Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\ (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
8
Favori
29.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu lanet prime titanium serisinin 750,850 neden getirmezler anlamıyorum amazon'dan alayım diyorum ama daha önce hiç yurtdışından elektronik parça almadım gümrükte takılırmı türkiyeye gönderimi varmı daha pahalıya gelirmi kafamda deli sorular arkadaşlar ?
  • drhardware D kullanıcısına yanıt
    Dostum sen olayı çok yanlış anlamışsın, kablosuz çalışma diye birşey yok.

Full moduler psuda olay; ihtiyacın olan kabloları takıp kullanıyorsun, yani en basitinden anakart cpu sata kablosu gibi. İhtiyacın olmadığı kablolarıda(fazladan pci exp molex daha fazla sata vs.) psuya bağlamıyorsun olay bu.
  • Seasonic Focus Plus 750W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı (SSR-750FX) 1 ay önce aldım ses falan duymadım ısı nasıl hiç dikkat etmedim sıcak çalışıyor yazmış bir arkadaş ilginç geldi sonuçta kalitesiz bir psu değil içime kurt düştü bir ara bakayım ne kadar sıcak çalışıyor
  • Seasonic focus plus 650w 80+gold almayı düşünüyorum yeni konu açmak istemedim böyle bir konu varken. Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Fan sesi nasıl? Cw sorunu varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair her klasmanda piyasayı domine etti bence. Seasonic'in CW sabıkası epey çoğaldı. Focus serisine karşı RMx, RMi ve HX, Prime serisine HXi, AXi, giriş seviyesi Seasonic ürünlerde CXm her açıdan alternatif ve daha sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 11 Mart 2018; 10:59:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2adet fsp psu da coil whine olduğu için iade edip focus + 550w aldım inş coil whine olmaz yoksa çıldırma noktasındayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seasonic S12II 620 w psu siparişmetiim. 12v çift rail bağlantılı. Nette yaptığım araştırmada tek koldan gelen 2 x 8 pin pcie kablosu var. Kanal dağılımı ankart-işlemci ve pci kablosu şrklindemi tek kanladan 285 w veriyorsa. Ürün açıklamsında tek dail 570 w verbildiğinden bahsedilmiş. Resmi sitesinde böyle bişey yok. Yabancı sitelerde tek mi çift rail mi millet karar verememiş. İşlrmci o.c. 125 w çekiyor alacağım ekran kartıda 120-150 w overclocla 200 w çekse. (75w pciex girişten alsa) Hangi kablonun hangi raikden geldiğini bilebilirmiyim. Ürünü hiç açıp iade mi etsem. Kasa parçaların güç çekme presibini anlatabilirmisniz?

.

• DeliOrmanlı0106 D kullanıcısına yanıt
    620 w yeterli bence ama için rahat edeceksehttps://www.hepsiburada.com/seasonic-focus-plus-750w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-750fx-p-HBV000009WYJC şunu tavsiye ederim geçen hafta 680 tl indirimdeydi bitmiş maalesef ben 1 ay önce 720 tl ye almıştım memnunum sistemin ne çektiğini alttaki 2 linkten hesaplayabilirsin.
    http://www.cizgi-rma.com/calculator
    https://tr.msi.com/power-supply-calculator

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Mart 2018; 18:16:48 >

Psu ustundeki etiketten multi - single oldugu anlasilir.

• Mağaza kutu resimlerinde ve seasonicin sayfasınd çift idi. Gelen ürün etiketi tek. Ürün modeli aynı.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Psu cidden çok sessiz fanı çalıştırmıyor, çoğu zaman eski psuya göre daha sıcak. Japon kapsitörlerin ısıya daha dayanklı olduğu için daha az devirli fan ayarı yapmışlar. Ben psudan memnun kaldım alıcaklarabtavsiye ederim.

oyun sırasında baktım bana hiç sıcak gelmedi ilginç fan zaten yüzde 30 yükten sonra çalışıyor veya hep çalışsın istersen arkadaki tuşa basıyorsun
    Bende tuş yok, modeş farklı sanırım.

yukarda verdiğim modelde var alt resimde gösterdim belki sizdeki model farklıdır

//////////Seasonic  PSU Kullanıcıları  Kulübü\\\\\\\\\\

• Kablo düzenlemeli bir kassn varsa modüler psu çokda önem arzetmiyor.

• Hepsiburada geçen kampanya vardı. Alıyımmı lasam mı derken kaldırdılar. 500e platinium ya titanyum fansız modeli vardı seasonicin onu gözğme kestirmiştim.

bence kasa kablo düzenlemeli olsa da modüler psu her zaman iyidir tüm kabloları takmak gerekmiyor lazım olanları takıp kalabalıktan kurtarıyor geçen hb de bahsettiğim psu 700 tl civarıydı indirimde ama bitmiş 800 tl üstü olmuş
    Yeni kasalrın alt bölmesi var ayrı hdd ve psu konan raf giv hdd ile psu arasına koydumfazla kabloları fazlalık bir sata kablosu kalmıştı.

evet benim kasada zaten cooler master pro 5 ama gereksiz kabloların bölmede olmaması daha iyi oluyor
    Sicak calisiyor derken acaba s12ii ye göre sicak calisiyor demis olmayayim sakin? Yazilan bir seyi dogru anlamak lazim.

Kaldi ki senin sistem kac watt harciyor ki?

edit: tam olarak öyle söylememisim evga g2 ye göre demisim... ama s12ii ye görede sicak calisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 26 Mart 2018; 1:53:28 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.