Şimdi Ara

Schopenhauer gibi yaşamak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler forumda birkaç gündür saçma sapan konular açılıyor yok boyu kısa olan uniye gitmesinmiş yok çirkin olanlar uniye alınmasınmış bırakalım bu saçma konuları gelin sizinle Arthur Schopenhauer gibi yaşamayı tartışalım bu filozofu bilmeyenler araştırsın güzel bir sohbet edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizce Schopenhauer gibi yaşamak doğru mu?Bu adamın görüşlerini kendime ilke edinmis biri olarak soruyorum.

• Açıklandı diye başlık atsam herkes bir şey yazardı gerçekten forumun eski kalitesinden eser yok.

• Kadinlara dair dusunculeri guzeldir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam daha bilindik filozoflardan bahsetsek

• Bu adamların ilkelerini özetler misin?

• Hocam genel mantığını bir iki cümleyle özetleyebilir misiniz rica etsem araştırdım lakıin net bilgiler bulamadım.
  • Burak Holding kullanıcısına yanıt
    Bu adam hakkında sadece yüzeysel bilgilere sahibim o da başka filozofları etkilediğini dolayı. Googledan araştırın gelin demek , yanlış anlama ama çok cringe bir olay. Bir filozof üzerine tartışmak için belli bir felsefik altyapı gerektiriyor açıklandı yazınca yorum yapmamız bundan ötürü bunu konu dışında ya da başka bir yerde paylaşırsan ulaşmak istediğin kitleye ulaşırsın

• Haklısınız arkadaşlar googledan arastirmayla bir filozofu anlayamayız.Gerçekten bu filozofu merak edenlere önerebilecegim kitaplar:Bugünü Yaşama Arzusu,İrade ve Tasarım Olarak Dünya bunları okursanız yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

• Hep LYS Kasan Adam kullanıcısına yanıt
    İnsanlar hazlarından vazgeçemediği için dünyada mutluluğu aramanın boş bir uğraş olduğunu söylüyor.İnsanı iki ayaklı hayvan olarak tanımlıyor ve insanları boş konuşan varlıklar olarak görüyor yani Hobbesin "Insan insanın kurdudur." anlayışıyla aşagı yukarı benzer.

• Schopenhauer gibi yasamak derken filozofun gunluk hayati gibi yasamak mi, yoksa felsefesindeki yasam anlayisi mi? Ikisi inanilmaz zit kutuplar cunku.

• Arifderler A kullanıcısına yanıt
    Yaşam anlayışıyla günlük hayatı benzer değil mi zaten yanlış mı biliyorum.Yani günlük hayatı derken Goethe gibi büyük yazarlarla konuşmasından falan bahsetmiyorsun herhalde

• Burak Holding kullanıcısına yanıt
    Hocam bugunu yasama arzusunu aldim fakat baslamadim tavsiye ediyormusunuz? Schopenhaur-nitezsche iliskisini merak ediyorum o yuzden almistim

• zivarus Z kullanıcısına yanıt
    Hocam schopenhauer-nietzsche ilişkisini bu kitapta bulamazsınız.Yani kitapın konusu kısaca julius adında bir adamın hastalığa yakalanması ve 1 yıl sonra öleceğini öğrenmesi üzerine ve kitapta ara ara schopenhauerin görüşlerini ilke edinmiş bir adam daha yer alıyor ve juliusa bir anlamda schopenhauerin görüşleriyle destek oluyor.

• Yani genel olarak kadınlarla duygusal bağlantı kurmayın diyor.Onların görevi çocuk yapmak ve erkeği mutlu etmek.Ciddi işler için yaratılmamışlar diyor.Çok ağır eleştirileri var kadınlarla ilgili.Nietzche'de Schopenhauer'dan etkilenmiş.Böyle Buyurdu Zerdüşt'te Zerdüşt yaşlı bir kadınla karşılaşıyor onunla kadınlar ve çocuklarla ile ilgili konuşuyorlar ve en son yaşlı kadın Zerdüşte şöyle diyor:'Kadınların yanına kırbacını almadan gitme.'Hatta İlber Ortaylı ve Celal Şengör bir ara Schopenhauer mı Hegel mi diye konuşurken konu Schopenhauer ve kadın eleştirilerine geliyor onlarda kadınlarla ilgili olumlu görüşü olan filozof var mı sanki diyip gülüyorlar.Şimdi Schopenhauer gibi yaşamaya gelirsek benim hatırladığım kadarıyla annesi ile baya sorunları olan birisi kadın nefretinin kaynağı olarakta bu görülüyor.Günlük hayatında kadınlarla ilişkisi para karşılığı seksin ötesine geçmiyor.Bu kadar felsefeden ne çıkaracağız derseniz Bizim yapmamız gereken onlarla duygusal değil sadece fiziksek yakınlık kurmak.Çok felsefi oldu direk s*** geçin diyorum.

• Peterrgriffenn kullanıcısına yanıt
    Hee bu arada yanlışım olduysa düzeltin lütfen

• Peterrgriffenn kullanıcısına yanıt
    Hocam siz direkt kadınlarla olan görüşlerini ön plana çıkarmışsınız ben genel hayat görüşünden bahsediyordum ama kadınlarla ilgili görüşünün de çoğuna katıldığımı söyleyebilirim.

• Bireyciliğin sonu her seferinde bomb*k bir noktaya çıkmıştır.
  • uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    Kendi görüşünüz hocam size katılmıyorum.

• Sözü edilen adam bu mu

Schopenhauer gibi yaşamak...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.