Şimdi Ara

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
7
Favori
105.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fb_emir

Trafik yokken sehir icinde sakin kullanimla,5.4 lt yi gordum ben(mecidiyekoy-avcilar arasi).

BU RAKAM KUTLANIR
    AYRICA BUARAÇLA KENDİNE HAKİM OLUP GAZA KÖKLEMEDİĞİN İÇİN DE İRADENE HAYRAN KALDIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

quote:

Orijinalden alıntı: fb_emir

Trafik yokken sehir icinde sakin kullanimla,5.4 lt yi gordum ben(mecidiyekoy-avcilar arasi).

BU RAKAM KUTLANIR
    AYRICA BUARAÇLA KENDİNE HAKİM OLUP GAZA KÖKLEMEDİĞİN İÇİN DE İRADENE HAYRAN KALDIM

Teşekkürler hocam,genelde sakin kullanma yanlısıyım ama arada bir kendimi tutamadığımda oluyor tabi

• arkadaşlar bu aracı alan kullanan var mı aranızda. ilk 5000 km yakıt tüketimi nasıl ne kadar yakıyor. fark çok mu veya az mı 2. el almaya değer mi ?
  • arkadaşım araç doğal olarak ilk 10bin kmye kadar biraz fazla yakıyor ancak,10bin km üzerinde şaşırtıcı derecede düşüyor.ben izmir yolu üzeri 4.5 lt gördüm 90 km sabit hızda 110 km de ise 5-5.5 lt civarı yakıyor.benim aracım st, aracımdan çok memnunum ancak ihtiyaç dolayı aracımı satıyorum.sıfır mı 2.el mi tercih senin ama ben olsam sadece sıfır olduğu için 5-6 bin tl fazladan vermezdim.syg.
  • herkese merhaba.
    ben bu aracı almayı düşünüyordum, iki ay boyunca aracı araştırdım , yorumları okudum, test sürüşüne çıktım, bayiler ile görüştüm pazarlık ettim, krediye başvurdum ve son anda vazgeçip 2008 ASTRA 1,3 CDTİ OTM 90.000 KM ARAÇ ALDIM .
    vazgeçme sebebim tamamiyle maddiyat. bunun dışında ibiza astradan daha iyi hem motor hem şanzıman hem performans olarak vw grubu dışındaki tüm B ve C segmentindeki araçları geride bırakıyor.
    araç alırken motor şanzıman ve performans 3'lüsüne önem veriyorsanız kesinlikle 1,2 veya 1,4 tsi motor, dsg şanzıman ve alman bir araç almak en mantıklı seçimdir bu günlerin Türkiyesinde.
    çok araştırma yaptım karşılaştırma yaptım ve bu karşılaştırmalardan bir kaçını size sunayım.

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG

• 2

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG
  • 3

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG
  • 4

Seat Ibiza 1.2 TSI DSG
  • isteyene mail adresini özel mesaj ile gönderirse excel tablosunu mail atabilirim.
    başka araçlar i,çin hesap yapabilirsiniz.
  • şubat 2011den beri kullanıyorum bu aracı, performans olarak kesinlikle mükemmel bir araç. vites geçişlerini hissetmek imkansız. 3000 devirde 140-160 arası hızlanıyor.
    ışık çıkışlarında henüz kimse tarafından geçilmedim;) arka koltuklar maalesef yukarıda yapılan yrumlarda da olduğu gibi çok dar, bu yüzden çocuklu ailelere önermiyorum. şehir içi trafiğe çok giren biri değilim ama aylık ortalama olarak 250-300 tl yakıt parası çıkıyor cebimden. ortalama tüketim 5,6-5,8 civarında. lpg'yi düşünüyorum ama genel olarak tavsiye edilen bir şey değil. yol tutuşu olarak gayet iyi bir araç.140-160 km de giderken hiç hissettirmiyor. fazlasınıda hiç denemedim zaten. yokuş kalkış desteğinin olmaması çok büyük bir eksik. katlanır aynalar içeriden kontrol ediliyor. yukarıda kumandadan olduğu söylenmiş öyle bir şey görmedim. dönüşe duyarlı sis farları çok hoş, sinyali yakmak bile yeterli oluyo devreye girmesi için, segmentine göre bagajı hiçde fena değil. motoru gayet sessiz çalışıyo, bende rölanti halindeyken dizel motor gibi bir ses çıkarıyor normal bir durummu bize mi özgü henüz bilmiyorum. sabah ilk çalıştırırken ve en son kapatırken bir süre rölantide çalıştıurmak motor ömrü için iyi oluyormuş ilgililerin bilgisine. kısacası yakıt konusu ve arka koltuğun dar olması dışında herhangi bir eksiği yok. bekar arkadaşlara, parası olan üniversite öğrencilerine, çocuksuz ve çocuk düşünmeyen ailelere kesinlikle öneriyorum

• Arkadaşlar Seat 1.2 tsi Dsg sahibiyim ankaradayım aracım 10000de her türlü sorularınızı sorabilirsiniz....
  • Acaba yokuş kalkışlarında esp olmadığından zorluk çekiyormusunuz?
  • kalkışta esp ne alaka ?
    ayrıca dsg de esp standart
  • arkadasım anlamadığım Esp nin ne işe yaradığını bilmemem galiba sen galiba Dsg sanzımanda yokus kalkıs desteği hakkında fikir edinmek istiyorsun.Benim arabamda yokus kalkıs desteği yok ama zamanla alısıyorsun gerekte duymuyorsun geri kacma en fazla 5cm daha fazla geri kacmıyor zaten....
  • esp paketinde yokuş kalkış desteği olduğu için öyle söylemiştim.Frenden ayağı çekince arabanın geri kayması dik yokuşta nasıl?Çok mu kayıyor yoksa dediğin gibi 5-10 cm mi kayıyor?
  • ben kullanmadım ancak test ettim. çok kaçırmıyor. çok dik yokuşlarda elbette kaçırır ancak el fireni diye birşey var. çok acemi değilseniz yokuş kalkış desteği için ilave para vermeye gerek yok ancak hediye ediyorlarsa tabiki de güzel olur. yokuş kalkış destekli araç kullanıyorum şu an. milim kaçırmıyor araba ancak baskı balatayı çok zorluyor. onun yerine el fireni ile kalkılsa kendiniz ayarlarsınız ve baskı balata da yorulmaz. satıcılar ile de görüşüyorum ( tanıdıklar var) yokuş kalkış desteği aracı satarken çok rağbet görüyor çok satıyoruz diyorlar ancak baskı balatayı çok zorladığından baskı balatayı da zamanından önce değişiyoruz ordan da kazanıyoruz diyolar. ben onların yalancısıyım.
  • Bugün; 0:04:47

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=54921589

--------------------------------------------------------------------------------

ben kullanmadım ancak test ettim. çok kaçırmıyor. çok dik yokuşlarda elbette kaçırır ancak el fireni diye birşey var. çok acemi değilseniz yokuş kalkış desteği için ilave para vermeye gerek yok ancak hediye ediyorlarsa tabiki de güzel olur. yokuş kalkış destekli araç kullanıyorum şu an. milim kaçırmıyor araba ancak baskı balatayı çok zorluyor. onun yerine el fireni ile kalkılsa kendiniz ayarlarsınız ve baskı balata da yorulmaz. satıcılar ile de görüşüyorum ( tanıdıklar var) yokuş kalkış desteği aracı satarken çok rağbet görüyor çok satıyoruz diyorlar ancak baskı balatayı çok zorladığından baskı balatayı da zamanından önce değişiyoruz ordan da kazanıyoruz diyolar. ben onların yalancısıyım.

Dogru söylüyorsun katılıyorum sana ayrıca geri kacırma en fazla 1 ay sonra alışırsın,seat firma olarak en sevmediğim özelliği cöp ekletmeye kalksan siparişe giriyor diyor ve 13-15 hafta arası aracınız teslim edilir diyor buda müsterileri kacırıyor.
    (Kendileri kaybediyor yani)

• quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

ben kullanmadım ancak test ettim. çok kaçırmıyor. çok dik yokuşlarda elbette kaçırır ancak el fireni diye birşey var. çok acemi değilseniz yokuş kalkış desteği için ilave para vermeye gerek yok ancak hediye ediyorlarsa tabiki de güzel olur. yokuş kalkış destekli araç kullanıyorum şu an. milim kaçırmıyor araba ancak baskı balatayı çok zorluyor. onun yerine el fireni ile kalkılsa kendiniz ayarlarsınız ve baskı balata da yorulmaz. satıcılar ile de görüşüyorum ( tanıdıklar var) yokuş kalkış desteği aracı satarken çok rağbet görüyor çok satıyoruz diyorlar ancak baskı balatayı çok zorladığından baskı balatayı da zamanından önce değişiyoruz ordan da kazanıyoruz diyolar. ben onların yalancısıyım.

Hill-hold'un debriyaja bir yükü yok, sadece frenlere basmayı sürdürüyor belli bir süre daha... aslında dediğinizin tam tersi el freni ve debriyaj daha az yıpranır hill-hold olan araçlarda

• haklı olabilirsiniz ancak ben öyle düşünmüyorum. dsg olsun easytronik olsun yarı otomatikler ayağınızı frenden çektiğinizde debriyaj bağlantısını yapar. kavarmada bekler. ne kadar beklerseniz o kadar çok aşınır. göreceli durumlar bunlar. benim kullandığım araçta hild hold var yokuşta hemen bırakmıyor beni sinir ediyor. normal olsa ben daha hızlı kalkarım o bakımdan.
  • ben honda civic hb 1.8 140 bg 174nm tork var. civicin süspansiyonlar sert, birde başıma akü problemi çıktı. aracı elden çıkarmak istiyorum. tsi dsg ikilisi çok iyi. 0-100 ü 9,8 sn. benim araçtan iyi. 105 bg 175 tırk fena değil. sizce bu araçtan alırsam memnun kalırmıyım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.