Şimdi Ara

Scooter secimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam herkese, onumuzdeki ay icinde scooter aliyim diyorum. Hayalim vespa sprint idi sari renk ama 4800euro sifiri ve ikinci ele dusmedi sanirim daha:(. elime bir dahaki ay 8k nakit gecicek 2-3k arasi da birikmisim.var. Hangi scooter I almaliyim en mantiklisi ne olur? Aklimdakiler sym fiddle ve piaggio liberty belki yamaha xcity. Honda pcx tipini begenmiyorum. Bir de 2.el vespa lx150i olabilir anca bu paraya.Tecrubeli arkadaslar yardim lutfen:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hepsi hemen hemen aynı hangisini begenirsen onu al.
  • Jantları 16" olan ya da en az 14" olan modelleri tercih et.

ikinci el çok uygun fiyatlı biraz da çirkin görünümlü (çizikli kırıklı hırsızı uğursuzu çekmeyecek) bir makine tercih edebilirsin. Sym Symphony, Kymco vs olabilir.

fiyat çok önemli gidip yüksek fiyatlar verme sakın. 8000-10000TL bunlar gerçekten çok yüksek rakamlar. 3000TL civarına işini görecek bir makine bulabilirsin.
  • Cirkin gorunumlu bir sey alcaksam hic almayim:D ben zevk icin haftasonu belki h.ici isten gelince bi sahil yapmak icin alacagim. Amacim ilasim degil, motoru otoparkta tutaagm ayrica bzm sokakta kesin calinir:))

• vespa lx150 almak en mantıklısı sym fiddle onun takliti

• yamaha delight çok güzel scooter. öneririm. vespalar çok gereksiz pahalı bence.

bir de motosiklete çok para gidiyor, eğer sıfırdan başlıyorsan ekipmandı malzemeydi araç gereçti falan derken bi motor parası daha veriyorsun
  • Yamaha delighti cok arastirdim ve ona yapacagim masraflarla ugrasmak istemedigim icin listemden cikardim. Orjinal tekerleri cok kotuymus, aynalar da baya kucukmus vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konforlu rahat ve pratik oluşuyla Vespa almalısın. ;) İstanbul'da kullanacaksan tehlikeli, trafikte motorcuya saygı yok.
  • SYM Joyride favorim idi ama fiyatının yüksek olması ve ne bayilerinin nede distribütörünün müşterinin ne demek olduğunu bilmemesi nedeni ile vazgeçip,
    Kymco Agility 200i aldım. (Benim aldığımda 6.500₺ idi, şimdi 7.000₺)

Neden bunu tercih ettim derseniz;
    1-İtalya'da ve Fransa'da bilindik markaların haricinde gördüğüm iki marka vardı Kymco ve SYM.
    2-Lastiklerin 16" jant olması.
    3-Arka freni disk olması. (yere göğe sığdırılamayan pcx kampana frendir.)
    4-Servis ve yedek parça fiyatlarının makul olması.
    5-Kredi kartına taksit imkanının olması (Honda vade farkı uyguluyor.)

Ayrıca;
    Pcx'in 2,5Lt/100KM
    Agility'in 3,5LT/100km yakacağını ön gördüm, arada 1LT fark var. yani 100km'de 4,63Tl. 1000km'de 46,3TL.
    Bu motoru 10.000km kullansam 500Tl fazla yakıt parası vereceğim.

bir Pcx'e az yakıyor diye 8.500 (+500TL vade farkı) Agility'den yaklaşık 2.500₺ fazla verip almanın gereksiz olduğuna inanarak bu kararı verdim.

Şimdilik motorumdan memnunum, kesinlikle tavsiye de ederim.

• Hayırlı olsun. Anti-pcx takımına hoşgeldin.

• quote:

Orijinalden alıntı: thuthq
    Yamaha delighti cok arastirdim ve ona yapacagim masraflarla ugrasmak istemedigim icin listemden cikardim. Orjinal tekerleri cok kotuymus, aynalar da baya kucukmus vs.

Sana şunu diyeyim, 1-2 model hariç hemen hemen bütün marka modellerde fabrika çıkışı gelen lastikler berbat! Ben lastiği daha yeni değiştirdim (Michelin S1, tavsiye de edebilirim) değiştirdikten sonra eski lastiklerin ne kadar berbat olduğunu anladım.

Sözün özü, hangi motoru alırsan al kayıp düşmek istemiyorsan kaliteli ve yumuşak hamurlu bir lastik takman gerekecek.

Lastiği nisbeten ucuz olsun diyorsan küçük ebatlı (10" en fazla 12") olanları alman lazım. Ama mevcut yollarda küçük lastikle rahat edemezsin. 16" ya da en az 14"
  • Tesekkurler mesajlariniz icin. Vespa academy e kaydoldum, haftaya orda biraz vespa suruyum diyorum:) Ama sanirim sym fiddle'da karar kilacak gibiyim, ilk motorda butceyi zorlamamak adina

• merhaaba bende scooter alıp almamakta kararsızım, geçen aylarda 2. el temiz gibi göörünen fiddle 2 denedim, ama çok dengesiz geldi, bence sizde almadan önce bi test sürüşü yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: thuthq

Tesekkurler mesajlariniz icin. Vespa academy e kaydoldum, haftaya orda biraz vespa suruyum diyorum:) Ama sanirim sym fiddle'da karar kilacak gibiyim, ilk motorda butceyi zorlamamak adina

Ben de gitmiştim vespa academy iyidir. İlk gün piaggio 100cc ikinci gün yamaha 125cc vitesli ile öğretmişlerdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.