Şimdi Ara

Sayısal Kumardır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
3
Favori
1.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2019 senesinde sayısalda 11.000 sıralama yapıp iyi bir bilgisayar mühendisliği için mezuna kaldım. 2020 ocak itibariyle netlerim iyi seviyede olmasına karşın TM geçtim. Çünkü Sabancı Üniversitesine girip Bilgisayar mühendisliği bölümüne geçmem için eşit ağırlıkta ilk 1000'e girmem yetiyordu. Ve bu bana daha kolay geldi. Çünkü 70 AYT 100 TYT her türlü atıyordu ilk bine. Sabancı'da böyle bir sistem var. Fakülteler arası geçiş çok esnek. Eğer sayısaldan devam etseydim sıralamam muhtemelen 2k ile 20k arasında bir yerde olacaktı. Çünkü bildiğin kumar. Çok iyi olan arkadaşlarım bu sene çok ilginç neticeler aldılar, inanılmaz bir yığılma var. Çalışan hakkını maalesef alamadı.

TM'ye geçerek bu sene sınav açısından verdiğim en iyi kararı verdim. Eğer amacı iyi bir mühendislik olan bir sayısalcı varsa ve bu riski alabilecek durumdaysa kesinlikle almasını tavsiye ederim. Çünkü Sabancı'nın da gayet iyi bir eğitimi olduğunu düşünüyorum Türkiye standartlarında. İlk 100'ü de hedefleyebilirsiniz ayrıca. Ben kıl payı kaçırdım ama sonuçta bu da bir ihtimaldi.

• Dostum mesele bu işte. Senin hedefine göre çok fazla yanlış yapsan bile top ünilere girebiliyorsun, belki istediğin bölüm olmax belki sabamcı olmaz ama yine de 1300 fena olmayan bir sıralama. Sayısal da sınav anında böyle yanlışlar yapsan direkt 10knın gerisine düşüyorsun hedefin yüksekse elinde hiçbir şey kalmıyor

• Benle aynı kafadasın ben ilk senemde yaptım ea'da 38. Oldum bursu da kazandım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asıl kumar budur hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Olum tek üniversiteye odaklanmış gibi oluyorsun bu daha büyük kumae değil mi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Doğru

Tmde o sıralamayı yapacağın da garanti değil

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selam tm-sabancı-bilgisayar müh anahtar kelimeleri aynı konuya yazılmış hop buradayım.

• bilgisayar müh %50 top tier vakıf düşünenler için bulunmaz nimet 27binden 8bin ea sıralamasına çekti önümüzdeki yıl için son alım fırsatı benden söylemesi

• harbi q

• Eğer kendine güveniyorsa büyük bir kumar değil, büyük ihtimalle kendi potansiyelini bilen bir öğrencidir. Evet her zaman sınav anında işlerin kötü gitme olasılığı var ama yine de gerçekten potansiyeli olan ve çalışan bir insanın tmde 500e girmesi sayısaldan top üniye girme ihtimalinden çok daha garanti bence. Hedefi yüksekse ve aksi takdirde onu tatmin etmeyecekse alınabilecek bir risk. Sayısal 10kdan mezuna kalıp 2k yapsan yine top üniye giremiyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masumbiröğrenci -- 1 Eylül 2022; 16:10:22 >
  • Ben de tüm sene ea easy ilk 500 garanti haha lol diye dolaştım. Sonra hobbp tyt fen 7 yanlış edebiyat 5 yanlış bi baktım 1300.yüm. Eğer ea da alternatiflerin yoksa aynı kumar burada da geçerli.

• yks kumar zaten

• Glennn kullanıcısına yanıt

Dostum mesele bu işte. Senin hedefine göre çok fazla yanlış yapsan bile top ünilere girebiliyorsun, belki istediğin bölüm olmax belki sabamcı olmaz ama yine de 1300 fena olmayan bir sıralama. Sayısal da sınav anında böyle yanlışlar yapsan direkt 10knın gerisine düşüyorsun hedefin yüksekse elinde hiçbir şey kalmıyor

• hocam nasıl yani anlamadım ben. sabancıya ybs okumak mı ne olay? herhangi bi bölüme yerleşip pc müh geçiliyo mu eadan?

• KolaycıAdam K kullanıcısına yanıt

zaten 3 fakülte var sabancıda.ybsye girip puanın da en düşük cenge bile yetiyorsa cenge geçiş yapabiliyorsun

• kesin müh isteyen birinin sadece sabancı 500 için denemesi en büyük kumar

• damakcatlatan kullanıcısına yanıt

he anladım normal yatay geçişmiş ama ben eadan say bölüme olmaz sanıyodum. efsaneymiş hocam teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.