Şimdi Ara

2026 DGS Girebilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar lisans kazanamadığım için ve çeşitli sebeplerden dolayı mezuna bırakmak gibi bir şansım olmadığı için ön lisans bölümüne yerleşip DGS ile şansımı denemeye karar verdim.

Bölüme 2024 girişli olacağım için 2026 DGS'ye girebilir miyim? Bu konu üzerinde araştırma yapmaya çalıştım ancak pek aradığım cevabı bulamadım. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek birileri var mı?

Bu sene Mayıs 10'da başvurular açılmış 2026 içinde yine Mayıs desek ben Nisan ayında bölümümden mezun olabilir miyim normal bir şekilde?

• Up arkadaşlar acaba her hangi bir bilgisi olan yok mu bu konuda?

• Girebilirsin

• jungere J kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam süreç olarak peki nasıl oluyor sonuçta Mayıs gibi başvurular açılıyor bu zamana kadar normal bir öğrenci olarak Nisan gibi bölümümden mezun olabilir miyim ekstra sınavlara girmeme gerek var mı?

• Marty667 M kullanıcısına yanıt

Önlisans bölümünden mezun olmadan da sınava girebilirsin. Diyelim ki başvurular mayısta, sınav Haziran'da sen de temmuzda mezun olacaksın. Hiçbir sorun olmadan sınava girip sonucunu alabilirsin. Kayıt tarihine kadar mezun olman yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Son cümleyle içime su serpittiniz hocam teşekkür ederim   

Dünden beri araştırıp duruyordum tek bildiğim başvuru için staj dışındaki mezuniyet şartları vs. kafam karışmıştı.

Emin olmak adına tekrardan soruyorum başvuru için bölümden mezun olmuş ya da mezuniyet şartlarını yerine getiren öğrenciler DGS'ye başvurabilir yazıyor o da 120 AKTS. (Bir zıkkım anlamadığım sistem.) Yine de Mayıs ayında sınava başvurabilir miyim?

• Marty667 M kullanıcısına yanıt

Ben bu sene dgs'ye girdim ve henüz mezun değilim. Kaygılanmanız doğal ama bir sorun olmaz mezuniyet için. Hatta kayıt tarihine kadar mezun olamayanlar için ikinci döneme kadar ek süre veriliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tamamdır hocam tekrardan teşekkür ederim tüm bilgilendirmeleriniz için.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.