Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
917
Cevap
8
Favori
29.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merbaba hocam, üründen memnun olduğunuza sevindim:)

Sinavlar biter bitmez, gerekli eklemeleri yapacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    ne bitmez sınavmış hocam bunlar Seasonic Prime 750W Titanium ekleyebilirsiniz beni de artık :)

//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 1 Haziran 2017; 14:46:59 >

• ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Sormayin bizim bu sene son sene olunca yogunluk bitmedi bir türlu. 1 haftam kaldi :)

Urunden memnun musunuz?

Ürünü takalı 1 saat ancak oldu. Tabiki PSU gözle fark edilir değişiklik görmek çok zor. o değişikliği pc ekipmanları görüyor olmalı :)

eski ürünüm kaliteli olduğu için öyle diğerine göre çok sessiz demem doğru olmuyor ama evet sessiz.

Kablolarının uzun olması çok tatmin etti. Ve tam modüler olması.

Eski PSU'da ürünün fanı kasanın altında kalıyordu bu ürünün fanı kasa içine bakıyor sıkıntı olmaz sanırım. Zaten çalışmıyor da fanı :)

Malzeme kalitesi kablo kalitesi hat safhada. Gerçekten çok kaliteli bir psu. Avrupada da bu seri yılın PSU ödülünü aldı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 1 Haziran 2017; 14:56:27 >
    Çok uzun yıllar sonra bende düşünüyorum değiştirmeyi ama şu anda benim için tamamen israf olur değiştirmek :)

Ama bu Prime serisi hakikaten çok güzel olmuş,voltaj dalgalanmasından tutun da kullanılan her malzemeye kadar.

Hocam benim de fan aşağıya bakıyor hibrit modda kullanmama rağmen o şekilde monte ettim. Sizde nasıl isterseniz o şekilde devam edebilirsiniz kullanmaya :)
    Yazılara vs bakarak fan yukarı doğru baktırdım diğer türlü yazılar ters oluyordu ama ters de takılabilir yazmışlar sitelerinde. Ben çevirmek istemedim işin aslı ama adamlar aşağısı açıksa ters takın yazmışlar önerilen budur demişler.

Hocam benim de yazılar ters ama öyle bıraktım artık :)
    //////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\
    aha aynı benim durum ve diğer isteidğim PSU :))
    Ya aslinda bu durumu ayarlamalari lazim, cok saçma bir durum.

Harbi hocam psu'dan cok memnunum , 60 kuruşa geldi zaten bana

Kesinlikle öyle ters oluyor hepsi psikolojik olarak rahatsız oluyorum bende :))

• Arkadaşlar kolay gelsin, yeni bir sistem toplamak üzereyim. Ryzen 7 1700 X ile birlikte gigabyte x370 Gaming 5 anakart ile alacağım. Oyun amaçlı değil sistem, amd r7 250 ekran kartı almayı düşünüyorum. Güç kaynağı olarak Seasonic almaya karar verdim. İki model arasında kaldım. S12 II 620 80+ ve M12 II 620 80+. Hangisini tavsiye edersiniz bir de modüler olan güç kaynakları var. Geçenlerde bir yazıda bir arkadaş kablo bağlantılarını yanlış yaptığı için ssd ve hard disk in yandığını söylüyordu. Böyle bir ihtimal var mı ?
    Teşekkür ederim...
  • sense21 S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Iki ürün arasındaki tek fark modülerlik. Hangisi içinize siniyorsa alabilirsiniz. Diğer noktaya gelince güncel hdd/ssd hepsi sata tipi power konnektörüne sahip. Yani öyle yanma gibi bir durum söz konusu değil.

• Merhabalar

Seasonic x-750 kullanıyorum da slevee cable almayı düşünüyorum hep seasonic hemde diğer güç kaynakları için çünkü 5 senesini doldurdu güç kaynağım slevee kablo kulanan birileri bilgilendirebilir mi beni ?
  • Yenilerden -> Seasonic focus+ gold 750w full moduler

Ilk izlenimim malzeme kalitesi ve goruntusu iyi, kablolar icinde gecerli... hybrid modu var %30 a kadar fansiz, %50 ye kadar sessiz sonrasi icin standart harcamaya gore artan fan devri. 10 yil garantili 97euro.

Saglamligini konusmak icin daha erken yeni almis bulunmaktayim, suana kadar gordugum tek eksisi kapasitorlu kablolar hem hos durmuyor diger psulara gore hemde 8pin cpu kablosunu, kasanin kablo saklama kismindan egip bukerek anakarta takmak cok zor, cm rc690 icin uyumsuz gibi, baska bir kasa ile onuda yakin zamanda deniyecegim. Bosta 35-40 derece arasi calisiyor ama dedigim gibi fansiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 22 Ağustos 2017; 13:33:54 >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın :). Birkaç resim ekleme şansınız var mı?
    Tesekkur ederim, tabiki eklerim bi kac gune enthoo pro m acrylic elime ulasacak ona gecerken cekeyim yakisikli ciksin :)

• Evin elektirik tesisati ile mi alakali acaba, dikkat edin bu cizirti olaylari pek hayri alamet olmayabiliyor. Tesisata bagli problemli bir cihaz varsa ondanda kaynakli olabilir, buradan net soyleyebilmek zor ama tesisatla alakali olma ihtimali yuksek kasayi alip baska bir mekanda denemekte fayda var.

//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\
  • Türkiye'de Seasonic'in garantisine kim bakıyor?
  • Akortek. Sorun ne hocam?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.