Şimdi Ara

Seagate FreeAgent GoFlex Home (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
11
Favori
30.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bağlantı hızınız gigabit değil sanırım. Modeminiz gigabit desteği varsa gigabit bağlantı alabilirsiniz. Bilgisayardan ethernet kartı ayarlarınızdan gigabit olarak deneyin.
    Eğer hala hızınız düşükse o zaman kablolarınız cat6 değildir yada uçlarında sıkıntı olabilir.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    sanırım modemim desteklemiyor, teknik özellikleri şöyle:

Portlar: Güç Girişi (12V, 1A DC), 4x 10/100 Ethernet (RJ-45, auto MDI/MDIX), 1x USB2.0
  • G0G0 G kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef gigabit bağlantıyı desteklemiyor.
  • Selam.
    Ofiste kullandığımız 2 gb birden dosyalar görünmez oldu.
    Reset yapmaya denedim ama bilmiyorum. Kehribar renk çıktıktan sonra Üstteki kırmızı olunca reseti bıraktım.

Üzerindeki yeşil sürekli yanıp sönüyor. Sanırım açılmıyor. Bilgisi veya önerisi olan var mı?
  • mrbaki M kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir kullanmıyorum aleti ama sanki yeşil ışığın yanıp sönmesi networke bağlanamadığını gösteriyordu.
    Eğer hdd'yi görebiliyorsanuz büyük ihtimalle verileriniz duruyordur.
    Ssh ile bağlanıp linux üzerinden (eskiden dos'ta yaptığımız gibi) liste halinde görebiliyorsunuz hdd içinde ne var ne yok. Öyle bir deneyin isterseniz.
  • Teşekkür ederim.
    çözemeyince tanıdık bir arkadaşla mecidiyeköy'deki bir servise gönderdim. ama 4 kafa denemişler ama çözüm alamışlar. kafa diski çiziyormuş. çok ufak bir şey kurtarabilmişler.
    sözde elektrik kesintisi veya darbe demişler, ama masa üstünde sürekli ups e bağlı bir cihaz için ihtimal vermiyorum.

yetkili servis garanti harici bir şey yapıyor mu?
    aynı üründen bir tane alıp içindeki diskleri ona monte edilip çalıştırılabilir mi?
  • mrbaki M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam üzüldüm inşallah geri koyabileceğiniz verileri kaybetmişsinizdir.

Yazdıklarınızdan anladığım kutunun değil de içindeki hdd'nin okuyucu kolunda sıkıntı olduğu ve o kolun hdd'nin içindeki bilgilerin kaydedildiği diski çizdiği. Farklı kollarla da denediklerine göre sanırım hdd'nin mekanizmasında sorun olmuş. Ve açıkçası elektrik kesintisinden öyle bir şey olacağını tahmin etmiyorum. Darbe konusunda ise hdd'nin kutuyla değil de çıplak olarak çok sağlam düşürmeniz gerek ki öyle bir şey olsun...

Benim goflex'in içindeki harddisk seagate baracuda'ydı yanlış hatırlamıyorsam. Sizde bir bakın bazı hdd'ler ömür boyu garantide oluyor bir şansınızı denersiniz.
    Açıkçası seagate servisle hiç bağlantım olmadı bir kaç kez destekle yazıştım onlarda çok ilgili değillerdi. (Zaten Türkiye destek yok direk yurtdışıyla irtibata geçiyorunuz.)

Eğer yazdıklarınızı doğru anladıysam sorun hdd'de olduğu için başka kutu da alsanız bir faydası olmayacaktır. Ama başka 3,5 inç hdd alarak goflex kutusuna takarak kullanabilirsiniz.
    Ben goflex'in içindeki 3tb hdd'yi alarak asustor nas'ıma taktım. Desteğin bana söylediği goflex'in 3tb üzerindeki hdd'leri görmeyeceğiydi onu merak ettiğim için asustor için aldığım wd red 4 tb hdd'ti taktım herhangi bir sıkıntı yaşamada tanımlama falan yapmadan direk gördü. O şekilde yeni bir harddisk alarak kutuyu kullanmaya devam edebilirsiniz.

• Merhabalar
    Konuyu hortlattım ama ben bu cihaza elimdeki canon lpb 6000b yazıcıyı tanıtamadım.Yazıcıyı kuruyor ama test sayfası çıkmıyor
  • LUCKY41 kullanıcısına yanıt
    Yazıcı kurmadım açıkçası ayrıntısını bilmiyorum. Ama fikir yürütmek gerekirse kurulum olduğuna göre ya kurulum esnasında eksik/hata oldu kaldırp tekrar kurmak gerek yada ağ ayarlarında bir şey eksik kalmış olabilir.
  • konuyu hortlattım ama windows 10 ile artık ağ üzerinden bu cihaza ulaşamıyorum. sanırım windows 10 son güncellemesinde smb1 falan kapatmış. sebebi bu gibi gözüküyor. nasıl bu sorunu aşabilirim fikri olan var mı?
    program ekle kaldırdan SMB auto recover tikini kaldırarak ve hemen altındaki SMB seçeneğini tikleyerek sorunu çözdüm. :)

yalnız bir sorum var. içindeki disk elektrik kesilmeleri sebebiyle mefta olmuştu. şimdi ben buna geçici bir disk taktım ama 'Seagate Barracuda 6TB 3.5" 7200RPM Sata 3.0 NCQ 128MB Sabit Disk' ile değiştirmek istiyorum. tanımasında sorun çıkar mı acep?

up!

:)
    Ben cihazı yedeğe çıkarıp depoya atalı çok oldu :)

Cihazı değişmeden önce 4tb wd red denemiştim direk tanıdı. Aslında çok ekstrem bir durum olmadığı sürece tanımama durumu olmaz çünkü bu cihazlar depolama özellikleri daha öne çıkarılmış basit birer bilgisayar.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    aa neden? :)

diski aldım ve biçimlendirdikten sonra sorunsuz tanıdı, sıkıntı olmadı. iphone da filexplorer diye bir program buldum. o da direk bağlanıyor, içindeki filmleri müzikleri sorunsuz izleyebiliyor, dinleyebiliyorum. :)
    Daha yüksek kapasite ve biraz daha profesyonel bir cihaz için Asustora geçtim. :)

Sevindim problemsiz tanımasına.
  • konuyu hortlatıcam belki ama reset atamıyorum. Bilgisi olan var mı acaba arkadaşlar?
  • Sol taraftaki minik deliğe ince bir şeyle 10 sn basılı tutun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taşınır seagate freeagent go baya yavaşladı önerisi olan var mı :) ''yenisini al''
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.