Şimdi Ara

SATIŞ GERÇEKLEŞTİ - TŞKLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi internetmagdur -- 8 Haziran 2018; 15:49:4 >

• Para hesabınıza ulaştı mı ondan emin olun sadece. Geri kalan sorularınızın hepsinin cevabı noterde zaten. Hgs nizi de sökün aracınızdan..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ay başında araba aldım 25.000 lira ve 3.000 doları elden nakit verdim geri kalan 50.000 lirayı cep bankacılığından aktardım satıcı cep bankaciliğindan parayı hesabında gördü imzaları attık bu kadar... 2 dakika sonra yeni ruhsatı basıp verdiler... Noterde sıra yoksa her şey 10 dakika sürmüyor bile...

Aracı alıp yola çıktım satıcı benden hgs etiketinin arka yüzündeki barkodun fotoğrafını istedi internetten iptal etmek için... ama bugün iptal etmicem bugünkü geçişlerin benden olsun dedi...

Ben de ertesi gün etiketi söküp ogs aldım zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayı bankadan alacaksanız paranın geldiği hesabın aracı alacak olan kişiye ait olduğundan emin olun.

Parayı ben gönderecem devrini amcaoğluna verecez işini kabul etmeyin.

Birde şu plakalı aracın satış bedelidir diye not yazdırın.(bu şart değil ama iyi olur)

Eğerki diyorsa para benim hesapta x kişisi devri alacak kabul etmeyin parayı çeksin noterde size elden versin sayınca devrini verin yada devrini alacak kişiye havale etsinler o da sizin hesaba göndersin.

Diğer sorularınızın hepsini noter halledecek siz imza atacaksınız.

Hgs yide aldığınız bankaya telefon edip kapattırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 27 Mayıs 2018; 22:1:7 >
  • Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Bilgilendirmeleriniz için sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: internetmagdur

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Bilgilendirmeleriniz için sağolun
    Elden kesinlikle almayın. Eğer alırsanız muhakkak atm yakın ise atm den hesabınıza yatırın ki sahte çıkma ihtimalini bertaraf edin. Atm den hesabınıza geçince notereden satışı verin. Yok eft, havale yapılıyorsa aracı sattığınız kişinin banka hesabından geldiğini teyit edin. Başka da dikkat edeceğiniz şey yok.

Önce para, sonra satış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Parayı bankadan alacaksanız paranın geldiği hesabın aracı alacak olan kişiye ait olduğundan emin olun.

Parayı ben gönderecem devrini amcaoğluna verecez işini kabul etmeyin.

Birde şu plakalı aracın satış bedelidir diye not yazdırın.(bu şart değil ama iyi olur)

Eğerki diyorsa para benim hesapta x kişisi devri alacak kabul etmeyin parayı çeksin noterde size elden versin sayınca devrini verin yada devrini alacak kişiye havale etsinler o da sizin hesaba göndersin.

Diğer sorularınızın hepsini noter halledecek siz imza atacaksınız.

Hgs yide aldığınız bankaya telefon edip kapattırın.
    Bu nasıl bir sıkıntı yaratır ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

Bu nasıl bir sıkıntı yaratır ki?

Alıntıları Göster
    Özel mesaj yolluyorum.

• 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    "ben araba parasını verdim arabayı bana değil başkasına sattı" diyebilir, sizin hesabınıza para gönderen kişi.

O yüzden paranın yattığı hesap ismi ile aracın satışındaki ismin aynı olması önemli bir ayrıntı.

herkes doldanırıcı değil tabiki ama önlem önlemdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.