Şimdi Ara

Seagate FreeAgent GoFlex Home (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
11
Favori
30.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende ürünü Almanya dan aldım.Evde Superonline Fiber hizmeti kullanmakta olduğum TILGIN marka modem var. Modem e iki ethernet girişinden birine bilgisayar birine de PS3 takılı. Bos bir ethernet çıkışına GoFlex i taktım ancak cihaz üzerindeki iki led den ustteki yesil ve turuncu yanıp yanıp sonuyor. Network üzerinden cihazı gorebiliyorum cihazın arayuzune ulaşabiliyorum. Kendi arayuzu uzerinden upload bile yapabiliyorum. Ancak MAP edemiyor ya da Network üzerinden External Storage, GoFlex Home Personal, GoFlex Home Public folderlarına giremiyorum. BAck uP a giriyorum ama oraya da yazma izni vermioyr. Yetkilendirmede bir problem yaşıyorum. Neden olabilir ? Yardım edebilecek biri varsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alcobuddha

Arkadaşlar selam,

Bende ürünü Almanya dan aldım.Evde Superonline Fiber hizmeti kullanmakta olduğum TILGIN marka modem var. Modem e iki ethernet girişinden birine bilgisayar birine de PS3 takılı. Bos bir ethernet çıkışına GoFlex i taktım ancak cihaz üzerindeki iki led den ustteki yesil ve turuncu yanıp yanıp sonuyor. Network üzerinden cihazı gorebiliyorum cihazın arayuzune ulaşabiliyorum. Kendi arayuzu uzerinden upload bile yapabiliyorum. Ancak MAP edemiyor ya da Network üzerinden External Storage, GoFlex Home Personal, GoFlex Home Public folderlarına giremiyorum. BAck uP a giriyorum ama oraya da yazma izni vermioyr. Yetkilendirmede bir problem yaşıyorum. Neden olabilir ? Yardım edebilecek biri varsa sevinirim.

Bir uygulama çıkıyordu yanılmıyorsam içinden, onu kullanabilirsin, ya da sitesinden destek bölümünden yardım alabilirsin. Bir resetleme yöntemi de vardı, Seagate'in sitesinde yazıyordu nasıl yapılacağı. herşeye yeniden başlamak yardımcı olabilir.

• Merhaba;

Ortalama 1 aydır 2Tb'lık olanını evimde kullanmaktayım. bağlantı ve aktarım konusunda pek bir sıkıntı yaşamadım. Ev ağında bağlı olan bütün cihazlar(tv, ps3, pc) hdd görmekte bir sorun yaşamıyorum. fakat çözemediğim bir nokta var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Android tabanlı tablet ve Android tabanlı telefon kullanmaktayım. Android üzerinden cihaza gerek dışarıdan gerekse ağ üzerinden ulaşamıyorum. Modem üzerinden ayarlar yapılması gerekiyor sanırım ama seagateshare.com adresindeki modem ayarlarından pek bir şey anlayamadım.

Kısacası android cihazlarım üzerinden HDD gerek ağ üzerinden gerekse dışarıdan nasıl ulaşabilirim?

Bir diğer sıkıntımda muhtemelen tv kaynaklı ama yinede sizlere bir danışayım. Kullandığım TV Panasonic 46GW30 kullanmaktayım. Tvde oto kayıt özelliği var ama HDD ethernet destekli olduğu için kayıt özelliğini kullanamıyorum sanırım? yoksa hdd üzerinden ufak bir ayar ile bu sıkıntımında üzerinde gelebilirmiyim acaba?

• 1gb versiyonundan elimde mevcut isteyene satabilirim 280 tl kutusunda sıfır.
  • Bu cihazı ağ olmadan doğrudan bilgisayara bağlamak mümkün değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

Hayırlı olsun, ben de dün Vatan'ın sitesinden usb 3.0 bağlantılı olanını aldım. Umarım memnun kalırım.

aynı ürünün usb li 3 versiyonu yok siz goflex desk almış olmayasınız...
  • kulanan arkdaşlar seagatenın aksesuarlarıyla bu ürünü usb 3 olarakta kullanabılıyormuyuz acaba ? yada usb 3 çıkışlı olan bi modeli varmı...
  • http://www.webdenal.com/seagate-stae106-seagate-goflex-desk-masaustu-adapt_270191.html

Bu Modül Bu Cihaza Uyumlumu Kulanna Arkadaşalr Varmı Acaba ?
  • 3TB modeli kullanıyorum, ev LAN ağına ethernet kablo ile bağlı

LAN dan erişme ve hız problemi yok. Dışardan erişimi tam deneyemedim.

Disk üzerindeki USB portuna 4 lü USB hub ile 3 USB disk (toplam 3.5TB) ve 1 USB printer bağlı hepsi sorunsuz ağdan görülüyor ve printeri ağdaki pc ler kullanabiliyor.

PC açık olmadan Bu diske yüklenen direkt Torrent indirme için bildiğiniz çözüm var mı??

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

3TB modeli kullanıyorum, ev LAN ağına ethernet kablo ile bağlı

Disk üzerindeki USB portuna 4 lü USB hub ile 3 USB disk (toplam 3.5TB) ve 1 USB printer bağlı hepsi sorunsuz ağdan görülüyor ve printeri ağdaki pc ler kullanabiliyor.

PC açık olmadan Bu diske yüklenen direkt Torrent indirme için bildiğiniz çözüm var mı??

selamlar

Mastor1 ethernet bağlantısı ile pc ye bağlamayı denedin mi hiç? Crossover kablo ile bağlanmaktan bahsediyorum.

Bir de 4 portlu wireless modeme bağlayınca kablolu aktarım, kablosuz aktarım hızını paylaşırmısın bizimle?
    Modemin modeli de önemli tabiiki.

Torrent için de bir çözüm bulursan bizimle paylaş lütfen.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: artizz

quote:

selamlar

Mastor1 ethernet bağlantısı ile pc ye bağlamayı denedin mi hiç? Crossover kablo ile bağlanmaktan bahsediyorum.

Bir de 4 portlu wireless modeme bağlayınca kablolu aktarım, kablosuz aktarım hızını paylaşırmısın bizimle?
    Modemin modeli de önemli tabiiki.

Torrent için de bir çözüm bulursan bizimle paylaş lütfen.

Teşekkürler

elimde cross kablo olmadığından denemedim ama gerekirse 20tl lik bir ethernet switch ile bunu çözersiniz

benim ağda 4 switch var 100 mbit rahat iletiliyor modem airties 6271 kablosuz ağda laptopdan 720p filmler rahat oynuyordu ama kablosuz hızı diskle ilgili bi,şey değil modem ve laptop ve mesafeye göre bakmanız gerekir.

ben kablolu bağlı dune 101 kullanıyorum hiç bir filmde sorun olmuyor bazı orijinal bluray kopyaları 50-60 mbit hız gerektiriyor

kablolu 100Mbit/s ağda 11-12 Mbayt/s gibi bir hızla kopyalama oluyordu sanıyorum o da net 90 kusur mbite denk gelir herhalde

• quote:

selamlar

Arkadaşlar kendi problemi mi çözmek için araştırmalar yaparken çok farklı bilgilere sahip oldum.. Masa üstü standı diye baktığımız "dock" kendi içinde minik bir bilgisayar. Dock içinde ubuntu işletim sistemi yüklü ubuntu işletim sistemi sayesinde bir çok ek özellik kazandırabiliriz cihazımıza.. bu fonksionelliği sayesinde vazgeçilmeyecek bir ürün gibi geliyor...

Pc dışında başka ürünlerde altyazı desteği alamazken minidlna güncellemesi ile diğer bütün ürünlerimden altyazı desteği almaya başladım... Torrent çözümü diyince neden olmasın diye bir araştırayım dedim ve tahmin ettiğim gibi ubuntu üzerinden komut istemi ile cihazımızda gömülü olarak gelen ama biz tüketiciler için kullanıma kapalı olan torrent özelliğini açabiliyormuşuz.

iligili makale linkini aşağıda paylaşmış olacağım takıldığınız konularda yazarsanız yardımcı olabilirim.

http://kjohna.wordpress.com/2011/11/28/torrent-downloads-on-seagate-goflex-home-nas/

• goflex home 2tb olanından bu gün bende aldım, 40mb/sn transfer hızına sahip. çok hoşuma gitti bu disk.

evimde 50mbit fiber ve cisco e4200 router ile internete bağlanıyorum. sol ün verdiği tılgını kullanmıyorum.

e4200 gbit hızında buna paralel olarak 8li e2800 gbit switch kullanıyorum. ağımda hız sorunu yok gibi şuanda.

e4200>e2800 arasında cat6 kablolama var. iomega iconnect nas server da kullanıyorum, 6 tb disk bağlı ancak iconnect in data transfer hızı çok kötü. sn de 1-3mb ancak kopyalıyordu.

ben gflex home u çok sevdim gerçekten. i connecti satıp 2 tane daha gflex home alırsam ağ içerisinde data transferide müthiş hızlı olacak.

bu diski bilerek değil tesadüfen almıştım, iyi kide almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

goflex home 2tb olanından bu gün bende aldım, 40mb/sn transfer hızına sahip. çok hoşuma gitti bu disk.

evimde 50mbit fiber ve cisco e4200 router ile internete bağlanıyorum. sol ün verdiği tılgını kullanmıyorum.

e4200 gbit hızında buna paralel olarak 8li e2800 gbit switch kullanıyorum. ağımda hız sorunu yok gibi şuanda.

e4200>e2800 arasında cat6 kablolama var. iomega iconnect nas server da kullanıyorum, 6 tb disk bağlı ancak iconnect in data transfer hızı çok kötü. sn de 1-3mb ancak kopyalıyordu.

ben gflex home u çok sevdim gerçekten. i connecti satıp 2 tane daha gflex home alırsam ağ içerisinde data transferide müthiş hızlı olacak.

bu diski bilerek değil tesadüfen almıştım, iyi kide almışım.

konu dışı olacak belki fakat bende 20mbit fiber kullanıyorum evimde.
    sol verdiği tılgın ile kullandığınız ürün arasında ciddi bir performans farkı var mıdır?

Benim cihaz adetim modemin 4 çıkışına yetiyor. Ayrıca switch alıp sistemi karıştırmak istemiyorum.
    Tılgın routerın çıkışları ile bu diskte veri aktarımı hız problemim olur mu acaba?

Bu haftasonu almak istiyorum bu diskten.

• isteyen arkadaslar elimde 1 adet mevcut jelatini ustunde garantisi devam ediyor 250 tl ye verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathandikmen

isteyen arkadaslar elimde 1 adet mevcut jelatini ustunde garantisi devam ediyor 250 tl ye verebilirim

Kaç terabayte lık versiyonu hocam? Bir de sanal pazar ilanı açabilirmisin kredi kartına taksitle olacak şekilde?
  • bü ürün muazzam bişey ama en büyük ayıbı usb. 3.0 olmaması tam bir skandal olarak nitelendiriyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concus

quote:

selamlar

Arkadaşlar kendi problemi mi çözmek için araştırmalar yaparken çok farklı bilgilere sahip oldum.. Masa üstü standı diye baktığımız "dock" kendi içinde minik bir bilgisayar. Dock içinde ubuntu işletim sistemi yüklü ubuntu işletim sistemi sayesinde bir çok ek özellik kazandırabiliriz cihazımıza.. bu fonksionelliği sayesinde vazgeçilmeyecek bir ürün gibi geliyor...

Pc dışında başka ürünlerde altyazı desteği alamazken minidlna güncellemesi ile diğer bütün ürünlerimden altyazı desteği almaya başladım... Torrent çözümü diyince neden olmasın diye bir araştırayım dedim ve tahmin ettiğim gibi ubuntu üzerinden komut istemi ile cihazımızda gömülü olarak gelen ama biz tüketiciler için kullanıma kapalı olan torrent özelliğini açabiliyormuşuz.

iligili makale linkini aşağıda paylaşmış olacağım takıldığınız konularda yazarsanız yardımcı olabilirim.

http://kjohna.wordpress.com/2011/11/28/torrent-downloads-on-seagate-goflex-home-nas/

Bu torrent olayını ben kullanmak istiyorum ama uygulayamadım muhtemelen ingilizcem yetmiyor acaba bunu uyguladınız mı tarif edebilecek misiniz?

• Arkadaşlar sormak istediğim bir konu var.
    Windows Exporer üzerinden cihazın yazılımı olmaksızın ağ üzerinden erişim imkanı var mı?
    Kullanmak istediğim özellik windows explorer'ın arama özelliği. Eğer arama özelliğini windowsta olduğu gibi veya ona benzer kullanamıyorsam bu cihazı almama gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.