Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeşil htc yazısı bana, ben ona baktım durdum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

quote:

Orijinalden alıntı: BlackTroy

telefonuma kurulum yaptıktan sonra şarjı hızlıca tükenmeye başladı ve aşırı ısınıyor. Hatta telefonun kayıdını daha yaptırmadığım için droid'inizi kayıt ettiriniz içerikli mesajlar alıyorum. Sanırım telefonumu kaydettirmek için tekrar win mobile 6.5'e geri döndürmem gerek bunun için ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Şarj hılzı gidiyor evet, çünkü android bir nevi win mobile üzerinde çalışıyor.

2 işletim sistemi aynı anda çalışınca şarj tüketimide artıyor tabi.

Bunu kısmen azaltmak için wm de iken teli uçuş moduna al, bir de @1337'ün önerdiği setcpu gibi araçlar var, ben kullandım bekleme suresini kısmen uzatıyor.

Telefonun kayıt işlemi ile telefon üzerindeki romun bir alakası olmamalı.

Sen telefonun açılırken androidde açılsın diye bazı işlemler yapmadı isen win mobile geri dönmek için yapman gereken tek şey telefonunu kapatıp açmak.

ChuckyDroidROM'u kurduğumuz için win 6.5 diğer chuck'ın getirdiği görünümle bizi karşılıyor. Yani penguen'imizden arınamıyoruz. Telefonun teması tamamen değişik. EBS 2.0 kısmındaki bootloader'dan win 6.5'i seçmem ya da telefonu resetlemem dahi bir işe yaramıyor( Arkadaki kırmızı tuş ya da vol. up ve vol down tuşlarına basılı tutarak power tuşuna basma işlemi).

• Cihazı açtığımızda HTC logosunun yerine gelen baykuş resmini kaldırmak için bunu kullanabilirsiniz.

ChuckyDroid ROM Boot Logosunu (baykuş resmi) HTC Logo ya dönüştürmek için tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 26 Ekim 2010; 18:42:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Cihazı açtığımızda HTC logosunun yerine gelen baykuş resmini kaldırmak için bunu kullanabilirsiniz.

ChuckyDroid ROM Boot Logosunu (baykuş resmi) HTC Logo ya dönüştürmek için tıkla

Yok maksat logoyu değiştirmek değil chuchdroidrom'u telefondan kaldırmak. Telefonu ilk günkü haline getirmek.
  • @zfemx

Telefona bir haller oldu, wm'ye bir program yüklemek istediğimde(eskiden yüklediğim programlar) yükleme başarısız oldu, sertifika sorunu gibi bir ileti veriyor.

@1337'nin paylaşımı olan androidi tekrar kurmak içi clrcad ve haret'e tıkladığımda da dosya çalıştırılamadı güvenli bir sertifika ile imzalanmadı gibi bir ileti veriyor.

Neler oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTroy

Yok maksat logoyu değiştirmek değil chuchdroidrom'u telefondan kaldırmak. Telefonu ilk günkü haline getirmek.

Hocam istediğin buysa kullandığın romu tekrar yükleyeceksin telefona.

http://www.htc.com/tr/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=2
  • ineversmoke sana gereken cevabı yazmış BlackTroy

@ineversmoke
    sorularınla beni terletiyorsun maalesef şu an notebook umda "PXE-E61: Media test failure, check cable" hatası ile ugrasıyorum. sinir krizi geçirmek üzereyim birde sen üstüme gelme üstad
    sen bu sorunu çözersin inanıyorum sana , windowsmobile da güvenli uygulamaları yükle falan diye bir ayar vardı onu mu etkınlestırdın acaba diyeceğimde yapsan hatırlardın di mi?
  • quote:

ineversmoke sana gereken cevabı yazmış BlackTroy

@ineversmoke
    sorularınla beni terletiyorsun maalesef şu an notebook umda "PXE-E61: Media test failure, check cable" hatası ile ugrasıyorum. sinir krizi geçirmek üzereyim birde sen üstüme gelme üstad
    sen bu sorunu çözersin inanıyorum sana , windowsmobile da güvenli uygulamaları yükle falan diye bir ayar vardı onu mu etkınlestırdın acaba diyeceğimde yapsan hatırlardın di mi?

:)

Sıkmak üzmek rahatsız etmek hiç istemem üstad, kusura bakma.

Hayır bir ayar etkinleştirmedim, sadece @zfemx'in paylaştığı android kurulumu yapmaya çalıştım, olmayınca sd kartı formatladım sonra senin paylaşımı karta attım.

O bahsettiğin ayarı hatırlıyorum ama aradım bulamadım, bir değişiklik yapmamama rağmen bir bakayım belki setup sırasında olmuştur bir değişim.

Neredeydi o ayar üstad :)

• estapitipiti rahatsız ediyorsun demedim, şimdi ilginç sorunlarınızı yazıpta ben burada çaresiz kalınca bende rahatsız oluyorum. ben bu tip durumlarda sil baştan yükle olmadı bi daha sil başka birşeyi baştan yükle kuralını uyguluyorum
    windowsmobile da telefon defteri nerede desen yine hatırlamam maalesef çünkü 2 aydır hiç kullanmıyorum.
    notebook un sorununu çözdüm galiba bu arada saatlerdir gözüm ağrıdı internette alah düşmanımın başına vermesin "PXE-E61: Media test failure, check cable" hatasını, başınıza gelince anlarsınız
    Edit: PXE-E61 5 bugün 5 saatimi yedi ama çözüldü, kimisine göre çok basit kimisine göre çok zor olan çözümlerden biri benim işime yaradı. ellerden uzak bir daha görmek istemiyorum o hatayı. sevincimi paylaşmam lazımdı konuyla alakası yok bunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 26 Ekim 2010; 21:47:24 >

• Hocam telde sertifikalarla ilgili tek bir yer var.

Settings-güvenlik altında.

Orada da bahsettiğin türden bir ayar yok.

İşin garibi bu sorun @zfemx'in paylaştığı androidi kurmak istememden sonra olması.

Bu kurulum işlemi vm tarafında bir değişiklik yapmış olmalı.
  • sitesinde seri numaramı kabul etmiyor ne yazık ki. Problemi RUU_Leo_S_HTC_WWE_3.14.405.2_Radio_15.42.50.11U_2. 15.50.14_LEO_S_Ship'ı indirerek çözdüm. Teşekkürler iyi çalışmalar...
    (Bu arada WinM 7'nin rom'unu bulan arkadaşlar varsa paylaşı versin lütfen=)) )
  • WindowsPhone 7 için henüz HD2 ye bir uyarlanmış ROM halihazırda yok. Çalışmalar var fakat ne kadar sürer olumlu sonuçlanır mı bilemeyeceğim. Bunlar bir kişinin kafasına göre kolaylıkla yapabileceği çalışmalar değil. Uyarlanması için para toplanıyor geliştiricilere hem destek hem kaynak olunuyor uzun bir süreçten geçiyor, olumlu sonuçlanırsada zaten tüm dünya duyuyor. yani bir yerlerde adamın biri uyarlamışta biz bulamadık buraya koyamadık diye birşey yok
  • merhaba,
    artık benim de bi hd2m var, bakalım ne kadar sürede sıkılıcam bundan..
    şimdi biiki sorum var, sayfaların çoğuna baktım ama net bir cevap bulamadım bunlara

Şu anda kullandığım
    Rom: 1.66.468.1
    Radio 2.07.51.22_2
    İşletim sistemi: 5.2.21869

1- Telefonu 2 gündür kullanıyorum 3-4 kere reset atmak zorunda kaldım, kilitlendi kendi kendine.
    2- Radyosu kötü çekiyor, bunun romla bi alakası var mıdır?
    3- Pil ancak 1 gün dayanıyor, 3gyi kapamanın bir yolu var mıdır? EDGE ile takılmaya devam etsin alet (üzerindeki orjinal romda)
    4- Hava durumu arada update etmiyor, tekrar dene hatası veriyor, bazen de sorunsuz update ediyor, anlamadım neden
    5- ve en önemlisi, cihaza custom rom, android vs yüklemek için hard spl yapmak gerekiyor sanırm, bu garanti dışı bırakır mı cihazı? Bazıları orjinal romu kurarak garanti kapsamına sokulduğunu yazmış. Brick yapma ihtimali de düşük sanırım bu işlemler sırasında
    6- HTCnin sitesinde yayınlanan Turkey: 3.14.468.2 romunu kursam, garanti açısından sorun olmaz herhalde, ama hard SPL yapma şansımı kaybederim değil mi?

Şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corona.effect -- 26 Ekim 2010; 22:53:42 >

• 1-WindowsMobile 6.5 rezil bir sistem sık sık kilitlenme yaşanıyor.
    2-Radyo kullanmadığım için bilemiyorum
    3-şebeke seçiminde WCDMA=3G GSM=2G yi ifade eder ayarlardan değişebilirsin ya da 3g 2g switcher gibi uygulamalar var.
    4- update etmediğinde bir daha deneyeceksin
    5- hardspl yaptığın gibi geri de dönüş mümkün sorun teşkil etmez (yine de kullanıcının sorumluluğunda pek emin konusmayım bu konularda ben bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, tüm kullanıcılar yapıyor bunu )
    6- htc nin stesinden indirdiğin romlar orjinal romlardır. hardspl yapmadan yükleyebilirsin.
  • quote:

6- htc nin stesinden indirdiğin romlar orjinal romlardır. hardspl yapmadan yükleyebilirsin.

Abi eyvallah ama spl versiyonu 3lere çıkıyomuş sanırım, şu anda da

SPL 1.42.0000
    SPL 1.62.0000
    SPL 1.66.0000
    SPL 2.07.0000
    SPL 2.08.0000
    SPL 2.10.0000
    olanlara hard SPL yapılabiliyor değil mi?
    bası arkadaşlar gold kart denen bişeyden bahsetmiş geri dönüşü olmuyor diye, ne olduğunu bilmiyorum tam.

YAni bu işlemi yapıp spli de yükseltirsem ki şu anda 1.42, Android ve custom rom şansımı kaybeder miyim? (en azından şimdiki Hard SPL programları için)
  • spl 3 versiyonları icin HSPL3 programıda var,
    gold kart nedir fikrim yok
    son sorunuzu anlamadım android rom yuklemek istiyorsaniz ana baslıktakı belirtildi adımlar, her islem kullanıcının kendı sorumlulugunda.
    ps:cokta kafanıza dert etmeyin garantisi bitiyormusta bilmem noluyormus olaylarını bu konu hakkında yorum yapmayacagım artık sıkıldım ozelden gelen garanti dısı kalır mı sorularından.android kullanmak isteyene ana baslıkta yeterınce bilgi verildi
  • Merhaba,

Froyo'nun linki ölmüş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: livar

Merhaba,

Froyo'nun linki ölmüş.

Merhaba
    Android ROM ların download linkleri kaldırıldı.
    2 adet ROM un orjinal forum linkleri eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 27 Ekim 2010; 19:43:42 >
  • @1337 hocam,

Fotoğraf çekim kaliten nasıl?

Ben de eskisine nazaran kalitede azalma var da.
  • HTC HD2 ye Android uygulaması gerçekten çok hoş. Bir kaç gündür deniyorum. Şarj olayı gerçekten çok canımı sıkıyor. Gece 2 de telefonu % 88 şarj ile açık bıraktım sabah 8:30 da uyandım o da ne telefon % 40 şarj yemiş şarj % 48 olmuş. bunlar hep eksi yönleri. Çift işletim sistemi gerçekten cihazı çok yoruyor. Şarj olayı halledeilmekten sonra şahsen pek kullanmayı düşünmüyorum. HTC HD2 için yeni verilen rom tam bir felaket inanılmaz hataları var. Tekrardan şubat 2010 da verişlen roma dönmeyi düşünüyorum değerli arkdaşlar. Bu android ve HTC HD2 custom rom ile şarj olayını ayarlayabileceğimiz bir yol varmıdır ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.