Şimdi Ara

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
238
Cevap
7
Favori
105.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci el 1.2 tsi dsg ibiza arıyorum. Boya takıntım yok fakat ağır hasar kayıtlı olmasın. Satmayı düşünen varsa İstanbul içi iletişime geçebilirim.
  • Nihayet yakıt tüketimim fabrika verilerine uygun hale geldi. Şehir içi tüketimim 6.1 değerlerine geriledi. Araçtan çok büyük keyif alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 9 Mayıs 2013; 16:31:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

arkadaşlar bir sorum olacak, daha iş yoğunluğumdan dolayı test sürüşüne çıkamadım bu araçla ve çok merak ettiğim bir konu var. dsg şanzıman normal kullanımda 7. viteste 2500-3000 devirde kaç hız görüyor.
    ben şu an 2008 polo kullanıyorum. 4. viteste 80 km hızda iken 3000 deviri görüyorum 5. vitese atıyorum ve 105 km ye çıktığımda araç 3000 deviri görmüş oluyor yani araç 6. vitesi istiyor daha 105 km de iken ben de yok diyorum doğal olarak :) yani otobanda 120 km de giderken şehir içinde yaktığını yakıyor bu araba.
    eğer ibiza da öyleyse almaktan vazgeçebilirim.

Dsg sanzumanda 7. Vites 3000 devirde 140 yapiyor youtube de videosu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz yekaza

quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

arkadaşlar bir sorum olacak, daha iş yoğunluğumdan dolayı test sürüşüne çıkamadım bu araçla ve çok merak ettiğim bir konu var. dsg şanzıman normal kullanımda 7. viteste 2500-3000 devirde kaç hız görüyor.
    ben şu an 2008 polo kullanıyorum. 4. viteste 80 km hızda iken 3000 deviri görüyorum 5. vitese atıyorum ve 105 km ye çıktığımda araç 3000 deviri görmüş oluyor yani araç 6. vitesi istiyor daha 105 km de iken ben de yok diyorum doğal olarak :) yani otobanda 120 km de giderken şehir içinde yaktığını yakıyor bu araba.
    eğer ibiza da öyleyse almaktan vazgeçebilirim.

Dsg sanzumanda 7. Vites 3000 devirde 140 yapiyor youtube de videosu var

Ben bu aracın sahibiyim. 3000 devire çıkması için en az 130-140 basmanız gerekli. 110 km de filan 2000 devirde seyrediyor.

• Ben şöyle basit bi hesap yapayım. Youtubedeki videoda 3000 devirde 140 yapiyordu buna göre 2000 devirde ise 90 civarı yapmasi lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz yekaza

Ben şöyle basit bi hesap yapayım. Youtubedeki videoda 3000 devirde 140 yapiyordu buna göre 2000 devirde ise 90 civarı yapmasi lazim

Benim araç 90 km de iken 2000 devire çıkmıyor 100 km yaparsam 2000 devir görüyor. Aracın şehir içi tüketimi ile otoyol tüketimi gayet farklı. Hele bir de hız sabitleyici yapıp ilerlersem tüketim 5.0 a düşüyor. Aracım daha 5000 km de. Şehir içi tüketim ise agresif kullanım ve dur kalk yapma çokluğuna göre genelde 6.3-9.5 arası değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evilhuman -- 31 Mayıs 2013; 3:09:53 >
  • bende 2012 ıbıza 1.2 dsg var cok yakıyor dıyenlere sasırıyorum yada oncekı arabam leon 1.6 benzınlıden sonra oyle geldı :D ben 55 tl ye ızmıt kurucesmeye gıdıp gelıyorum ama tabı hem keyıf hem tasarruf olmuyor bırınden tavız vermek gerekır.... ayrıca ızmıte gıderken 100 km de kı yakıt tuketımım4.6 lt gordu daha ne olsun tabı max hız 90km

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG

• Merhaba,
    İkinci el ya da 0 km bir İbiza 1.2 TSI almayı düşünüyorum Style donanımlı. Aklıma takılan birkaç soru var;

1) 2. el alırsam makyajlı mı almalıyım yoksa makyajsız mı ? Donanım olarak hangisi daha iyi ?
    2) Style donanım ve Copa Plus donanım arasından hangisini tavsiye edersiniz ?
    3) Makyajlı Style donanım ile makyajsız Style donanım arasında ne gibi farklar var ?
    4) Style ve Copa Plus 2 airbagli mi 4 airbagli mi ? (Makyajda airbag sayısı değişti mi ?)
    5) İçeriden otomatik katlanan ayna makyajlı kasada kaldırıldı mı ? (Sırf bu donanım kaldırıldığı için bile makyajsız kasa alabilirim)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaslar merhaba. Araciyla 20-30 bin km ye ulasan var mi? Dsg sanzuman problemi yasadiniz mi?

• arkadaşlar arabanın bagaj hacmi nasıl acaba zorda olsa bebek arabası sığarmı bilgi verebilecek varmı :)
  • Merhaba Arkadaşlar;

1 hafta önce Seat İbiza 1.2 TSI DSG şanzıman araç aldım(2. el 2012 model). KM daha 16bin'de. 2 gün önce şirket önüne aracı parkettim, işçıkışı geldiğimde araç marş aldı, motor çalıştı şanzıman kilitlendi. Ne vites ne de arabayı yerinden oynatabildim. Direkt yetkili servisi aradım yol yardım devreye girdi aracın garantisi devam ediyor dendi vs. Arabayı Çekmeköydeki Kayadibi yetkili servisine çektirdim. Bugün tüm gün cihazla falan da arıza tespit yapılmaya çalışılmış fakat gün sonu şuana kadar arızayı tespit edemedik dediler. Açıkçası çok endişeliyim ve araçtan soğumaya başladım. Daha 1200 km civarı yapabildim ve araç şuan bu durumda. Ne yapacağımı da şaşırdım, benzer birşey başına gelmiş olan var mı? Teşekkürler...
  • Aynı motor ve şanzımanlı Leondan neden 1.4 litre gibi abartılı bir oranda fazla yakıyor anlayabilmiş değilim. Star-stop demeyin sakın, rakam çok yüksek.

Bu arada çok geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 14 Ocak 2014; 0:26:35 >
  • bf B kullanıcısına yanıt
    Bagaj bence sınıfına gore tatminkar. Yükleme ağzı geniş ve bagaj yeterli seviyede derin. Bebek arabaları da çeşit çeşit kimisi el çantası kadar oluyor, kimisi katlanmasa daha iyi :) Makul bir bebek arabası siğar diye tahmin ediyorum ama net degerler icin bebek arabanız ve aracın bagaj ölçülerini kiyaslayabilirsiniz

• 1.2 tsi dsg sahiplerinden bugünlerde servisten çağrılan oldumu.benim aracın bakımı için çağırdılar,şanzıman yağ değişimi ve bakımı için,şanzımanın içindeki yağ statik elektrik üretiyormuş bu ise elektronik devrelerin bozulma riskini beraberinde getiriyormuş,bu nedenle yağ değişimi,güncelleme-ayar yapıldı,normalde 200 tl tutuyormuş ancak doğuş oto bunu karşılıyormuş,para çıkmadı cebimden.aracım 6000 kmde ve şu ana kadar çok memnunum çekişi-yakıtı çok hoşuma gidiyor,100 km şehir içi ortalam 6,5-7lt arasında ,sıkışık trafikte 8e kadar çıkıyor,sport modda öyle ivmeleniyorki koltuğa yapışıyorsunuz,dün servise gittiğimde 2014 araçları inceleme fırsatım oldu,eylül 2013te almıştım farklılık yok,fiyatıda 46.500 olmuş.
  • Bilgilerime göre Ibiza konforlu bir araç. Ayrıca 1.2 litrelik motoru var. Bu yüzden yakıt tüketimi ve MTV az. Otomatik vites olarak DSG otomatik vites kullanıyor. Bu vitesin geçişleri sarsıntısız.

• demirkankaan D kullanıcısına yanıt
    Araç 2013 model mi? Hangi servis çağırdı sizi?
  • Hg34 H kullanıcısına yanıt
    evet 2013 model izmir seat servisi çağırdı,yapılan işlemleride liste halinde verdiler.
  • seat mbu benide çağırdı ücretsiz şanzıman yağı değişti arkalara pioneer 1644r hoparlör taktırdım(70 tl+150 işçilik) fena olmadı
  • ogzsari14 O kullanıcısına yanıt
    arızayı tespit ettiler mi,sorun neymiş,geçmiş olsun.
  • bende almayı düşünüyorum tabii 2. el zamlardan sonra..yakıt problem değil basmazsanız azyakar küçükhacimli araç bastıkça çok yakar düşükdevirli kullanımla şehir içi 35 kuruş öngörüyorum.Tek sıkıntı dsg de problem çıkarsa..
    ama her otomatik vitesli araçta bu risk var..
    Sorun yaşayıp ne sorun yaşandığı ve tamir ne kadar tutuyor tecrübe eden varsa paylaşırsa seviniriz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.