Şimdi Ara

SCENIC II AlacaĞım Ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar bir arkadaşımızla araba muhabbeti yaparken kendisinde 4 yıldır 2004 model scenic ıı privilege OTM. olduğunu,320.000 olan bu aracına yaklaşık 10 bin tl masraf yaptığını (buna sıfır taktırdığı şanzıman,LPG ve kullandığı süre boyunca yaptırdığı periyodik periyodik bakımlar da dahil) artık satacağını söyledi.Bende ne istersin diye sorduğumda abi 22000 diye düşünmüştüm ama sana 20 ye bırakayım dedi. Aracın ufak tefek lokal boyası var,büyük kazası yok.son 4000 kilometredir lpg takılıymış. Aklım acaip karıştı,sadece 3-4 yıl kullanma amacıyla bir araç almayı planlıyorum ,sonrasında 0 km. araç alacağım inşaallah. Ne dersiniz,uzak mı durayım yoksa bi düşüneyim mi???

• Karar sizin. Alternatif düşünceni varsa almayın.km yüksek, yıpranmış mı? 3-4 yıl sonra nasıl satacaksınız sorun olur.0 alırken bayiye verirseniz olabilir belki ama zor satarsınız.
  • Yarın bi bakacağım,arabayı yıllardır görüyorum çok diri duruyor. Bundan evvel biri 0 km. olmak üzere 3 arabam oldu,hani ilk aracım olmayacak.Kilometresi kafamı karıştırıyor. Birde her tarafı sensör,elektronik. Fiyatı güzel . Çelişkide kaldım açıkcası. 3 -4 yıl sonra en kötü 1000 lira aşağısına veririm diye düşündm bir an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenxxx

Yarın bi bakacağım,arabayı yıllardır görüyorum çok diri duruyor. Bundan evvel biri 0 km. olmak üzere 3 arabam oldu,hani ilk aracım olmayacak.Kilometresi kafamı karıştırıyor. Birde her tarafı sensör,elektronik. Fiyatı güzel . Çelişkide kaldım açıkcası. 3 -4 yıl sonra en kötü 1000 lira aşağısına veririm diye düşündm bir an.
    Hayırlı olsun o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

Karar sizin. Alternatif düşünceni varsa almayın.km yüksek, yıpranmış mı? 3-4 yıl sonra nasıl satacaksınız sorun olur.0 alırken bayiye verirseniz olabilir belki ama zor satarsınız.
    320000 km'si ise koşarak kaçın, çünkü hiç kimse 320.000 km'deki araca son 4.000 km lpg taktırmaz

taktırınca da satmaya çalışmaz, kesin bir pislik var arkadaşınız da olsa bence bulaşmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Eylül 2015; 18:56:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkın34

Hayırlı olsun o zaman

Alıntıları Göster
    teyzemde 2006 benzinli düz vitesi var . 55-60 kurus yakıyor - 2008den beri onda

tüp taktıracak daha yeni
  • 316.000 Km Benzinli kullandigina inandiniz demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airapper

316.000 Km Benzinli kullandigina inandiniz demek
    Vallahi inandım çünkü emin olun yalan söyleyecek birisi değil,ki aracı kendisi 4 yıl önce aldığında lpg taktırmış. Yani araç 300000 km benzinli yol yapmış.
  • quote:

Vallahi inandım çünkü emin olun yalan söyleyecek birisi değil,ki aracı kendisi 4 yıl önce aldığında lpg taktırmış. Yani araç 300000 km benzinli yol yapmış.
    Ne yani benzinli araçla 300000 km yapmak

Eğer araç 1.6 ise

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=10447

Şehir içi yakıt tüketimi 10.3 Lt/100 km 0.47TL/KM
    Şehir dışı yakıt tüketimi 6.3 Lt/100 km 0.29TL/KM
    Ortalama yakıt tüketimi 7.8 Lt/100 km 0.35TL/KM

Yakıt değerleri böyle. Tabi fabrika verisidir bunlar. Bi de otomatik daha fazla yakar. Yani eğer sahibi 300000km benzinli kullandıysa ya çok zengin ya da yalan söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Ne yani benzinli araçla 300000 km yapmak

Eğer araç 1.6 ise

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=10447

Şehir içi yakıt tüketimi 10.3 Lt/100 km 0.47TL/KM
    Şehir dışı yakıt tüketimi 6.3 Lt/100 km 0.29TL/KM
    Ortalama yakıt tüketimi 7.8 Lt/100 km 0.35TL/KM

Yakıt değerleri böyle. Tabi fabrika verisidir bunlar. Bi de otomatik daha fazla yakar. Yani eğer sahibi 300000km benzinli kullandıysa ya çok zengin ya da yalan söylüyor.

Alıntıları Göster
    O zaman LPG takılıp sonradan sökülmüş olabilir mi?Ne bileyim aklıma geldi.. Ama bu arkadaşımız bu anlamda yalan söyleyecek biri değil ki aracı ilk aldığı dönemde LPG taktıracağım falan diyordu.Yani yalan sözkonusu değil ama bundan evvel 300000 km. nasıl ve kim kullanmış insanın aklını karıştırmıyor değil açıkcası..

• alperenxxx kullanıcısına yanıt
    Bir süre kullanıp sonra çıkarttırmış olabilir tabi. Son sistem yeni takılmıştır. Yalan söylememiş oluyor sonuçta İyice baktırmak lazım motora.
  • quote:

Bir süre kullanıp sonra çıkarttırmış olabilir tabi. Son sistem yeni takılmıştır. Yalan söylememiş oluyor sonuçta İyice baktırmak lazım motora.
    Gosterge paneli degismis mi? Evet ise kac kere? :)
    Cam kaldirma modulleri degismis mi?
    Diskler ne durumda?
  • Benim Lancer 230 bin km benzinle binilmis. Servis bakimli
  • erkmenson kullanıcısına yanıt
    kaç model
  • quote:

Orijinalden alıntı: GerardoTorrado

Gosterge paneli degismis mi? Evet ise kac kere? :)
    Cam kaldirma modulleri degismis mi?
    Diskler ne durumda?

Alıntıları Göster
    Hay Allah razı olsun GerardoTorrado şöyle nelere dikkat edeceğimizi bilelim ki ona göre soralım,birde hakikaten lpg hiçbir iz kalmadan sökülebilir mi??
  • quote:

Hay Allah razı olsun GerardoTorrado şöyle nelere dikkat edeceğimizi bilelim ki ona göre soralım,birde hakikaten lpg hiçbir iz kalmadan sökülebilir mi??
    Yazmıştım ama yine yazayım 2004 model..
    Ben size demedim erkmenson a dedim. Sizin baktığınız aracın 2004 model olduğunu gördüm.
  • quote:

kaç model

2005 model
    Olagan bir Scenic gunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GerardoTorrado

Olagan bir Scenic gunu.
    Vallahi fiyata bakınca alır ,2-3 yıl sonra satarım gibi düşündüm ama gel gör ki scenic 2 nin verem ettiği vatandaşlar var diyorlar ..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.