Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı alırken takasa araç bıraktınızmı. Ankara Söğütözü Bayisinden mi aldınız.
  • Araclar fabrikadan sevk edilirken lastiklerine normalden fazla hava basilir. Ben de aracimi teslim aldigimda bir lastik icin uyari isigi yanmisti. Meger havalarini dusurmeyi unutmuslar. Aklinizda olsun, lastik basinc uyarisi sadece dusuk degil, cok yuksek basinc olunca da yaniyor.
  • Hayır takasa araç bırakmadım. Aracı söğütözü reno mais den aldım.
    quote:

Orjinalden alıntı: add2000

Sn 06snn66,
    Aracı alırken takasa araç bıraktınızmı. Ankara Söğütözü Bayisinden mi aldınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

quote:

Orjinalden alıntı: trabzon99

Scenic veya grand scenic 1.5 dci 100 beygir sahibi arkadaşlara bir sorum olacak.

Tabiiki scenic aile arabası ve sakin kullanım için. Ancak özellikle yokuş tırmanırken veya sollama yaparkenki ani güç gereksinimleri ve hızlanmalar için bu motorlar yeterli geliyomu acaba. Bu konuda bilgi sahibi kullanıcılardan yorum gelirse çok faydalı olacak.

Ayrıca yine yukarda belirttiğim motor için normal kullanımda ve çok sıkışık olmayan trafik şartlarında şehiriçi ve şehirlerarası 100 km de kaç litre mazot yaktığınızı yazarsanız memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler...

Ben 20 gün evvel grande scenic 1,5 100 beygir pirivilage aldım.Çok memnunum mükemmel bir araç insanın inesi gelmiyor arabadan.Araç kilo olarak biraz ağır buna rağmen ara hızlanmalar kilosuna rağmen iyi yani sollamalarda ve ani hız gereksinimlerde seni mahçup etmez.Şimdilik yakıtını hiç incelemedim çünkü arabanın tadını çıkarmayla meşgulüm:) ne yakarsa yaksın hiç umursamıyorum ne yakarsada yaksın bu arabaya binilir.

TheNeo_33 bilgiler için teşekkür ederim

• Orjinalden alıntı: augustt

Bu konuda bende tekrar soru soracaktım o nedenle cevap için teşekkürler, arabanız da hayırlı olsun.

Arabamı satma aşamasına geldiğim için en kısa sürede ben de bir Gr.Sc. alma aşamasına geleceğim inşallah.

Benim de bir iki sorum olacaktı ; Grande Scenic'in ek 2 koltuk ve bagaj durumu hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz. O koltuklara normal iki insan oturabilir mi yoksa reklam olsun diye mi konmuş. Bir de bagaj hacmi koltuklar kapalı veya açık iken yeterli geliyor mu özellikle seyahate çıkacak gibi düşünürseniz?

Bir de elektornik gösterge paneli kullanışlı mı, gündüzleri parlama falan yapıyor mu, uzun vadede sorun çıkartmaz değil mi?

Kazasız belasız, keyifli sürüşler, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Orjinalden alıntı: TheNeo_33

Orjinalden alıntı: trabzon99

Dostum o iki koltuk kesinlikle reklam amaçlı değil,yeri geldiğinde bayağı kullanışlı tamam ön koltuklar kadar konforlu değil ama normal iki insan rahatlıkla bine bilir.Arka koltuklar açılılınca haliyle bagaj hacmi küçülüyor ama kapalıiken bolca kullanabileceğin bir alan oluşur,koltukların ayrı ayrı katlanabilmesi ayrı bir avantaj tabi.Dijital gösterge paneline gelince gece veya gündüz görüş açısından hiç bir sorun yaşatmaz.
    Teşekkür ederim

• senic lerin arka sunrooflarının altındaki sürgülü kapak geriye doğru sonuna kadar açılıyormu.yoksa yarımmı açılıyomu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: balkes07

senic lerin arka sunrooflarının altındaki sürgülü kapak geriye doğru sonuna kadar açılıyormu.yoksa yarımmı açılıyomu.

Benim arabadaki sonuna kadar açılıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: korbay

Arkadaşlar aracın masrafı giderek artıyor. 1500 YTL civarında elektrik tesisatı + beyinle ilgili tamirat işi çıktı servisten. Araç konya plaka şu anki şahsın üstüne değil yani. Adam 10milyar TL diyor ama, vergi borcu+elektrik tesisatı+beyin+ ruhsatla ilgili belirsizlik ve bir de sigorta ödemezse şayet kaporta işi de bana kalacak..... Bu iş çok karışık gözüküyor. Ooooooffffff off. ne yapsam ki.Karşıdan 10 deniyor maliyet 15 i geçmezse şükret. Nasıl iş anlamadım. Siz ne dersiniz lütfen yardım edin. Kafam çok karışık bu şartlara denemeye ve risk almaya değer mi? Bir de bu arada arabamı satacağım. Bu iş de eğer arıza çıkarsa hem param hem arabam giderse o zaman

HOCAM O İS SAKAT İS BENCE YAA,

• quote:

Orjinalden alıntı: mWm

2006 scenic prıverge dızel 80 beygır 3 parca boya var 16 binde

32.750 sizce fıat nasıl 3 parca ıcın fıatı nasıl...

bende scenic dizel arıyorum fakat nette pek yok yardımcı olabılırmısınız

BENCE SU PARCA BOYA OLAYINA COK TAKIYORSUNUZ GİBİ GELİYOR... BENİM ARACIMDA DA BOYALI

PARÇA VAR.. NEDENİ İSE UFAK ÇİZİKLER.... VE ARABAMA BAKTIGINIZ ZAMAN DA ASIRI TEMİZ BİR

ARACTIR VE MOTORUNDA , ELEKTRONİK AKSAMINDA EN UFAK BİR PROBLEM YOKTUR.... HERŞEYİ

KUSURSUZ.... BENCE ÖNEMLİ OLAN ARABANIN MOTORUNUN VE ELEKTRONİK AKSAMININ NE KADAR TEMİZ

OLDUGU... DISINDAKİ BOYALI PARÇALARIN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK BENCE SONUCTA HİÇ BELLİ OLMUYOR.

DISI TERTEMİZ AMA MOTORU KOTU KULLANILMIS BİR ARABA NE İŞE YARAR Kİ.....

• quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus199

quote:

Orjinalden alıntı: mWm

2006 scenic prıverge dızel 80 beygır 3 parca boya var 16 binde

32.750 sizce fıat nasıl 3 parca ıcın fıatı nasıl...

bende scenic dizel arıyorum fakat nette pek yok yardımcı olabılırmısınız

BENCE SU PARCA BOYA OLAYINA COK TAKIYORSUNUZ GİBİ GELİYOR... BENİM ARACIMDA DA BOYALI

PARÇA VAR.. NEDENİ İSE UFAK ÇİZİKLER.... VE ARABAMA BAKTIGINIZ ZAMAN DA ASIRI TEMİZ BİR

ARACTIR VE MOTORUNDA , ELEKTRONİK AKSAMINDA EN UFAK BİR PROBLEM YOKTUR.... HERŞEYİ

KUSURSUZ.... BENCE ÖNEMLİ OLAN ARABANIN MOTORUNUN VE ELEKTRONİK AKSAMININ NE KADAR TEMİZ

OLDUGU... DISINDAKİ BOYALI PARÇALARIN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK BENCE SONUCTA HİÇ BELLİ OLMUYOR.

DISI TERTEMİZ AMA MOTORU KOTU KULLANILMIS BİR ARABA NE İŞE YARAR Kİ.....

valla ben de senın gıbı dusunuyodum ama suan bızde 7 yıllık arac var onu satıyoz arac orgınel olsa 1 milyar fazlasına ve sımdıye kadar ellı kez satmıstık ama boya degısen oldumu mıllet almıyo

• ya arkadaşlar nasıl bi araba almışım ya,, trafikte kimseye sinirlenemez oldum scenice bineli,,,insana bi sakinlik, bi haz, bi doyum bi rahatlık, bi huzur, bi ferahlık veriyo...İnsanın evi gibi sanki bu araba........Eskiden yolda hata yapanlara kızardım sinir olurdum , scenicten sonra insan bi gevşiyo,herşeye olumlu bakıyo, ......anlatılamaz yaşanır heralde bu....
  • scenic te klimanın filtresi varmı,varsa nerdedir.
  • arkadaşım bende meganII hb ile senic arasında kararsızım 2007 veye 2008 i düşünüyorum en kötü ihtimalle 2006 ne dersin 2 kişilik bi ailem var ama memlekette sayı yükseliyo yılda bi iki kere gidiyorum konfor olarak senic görünüş olarak megan diyorum sen ne dersin ikisinide çok iyi bilmiyorum.... yada başka bi model mi?

quote:

Orjinalden alıntı: kozcivan

arkadaşlar bende 2006 model haziran 2006 da almış olduğum 1.5 diesel scenic II previlige 80 bg. var. alalı bir sene oldu . daha önceki arabam megane II hb 1.6 115 bg. arabaydı. Çekişi hakkında söyleyebileceğim tek şey mükemmel.
    bu yaz marmarise gittim.4 yatişkin bir çoçuk artı full bagaj. marmarise gidenler bilir o rampaları ve virajları.
    başka bir arkadaşım 2 nci vitesten yukarı çıkamazken benim araba dört dört diye bağrıyodu.
    tabiki bu araba spor bi araba diil. 1400 kg. ama ben çok memnunum.,
    daha fazla bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim

• deabu arkadaş merhaba. Bende yeni nesil corolla alıcaktım . Tesadüf eseri scenic i inceleme fırsatı buldum ve aylardır almayı düşündüğüm corolladan bir anda vaz geçtim. Arabamı alalı tam bir hafta oldu ve cok menmunum. Düşündükce iyiki corolla almamışım diyorum. Herşeyiyle mükemmel bir araba. Ben en üst donanımlı ve full paketli olanından aldım. İnan scenic i kullanmak çok keyifli. İçi çok geniş , donanım olarak çok zengin ve MPW sınıfının en yakışıklı arabası bence. Sana tavsiyem scenic al . Pişman olmazsın hemde uzun yıllar ailenle birlikte binersin. Kolay gelsin
  • Arkadaşlar, benim de 2004 model Scenic II 1.6 Dynamique'im var. Bu otomobili kullanan başkasına geçemez. Mecburen Scenic III'ü beklyeceğiz :) Size kendi yaptığım bir photoshop çalışmasını göstermek istiyorum.

http://img504.imageshack.us/my.php?image=scenicrs21mk6.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi integrale -- 19 Haziran 2007; 18:33:26 >
  • Kardeş çalışman gerçekten süper olmuş.
    quote:

Orjinalden alıntı: integrale

Arkadaşlar, benim de 2004 model Scenic II 1.6 Dynamique'im var. Bu otomobili kullanan başkasına geçemez. Mecburen Scenic III'ü beklyeceğiz :) Size kendi yaptığım bir photoshop çalışmasını göstermek istiyorum.

http://img504.imageshack.us/my.php?image=scenicrs21mk6.jpg
  • tebrikler gayet güzel
  • arkadaşlar merhabalar,, bende 1998 modl cenic rxt var.Engebeli yollarda biraz sert araba gibi içeri darbe veriyor,amortisörleri değiştirmeyi düşünüyorum , patlak felan değillerdir ama, belki amortisörlerin artık ömrü dolmuş olabilir diye düşünüyorum, başka bir çözümü olan varmı, yani değişik tip bir amortisör var mı acaba scenicler için, yoksa orginalini mi almamız gerekiyor,, ben ikinci sahibiyim, daha önce arabanın amortisorü değişmemiş olabilir,aldığımda çok temizdi,3 ay oldu alalı...kararsızım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

Servisin verdiği fiyatı hiç makul bulmadım doğrusu.Sıfır motor fiyatı gibi. Sceniclerin motoru megane 1 lerden farklı değil. Bu yüzden onlardan daha fazla masraf çıkarmıyorlar gördüğüm kadarıyla.
    Ayrıca yüksek km den kastın nedir? Ben kendi adıma 100 bini yüksek bir km olarak görmüyorum. Nasıl kullanıldığı ve bakımlı olup olmadığı daha önemli.
    quote:

Orjinalden alıntı: callofnuri

quote:

Orjinalden alıntı: callofnuri

arkadaşlar sceniclerin motor rektefesi eski model arabaların gibi mi olur. yani bir brodwayde sekman ,piston, gömlek değiştirirsin sonra devam dersin ama. scenicler için aynı durum söz konusu mudur?
    şunun için sordum km si fazla bir araç alıp bir süre sonra motorda sorun yaşarsak. aynı mantıkla mı halloluyor işler yoksa araç elinde mi patlar adamın.
    eğer bilgisi olan varsa bir scenic in motor rektefesi ne kadara çıkar? Servis komple motor 7-8 bin lirayı bulur dedi.

Bu konuda bilgisi olan arkadaş yok mudur?

hocam cevap için teşekkürler. km konusunda 100 bin üstü araçlarda insanın aklı karışıyor. sonuçta motor dediğin bir kara kutu ve alıp keyfince binmmek istediğiin araç bir anda kabusun olabilir .o yüzden bunu sormuştum.

• bugun seklını felan begendıgım scenic ıı yı ıncemeye gıttım

neyse işte ben mpv bı arac dıom genıs ferah felan beklıyodum on koltuga bı bındım kafam tavana vuruyor(boy 1.78) yanı hafıften saclar deıyor

neyse arka zaten ıcler acısı 90 derece koltuk var acayıp rahatsız oldum 2 dk duramadım ıcınde( dık pozısyonda oturdugumda saclarım sunroofun camına degdı)

yanı bızde suan astra g var onu satıp alacaktık ama bu bızım arabadan da dar ozellıkle arka koltuklar

bıde o ıcınde bıssuru bulunan saklama yerlerı yapmıslar ama hayvan kadar yını bı anahtar felan bıse koysan 2 saate zor alırsın ıcınden herhal

bı baska sorun yanal destekler geregınden fazla cıkıntı var yanı ben zayıfım ama bıraz kılolu kımse bınse kesın rahatsız olur

ama sunu da belırteyım aracın ıc ve dıs dızaynı super vede araca bınerken ıkı buklum olmuyon mınıbuse bıner gıbı bınıyon

artı o otadakı saklama yerının kapagını cok dandımk yapmıslar hem zor acılıyo bıde ses yapıyo..

kullugun plastıgının kalıtesıde cok dandık onu koymasalardı daha ıı olurmus sankı

bıde aracı test emedım cok hantal duruyo yanı boyle gıtmeyecekmıs gıbı

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.