç parçacı numarası verebilirim istersen. 500-600 çok fazla geldi bana da devir daim triger seti kutusundan çıkmıyor onuda ayrıca alıyorsun. Devir daim değiştirilme nedeni triger açıldığı için bununda ömrü bilya ile aşağı yukarı aynı olduğundan değiştirilmesinde fayda var. Normalde set ile birlikte hepsi 300 civarında oluyor.

Baskı balata alırken özellikle içinden plastik parça çıkıyor tırnaklarına dikkat et. Kırık veya kırılacak gibi olmasın. Başıma gelmişti parçacıya gidip değiştirmek zorunda kaldım. :)

Bu arada Ankarada fiyat alabileceğin bir kaç vw-skoda-seat yedek parçacı telefonu yazıyorum. En azından fiyatlar konusunda bilgi sahibi olursun.

Özçelikler otomotiv (0312)2783479
    Oto Fatih (0312)2787880
    Yücelen Oto (0312) 3947452
    Ümit Özkan Oto (0312) 3413409
    Beşparmak otomotiv (0312) 3414925

• quote:

Orijinalden alıntı: giovanni

önceki mesajda Burada yazan yere (mavi renkli) linkini de eklemiştim. Tıklayınca açılmadı mı?

Pardon kusura bakma ona dikkat etmemiştim şimdi gördüm..
  • Sviçleri kaça yaptırdınız?
    Benim 3 kapı da arızalı, hatta sviç arızası yüzünden bir kere anahtar içeride kilitli kalmıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Kapı başına 70TL verdim. Kapılar söküldü, kilit mekanizması çıkarıldı, temizlendi, sorunlu switchler söküldü, yenileri lehimlendi, tekrar kapılar toplandı. Bir kaç saat sürmüştü işlemler.
  • Bende dahil oldum İnşaAllah Seat İbiza (2016) 1.0ecoTsi Dsg S&S Style + Plus Gümüş Gri

• kulübe kayır buradan yapılıyor galiba :)

[simage]http://i.hizliresim.com/VPaQaj.jpg
    [/simage]
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

optimistic1983 birde hangi ilde olduğunu söylersen daha fazla alternatif sunabiliriz. Ankara' dan birkaç parçacı numarası verebilirim istersen. 500-600 çok fazla geldi bana da devir daim triger seti kutusundan çıkmıyor onuda ayrıca alıyorsun. Devir daim değiştirilme nedeni triger açıldığı için bununda ömrü bilya ile aşağı yukarı aynı olduğundan değiştirilmesinde fayda var. Normalde set ile birlikte hepsi 300 civarında oluyor.

Baskı balata alırken özellikle içinden plastik parça çıkıyor tırnaklarına dikkat et. Kırık veya kırılacak gibi olmasın. Başıma gelmişti parçacıya gidip değiştirmek zorunda kaldım. :)

Bu arada Ankarada fiyat alabileceğin bir kaç vw-skoda-seat yedek parçacı telefonu yazıyorum. En azından fiyatlar konusunda bilgi sahibi olursun.

Özçelikler otomotiv (0312)2783479
    Oto Fatih (0312)2787880
    Yücelen Oto (0312) 3947452
    Ümit Özkan Oto (0312) 3413409
    Beşparmak otomotiv (0312) 3414925

Cevabın için çok teşekkür ederim. Aksaray ilinde ikamet ediyorum. Buranın sanayisinde her istediğin parçayı her istediğin markada bulamayabiliyorsun o yüzden internet üzerinden sipariş ederek parçaları almak istiyorum.

• Arkadaşlar kusura bakmayın sizlerinde başını çok ağrıttım ama napayım tek başıma karar veremedim. Şimdi aracın debriyaj seti ve triger setini değiştirmek istiyorum.
    Debriyaj seti için aşağıdaki linkteki ürünü alacağım frmayıda arayıp kontrol ettim ürün elinde stokmuş ve fiyat doğruymuş
    http://www.ozlemvolkswagen.com/urun/debriyaj-seti-14tdi-3-silindir-amf_169.aspx?CatId=398

Triger seti için ise aşağıdaki ürünü almak istiyorum araştırdım biraz en uygun fiyatlı bunu bulabildim. Firma ile henüz görüşmedim ama büyük ihtimal elinde vardır.
    http://www.vospar.com/TRIGER-SETI-14-TDI,PR-1047.html

Bu iki ürünü aldığım zaman başka almam gereken yada eksik alınmış olan bir parça kalıyomu geriye ?
    Luk'un fiyatı iyi gibi sanırım onu alıcam ama triger seti için alternatif önerileriniz varsa onlarıda bildirirseniz sevinirim.Belirttiğiniz marka yada model 3-5 altı yada üstü fiyatlı olabilir bariz çok açık fiyat farkı yoksa tabi.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

• Baskı balata eksik yok. Keyfi keder değiştirmişken şanzıman yağı ekletebilir veya değiştirebilirsin. Triger set ise devir daim ile tam gibi gözüküyor. Orada kutuda tek kayış gözüküyor. Aklıma tek kayış mı yoksa iki kayış mı var o gelmedi. Arabaya inip bakmam lazım!

Not: Senin aracına uygun büyük olasılıkla bu gözüküyor.Katalog Servis Parça kodu: 038198119C yine teyit ettir.
    http://www.vospar.com/TRIGER-SETI-DEVIRDAIMLI-14-19-TDI,PR-13465.html

Dediğim gibi sonbaharda değiştirmiştim en uygun yalan olmasın ya 300 yada 320 almıştım. Dolar arttı belki 350 olmuş olabilir. Fiyat iyi gibi LUK' u 300 Tl aşağı bulursan zaten şüphelen derim. Çünkü baya bir ciddi pazarlık yapman lazım.

LUK ile sachs arasında; birisi biraz daha kemikli geçişdi. 2009 Seat leonumda sachs kullandım. Şu anki cordoba 2008 model LUK kullanıyorum. İlk aracım fabia idi onda LUK kullanmıştım.

Bu arada BNV ve AMF 216mm Vag grubu parça kataloğu kodu: 051141025B Debriyaj baskı plakası, 045141031A Debriyaj baltası, 02A141165M Rulman bu üçü komple setdir.

Ürün kodunu buradan teyit edebilirsin. Vag grubu araç parça kataloğudur.

http://www.realoem.me/Seat/E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 13 Aralık 2016; 12:43:9 >

• Tirigeri yetkilide değiştiren arkadaş bakabilirmi markası gates mi kayış üzerinde yazıyor siyah pilastik kapağı cıkarınca

• Sağ arka stop lazım bana pahalı kücücük stop 150 tl den aşşa bulamadım

Linea stopu 35 lira :)

• yardım etmeseniz de teşekkür ederim :D sonunda alabildim 2004 seat ibiza 1.4 tdi bende katıldım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rjager

yardım etmeseniz de teşekkür ederim :D sonunda alabildim 2004 seat ibiza 1.4 tdi bende katıldım :)

Aramiza hos geldiniz hocam. Forumun en eskisi ben kaldm sanirim. Daha çok
    http://www.seatclubofficial.com/forumdisplay.php/45-Ibiza-6L-(2002-2008)
    Burada paylasimlar yapiyoruz. Yada cordoba bolumunde. Hepinizi daha aktif oraya bekliyorum.burada pek kimsecikler kslmamis gördüğünüz üzere. Orada sorunlara sorulara seat genelinden daha cok hatta katbekat cok yardim buluyorum. Ediyorum.

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Cordi mi ibizami dis stop mu iç mi? Bu arada 150 ye iyi bulmussunuz.

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste, 3-4 sene evvel değiştirtmiştim. Markası Contitech
  • 2000 modelin teyp klima çerçevesini arıyorum, var mıdır elinde olan ya da satan yer bilgisi olan?
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.