Şimdi Ara

Seagate Marka Harddiskler Çok Mu Çabuk Bozuluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir harddisk araştırıyorum, genelde Seagate marka harddiskler için diskin bozulduğuna yönelik konulara rastladım. WD markasında ise daha az konu buldum. Sizlerin görüşü nedir?

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:3:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seagate alt seviye diskler bir kaç sene evvel bozulma oranı en yüksek diklerdi. Bizzat 6 tane 2 tb lık disk yedim :) Kullanım ihtiyacınıza göre başka markalardan seçim öneririm.
  • Peki hepsiburada.com gibi sitelerden mi almamı önerirsiniz? Sahibinden.com'da satılan sıfır denilen, poşeti açılmış disklerde var. 6TB ve 8TB kategorisinde en fazla Seagate marka disk ilanları var.

• Benim tavsiyem direk satıcıdan almanız. 2 yada 3 yıl garantili ürünlerden. Hiç bir diskimi o şekilde almadım. Elimden 100 ün üzerinde disk geçmiştir. O kişilerin diskin durumu nedir bilinmez. Garantiden geri dönen ürünler olabilir buda demekki garanti süresinden yemiştir. Hepsi burada n11 gibi yerlerden alabilirsiniz. Sonuçta distributor garantili bunlar.
  • Sıfır 8TB diskler 1500 TL'nin altında değiller. Sahibinden.com'da ise poşetinde açılmamış 1200 TL yada 1300 TL civarı. 900 TL'ye Seagate servisinden yenisi ile değiştirilmiş ama garantisi 1 sene kalmış ürünler var.

• !500TL ile 1300 TL arasında 1 sene garanti farkı var. 200 TL ye 1 sene fazla garanti almak 1300TL yi komple çöpe atmaktan iyidir. Benim tavsiyem sıfır almanız yönündedir. Zaman zaman kdv vs kampanyaları oluyor. Onları takip ederek daha hesaplı bulabilirsiniz. Ayrıca 8tb lık tek parça diske attığınız bilgilerin mutlaka yedeği olsun başka bir yerde giderse komple kaybolur. YAzık olur.
  • Fotoğraf ve videolar gibi çok önemli yedeklerimi farklı bir diste bulunduracağım. Sıfır disklerin fiyatlarını takip ediyorum. Hepsiburada.com'da KDV indirimi oluyor ama şuan ki fiyatları çok cazip değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.