Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 model full+full 53000 deki scenic kaç lira eder beyler?

• quote:

Orijinalden alıntı: oflazca
    İki senede 50 bin km yapmışsınız. Verdiğiniz tüketimlere bakarak da 5000 litreye yakın benzin tüketmişsiniz. Ve diğer mesajlarınızdan biliyorum ki aracınızda LPG yok ve taktırmayı da düşünmüyorsunuz. Aracınıza iki sene daha böyle binseniz LPG kullanmadığınız için yakıta verdiğiniz fazla paranın toplamı neredeyse aracınızın ederini bulacak.

Elbette araba sizin, paralar da sizin ama şahsen bu duruma şaşırıyorum. Yılda 3-4 bin TL az bir para değil. Ben de yaklaşık bir sene (15 bin km) benzinle kullandım ve LPG taktırdıktan sonra LPG'siz geçen o bir seneye az üzülmedim.

Daha önce de bu konuda görüşlerimi ve sebeplerimi belirtmiştim. Aslında en mantıklısı Diesel bir araba almak. LPG'li araç ile AVM'lere ve kapalı otoparklara giremiyorsunuz. Her zaman her yerde dışarılarda aracınız park edemiyorsunuz. Zaten arabam şirketimin üstüne Benzin paralarını masraf gösterebiliyoruz. Birde İstanbulda yaşayıp özel okulda 2 çocuk okutuyorsanız aylık benzin parası diğer masrafların yanında devede kulak misali kalıyor. Dediğim gibi en mantıklısı diesel araç ancak şimdilik alamam. Belki seneye yaza...

• 2010 mayısta aldığım 42 plaka aracımı kayınpeder üzerinden özürlü aracı alacağımdan aralık ayı ortasına kadar açıktan satmayı veya renault2 ele vermeyi düşünüyorum.yaptığım masraflar triger 280 devirdaim125 şarj dinamosu mili 140 tl, motor takozu60tl park sensör 70 rot kolu ve fisenkler 100 eko66 650 lastikler yeni değişti.lpg garantisi gelecek mayısta bitecek.vize 1 sene daha var.vizede ağır kusur olmadan geçti .değişen yok kapı ve bagajda lokal boya var.ben 157binde aldım şimdi 177binde.mavi renkte, gözüm gibi baktığım arabamı sıfır almak için satışa çıkardım. geçen arkadaş manisadan opel astra2000 modeli 18500 a almış. lastikler nerdeyse yırtılacak. debriyaj yağı bitmiş ayna kumandası kırık.stop lamba sönük. balatalar bitmiş.triger ne zaman değişecek belirsiz.yedek anahtar yok yahu araba alırken böyle de alınabiliyormuş demek ki...fiyat 18 gibi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clio98

LPG'li araç ile AVM'lere ve kapalı otoparklara giremiyorsunuz. Her zaman her yerde dışarılarda aracınız park edemiyorsunuz.

Scenic'lerde genellikle yaygın olan yedek lastiğin yerine monte edilen simit LPG ile bu sorunlar yaşanmıyor diye biliyorum, yanılıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

LPG'li araç ile AVM'lere ve kapalı otoparklara giremiyorsunuz. Her zaman her yerde dışarılarda aracınız park edemiyorsunuz.

Scenic'lerde genellikle yaygın olan yedek lastiğin yerine monte edilen simit LPG ile bu sorunlar yaşanmıyor diye biliyorum, yanılıyor muyum?

Bende depo stepne havuzunda ve şimdiye kadar giremediğim yer olmadı.
    İlk zamanlar stepne bagajda dururken uyanıyorlardı ama stepneyi çıkarttıktan sonra anlaşılmıyor.
    Çok dikkatli inceleyenler belki tamponu arkasındaki dolum ağzını fark edebilirler. Onun da çaresi dolum ağzını depo kapağının altına koydurabilirsiniz. Benzin kapağının yanındaki boşluk LPG için bırakılmış zaten. Muayenede muhtemelen sıkıntı olacaktır ama serviste tekrar alta aldırmak ufak bir işlem.

• Peki LPG kullanırken benzin durumu nasıl idare ediliyor? yani belirli bir miktar benzin bulunduruluyor mu benzin deposunda LPG bitme durumuna karşın. Bir de içeride benzin belirli bir süre kalınca tortu vb. sorun oluşturuyor mu? LPG bitince sistem otomatik olarak benzine geçiyor mu?

Bunların dışında çeşitli yerlerde LPG sistemlerinde valf, sensör sorunları ile sık sık karşılaşıldığını gördüm. Seviye göstergelerinin yanlış gaz seviyesi göstermesi nedeniyle sorun yaşandığı vb. (Bunları BRC forumunda gördüm üstelik) Siz de böyle sorunlarla karşılaşıyor musunuz?
  • quote:

quote:

AVM'lere girişte bagajı açıp kontrol yapıyorlar. Ancak tek kontrol bu değil. Dikkat ettim, görevli zaman zaman egzosttan çıkan gazı da kokluyor. Bu durumda yakalanmak kesin.. Zaten belirtmiş olduğum üzere araç şirketimin üzerine. Benzini masrafa yazıyoruz. Şahsi aracım olsa LPG taktırmak şart olurdu.
  • quote:

quote:

quote:

AVM'lere girişte bagajı açıp kontrol yapıyorlar. Ancak tek kontrol bu değil. Dikkat ettim, görevli zaman zaman egzosttan çıkan gazı da kokluyor. Bu durumda yakalanmak kesin.. Zaten belirtmiş olduğum üzere araç şirketimin üzerine. Benzini masrafa yazıyoruz. Şahsi aracım olsa LPG taktırmak şart olurdu.

Estağfurullah. Sizin fikirlerinize saygım var. Ben bunları kendim de daha önce LPG'li araç kullanmadığım ama alacağım yeni araçta maliyet mevzuları nedeniyle kullanmak durumunda kalacağım için (özellikle tiptronik vitesten vazgeçemeyeceğimden) soruyorum. Arada bu kadar fark olmasa ben de aracın motorunun beraber çalışması için tasarlandığı benzini kullanmak, orjinalliğini bozmamak isterim. Ama heyhat; vatandaşına benzinin litresini 4,5 tl (2,5 USD) ye veren, arabayı ve yakıtı lüks tüketim olarak gören ve ÖTV'leri bindiren Devletimiz sayesinde böyle eğreti alternatiflere yönelmek zorunda kalıyoruz.

Keza araba alırken de öyle. Bizdeki KDV ve ÖTV oranları nedeniyle millet avrupada hem bizden çok maaş alıp hem de çok daha ucuza araba alırken, bizler hem onlara göre az maaş alıp hem de araba ve benzini fahiş fiyatlardan almak durumunda kalıyoruz.

Bunu belirli bir partiye karşı söylemiyorum. Sonuçta başa kim gelirse gelsin bu hazır kaynaktan vazgeçmiyor...

• quote:

Estağfurullah. Sizin fikirlerinize saygım var. Ben bunları kendim de daha önce LPG'li araç kullanmadığım ama alacağım yeni araçta maliyet mevzuları nedeniyle kullanmak durumunda kalacağım için (özellikle tiptronik vitesten vazgeçemeyeceğimden) soruyorum. Arada bu kadar fark olmasa ben de aracın motorunun beraber çalışması için tasarlandığı benzini kullanmak, orjinalliğini bozmamak isterim. Ama heyhat; vatandaşına benzinin litresini 4,5 tl (2,5 USD) ye veren, arabayı ve yakıtı lüks tüketim olarak gören ve ÖTV'leri bindiren Devletimiz sayesinde böyle eğreti alternatiflere yönelmek zorunda kalıyoruz.

Keza araba alırken de öyle. Bizdeki KDV ve ÖTV oranları nedeniyle millet avrupada hem bizden çok maaş alıp hem de çok daha ucuza araba alırken, bizler hem onlara göre az maaş alıp hem de araba ve benzini fahiş fiyatlardan almak durumunda kalıyoruz.

Bunu belirli bir partiye karşı söylemiyorum. Sonuçta başa kim gelirse gelsin bu hazır kaynaktan vazgeçmiyor...

Doğru söylüyorsunuz. Ancak bütün bunların sebebi vergi sistemi. Devlet baba herkesten eşit şekilde vergi toplayamadığı için kimden ve nereden alabilecekse oraya yükleniyor. Bizim ÖTV'ye ve Akar yakıtlara bu kadar çok para vermemizin sebebi birilerinin hiç vergi vermemesi yüzünden.

• s.a. uzun süredir yoktum. yeni gelen arkadaşlarada hayırlı olsun. son mesajlarmda yazdığım klima flapesi sorunumu 75 TL parça + 50 TL işçilikle hallettim. parçayı internetten sipariş ettim. sunroofun bakımınıda forumdaki arkadaşların yardımıyla yaptım. eskisinden daha iyi çalışıyor.ayrıca 2 ay önce lovato'nun simit tüplü son modelini proje hariç 1250 TL'ye (10 taksit) taktırdım ve tatilde 4150 km yaptım. (adıyaman-afyon-ankara-afyon-mersin-afyon-adıyaman) ortalama 1 litre gaz ile klima açık 11,7 km yol yaptım ve çok şükür ne araçta ne de lpg de hiç sorun yaşamadım. sadece azgın bi köpek arka tamponumu dişledi ve park sensörünün birisinin kenarını azıcık kırdı ancak bi sorun teşkil etmedi. ayrıca benzin göstergesi yakıtın eksildiğini gösteriyo ama benzin aldığımda veya bazen stop edip tekrar çalıştıdığımda normale dönüyo . tüm arkadaşlara kazasız sürüşler.

• Arkadaşlar merhaba 2001 Model Rxt var bende . Arac alalı 1 sene olmadı. Havaların soğuması ile sabahları benzinde ilk çalıştırma ile birlikte 10-15 sn aracım benzin yemiyo. Gaza köklüyorum ancak devir saati çıkmıyor yukarı. Hareket edersem yığılıyor ancak stop etmiyor. Gaza geçince veya 20 sn sonra hiçbirşey kalmıyor. Forumdan gördüğüm kadarı ile bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var ne yapmamı önerirsiniz. kesinlikle bilgisayarada hata vermiyor :(
  • Arkadaşlar merhaba benim aracımda ise soğuk havada ilk çalıştırmada 10-15 saniye süre ile hareket edersem yığılma oluyor ama kesinlikle stop etmiyor. rolantide bekler isem benzin yemiyor. 15 sn geçtikten veya gazda iken hiçbir sorun yok. Acaba bir bilgisi olan varmı yardımcı olun ne olur ? Lpg de hiçbir problem yok ? Anlamıyorum yaa
  • ben de uzun süre bu konuyu okuduktan sonra eski aracımı satıp yerine scenic almaya karar verdim. biraz araştırdıktan sonra bir araç buldum.

baya pazarlık yaptıktan sonra araç sahibi 2007 model, 53000 km deki dizel scenic için ancak 34 bin liraya indi. araç full donanım, kazası değişeni yok ve sunroof mevcut.
    sizce bu araç 34000 eder mi?
  • Arabanın ilan linki veya fotoğrafları var mı? Oradan donanımlara bakardık. Çünkü ben çok gördüm, arabası sadece üst versiyon olduğu için, hiçbir ekstra paketi almadığı veya eksik aldığı halde arabalarına full modelidir, full + full diyenler çok.
  • quote:

Arabanın ilan linki veya fotoğrafları var mı? Oradan donanımlara bakardık. Çünkü ben çok gördüm, arabası sadece üst versiyon olduğu için, hiçbir ekstra paketi almadığı veya eksik aldığı halde arabalarına full modelidir, full + full diyenler çok.

arabayı kendim de gördüm.

linki aşağıda.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-1-5-dci-cok-temiz-scenic-2007-59743974/detay/

araç engelli plakalı ama herhangibir engelli donanımına sahip değil.

• Arkadaşlar eşime aldığım scenic rx4 aracın motor kısmından tak tak tak diye ses gelmeye başladı..Motordan geldiğini zannetmiyorum çünkü direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığım zaman ses kesiliyor..Ayrıca hızlandıkça ses artıyor..Neden kaynaklanabilir tecrübesi olan varmı bu konuda ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar..
    uzun zamandır yazamadım şimdi bir saattir ben yokken yazılan yazılara hızlıca göz gezdirdim ve şimdi yazıyorum..
    benim scenic şuan tam 77.000 km de :) aldığımda 38.000 km de idi..ve yaklaşık bir senede bu km yi yaptım..ben bu araba kadar güzel bir araç görmedim arkadaşlarım..zavolli sıralı sistem lpg taktırdım,şehir içinde şuan 25 krş,şehir dışında 19-20 krş lpg yakıtı sarfiyatı var..idare edip gidiyoruz işte..

bu arada aracımda en son "sunroof" açma düğmesinde sorun yaşıyorum..düğmeyi birinci konuma alınca tavan birinci kademede açılmıyor.ikinci konuma alınca direk ikinci kademeye açılıyor.üçüncü ve dördüncü kademelerde de sorun yok.açılıp kapanıyor ama kapatırken de açarkende birinci konu çalışmıyor.kapatırken konumu sıfırlıyorum düğmeden ama tavan birinci konumda açık kalıyor.(birinci konum çalışmadığı için ondan sonra tamamen kapanmıyor)bende en son kapıları kilitlerken çift tık ile pencereler ile birlikte tavanı da kapatıyorum o şekilde kullanıyorum..

sorum şu:
    bu düğme kısmı değişecek mi yoksa söküp içini onarılma ihtimali varmı?daha önce başına böyle bişi gelen arkadaşım varsa,bilgilendirirse çok memnun olurum..herkese kazasız belasız sürüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: KARSAVURDAN

iyi akşamlar arkadaşlar..
    uzun zamandır yazamadım şimdi bir saattir ben yokken yazılan yazılara hızlıca göz gezdirdim ve şimdi yazıyorum..
    benim scenic şuan tam 77.000 km de :) aldığımda 38.000 km de idi..ve yaklaşık bir senede bu km yi yaptım..ben bu araba kadar güzel bir araç görmedim arkadaşlarım..zavolli sıralı sistem lpg taktırdım,şehir içinde şuan 25 krş,şehir dışında 19-20 krş lpg yakıtı sarfiyatı var..idare edip gidiyoruz işte..

bu arada aracımda en son "sunroof" açma düğmesinde sorun yaşıyorum..düğmeyi birinci konuma alınca tavan birinci kademede açılmıyor.ikinci konuma alınca direk ikinci kademeye açılıyor.üçüncü ve dördüncü kademelerde de sorun yok.açılıp kapanıyor ama kapatırken de açarkende birinci konu çalışmıyor.kapatırken konumu sıfırlıyorum düğmeden ama tavan birinci konumda açık kalıyor.(birinci konum çalışmadığı için ondan sonra tamamen kapanmıyor)bende en son kapıları kilitlerken çift tık ile pencereler ile birlikte tavanı da kapatıyorum o şekilde kullanıyorum..

sorum şu:
    bu düğme kısmı değişecek mi yoksa söküp içini onarılma ihtimali varmı?daha önce başına böyle bişi gelen arkadaşım varsa,bilgilendirirse çok memnun olurum..herkese kazasız belasız sürüşler..

Bendede aynı sorun var.Bazen Dügmeyi çeviriyorum ama işlemi gerçekleştirmiyor Sanki dügmede uyuşmazlık var gibi oluyor sonra tekrar başa getirip açıyorum Düzeliyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Arkadaşlar eşime aldığım scenic rx4 aracın motor kısmından tak tak tak diye ses gelmeye başladı..Motordan geldiğini zannetmiyorum çünkü direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığım zaman ses kesiliyor..Ayrıca hızlandıkça ses artıyor..Neden kaynaklanabilir tecrübesi olan varmı bu konuda ??

eğer araç durduuğu yerde (haretsiz çalışır) geliyorsa kayış yada kayışa bağlı bilyelerden biri
    sadece hareket halinde ise teker bilye-kovan olabilir. istavroz olabilir
    tahminim bunlar
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.