Şimdi Ara

Schengen Vizesi Nasıl alınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
3.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdi bu yaz 20-25 günlüğüne avrupa'ya gitmek istiyoruz arkadaşımla ama benim bazı endişelerim var.

Ben hem öğrenciyim hemde bir yerde sigortalı olarak çalışıyorum.

Hollanda'da İspanya'da tanıdıklarımız mevcut ve davetiye yollamaya hazırlar. Ama araştırdığıma göre Yunanistan'da kolay vize veriyormuş. Şimdi acaba vizeyi bu 3 ülkeden hangisinden almaya çalışayım.

Bu 3 ülkeden birine karar verdikten sonra öğrenci olarak mı başvurayım yoksa sigortalı çalışan olarak mı?

Öğrenci olarak başvurursam çalıştığımda ortaya çıkar mı?

• Yazacak kimse yok mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanay911

Merhaba Arkadaşlar,

Şimdi bu yaz 20-25 günlüğüne avrupa'ya gitmek istiyoruz arkadaşımla ama benim bazı endişelerim var.

Hollanda'da İspanya'da tanıdıklarımız mevcut ve davetiye yollamaya hazırlar. Ama araştırdığıma göre Yunanistan'da kolay vize veriyormuş. Şimdi acaba vizeyi bu 3 ülkeden hangisinden almaya çalışayım.

Bu 3 ülkeden birine karar verdikten sonra öğrenci olarak mı başvurayım yoksa sigortalı çalışan olarak mı?

Merhabalar,

Yunanistandan vize alıp hollanda ispanyadan giriş yaparsanız sıkıntı yaşarsınız adamlar yunan vizesi var neden buradasın derler fakat yunandan giriş yaparsanız sorun olmaz hollandaya en ucuz bu yol ile gidiyorum diyebilirsiniz.

Öğrenci olduğunuzu belirttiğiniz taktirde ve tanıdıklarınız davetiye yollarlarsa her ülkeden vize alabilirsiniz sorun olmaz.

Benim tavsiyem tanıdıklarınız hangi ülkedeyse o ülkeden vize alınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcira

quote:

Orijinalden alıntı: irfanay911

Merhaba Arkadaşlar,

Merhabalar,

Yunanistandan vize alıp hollanda ispanyadan giriş yaparsanız sıkıntı yaşarsınız adamlar yunan vizesi var neden buradasın derler fakat yunandan giriş yaparsanız sorun olmaz hollandaya en ucuz bu yol ile gidiyorum diyebilirsiniz.

Öğrenci olduğunuzu belirttiğiniz taktirde ve tanıdıklarınız davetiye yollarlarsa her ülkeden vize alabilirsiniz sorun olmaz.

Benim tavsiyem tanıdıklarınız hangi ülkedeyse o ülkeden vize alınız.

Arkadas aciklamis ekleme olarak arkadasin Sikinti cikar dedigi SINIRDAN geri cevrilirsiniz anlaminda,örnek almanyaya gitmek istiyorsunuz, almanya vizesi diger avrupa ülkelerine oranla en zor vize veren ülkenin basinda gelir,sizde bunu bilip hollanda vizesi aldiniz, ( örnek olarak aldiniz diyelimki vize almak kolay degil ) bu vizeyle almanya sinirina giris yaptiniz,pasaport kontründe alman sinir görevlisi daha vizenize bakar bakmaz,eger hallanda schnegen yazisini görürse size ein moment bitte der yani bir dakika lütfen,sonra bir kac polis gelir sizi bekleme odanisa alir birde tercuman getirir size baslar soru sormaya, gerekli prosödürler tamamladiktan sonra sizi sinir disi yapar, size bir turizmci tavsiyesi almanyada yasiyorum, ne yaparsaniz yapin gideceginiz ülkeye vizenizi alin,baska ülkelerden vize alamazsiniz söyleki kim davet ediyorsa hangi ülkedeyse oraya basvuru yapabiliriniz saygilar...

• Arkadaşlar, forumda bu konu ile ilgili bir çok konu var ve her birine sabırla yazdık. Lütfen sağ üste bulunan arama kısmını kullanınız. Zira, bir süre sonra aynı şeyleri yazmak yorucu olabiliyor.
  • Konu 13 Ay önce açılmıştır. Şimdi yazılan birşey değildir.
  • Herhangi bir avrupa birliğine üye ülkeden alınır. Öncelikle hangi ülkeden alınması gerektiği karar verilir. Sonrasında ülkenin konsolosluğundan, hangi vize türü alınacaksa, gerekli evraklar toplanıp, önceden randevü alındığı tarihte başvuru yapılır. Eskiden konsolosluğa gidilirdi, şimdi acenta yada temsilciler yoluyla yapılıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.