Şimdi Ara

Sayısal Bölüm Okuyup EA'dan Tercih Yapmak?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sayısal bölümü 12.sınıf öğrencisiyim. Teknoloji sektöründe çalışmak istiyorum. Bilgisayar,makina mühendisliği okumak için sayısal bölüme gitmek istiyorum. Şunu farkettim ki iyi bir okulda bilgisayar okumak için çok yüksek bir puana ihtiyacım var aynı zamanda netlerimin de çok yüksek olması gerekiyor. Eşit ağırlıkta ise bu az daha farklı,eşit ağırlıktaki netler sayısala göre daha iyi sıralama sunuyor.

Teknoloji sektöründe mühendis,pazarlamacı,yönetici veya IT menajeri de olsa teknoloji sektöründe çalışmak istiyorum. Ben sayısalda çok yüksek netler yapabilir miyim emin değilim.

Sorularım;

Sayısal puanım ile eşit ağırlık puanım arasında çok fark olur mu?
    İyi bir üniversitede bilgisayar bölümü kazanamazsam eşit ağırlıkta iyi bir bölüm (mesela MIS) gelir mi?

Bi siteden tahmini netlerim ile sıralma hesaplaması yaptığımda aynı netler eşit ağırlıkta sayısala göre daha iyi sıralama gösteriyor. Bu ne kadar doğru?

Bana yol gösterebilir misiniz?

• Sende gel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegehthtvsshas

Sende gel
    Neye geleyim?
  • BOUN MIS oku bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: internationalrelations

BOUN MIS oku bence
    Bilgisayara olduğu kadar yönetim,pazarlama,işletmeye de ilgim var. Bundan dolayı MIS de düşünüyorum ve bu alanda daha verimli olabilirim bence. BOUN dışında Yeditepe ve Kadir Has'ın da puanları iyiymiş. BOUN tabi ki farklı ama diğer okullar nasıl (MIS için)?
  • MIS öyle bir uçtu ki kalakaldık öyle. Yks 2020 de de sıralaması ne olur bilinmez. Bunun dışında gerçekten güzel bölüm ama bilgisayar mühendisliğine eş değer bir bölüm gibi düşünmek de doğru değil.

• Ben de bu durumdayım

• Benim hedefim de MIS ama MF + TM kasıyorum su an. 27k'dan 7700'e, oradan 2800'e fırladı. Hiç belli olmaz bu sene ne olacagi.
    MIS disinda istedigim EA bölümü olmadigi icin ikisinden de hazirlaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arandiel

Benim hedefim de MIS ama MF + TM kasıyorum su an. 27k'dan 7700'e, oradan 2800'e fırladı. Hiç belli olmaz bu sene ne olacagi.
    MIS disinda istedigim EA bölümü olmadigi icin ikisinden de hazirlaniyorum.
    İkisinden de nasıl hazırlanıyorsun? Açıklayabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLove

MIS öyle bir uçtu ki kalakaldık öyle. Yks 2020 de de sıralaması ne olur bilinmez. Bunun dışında gerçekten güzel bölüm ama bilgisayar mühendisliğine eş değer bir bölüm gibi düşünmek de doğru değil.
    Talep çok olduğu için mi acaba? Durum böyleyse başka üniversiteler de MIS açabilir mi?
  • Talep net bir şekilde arttı ama bu durum ne kadar sürer bilmiyoruz. Ben en azından bu sene için başka üniversitelerin MIS açmasını beklemiyorum. Olursa da 1-2 tane olur bence.

• Hem AYT Fen hem Edb/Sos-1 calisiyorum.

• Ben de Lisa hocam gibi sayısal + eşit ağırlık çalışıyorum ağırlık sayısal ve özellikle ayt matematik olsa da. Boğaziçindeyim ama bölüm değiştirmek için tekrar gireceğim sınava. Matematik bölümü gelirse öncelikli olarak onu yazacağım. Eğer sayıldan o gelmez ve MIS, Ekonomi gelir ise onları yazacağım. Sayısal genel olarak daha iyidir eşit ağırlıktan ama top üniversitelerde eşit ağırlık okumak daha mantıklı olur. Rekabet çok yüksek ve kendini bu rekabetin içinde bulamayacak gibi hissediyorsan iyi üniversitelerin iyi bir etiket, müthiş öğrenci toplulukları ve dersler konusunda tabiri caizse arkadan ittirme özelliği sayesinde disiplin kazanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arandiel

Hem AYT Fen hem Edb/Sos-1 calisiyorum.
    Matematik? tyt?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLove

Talep net bir şekilde arttı ama bu durum ne kadar sürer bilmiyoruz. Ben en azından bu sene için başka üniversitelerin MIS açmasını beklemiyorum. Olursa da 1-2 tane olur bence.
    Birkaç üniversitede daha var bu bölüm. Onları da araştırıyorum
  • Hocam onlar zaten ortak diye yazmadım.

• Özyeğin iyidir hocam Boun haricinde. Kadir Has ve Yeditepe'de fena değildir.

• Tam olarak bilmiyorum hocam siz hedefinizi yüksek tutun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L. Kilmister

Ben de Lisa hocam gibi sayısal + eşit ağırlık çalışıyorum ağırlık sayısal ve özellikle ayt matematik olsa da. Boğaziçindeyim ama bölüm değiştirmek için tekrar gireceğim sınava. Matematik bölümü gelirse öncelikli olarak onu yazacağım. Eğer sayıldan o gelmez ve MIS, Ekonomi gelir ise onları yazacağım. Sayısal genel olarak daha iyidir eşit ağırlıktan ama top üniversitelerde eşit ağırlık okumak daha mantıklı olur. Rekabet çok yüksek ve kendini bu rekabetin içinde bulamayacak gibi hissediyorsan iyi üniversitelerin iyi bir etiket, müthiş öğrenci toplulukları ve dersler konusunda tabiri caizse arkadan ittirme özelliği sayesinde disiplin kazanırsın.
    Benim de önceliğim sayısal ve iyi üniversitelerde bilgisayar mühendisliği. Seçeneklerimi değerlendiriyorum. İyi bir üniversitede bilgisayar gelmezse EA'dan iyi okullara gidilebilir
  • Mis dünya genelinde daralmada... Türkiye de yeni popülerleşti dikkatli olunması gereken bir bölüm.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.