Şimdi Ara

Sata çoklayıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, anakartın sata güç çıkışı kalmadı. Kasada 2 hdd, 1 dvd-rw var şimdi ssd aldım ama onun için sata güç kablosu kalmadı. Şimdi kablo alacağım ama iki çeşit var, birisi molex den çevirici, diğeri de satadan çoklayıcı kablo. Molex olan güvenli değil diye videolar gördüm, sizce hangisini almalıyım. Sata çoklayıcı Sata çoklayıcı

• Çeviricilerde genelde ekran kartı ve işlemci güç girişi bağlantı noktaları için olan aparatlar genelde pek güvenli ve verimli değildir. Psunun içinden çıkan orjinal kablolar kadar kaliteli olmadıkları için.

Fakat disk ve dvd rw için olanların güç tüketimi çok fazla olmadığı için, aşırı kalitesiz bir aparat olmadığı sürece büyük bir sıkntı oluşmaz.

Tercihen sata çıkışlı olan tercih edilebilir yani. Molex te olsa disk için büyük bir sıkntı oluşacağını düşünmüyorum. Sata çıkışı tercih edebilirsiniz ama yinede.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Bana da satadan çoklayıcı daha güvenli gibi geliyor. Molex giriş çıkışları biraz oynak, sağlam bağlantı değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sama

Bana da satadan çoklayıcı daha güvenli gibi geliyor. Molex giriş çıkışları biraz oynak, sağlam bağlantı değiller.

Bence de alacaksanız sata olanı alın. Molex fan bağlarken eskiden , denildiği gibi molex uçları iki tarafta biraz oynak olduğundan ötürü ben uçları birleştirme yapınca diğer taraftan 4 molex demirin biri arkaya kaçmasın diye mecburen kaçanı tornavida yardımı ile öteki taraftan ittiriyordum :)

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Aynen. Kablo soket arası lehimleri de insana pek güven vermiyor açıkçası. 👍
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.